Zeeland PZC Lichtpunt voor plan Van Strien Ei intratuin 25 Verzet tegen kappen bomen BEVELANDEN-THOLEN 34 31 Risicozone lpg-tanks is wellicht toch niet funest voor bouwproject Goes. Intratuin is hét adres voor u en uw huisdier! zeeuwsEESÜE^BB Dombo Getekend in jarige bibliotheek Kleurrijk werk van Carmen Milhous in galerie Westdorpe Donderdag 14 februari 2008 Waterschap Zeeuwse Eilanden is gedoe over fusie spuugzat Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De kans is groot dat het bouwplan voor de kavel van de in middels verlaten garage Van Strien aan de Goese Van der Spiegelstraat toch ongeschonden kan worden uitvoerd. Het probleem is nu, dat het com plex binnen de risicocirkel van lpg-tanks aan de overzijde van de straat ligt. Het gemeentebestuur weigerde vorig jaar de risicozone te verkleinen. Daarmee hangt de bouw van eengezinswoningen en appartementen aan een zijden draadje, omdat binnen een straal van 150 meter van het vulpunt van de lpg-tanks van tankstation De Baar geen nieuwbouw mag ko men. Dat zou een forse aanpassing van het bouwplan betekenen. Volgens makelaar Paul Fermont, die de belangen van eigenaar Jos Smits (van Van Strien) behartigt, is er mogelijk een opening. „Vanaf 2010 komt er waarschijnlijk een landelijke beleidswijziging, waar door in dit geval de risicozone kan worden verkleind. De vraag is of we daar alvast op vooruit mogen lopen. Voor ons zou dat een uit komst zijn, omdat het kant en kla re bouwplan dan volledig kan wor den uitgevoerd." Onderzoeksbureau Delmeco zoekt dat uit voor de opdrachtgever. Fer mont verwacht dat er dit voorjaar meer duidelijkheid ontstaat. Hij is optimistisch. „Er is een goede kans dat dit lukt." De risicozone van lpg-tanks blok- keert deels de bouw van wonin gen op de kavel van Van Strien in Goes. Milder rijksbeleid maakt het plan wellicht toch mogelijk. VW/Audi-dealer Van Strien ver trok begin vorig jaar naar Car Villa- ge, het dealerverzamelgebouw aan snelweg A58. Sindsdien staat de showroom aan de Van der Spiegel straat zo goed als leeg. Ook de huurders van twee bedrijfswonin gen zijn vertrokken. Het pand is eigendom van Smits. Als projectontwikkelaar is De Da geraad uit Stellendam aangetrok ken. Doel is het complex te slopen en op de kavel 12 eengezinswonin gen en 62 appartementen te bou wen. Die worden aangeboden in de prijsklassen van starterswonin- gen tot drie ton. Volgens Fermont bevat het plan zowel huur- als koopwoningen. Op de begane grond komen enkele commerciële ruimtes. Het complex telt drie, vier en vijf lagen. De gemeente dwong eerder af dat het niet al te volumineus zou worden, waarop het plan werd aangepast. Wanneer de bouw begint, kan Fer mont nog niet zeggen. Dat hangt af van het onderzoek dat Delmeco nu verricht. Zeker is dat het Es- so-tankstation op termijn ver dwijnt. Ook met de ondernemer die daarnaast een autowasstraat uitbaat, zijn afspraken nodig. KAPELLE - leder kind is natuurlijk het mooiste. En als het niet het mooiste kind is, dan is het wel het leukste, het slimste of het braafste van de we reld. Ouders die er vlot bij waren, lieten gisteren hun oogappels portretteren door kunstenaar As- hot Safyan, die zijn pen gebruikte ter ere van het 30-jarig jubileum van de Openbare Bibliotheek in Kapelle. Tien kinderen poseerden, staande op een. stoel, in opperste concentratie. Want of ze nou de mooiste waren of de slimste; het waren allemaal geduldige kinderen, die een kwartier lang stil konden staan. foto Willem Mieras Markt51 1 Middelburg u.cJL/ j\ v J\.I T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu metThaise kokossoep, kabeljauwmedaillons of gevulde punrpaprika's en parfait d'amour 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukke za. 16 februari 15.00-16.30 uur Gé Bijvoet piano tentoonstelling Hein Verwer Fields of flowers rijmiddelburg.nl Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6destoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke GOES - Een aantal bewoners van het Goese Meer verzet zich tegen het kappen van bomen in het parkje dat de wijk scheidt van de toekomstige woonwijk Goese Schans. Voor de eerste fase, aan de noord kant van het havenindustriege bied, dat de komende tien jaar wordt omgevormd tot een wijk met tweeduizend woningen, wil de gemeente een kapvergunning afgeven. Bedoeling is dat daarover in maart een besluit valt. De Vereniging Bewoners Goese Meer en de Commissie tot Be houd Karakter Goese Meer vech ten voor behoud van het huidige groengebied, dat in de plannen veel vlakker (de huidige grondwal verdwijnt) en opener moet wor den. Bewoners van het Goese Meer vrezen dat ze zo wel erg in het zicht van de buren komen te zitten. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders ge ven ze aan dat ze alles zullen doen om de kapvergunning tegen te houden. Volgens hen zal de ver gunning ten onrechte op grond van de Boswet worden verleend. Bij de gemeente was gisteren nie mand voor uitleg beschikbaar. Tip? redactie@pzc.nl Het moment dat zijn vader met de rechterarm in een mitella de kamer binnenkwam heeft grote indruk gemaakt op de Zierikzee- se tiener. Hij heeft het er nog wel eens over. „Wat was er ook al weer gebeurd?", rakelde hij het ongelukje, - twee jaar geleden al weer - onlangs aan de dis op. Met een diepe zucht deed pa de pijnlijke herinnering nog maar eens uit de doeken. Want een val van het dak bij de inspectie van de schoorsteen, is toch iets waar je liever niet aan wordt herin nerd. „Oh ja, dat was het", rea geerde zoonlief cynisch met zijn mond vol aardappelen. „Dombo! Oh nee, Dombo kan vliegen. Suk kel!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49