eelant De boet op met calamiteitenkast BBS 'Alles gaat over de landbouw' li SCHOUWEN-DUIVELAND 125 Waterschap Zeeuwse Eilanden is gedoe over fusie spuugzat 31 Kleurrijk werk van Carmen Milhous in galerie Westdorpe 34 Leden Recron op Walcheren tonen ook interesse in de kast. Met z'n allen op de koffie bij de burgemeester /IoTI'DTT'T/'TT'Ti 15 V Markt 51 Middelburg He 1 j i\ v i\ i\ r, i\ T T0118886886 Dombo ^■1 WMBBSÊBÊ Intratuin is hét adres I voor u en uw l huisdier! 'Êüntratuin Brasseriemenu met Thaise Gé Bijvoet piano Hein Verwer Donderdag 14 februari 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland gaat de boer op met de calamitei tenkast die bij campings staat. De gemeente heeft de kast opgeno men in het programma 'veilig on dernemen' dat onlangs is begon nen. Een calamiteitenkast is een knalge le kast bij de poort of slagboom van de camping. Hulpdiensten kunnen in de kast de toegangsleu tel voor de poort en een platte grond van de camping of het huis jesterrein vinden. „We hebben contact met Walche ren want daar is ook belangstelling voor dit idee", zegt Joop Juffer- mans van de brandweer Schou wen-Duiveland. „Dat is vooral in Recron-verband", zegt Ben Koets van de brandweer Veere. „Daar wordt momenteel gekeken naar de kasten die op Schouwen gebruikt worden en misschien is dat wel iets voor de toekomst." Alle calamiteitenkasten zien er het zelfde uit en zijn te openen met één en dezelfde sleutel die in alle brandweerwagens en ziekenwa gens ligt. „Vorig jaar is er toch een keer of drie gebruik gemaakt van die kasten", zegt Juffermans. „Maar in 90 procent van alle geval len staat de poort gewoon open als de hulpdiensten aankomen." Het idee van een calamiteitenkast is een paar jaar geleden op Schou wen-Duiveland ontwikkeld door de gemeente en de Recron om een De brandweer Schouwen-Duive land wil zoveel mogelijk bedrij ven interesseren voor de calam- teitenkast. Daarmee hebben hulp diensten vrije toegang. einde te maken aan de stapels sleu tels in brandweerauto of ambulan ce. „Vroeger kregen we van een be drijf een sleutel zodat we er in kon den, maar op een gegeven mo ment werden dat er wel heel veel." Een ander probleem wat zich steeds vaker voor deed was dat mensen met hun eigen mobiele te lefoon 112 gingen bellen. „En dan kan je wel in de regels hebben staan dat de campingeigenaar ge waarschuwd moet worden, maar mensen vergeten dat soms in de paniek." Gevolg was dat de hulp diensten een enkele keer voor een dichte poort stonden. Inmiddels heeft 85 procent van alle Re- cron-leden een kast bij de poort. Het is de bedoeling dat ook andere campings en parken zoveel moge lijk een kast bij de ingang krijgen. „Maar we kunnen dat niet ver plichten. Het is wel wettelijk gere geld dat campingeigenaren de toe gang tot de camping moeten garan deren, maar dat kan ook door 24 uur per dag iemand bij de poort te hebben en sommigen kiezen daar voor." Toch denkt Juffermans dat zo'n kast bij de poort voor veel be drijven een uitkomst is. „Zo'n on dernemer kan nooit verweten wor den dat hij niet bereikbaar was." ZIERIKZEE - „Ik kom een liedje doen...." zong En gel Reinhoudt gisteren op de feestmiddag voor de gouden bruidsparen in het gemeentehuis in Zierikzee. Zoals ieder jaar biedt het gemeentebe stuur alle echtparen die vijftig jaar getrouwd zijn een gezellige middag aan. Een kopje koffie, een gebakje, een felicitatie van de burgemeester, en een live gastoptreden van Engel Reinhoudt. De troubadour vermaakte het publiek met zijn spe ciaal voor de gelegenheid geschreven liedjes en anekdotes over huwelijk, echtscheiding en ande re aardse zaken. foto Dirk-Jan Gjeltema door Martijn de Koning OUWERKERK - Lekker, dacht ASD- voorzitter Huub Remijn toen hij vorige week een paar dagen weg was: even géén landbouw. Om de zinnen te verzetten kocht hij wat opiniebladen. „En wat denk je?", hield hij zijn gehoor op de leden vergadering van Agrarisch Schou wen-Duiveland gisteravond voor. „Het ging allemaal over de land bouw!" De sector is momenteel 'hot', wil de de voorzitter er mee zeggen. „Op alle vlakken. Denk maar aan het succes van Boer zoekt vrouw." Het herwonnen zelfvertrouwen onder boeren, onder meer veroor zaakt door stijgende prijzen van melk en graan, mag volgens Re- mijn echter niet tot al te veel eufo rie leiden. Hij noemde de 'grillen van de wereldmarkt' en de onzeke re gevolgen van de 'wankele we reldeconomie' als gevaren die con stant op de loer liggen. Tijdens de vergadering werd ver der Leo Klompe bedankt voor tien tallen jaren inzet voor de land bouw op Schouwen-Duiveland. Het bestuur verwelkomde Fred van de Helm uit Dreischor en Wim Roskam uit Kerkwerve als nieuwe leden. Tip? redactie@pzc.nl Het moment dat zijn vader met de rechterarm in een mitella de kamer kwam binnenwandelen, heeft grote indruk achtergelaten bij de Zierikzeese tiener. „Wat was er ook alweer gebeurd?", ra kelde hij het ongelukje, - twee jaar geleden - onlangs aan de dis op. Met een diepe zucht deed pa de pijnlijke herinnering nog maar eens uit de doeken. Want een val van het dak bij de inspectie van de schoorsteen, is toch iets waar je liever niet meer aan wordt her innerd. „Oh ja, dat was het", rea geerde zoonlief cynisch met zijn mond vol aardappelen. „Dombo! Oh nee, Dombo kan vliegen. Suk kel!" vrnsammmmmmmm Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6destoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke vanavond vanaf 17.30 uur kokossoep, kabeljauwmedaillons of gevulde puntpaprika's en parfait d'amour 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 za. 16 februari 15.00-16.30 uur tentoonstelling Fields of flowers kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39