Zeeland Zoeken, zeuren, lijmen en bedelen CDA wil aantrekkelijk Sluis voor jongeren BK actie inruil maand! mmm Oude Saabs in binnenstad Hulst Februari Terneuzenaar zamelt oud bedrijfsmateriaal in voor Afrikaanse boeren. 'Jongeren willen niet wandelen, maar zoeken coole (water)sporten' Jaarvergadering dorpsraad Ossenisse Automobilist moet rijbewijs inleveren Beurs in Axel voor kleding en speelgoed Expo Ernest Joachim in Kunstuitleen Z PZC Donderdag 14 februari 2008 29 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Korte lijntjes. Daar houdt Jaap Wiersma uit Terneu- zen van. Zelf je gezicht laten zien, zelf actie durven ondernemen. En voor je het weet heb je een karren vracht aan tweedehands bedrijfs- machines voor boeren in Noord- Kameroen bij elkaar gescharreld. Wiersma (6i) zocht een jaar gele den contact met Zeeuws-Vlaming Jan Cappon, die zich al bezighield met ontwikkelingswerk in Kame roen. „Ik had het gevoel iets te moeten doen. Je kan wel altijd du wen, maar waarom zou je een pro ject niet eens trekken? Ik vind-dat je altijd moet omkijken naar een HULST - Meer dan dertig Neder landse en Vlaamse eigenaren van een oude Saab treffen elkaar zon dag 17 februari in Hulst. Het idee voor deze meeting is een tijdje geleden spontaan ontstaan p internet, op het bij liefhebbers an het Zweedse automerk popu- ire Saabforum.nl. Een deel van groep kent elkaar alleen maar ander. Of hij of zij nou dichtbij is of ver weg", zegt Wiersma. Hij spant zich daarom in voor een project van de Lutherse Broeder- kerk van Kameroen, een gemeen schap van zo'n honderdduizend le den. Het zijn vrijwel allemaal boe ren die hun vaak weinig vruchtba re grond pachten. Bewerking van het land gebeurt handmatig, met eenvoudig materiaal. De kerk heeft twee werkplaatsen tot haar beschikking, waar twee ambachts lieden per jaar enkele tientallen ploegen en karren produceren. Cappon en Wiersma werken aan de realisatie van een derde werk plaats, waarin met inzet van twee dehands bedrijfsmachines de pro ductie van gereedschap een stuk eenvoudiger wordt. Waar deze ap paraten niet meer worden ge bruikt, omdat er te veel mensen van het internet en heeft elkaar nog nooit eerder ontmoet, maar toch is de liefde voor het merk Saab groot genoeg om er vele hon derden kilometers voor te rijden. De Saabrijders verzamelen bij Saabspecialist Retroll op de Azië- weg in Hulst. Na de middag maakt het gezelschap een toerrit door on der meer de binnenstad van Hulst. nodig zijn om ze in bedrijf te hou den, zijn ze in Kameroen nog goed bruikbaar, omdat arbeid er erg goedkoop is. Langzaamaan ontpopte Wiersma zich als een echte scharrelaar, die geen kans onbenut laat om materi- 'Ach, als het geld dat ik investeer het putje ingaat, dan heb ik gewoon pech' aal los te peuteren. „Je moet jenge len en hengelen. De ene keer koop ik wat, een andere keer pluis ik een container uit, maar nog veel vaker krijg ik giften. Een machine ter waarde van tweeduizend euro bijvoorbeeld, da's natuurlijk niet niks. Wat dat betreft valt het heus wel mee met het geluid dat het in door René Hoonhorst SLUIS - De jeugd heeft de toe komst, dus moet Sluis zichzelf aan trekkelijker maken voor jongeren. Wandelnetwerken brengen jonge lingen niet in extase. Sluis kan be ter inzetten op watersportmoge lijkheden en slecht-weer-voorzie- ningen die jeugdigen trekken, vindt de raadsfractie van het CDA. Fractievoorzitter Lia Flikweert roept burgemeester en wethou ders op meer aandacht te geven