Sport Janus van Peenen trekt fel van leer League zijn nergens welkom Astana reageert met ongeloof op uitsluiting Boze Pechstein gaat door tot Vancouver Besluit organisatoren Tour de France wekt toorn wielerunie UCI. Oscar Pistorius maakt gang naar het CAS Ploegentijdrit ProTour weg uit Eindhoven Als topklassen komen, degraderen er volgend seizoen geen clubs. WK judo in Rotterdam van vier naar vijf dagen Philippe Gilbert pakt ritzege op Mallorca Nicky Hofs verlengt contract bij Feyenoord Waterpolosters sluiten af met overwinning Duitse schaatsster wil met zesde Winterspelen haar carrière afsluiten. PZC Donderdag 14 februari 2008 43 PARIJS - Met ongeloof is gisteren door wielerploeg Astana gerea geerd op de uitsluiting voor de Ronde van Frankrijk. De organisa toren van het grootste wielerspek takel deden de wielerformatie van Johan Bruyneel in de ban wegens de dopingperikelen rond het team de afgelopen jaren. „Het Astana Cycling Team 2008 heeft niets met het team van vorig jaar te maken. We hebben een nieuw management, nieuwe cou reurs en een nieuwe filosofie. Al leen de naam van de sponsor is ge bleven. We geven 460.000 euro uit aan antidopingmaatregelen. Wat moeten we nog meer doen?", reageerde manager Johan Bruy neel op het slechte nieuws. Bruyneel, die met zijn ploeg ook niet welkom is in de Giro d'Italia, wees op het besluit van de interna tionale wielrenunie UCI om Asta na wel een licentie voor de Pro- Tour te geven. „Dat bewijst dat on ze nieuwe structuur werkt. Maar misschien is het ook wel een deel van het probleem. Is Astana dit jaar misschien het slachtoffer van de oorlog tussen de organisatoren (ASO) en de UCI? ASO vroeg ons in december om een open commu nicatie. We hebben de organisatie veel aangeleverd maar nooit een antwoord gekregen." Met de mededeling dat de wieler ploeg met Tourwinnaar van vorig jaar Alberto Contador komende zomer niet van start gaat in de Ronde van Frankrijk heeft ASO de toorn opgeroepen van de interna tionale wielrenunie UCI. Belangrij ker nog dan dit besluit noemde UCI-baas Pat McQuaid in een eer ste reactie de situatie die nu ont staat. „De door ASO georgani seerde wedstrijden staan op geen enkele kalender. Dat lijkt me een groter probleem", zei 's werelds hoogste wielerbaas. Uit Nederland klonken tevreden geluiden. Want Rabobank en Skil-Shimano zijn welkom in Pa- rijs-Nice, de rittenkoers die ook door ASO wordt georganiseerd. Henri van der Aat, interim-direc teur van de Rabo Wielerploegen, wilde ondanks die uitnodiging geen conclusies trekken: „We zijn uitgenodigd voor Parijs-Nice. Dat is mooi, maar dit biedt ons verder geen garanties voor de Tour." Op 29 februari volgt de samenstel ling van het deelnemersveld voor de Ronde van Frankrijk. Tourbaas Christian Prudhomme had bemoe digende woorden: „We hebben (voor Parijs-Nice) getwijfeld over Rabobank. Maar we kwamen tot de conclusie dat Rasmussen en zijn baas de Tour hebben bescha digd, niet de sponsor." Ondanks bemoedigende woor- den van Tourbaas Christian Prud homme is het nog allerminst ze ker dat Rabobank van start mag gaan in de Ronde van Frankrijk. GENEVE - De mindervalide sprinter Oscar Pistorius (21) is naar het in ternationale sporttribunaal (CAS) in Lausanne gestapt om deelname aan de Olympische Spelen af te dwingen. De Zuid-Afrikaan vroeg de internationale atletiekfederatie IAAF vergeefs om toelating. Pisto rius, die beide onderbenen mist, rent op twee prothesen van car bon. Volgens de IAAF haalt hij daaruit 'mechanisch voordeel'. EINDHOVEN - De ploegentijdrit uit de ProTour gaat na drie jaar