Anton Pieck-architectuur Scholieren in Veere krijgen les over roes Jong treft oud in Veere BK actie inrïïiïmaand! Run op grond voor huizen in Domburg Samenzang Februari w Genotmiddelengebruik grondig opgenomen in onderwij sprogramma. Dorpsbijeenkomsten gericht op kweken van wederzijds begrip. keuze in trouwpakken! STEÜTEL Antiquariaat "Dat Narrenschip' Grote collectie antieke landkaarten en prenten! Een voorbeeld van de Delftse School. door Henk Postma DOMBURG - Ook de twintig Veerse basisscholen krijgen mogelijkhe den de jeugd grondig bij te breng en dat drank, drugs en sigaretten je leven kunnen verwoesten. De gemeente trekt daar 30.000 euro voor uit. Het is de bedoeling dat de scholen in hun onderwijsprogramma's na drukkelijk aandacht besteden aan de risico's van genotmiddelen. Lan delijk is daar speciaal lesmateriaal voor ontwikkeld dat effectief is ge bleken. In Veere richt de voorlichting zich op kinderen uit de groepen zeven en acht. Leerkrachten worden er voor bijgeschoold. En voor ouders worden speciale bijeenkomsten be legd. Soortgelijke projecten gaan van start in Middelburg en Vlissin- gen. Daar richt het programma zich ook op de eerste klassen in het voortgezet onderwijs. Burgemeester en wethouders van Veere stellen nog eens vast dat de jeugd in Veere 'bovenmatig' veel al cohol gebruikt, en dat in sommige dorpen het gebruik van drugs lijkt toe te nemen. Het programma geldt vooralsnog voor de eerstkomende vier jaren. De begeleiding is in handen van Emergis verslavingszorg en de GGD Zeeland. Na vier jaar wordt bekeken in hoeverre de aanpak tot resultaten heeft geleid. De Mortiere. foto's Lex de Meester DOMBURG - In vier Veerse woon kernen vindt dit jaar een bijeen komst plaats ter bevordering van wederzijds begrip tussen jong en oud. Dat gebeurt naar het voor beeld van de jong-en-oudmaaltijd in Meliskerke. Die bleek een door slaand succes. Er werd gesproken over overlast en lawaai. Jongeren en ouderen beloofden voortaan meer rekening met elkaar te hou den. De Stichting Welzijn Veere (SSW) stuurt nu aan op soortgelij ke bijeenkomsten, voor de zomer in Veere en Grijpskerke, na de zo mer in Domburg en Koudekerke. Een maaltijd hoeft niet per se de trekpleister te zijn. Hoe de avon den wordt ingevuld, bepalen jon geren en ouderen zelf. Dat alles mag in totaal 12.000 euro kosten. De SSW krijg al zoveel geld van de gemeente dat die geacht wordt dit soort projecten zelf te betalen. Maar burgemeester en wethouders vinden het zo'n goed initiatief dat ze er 2000 euro aan willen bijdra gen. De provincie en een landelijk ouderenfonds betalen ook mee. DOMBURG - In Domburg is een wa re run ontstaan op de woning bouwgrond in de nieuwe wijk Brouwerijweg II. Reden voor de ge meente om de bouwkavels ver sneld aan gegadigden te verkopen. Het was de bedoeling om te star ten met de verkoop van acht bouwpercelen. Daarvoor meldden zich dertig gegadigden. Burgemees ter en wethouders willen nu in een keer zestien kavels in de ver koop gooien: acht voor vrijstaande woningen en acht voor twee-on- der-een-kapwoningen. Gegadigden moeten zich opnieuw melden. Bij een te grote belangstel ling worden de zestien percelen onder hen verloot. Mensen die so ciaal of economisch aan Domburg zijn gebonden, krijgen voorrang, In Domburg staan momenteel twaalf huizen te koop, verdeeld over uiteenlopende prijsklassen. Onze nieuwe collectie is binnen. Goes, Lange Kerkstraat, 1 e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl MIDDELBURG - In De Fontein aan de Kruitmolenlaan 70 in Middel burg wordt vanmiddag van 13.30 tot 15.00 uur een zangbijeenkomst gehouden. Er zullen bekende gees telijke liederen worden gezongen. Het Geeregebied. mMm mm Ruil uw oude pannen nu in en ontvang tot€ 20,- korting op een nieuwe BK pan! BK pannen zijn verkrijgbaar bij uw huishoudspeciaaizaak of bij: Zin in Koken! V&D "PSP" marskramer www.datnarrenschip.nl Turfkaai 11 te Middelburg (bij de bushalte!) 0118-674141/06-28146967 Open: do. t/m za Een monumentenpand in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59