Zeeland Gemeente Vlissingen wil eigen ziekenhuis in de stad behouden Kritiek op besluit museum zwelt aan Barkeeper op alcoholcursus m Hangar gaat de lucht in Vlissingen betaalt mee aan onderzoek van Middelburg en Veere. Culturele Raad Goes is ontdaan over halvering openingsuren in winter. Man vrijgesproken van Kinder-doe-dagen in misbruik dochters voorjaarsvakantie Herdenking Ramp nog maar eens in vijfjaar Kinderbijbelfeest op twee plaatsen in Goes Borsele krijgt minder bezwaarschriften Wandeltocht in en rond Kruiningen SMWO houdt verplichte instructieavonden voor sportverenigingen. 26 I Donderdag 14 februari 2008 PZC WOENSDRECHT - Een oude, 73 me ter lange hangar op Vliegbasis Woensdrecht wordt zaterdag om 13.00 uur op spectaculaire wijze ge sloopt. De vliegtuigloods zal name lijk worden opgeblazen met explo sieven. De methode is efficiënter en veiliger dan traditioneel slopen. De vliegbasis is zaterdagmiddag niet toegankelijk voor bezoekers. De ontploffing zorgt voor meerde re harde knallen in de omgeving. De loods moet wijken voor uitbrei ding van het logistiek centrum. BURGH-HAAMSTEDE - Henk Bergmans van het Brilmuseum 'Ogen tekort' in Burgh-Haamstede, heeft tussen alle andere optische exclusiviteiten, een plekje ingeruimd voor het Belgische label 'Theo'. Naast de schat van lenzen uit het verre en nabije verleden, schittert als nieuwste nieuwigheid een bril van Theo Hoet uit de collectie 'Caline verleidt', die Hoet speciaal voor Va lentijnsdag ontwierp. foto Dirk-jan Gjeltema door Dewi Gigengack VLISSINGEN - Burgemeester en wet houders van Vlissingen willen dat het ziekenhuis voor Midden-Zee land in Vlissingen komt. Wat er dan in Goes zou moeten komen, daar wil wethouder Frans Prins niets over zeggen. De bereikbaarheid van een zieken huis in Vlissingen vanuit de Beve- landen is volgens Prins geen pro bleem. „Er zijn twee soorten zorg. Directe zorg, die moet dichtbij zijn, en planbare zorg, die kan ver der weg. In die zin is Vlissingen ook vanuit de Bevelanden goed be reikbaar." Of dit betekent dat er een ziekenhuis voor acute zorg in Goes moet komen, daar laat Prins zich niet over uit. Vlissingen gaat meebetalen aan het onderzoek van Middelburg en Veere. Met dat onderzoek willen ze een eerdere studie van de werk groep nieuwbouw ziekenhuis Zee land corrigeren en aanvullen. De werkgroep adviseerde het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes te ver bouwen en een nieuw, klein zie kenhuis te bouwen in Middelburg. Volgens de Walcherse gemeenten is echter niet goed gekeken naar al le mogelijkheden. In de second opinion wordt de mogelijkheid on derzocht van een hoofdziekenhuis in Middelburg en een kleiner hos pitaal in Goes. Vlissingen betaalt echter alleen mee aan de studie als daarin de optie 'ziekenhuis in Vlis singen' ook wordt onderzocht. De ze voorwaarde wordt volgende week besproken met Middelburg. Dat het onderzoek eind deze maand af moet zijn, is geen be zwaar, volgens Prins. „We gaan er vanuit dat het nog kan." De Mid delburgse wethouder Albert de Vries zegt dat dit 'geen probleem' is. „Ik vind het een begrijpelijke wens van Vlissingen, en daar gaan we ook aan tegemoet komen." Vol gens De Vries loopt het onderzoek geen vertraging op als de optie Vlissingen wordt meegenomen. Het college van Vlissingen wil in gesprek met de ziekenhuisdirecties om invloed uit te oefenen op de lo catie van het nieuwe ziekenhuis. Wethouder Prins: „Wij beslissen uiteraard niet waar het nieuwe zie kenhuis komt. Maar we willen de verlangens van de Vlissingse bevol king kenbaar maken." I** B en W van Vlissingen willen een ziekenhuis in de stad behouden. Ze willen dat de optie wordt meegenomen in de second opi nion over de ziekenhuislocatie. door Frank Balkenende GOES - De Goese Culturele Raad vindt het van de gekke dat Histo risch Museum de Bevelanden van wege bezuinigingen in de winter maanden nog maar drie dagen per week open is. Op dinsdag, donder dag en op zaterdag. „Dit besluit betekent een behoorlij ke kaalslag voor het Goese en Beve- landse culturele leven", zegt voor zitter Marlize Laport van de Cultu rele Raad. Ze is van plan snel con tact te zoeken met het museumbe stuur. Volgens haar heeft dat bestuur nogal overhaast een besluit geno men, waarvan nog niet is aange toond dat het veel geld zal opleve ren. „Het museum moet de ver warming toch laten draaien om de collectie goed te bewaren." Het be vreemdt Laport dat het museum bestuur, waarin vertegenwoordi gers van de gemeenten Goes, Noord-Beveland, Kapelle en Borse- le zitten, geen ruggenspraak met de Culturele Raad heeft gehouden. „Dan hadden we ze meteen kun nen vertellen dat zo'n winterslui- ting geen slim idee is. Het mu seum is jaren dicht geweest voor een verbouwing. Nu het na een forse investering weer open is, het aantal bezoekers groeiende is en er behoorlijk veel vrijwilligers zijn ge worven, gooi je de tent zes maan den lang vier dagen per week dicht. Bij het publiek komt dat vreemd over en het lijkt me dan ook geen verstandig besluit." Na de Goese CDA-fractie en mu- seumvrijwilligers is ook de Goe se