Sport PZC 4, PSV krijgt twee cadeautjes 44 Eindhovenaren winnen in Uefa Cup dankzij fouten van anderen. Hushovd wint eerste rit Middellandse Zee Ruud van Nistelrooij keert terug na blessure Twijfels over Davids en Silva tegen Sparta AC Milan verliest punten en Ronaldo Skiongeval doorkruist loopplannen Boogerd iHÊl^ Claudia Pechstein zwaait pas af na Winterspelen van 2010 Donderdag 14 februari 2008 Yngling-zeilsters kunnen niet uit de voeten met harde wind Tip? sport@pzc.nl Otman Bakkal van PSV (rechts) in een kopduel met Joel Ekstrand van Helsingsborgs IF tijdens de Uefa Cupwedstrijd tussen beide ploegen in het Philips Stadion. De Eindhovenaren versloegen de ploeg van oud-Feyenoorder Henrik Larsson met 2-0. De return is volgende week donderdag in Zweden. foto Vincent Jannink/ANP door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - TWee cadeaus van for maat, één van de scheidsrechter en één van doelman Andersson, hebben PSV gisteravond een dub bel gevoel bezorgd voor de uitwed strijd tegen Helsingborgs IF. De 2-o-overwinning kwam niet tot stand door overtuigend spel en biedt, gezien het aanwezige kwali teitsverschil, een magere marge voor het duel aan de Zweedse westkust. PSV kon eigenlijk alleen tevreden zijn over het uitblijven van schade achterin. De nul was duidelijk hei lig gisteren. PSV miste de frisheid die het kort na de winterstop uit straalde. De spelopbouw verliep vaak sloom en slordig. Van Helsingborg had PSV echter weinig te vrezen: de Zweden wa ren nog maar nauwelijks uit hun winterslaap ontwaakt en ontbeer den de hardheid en snelheid waar voor gewaarschuwd was. Een zeke re angst had zich kennelijk toch meester gemaakt van de Eindho- vense trainers. Voor het eerst sinds het aantreden van Sef Ver- goossen week het tactisch concept af van de opvattingen waar ruim een maand lang niet aan te tornen viel. Lodeweges, nog altijd vervan ger van zijn zieke baas, voerde in overleg met Vergoossen drie veran deringen door op het middenveld. Farfan verloor zijn plaats aan Bak kal. Linksbuiten Dzsudzsak speel de wat meer aan de binnenkant van het viermansmiddenveld en nieuweling Zonneveld bestreek de linkerflank, waar hij het veronder stelde gevaar van Makondele moest bestrijden. De ingrepen werden nodig geacht om achterin meer zekerheid in te bouwen. PSV riep Alcides op als extra mandekker in het centrum, zodat Salcido een vrije rol kreeg toebedeeld. Of het tactisch plan nou zo goed werkte, was gisteren moeilijk vast te stellen. Een snel gegeven strafschop haal de de wedstrijd al na zes minuten uit balans. De fopduiken van Lazo- vic zijn kennelijk nog onbekend op Cyprus, want scheidsrechter Kapitanis floot wel erg gemakke lijk toen de spits langs doelman Andersson gleed. Simons benutte de strafschop koel: t-o. Het tweede doelpunt kwam voor een belangrijk deel op het conto van de Zweedse keeper. Afellay had al een paar gevaarlijke doelpo gingen laten zien, toen een schot van buiten het strafschopgebied via Andersson terugstuiterde in de rechtervoet van Lazovic. Die bleef opvallend rustig, veel rustiger dan hij aan het begin van het seizoen vaak was. Tussen beide treffers door was Hel singborg twee keer gevaarlijk ge weest. Beide keren glipte de spits Via een makkelijk verkregen strafschop komt PSV op 1 -0. De tweede treffer in de Uefa Cup wedstrijd volgt na een keepers- fout bij Helsingborgs IF. uit het Afrikaanse staatje Benin, Omotoyossi, weg uit de rug van Salcido. Gomes verrichtte met zijn linkerbeen een uitstekende red ding, daarna trof Omotoyossi het zijnet. PSV slaagde erin het gevaar van Larsson grotendeels te neutrali seren. De ploeg deed echter veel te weinig om het verschil uit te bouwen. Alleen Lazovic, na een voorzet van Dszudzsak, kreeg nog een goede kans. Al speelde Helsingborg nog zo matig, de drei ging van een zwaarwegend tegen doelpunt bleef daardoor voor PSV constant boven de wedstrijd hangen. Helsingborg kon echter geen enkel moment duidelijk ma ken, waar het zijn reputatie van 'gevaarlijke outsider' aan te dan ken heeft. PSV-aanvoerder Timmy Simons toonde zich tevreden met de over winning. „Dit is een mooie uit gangspositie", zei de Belg. „We zijn niet in het mes gelopen en hebben de nul gehouden. Dat was het belangrijkste." HYERES - Thor Hushovd heeft giste ren de eerste etappe van de Ronde van de Middellandse Zee op zijn naam geschreven. In de straten van Hyéres was de Noorse sprinter uit de ploeg Cré dit Agricole de snelste van het pe loton na een rit over honderdtwin tig kilometer. Hushovd versloeg de Italianen Francesco Chicchi en Alberto Cur- tolo. De Noor is ook de leider in het algemeen klassement. MADRID - Ruud van Nistelrooij is weer fit. De spits keert zondag te rug in de selectie van Real Madrid voor het competitieduel tegen Real Betis. De Spaanse kampioen speelt twee dagen later in de Champions League tegen Roma. Van Nistelrooij raakte anderhalve week geleden geblesseerd aan de enkel. Hij miste daardoor de vriendschappelijke interland van Oranje tegen Kroatië en het com petitieduel tegen Real Valladolid. AMSTERDAM - Ajax-trainer Adrie Koster weet nog niet of hij mor gen in de thuiswedstrijd tegen Sparta over Edgar Davids en Bru no Silva kan beschikken. Davids heeft een schorsing van twee duels uitgezeten maar kampt nu met liesklachten. Silva raakte zondag tijdens de verloren uitwed strijd bij Roda JC (2-1) gekwetst aan de kuit. Vurnon Anita en Lau rent Delorge hebben de training hervat. Het duel tegen Sparta komt nog te vroeg voor het duo. MILAAN - AC Milan incasseerde gis teren in de thuiswedstrijd tegen Li- vorno twee fikse tegenvallers. De ploeg van trainer Carlo Ancelotti kwam niet verder dan een gelijk spel en verloor ook nog eens Ro naldo. De Braziliaan verliet met een onbekende knieblessure per brancard het speelveld. Livorno kwam in de vijftigste mi nuut op voorsprong door Nico Pul- zetti. Andrea Pirlo maakte in de 61e minuut de gelijkmaker vanaf de strafschopstip. KAPELLEN - Voormalig wielrenner Michael Boogerd is gisteren in Bel gië geopereerd nadat vorige week bij een skiongeval in Oostenrijk zijn arm uit de kom was gescho ten. Daarbij werden een aantal banden beschadigd. Door het ongeval ziet Boogerd het plan om in april deel te nemen aan de marathon van Rotterdam in rook opgaan. Hij denkt nog wel na over deelname aan de halve ma rathon van Den Haag, d' CPC-Loop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73