weg uit Eindhoven. De wedstrijd is per direct van de wielerkalender van dit jaar gehaald. Volgens de Eindhovense wethouder Marriët Mittendorf is de balans tussen kosten en opbrengsten zoekge raakt. De ploegentijdrit in Eindhoven stond dit jaar gepland op 22 juni. door Rudy Boogert TILBURG - Hoe het Nederlandse amateurvoetbal geherstructureerd zou moeten worden, lijkt voor de KNVB duidelijk. Drie topklassen en daaronder louter competities die bestaan uit veertien teams. Dat was gisteravond tussen de regels door te verstaan tijdens de infor matiebijeenkomst voor alle voet balclubs van het district Zuid tin Tilburg. Op een avond waar de resultaatdi mensies, optimalisering en aspect- gebieden de toehoorders om de oren vlogen, kwamen ook enkele wel te begrijpen nieuwigheden over de plannen aan de orde. Als de topklassen in het seizoen 2009/2010 worden ingevoerd, zal volgend seizoen bijvoorbeeld geen enkele club tot en met de derde ROTTERDAM - De wereldkampioen schappen judo augustus volgend jaar in het Rotterdamse Ahoy be slaan vijf in plaats van de gebruike lijke vier dagen. Op de afgelopen WK in september in Rio de Janei ro duurden wedstrijddagen soms meer dan twaalf uur. Met maxi maal drie judoklassen per dag is het dagprogramma in Rotterdam compacter, vlotter en aantrekkelij ker voor media en publiek. INCA - De Belg Philippe Gilbert heeft gisteren de vierde en voor laatste etappe van de Challenge Mallorca gewonnen. Hij bleef Se bastian Langeveld uit de Rabofor- matie net voor in de sprint. De vijfdaagse wielerkoers kent da gelijks een ander deelnemersveld. In het algemeen klassement leidt Gilbert, die ook al de eerste rit van de Challenge won. klasse degraderen. Aan de reacties van verscheidene clubs te horen, is de ombouw van het amateurvoet bal echter nog allerminst een be klonken zaak. Met name de kleur rijke voorzitter van zaterdag-hoofd klasser Heerjansdam, Janus van Peenen, trok stevig van leer tegen de plannen. „Dit is de vernietiging van het amateurvoetbal", oordeel de hij. Van Peenen spiegelde een beeld voor van een topklasseduel tussen ASWH en Appingedam dat 200 toeschouwers zal trekken en een eersteklasseduel tussen 'zijn' Heer jansdam en buurman Rijsoord dat 2000 kijkers zal trekken. „We steve nen af op een faillissement, want het sportieve voordeel is nul", con cludeerde hij. Op een informatiebijeenkomst over de herstructurering van het Nederlandse amateurvoetbal was van Zeeuwse kantje slecht een handjevol clubs aanwezig. ROTTERDAM - Feyenoord heeft het contract van Nicky Hofs met twee jaar verlengd tot medio 2010. De 24-jarige middenvelder kwam in januari 2005 over van Vitesse, waar hij aan zijn vierde seizoen be zig was. Bij de Rotterdammers speelde Hofs in drie jaar tijd 62 competitie duels, waarin hij zeventien keer scoorde. De Feyenoorder kwam een keer uit voor Oranje. HEERENVEEN - De Nederlandse wa terpolosters hebben de oefenstage tegen Canada afgesloten met een overwinning. De ploeg van Robin van Galen won gisteravond in Hee renveen met 12-8. In de dagen er voor had Oranje een keer gewon nen en verloren. De Nederlandse ploeg, al zeker van de Olympische Spelen, vertrekt op 24 februari voor een trainingsstage naar China. Als enige spreker oogstte hij met zijn felle woorden zelfs applaus. Van Zeeuwse kant was slechts een handjevol clubs vertegenwoordigd, waaronder Kloetinge. De Zeeuwse clubs hebben niettemin een be langrijke stem in de besluitvor ming. Op 17 maart zal het bestuur van het amateurvoetbal een voor stel bepalen; hoogstwaarschijnlijk de drie topklassen en