Culturele Raad verbijsterd over de wintersluiting van het Bevelandse Museum in Goes. Dat het museumbestuur de ko mende jaren tekorten ziet opdoe men, is voor Laport nog geen re den 'overhaast' dit soort besluiten te nemen. „Je hebt toch een meer jarenbegroting? ]e ziet dat dus toch aankomen." De Culturele Raad is niet de enige die de bezuinigingsmaatregel af keurt. De Goese CDA-fractie heeft bij het college van burgemeester en wethouders om opheldering ge vraagd. Museumvrijwilligers hebben even eens kritiek. Ze vrezen dat 'de loop' eruit gaat als het museum tot 5 april nog maar drie dagen per week open is. Eind november volgt dan een nieu we wintersluiting die duurt tot be gin april. Bovendien vrezen vrijwilligers dat de motivatie om de schouders on der het museum te zetten daalt, als hun inzet minder vaak wordt gevraagd. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank sprak gisteren een 46-ja- rige Vlissinger vrij van seksueel misbruik van zijn beide dochters. Volgens de rechtbank heeft het Openbaar Ministerie geen overtui gend bewijs geleverd. Twee weken geleden eiste het OM een werk straf van 240 uur waarvan 110 voorwaardelijk. Hij zou de oudste toen ze 17 was, onzedelijk hebben betast. Vorig jaar zou hij ook zijn dochter van tien hebben betast. WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland heeft in overleg met de verschillende comité's be sloten de watersnoodramp van 1953 nog maar eens in de vijf jaar te herdenken. Tot nu toe waren jaarlijkse plechtigheden in de ge meente gebruikelijk. In Kortgene en Kats vielen tijdens de Ramp vijftig slachtoffers. De eerstvolgen de herdenking is in 2013. GOES - In de voorjaarsvakantie kunnen kinderen drie middagen lang terecht in het Ambachtscen trum in Goes. Tijdens de kinder-doe-dagen op 19, 20 en 21 februari, kunnen zij tussen 13.00 en 16.30 meedoen aan activiteiten als boetseren, maskers maken of schilderen. Een en ander vindt plaats in de ate liers en op het middenplein van het centrum, gelegen aan de Kat- tendijksedijk 27. GOES - De Christelijk Gereformeer de Maranathakerk en de Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt in Goes houden dinsdag 19 februari een kinderbijbelfeest. Het programma vermeldt zang, luisteren naar bij belverhalen, sport, spel en schmin ken. Het festijn begint om 9.30 uur op twee locaties: Maranathakerk aan de Bergweg 43A en Ostrea Ly ceum aan de Bessestraat. HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele heeft in 2007 minder bezwaar schriften ontvangen dan in 2006. Dat staat in het jaarverslag van de commissie bezwaarschriften. Vorig jaar zijn 56 bezwaarschriften ingediend; een daling met 32 ten opzichte van 2006. De commissie vindt het moeilijk daar een conclusie aan te verbin den. „Het kan een samenloop van omstandigheden zijn", schrijft de commissie. KRUININGEN - De Zeeuwse Wan delsport Bond houdt zaterdag 23 fe bruari een wandeltocht in en rond Kruiningen. Er zijn routes uitgezet van 5, 10, 15, 20 en 30 kilometer. De routes voeren door de polders richting Hansweert en Waarde en langs de Westerschelde. Er wordt vertrokken vanaf het dorpshuis in Kruiningen tussen 9.00 en 13.00 uur. Meer info via 06-14702490. door Luc Oggel GOES - Na het sporten nog lekker even een biertje drinken in de kan tine. Niks mis mee. Maar het wor den er al gauw twee, drie, vier, vijf Wanneer stop je als argeloze barvrijwilliger met schenken? Het is één van de zaken die aan bod ko men op de instructieavonden ver antwoord alcoholgebruik (IVA). De jaarlijkse instructieavond gaat uit van SMWO Breedtesport in sa menwerking met de gemeenten Borsele, Reimerswaal en Kapelle en SportZeeland. Volgens de Drank- en Horecawetgeving moe ten alle barvrijwilligers die binnen sportverenigingen alcohol schen ken, verplicht een instructieavond volgen. Broodnodig, zegt Judith van Mee- teren van de SMWO. „Vooral de jeugd is vaak niet goed op de hoog te van de effecten van te veel alco hol. Tijdens de cursus krijgen de deelnemers instructie over wat al cohol met je doet, hoe ze overma tig drankgebruik kunnen herken nen en hoe ze ermee moeten om gaan. Hoe zorg je bijvoorbeeld dat iemand stopt met drinken, zonder dat dat tot problemen leidt." Hoewel de intructieavond vooral is gericht op sportverenigingen, kunnen volgens Van Meeteren ook barvrijwilligers van jeugd- en jongerenorganisaties zoals jeugdso- zen de cursus bijwonen. Deelne mers krijgen na afloop een certifi caat. Dat is niet voor boven hun bed, maar moet in geval van con trole getoond kunnen worden. „In een kantine moet ook altijd ie mand aanwezig zijn die de papie ren sociale hygiëne heeft", zegt Van Meeteren. In totaal zijn er vier instructieavon den gepland. Ze beginnen om 19.30 en duren ongeveer twee uur. De eerste twee zijn op maandag 3 maart in de kantine van de tennis vereniging in 's-Heer Abtskerke en woensdag 5 maart in dorpshuis De Vroone in Kapelle. Verenigin gen kunnen zich vóór 18 februari aanmelden via 0113-277172 of j.vanmeeteren@smwo.nl. Er is per avond plaats voor 30 deelnemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50