Springruiters strijden op ZK Corn Boys wil niet langer schlemiel zijn Chayenne Wiskerke gaat op voor derde titel op rij in klasse ZZ. Derde Natuurloop in Nieuwvliet-Bad Judoka in het blauw niet in het voordeel Luis Aragones leidt Spaanse ploeg op EK Stam sluit seizoen af met derde plaats Einde seizoen voor schaatsster Klassen Emotioneel verlies tennisser Kuerten Vijfdeklasser moet op termijn een stabiele vierdeklasser worden, Z PZC Donderdag 14februari 2008 45 door Lucien Roelandt HEIKANT - De springruiters strijden zaterdag in Heikant om de Zeeuw se titels, met daaraan verbonden tickets voor deelname aan het NK. Sinds enkele jaren domineert Chayenne Wiskerke (18) de strijd op het hoogste niveau, de klasse ZZ. In Heikant verdedigt ze haar ti tel met VDL Rocksina. Bovendien heeft de amazone uit Kruiningen met VDL Oraya en VDL Mirage nog twee belangrijke ijzers in het vuur. De Zuid-Bevelandse vertrekt van wege haar studie eind augustus naar Zwitserland. Zij zal ongetwij feld alles uit de kast halen om voor de derde keer op rij de in- doortitel in de wacht te slepen. Het valt echter te betwijfelen of Sandy den Exter bereid is daaraan mee te werken. De routinier uit Kortgene zou met Passodoble het (voorlopige) afscheidsfeestje wel eens kunnen verhinderen. Carolein van de Plasse is met Del ta Mossel's Upgrader favoriete in de klasse Z. De 2i-jarige amazone uit Yerseke werd met de Heart- breaker-zoon kampioen in achter eenvolgens de klasses L en M. Mocht het met de hengst niet luk ken, dan heeft zij met Delta Mos sel's Utah Beach nog een belangrij ke troef in handen. Met Monique van Sabben (Lavita), Annemieke Maaskant (Rivera) en Michelle Evertse (Uzelma) is de concurren tie in deze klasse groot. In de sterk bezette klasse M tippen de kenners Ingrid Jakobsen met Utah als favoriet. De combinatie uit Meliskerke bewees afgelopen zaterdag in een sterk bezette wed strijd in Stal de Kroo dat ze er klaar voor is. Bert Verseput en de voor eigen publiek rijdende Ellen Briquet moeten hier als gevaarlijke outsider worden gezien. In de klasse L nemen de routiniers Deborah Benschop, Albert Ver- mue, Ilyo de Loos en Marcelle de Kam het op tegen aanstormende jeugd. Anniek van der Linden, Ma- rit en Kim Huige en Shannen Strij- donk moeten in staat worden ge acht de strijd in het voordeel van de jeugd te beslissen. In Heikant maken Zeeuwse springruiters hun opwachting voor het Zeeuws indoorkam pioenschap. Er worden ook tick ets voor het NK verdeeld. GOES - Atletiekvereniging De Wie lingen houdt zondagmorgen de derde Mazars Natuurloop van het seizoen. De omgeving van het strand bij Nieuwvliet-Bad vormt daartoe het decor. De eerste wedstrijd werden gewon nen door Erik Cappon (Cad- zand-Bad). Patrick van Quekelberg- he was winnaar van de tweede loop (Sylvestercross in het Bos van Erasmus). Cappon werd toen twee de, waardoor hij het tussenklasse- ment van de reeks van Natuurlo- pen aanvoert. Zondag kunnen de deelnemers twee, vier of tien kilo meter lopen. De start is om 10.30 uur nabij Strandpaviljoen Saint-Pierre in Nieuwvliet-Bad. LONDEN - De kleur van een judo- pak heeft geen invloed op de uit slag van de wedstrijd. Dat blijkt uit een Brits onderzoek dat giste ren is gepresenteerd. De weten schappers weerleggen de conclusie van een eerdere studie dat de judo ka in het blauw in het voordeel is. Blauw zou intimiderend zijn voor de tegenstander, terwijl