de competi ties van veertien teams. In april zullen de clubs in de re gio- en clustervergaderingen moe ten bepalen of ze voor of tegen zijn. Medio mei wordt dat in de districtsvergaderingen besproken en op 31 mei zullen zestig afgevaar- digen stemmen of de topklassen er komen of niet. Bij een eerste peiling vorig jaar onder Zeeuwse clubs waren alle sectoren (een sec tor is een cluster van clubs) tegen de topklasse. De tussenrapportage van de plan nen voor de topklassen zijn te vin den op www.knvb.nl Alberto Contador (rechts) en Johan Bruyneel reageren op het besluit om Astana niet tot de Tour de France toe te laten. foto Jake Schoellkopf/AP voorstellen", zei AFC-voorzitter Mohammed Bin Hammam een dag voor Lowy's afkeuring. „Wij sporen onze leden aan hun natio nale competities en clubs te be schermen." De Japanse bond liet onmiddellijk weten dat advies ter harte te nemen. In de Verenigde Staten werd het vorige week door Premier Lea gue-directeur Richard Scudamore gelanceerde plan niet meteen afge schoten. Maar US Soccer-voorzit- ter Sunil Gulati krabbelde maan dag terug. Zonder expliciete goed keuring van de Fifa houden ook de Amerikanen de grenzen geslo ten. „We hebben tien jaar geleden al eens een aanvraag gehad van een club uit Los Angeles die in Mexico wilde spelen. De Concacaf (de voetbalfederatie voor Noord- en Midden-Amerika en de Caraïben) zei 'nee'. We begrijpen dat het een wereldwijde sport is, maar het gaat ons om de goede zorg voor het Amerikaanse voetbal." 'Ik zie op dit moment niet wat er verstandig is aan deze voorstellen' Een flinke streep door de rekening van de beleidsbepalers van de hoogste Engelse voetbalklasse. Die hadden met hun overzeese plan nen vooral Azië, Noord-Amerika en Australië voor ogen, omdat de Premier League daar immens po pulair is onder voetballiefhebbers. Zoals het er nu naar uitziet, gooit alleen Saoedi-Arabië de rode loper uit. Tenminste, voor de 'Grote Vier' (Arsenal, Chelsea, Liverpool en Man United) - de mindere go den mogen ook van de Saoedi's op hun eiland blijven. Scudamore blijft vooralsnog bij zijn plannen. Er zijn onderweg echter nog de nodige hobbels te nemen. De eigen voetbalbond, de FA, is er een van. Die heeft als offi cieel standpunt 'neutraal' te staan tegenover de plannen. Maar achter de schermen borrelt het, want het laatste dat de Football Association wil, is een ruzie met Uefa en Fifa, net nu de bond en de Engelse rege ring proberen het WK van 2018 binnen te halen. DEN HAAG - De Duitse schaatsster Claudia Pechstein (35) gaat door tot en met de Olympische Spelen van Vancouver in 2010. Aanvanke lijk had ze laten vallen dat ze zou stoppen als ze op het WK all round in Berlijn geen medaille zou winnen (ze werd zevende), maar in een vlammend betoog van vier pagina's veegt de mondi ge Berlijnse op haar website de vloer aan met iedereen die haar daar aan wil houden. „Ik heb geen zin meer om telkens de vraag aan te horen wanneer ik er nu mee ophoud. Ik heb er spijt van dat ik dat heb gezegd. Ik kan me geen mooier afscheid wensen dan mijn zesde Spelen. Waarom zou ik daar van afzien? Ik heb ook geen behoefte om me te verdedi gen voor het feit dat ik na zeven tien jaar nog steeds plezier in mijn sport heb. Ik ben geen politica die zich aan een verkiezingsbelofte moet houden." Pechstein traint dit seizoen niet meer in Duitsland, maar in Noor wegen, onder Peter Mueller. De kritiek daarop verwerpt ze ook. In 2010 wil Pechstein afscheid ne men met een groot ijsgala op haar thuisbaan in Berlijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75