Manoeuvreren op de Westerschelde Verkrachting van echtgenote volgens rechtbank niet bewezen Heldere les Hastens 7^ Lagere straf voor misbruik jonge meisjes MSC Eyra zoveelste in een reeks van vele tientallen strandingen. PZC Donderdag 14 februari 2008 3 •n Het containerschip MSC Eyra liep vast op een strekdam maar liep daarbij nauwelijks schade op, zo bleek later uit een inspectie van de romp. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - De ingebruikname van de verkeersposten (1983) en de Schelderadarketen (1991) ver grootten de veiligheid van de scheepvaart op de Westerschelde aanzienlijk. Gaat het toch mis, dan gebeurt dat voornamelijk in het oostelijk deel van de Westerschel de, tussen Hansweert en Antwer pen. Vooral het Nauw van Bath is berucht. Gisteren liep de container reus MSC Eyra iets verderop vast, in de Pas van Rilland. Een greep uit de lange lijst ongeval len: in februari 1963 komen negen bemanningsleden om bij een- brand aan boord van de Mira Flo- res; in oktober 1969 loopt het vrachtschip Splendid Sky vast op een zandplaat, in oktober 1972 strandt de tanker Tobieys, in mei 1975 gevolgd door de tanker Bri tish Commerce, waarna in novem ber van hetzelfde jaar een binnen- Caat het mis met de scheepvaart, dan is dat meestal in het oostelijk deel schip wordt overvaren door de coaster Hega Smit. In december 1976 botsen het zeeschip Bolabora door Emile Calon MIDDELBURG - Een ex-inwoner van Tholen hoeft niet de gevangenis in. De Middelburgse rechtbank ver oordeelde hem gisteren wel tot een werkstraf van 160 uur en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. Twee weken geleden eiste officier van justitie J. Valente nog een cel straf van drie jaar waarvan één jaar voorwaardelijk voor verkrach ting, mishandeling en bedreiging van zijn vrouw en het mishande len van zijn dochter. De man ont kende toen alle beschuldigingen. Volgens hem was er sprake van een complot. De rechtbank heeft geen overtui gend bewijs voor die verkrachting aangetroffen. Dat was er wel voor de mishandelingen en de bedrei gingen met de dood. Volgens de rechters heeft de man geen enkel respect voor de beide vrouwen getoond. Dat neemt de rechtbank hem bijzonderlijk kwa lijk. COMMENTAAR De overheid krijgt een dikke onvoldoende voor onderwijs. De commissie onderwijsvernieuwingen bevestigt wat vrijwel iedereen weet: het onderwijsveld gaat al decennia gebukt onder onzinnige veranderingsdrang. Opeenvolgende regeringen hebben de scholen van de wal in de sloot geholpen. Het was vaak haastwerk van bewindslieden met oogkleppen op. Zo boerde het onderwijs achteruit. Dat was frustrerend voor de lesgevenden. Erger is, dat kwetsbare leerlingen er de dupe van werden. Na zo'n vernietigende conclusie is de reactie in Nederland doorgaans: het moet helemaal anders. Gelukkig trappen de onderzoekers niet in deze val. De commissie begeeft zich wel op glad ijs met een nieuwe lesurennorm. Men lijkt even te vergeten dat de scholen autonoom moeten blijven in de keuze en de uitvoering van lesprogramma's. Het is genoeg als een denkbeeldig aantal uren de geldstromen bepaalt. Verder zijn de adviezen commissie aantrekkelijk eenvoudig. De overheid bepaalt wat wordt onderwezen, maar de scholen bepalen hóe. Prestaties worden getoetst. Aan dit soort duidelijkheid ontbreekt het al beschamend lang. In het onderwijs zelf, maar vooral ook in Den Haag. Daar is het wel en wee van de scholen te veel politiek geworden. Daarom valt het nog te bezien of deze heldere les aan de bewindslieden en parlementariërs is besteed. en de tanker Briese. Zeven jaar la ter vliegt de tanker Bonnie na een aanvaring in brand. Eind 1993 raakt het vrachtschip Aya zwaar beschadigd, een jaar later kapseist het Russische containerschip Pio- ner Onegi net niet. In 1998 lopen de autocarrier Tricolor, een contai nerschip en een tanker aan de grond. In 2003 gaat het na een aan varing mis met de Pelican I en in september 2005 loopt container schip Fowairet vast bij Kruiningen. Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Breda Meer informatie: bel 0900 - 22S O 22S (lokaal tarief) door Emile Calon MIDDELBURG - Een 21-jarige Terneu- zenaar is gisteren veroordeeld tot een werkstraf van 120 uur voor sek sueel misbruik van twee twaalfjari ge meisjes. Hij had volgens de rechtbank nooit mogen toestaan dat de twee meisjes hem ander half jaar geleden oraal bevredig den. Een van die twee was destijds verliefd op de toen 20-jarige jonge man. Ze haalde haar vriendinnetje over om samen met haar naar het huis van die jongen te gaan. Het misbruik kwam uit doordat de moeder van het andere meisje te horen kreeg wat er was gebeurd. Hoewel de meisjes volgens de rechtbank niet werden gedwongen tot die seksuele handeling, had de verdachte beter moeten weten. Meisjes van die leeftijd kunnen volgens de rechters de gevolgen van hun daden nog niet overzien. Officier van justitie J. Valente eiste veertien dagen geleden nog een werkstraf van 220 uur en een voor waardelijke celstraf van zes maan den tegen de Terneuzenaar. De rechtbank vond de eis te hoog in vergelijking tot soortgelijke ge vallen, zo bleek gisteren bij de uit spraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3