de judoka in het wit meer opvalt en diens be wegingen beter te volgen zijn. De wetenschappers van de universi teit van Glasgow zijn het daar niet mee eens. Zij onderzochten onge veer 500 finalepartijen van interna tionale toernooien. De winnaar droeg even veel keer wit als blauw. MADRID - De nationale voetbal ploeg van Spanje staat komende zomer tijdens het EK in Oosten rijk en Zwitserland gewoon onder leiding van bondscoach Luis Arago nes. De Spaanse voetbalbond meldde gisteren dat de trainer pas na de Europese eindronde plaats maakt voor een opvolger. Angel Maria Villar, voorzitter van de Spaanse voetbalbond, maakte een einde aan speculaties over een vervroegd afscheid van Aragones. De bondscoach van Spanje krijgt veel kritiek. Veel Spanjaarden snap pen niet dat Aragones geen ge bruik maakt van Raul, nog steeds één van de sterspelers van kam pioen Real Madrid. HASSELT - Baanwielrenner Danny Stam heeft een teleurstellend zes daagseseizoen afgesloten met de derde plaats in Hasselt. Stam reed de laatste zesdaagse met gelegen heidspartner Marco Villa. Zijn vas te koppelgenoot Robert Slippens miste ook Hasselt door een zitvlak blessure. Stam won deze winter één zes daagse. Dat was in Rotterdam waar Slippens na één avond af haakte en de Duitser Leif Lampa ter een succesvol vervanger bleek. Met de Italiaan Villa haalde Stam in Hasselt de derde plaats. De zege was voor de Zwitsers Bruno Risi en Franco Marvulli. BERLIJN - Voor schaatsster Cindy Klassen is het seizoen voorbij. De olympisch kampioene op de 1500 meter kampt volgens de Canadese schaatsbond met zware kniepro blemen. Daardoor kan ze niet deel nemen aan de wereldbekerfinale in Heerenveen en de wereldkampi oenschappen afstanden in Naga no. Afgelopen weekeinde ontbrak Klassen ook op de WK allround in Berlijn. Dat was als gevolg van een zwaar ongeluk van haar zus Lisa met de fiets. Lisa Klassen raakte daarbij zwaar gewond. Dit seizoen maakte Cindy Klassen, in 2003 en 2006 wereldkampioene allround, weinig indruk op het ijs. RIO DE JANEIRO - De Braziliaanse tennisser Gustavo Kuerten heeft een pijnlijke nederlaag geleden in het toernooi van Costa do Sauipe. De voormalig nummer één van de wereld, bezig aan zijn af- scheidstournee, verloor in de eer ste ronde van de Argentijn Carlos Berloq: 5-7 1-6. Kuerten, drievoudig winnaar van Roland Garros, heeft sinds hij acht jaar geleden voor het laatst de nummer één-positie op de wereld ranglijst bezette last van heuppro blemen. Hij besloot onlangs dat het toernooi in Parijs later dit jaar het eindpunt in zijn loopbaan zal zijn. door Karei Pleunis SAS VAN GENT - Het is wat vroeg om nu al over een heropstanding te spreken. De wil om een zielto gende voetbalvereniging gezond te maken, is niettemin onmiskenbaar aanwezig. Com Boys moet weer op de kaart, Corn Boys moet op termijn niet langer als schlemiel, maar als een stabiele vierdeklasser naam gaan maken. Dat is de doel stelling van de nieuwe club be stuursleden die enkele maanden geleden in Sas van Gent is aange treden. Uiteraard in de bestuurskamer van het sportcomplex de foto van de overleden oud-voorzitter Marqui- nie. Een man met vele verdien sten, maar ook iemand die omwil le van zijn vele contacten als bijna einzelganger de club bestuurde. Corn Boys was niet anders ge wend, Corn Boys was Marquinie. Na zijn overlijden, dik tien jaar ge leden in een kleedkamer op het