Zeeland Oranje boven in Ouwerkerk inruil maand! Jongeren treffen ouderen in Veere Jaarvergadering van kampeerboeren Herdenking Ramp nog maar eens in vijfjaar Optreden Nel Kars in het Tonnenmagazijn Leerlingen krijgen concert in vrachtauto Recreatie in kerkje van Kamperland keuze in trouwpakken! STEÜTEL Antiquariaat "Dat Narrenschip Grote collectie antieke landkaarten en prenten! IHÜ Februari S PZC Donderdag 14 februari 2008 27 KERKWERVE - De afdeling Schou- wen-Duiveland/Goeree-Overflak- kee van de vereniging van kam peerboeren VeKaBo houdt woens dag 27 februari haar jaarvergade ring. Deze wordt gehouden in dorpshuis 't Zuudende in Kerkwer- ve. Op de agenda onder meer het toe komstig pr-beleid van de vereni ging. Ook aan de orde komt de be groting voor 2008 en een bestuurs verkiezing. De vergadering begint om 19.30 uur. De zaal is open van af 19.00 uur. BROUWERSHAVEN - Koningin Em ma, de redster van Oranje. Die rol vertolkt actrice Nel Kars woensdag 20 februari tijdens de eilandelijke avond van de afdeling Noordwelle van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen (NBvP). Nel Kars kan bogen op een rijke ervaring. De actrice deed in i960 eindexa men aan de Amsterdamse toneel school en treedt sindsdien op in theaters, en op verzoek in besloten kring. De avond wordt gehouden in het Tonnenmagazijn in Brou wershaven. Aanvang 19.30 uur. WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland heeft in overleg met de verschillende comité's be sloten de watersnoodramp van 1953 nog maar eens in de vijfjaar te herdenken. Tot nu toe waren jaarlijkse plechtigheden in de ge meente gebruikelijk. In Kortgene en Kats vielen tijdens de Ramp vijftig slachtoffers. De eerstvolgen de herdenking is in 2013. Op Schouwen-Duiveland wordt de watersnoodramp jaarlijks her dacht. De centrale herdenking is steeds in Ouwerkerk. MIDDELHARNIS - Zon achthonderd basisschoolleerlingen uit groep 7 en 8 op Goeree-Overflakkee krij gen volgende week een concert voorgeschoteld van jonge, klassie ke muzikanten uit het hele land. In de Classic Express, een vracht wagen omgebouwd als 'rijdende concertzaal', reizen de muzikanten op en neer tussen Middelharnis, Stellendam en Oude-Tonge. Daar geven ze steeds concerten van drie kwartier, elke keer voor zon 35 leerlingen. Tussen 10 en 14 maart wordt het project herhaald. KAMPERLAND - De eigenaar van het voormalige hervormde kerkje in Kamperland wil het verbouwen en als familiehuis aan recreanten verhuren. De gemeente Noord-Be veland wil daaraan meewerken, al is het beleid om recreatieve bewo ning in de dorpen tegen te gaan. Een uitzondering zou moeten wor den gemaakt omdat elke andere poging om de kerk een bestem ming te geven, is mislukt. Het ge bouw, dat beeldbepalend is voor de Veerweg, staat al sinds 2000 leeg. Bestuursleden Cornelie Stoutjesdijk, Petra Brouwer, Cecilia Kuin en Leanne Vermeer (vlnr.) van Oranjevereniging Prinses Beatrix stellen een lijst op met namen van sponsors, die onmisbaar zijn bij de organisatie van het Koninginnedagfeest. foto Dirk-Jan Cjeltema DOMBURG - In vier Veerse woon kernen vindt dit jaar een bijeen komst plaats om wederzijds be grip tussen jong en oud te bevorde ren. Dat gebeurt naar het voor beeld van de succesvolle jong-en-oud maaltijd in Melisker- ke. Daar werd gesproken over over last en lawaai, waarbij jongeren en ouderen beloofden voortaan meer rekening met elkaar te houden. De Stichting Welzijn Veere (SSW) stuurt nu aan op soortgelijke bij eenkomsten, voor de zomer in Veere en Grijpskerke, na de zomer in Domburg en Koudekerke. Onze nieuwe collectie is binnen. yZAvu Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl Turfkaal 11 te Middelburg (bij de bushalte!) www.dHtnarrenschip.nl Open: do. t/m za. Ruil uw oude pannen nu in en ontvang tot 20,- korting op een nieuwe BK pan! BK pannen zijn verkrijgbaar bij uw huishoudspeciaalzaak of bij: Zin in Koken! V&D

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41