complex van Jong Ambon in Mid delburg, moesten anderen plots de kar trekken. „En het is niet aan de orde of ze dat met goede bedoelin gen deden", zegt bestuurslid Ro nald de Bruijne. „Want dat deden ze. Het is wel de vraag of ze over voldoende bestuurlijke kennis be schikten om de club op een heden daagse wijze te leiden." Hoe dan ook, toen in 2007 het 75-jarig bestaan van de club werd gevierd, stond Corn Boys in be stuurlijke zin op springen. André Dierick, vers tot het bestuur toege ül Jan Snijders, Ronald de Bruijne en Hans Radt, van links naar rechts in de dug-out, denken dat Corn Boys op termijn een stabiele vierdeklasser in het zondagvoetbal kan worden. foto Camile Schelstraete treden, en oud-doelman Jan Snij ders waren de enigen die ook in een nieuwe ploeg zitting wilden nemen. De rest haakte af. „Er is toen een commissie van goe de diensten geformeerd", vertelt Snijders. „Leden en oud-leden met een oranje-wit hart, gebun deld in een soort denktank. Die zou, met bestuurslijke ondersteu ning van de KNVB, de nieuwe ploeg moeten recruteren. Tijdens die 'informatieperiode' kwamen namen op tafel en groeide ziender ogen het enthousiasme binnen de commissie om zitting te nemen in het bestuur. Zo werd de denktank tevens kweekvijver. 'Vergoedingen voor spelers zijn bij Corn Boys absoluut niet bespreekbaar.' Tegenover die meevaller, stonden ook tegenvallers. Zo vielen her en der wat lijken uit de kast, toen de club financieel werd doorgelicht door een deskundige uit de bank wereld. Afrekenen met het verle den is één van de taken waarvoor het nieuwe bestuur zich, overigens nog zonder voorzitter, gesteld ziet. „Belangrijker is echter de toe komst", zegt De Bruijne. En die wordt dus anders ingevuld dan de voorbije jaren, toen Corn Boys in sportief opzicht vooral tussen de vierde en vijfde klasse dobberde. Te klein voor het tafellaken, te groot voor het servet. Om de club uit te laten groeien tot een stabiele vierdeklasser is oud-trainer Hans Radt aangetrok ken als bestuurslid voetbaltechni- sche zaken. Hij verkondigt vooral de boodschap van hoop, maar ook die van duidelijkheid waarin het aspect betalingen bijvoorbeeld geen item is. „Al willen we hogerop, we gaan spelers individueel niet vergoeden voor hun diensten. Wel willen we in de toekomst iets voor de selec tie doen waarmee die jongens aan het einde van het seizoen bijvoor beeld een feestje kunnen bouwen. En op beperkte schaal reiskosten vergoeden, dat is een bespreekbare optie." In het betoog van Radt zijn identi teit en sfeer de twee toverwoor den. „We hebben een technische staf die bestaat uit oud-spelers (Moes en Van den Boom) van Corn Boys. Zij kennen de cultuur, ze weten wat er speelt. We hopen dat dit tweetal zodanig veel aan trekkingskracht uit kan oefenen, dat jongens uit Sas van Gent, die nu elders spelen, terug zullen ke ren op het oude nest. En dan spreek ik niet over de echte talen ten en begaafde spelers die voor een tweedeklasser of hoofdklasser uitkomen." Radt baseert zijn optimistische ver wachtingspatroon verder op de jeugdafdeling van de ploeg uit Sas van Gent. „We hebben dit seizoen zelfs weer een A-elftal en volgend seizoen een gecombineerd A/B-elf- tal. Verder heeft de vereniging in alle leeftijdscategorieën elftalletjes. Kortom, er komt doorstroming, er komt voldoende voeding aan voor de senioren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37