aan recreatieve activiteiten voor de jeugd. In een presentatie over ge realiseerde en nog te verwezenlij ken projecten voor toerisme en re creatie hoorde Flikweert deze week 'niet één keer het woord jon- deze maatschappij steeds meer 'ie der voor zich' is. Met zoeken, zeu ren, lijmen en bedelen komt er een hoop los. En ach, als het geld dat ik investeer het putje ingaat, dan heb ik gewoon pech gehad." Wiersma laat alle aangekochte en gekregen machines nakijken en eventueel opknappen door leerlin gen, die zijn aangesloten bij de Stichting Metaal Elektro Opleidin gen Zeeland. Verscheepkisten tim mert hij zelf, het transport wordt hoogstwaarschijnlijk tot aan de grens van Kameroen ook gespon sord. Wiersma heeft geen behoef te om zelf naar Afrika te reizen. „Wat heb ik daaraan? Ik weet toch dat het goed terechtkomt?" IPj Geïnteresseerde bedrijven kunnen zich melden bij Jaap Wiersma via jaap.wiersmadltele2.nl. geren vallen'. Een wandelnetwerk waaraan het projectbureau van de gemeente momenteel hard werkt, lokt geen jongere naar de streek. Om de ontgroening en de vergrij zing te stoppen, moet Sluis meer bieden dan rust, ruimte en natuur. „Waarom wordt niet gekeken naar kansen in de watersport?", vraagt Flikweert zich af De CDA-fractievoorzitter heeft iets gemist, stelt hoofd Tiny Maen- hout van het gemeentelijk project bureau in een reactie. „Er is al een kanoroute, maar die is natuurlijk niet zo spectaculair als bijvoor beeld in de Ardennen. Ook zijn we bezig met een aantal sport- stranden langs de kust en zet de Stichting Welzijn allerlei activitei ten op touw." Meer ideeën, bij voorbeeld van de jongerenadvies- raad, zijn natuurlijk altijd welkom, laat Maenhout weten. OSSENISSE - De dorpsraad Ossenis se houdt maandag 18 februari de jaarvergadering in gemeenschaps huis Hof ter Nesse aan de Kip straat 12. De vergadering begint om 19.30 uur. Tijdens de vergadering passeren di verse onderwerpen de revue, zoals de restauratie van de kerktoren, de Nederlandse Vestingsdagen en vei lig vervoer van kinderen van en naar school. De avond is openbaar. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 11 februari 2008 blijkt, dat ten verzoeke van 1. de besloten vennootschap Event Partner B.V. en 2. de vennootschap onder firma V.O.F. Riik-Wanner. beide gevestigd te Schoondijke, gemeente Sluis, aan Frederik Klaas Kasners gn Chantal Kaspers-IVIeiier. beide zonder bekende woon- en of verblijf plaats, danwei kantooradres of vestigings plaats in Nederland en daarbuiten, zijn bete kend het verzoekschrift waarmee requiranten zich hebben gewend tot de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg met de daarop gestelde beschik king d.d. 31 januari 2008, een proces-ver- baal d.d. 06 februari 2008 houdende conser vatoir beslag onder de ABN-AMR0 Bank, een proces-verbaal d.d. 06 februari 2008 houdende conservatoir beslag roerende zaken en een beslag d.d. 07 februari 2008 houdende conservatoir beslag op de daarin omschreven roerende zaak. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN (0115) 613651 TERNEUZEN - Een 51-jarige automo bilist uit Terneuzen is in de nacht van dinsdag op woensdag rond half een aangehouden, omdat hij over de Oude Vaart in zijn woon plaats slingerde. De man moest zijn rijbewijs inle veren, omdat hij teveel alcoholi sche drank had genuttigd. Uit een blaastest bleek dat de Terneuze naar meer dan drie keer de toege stane hoeveelheid alcohol gedron ken. AXEL - In De Halle in Axel wordt zaterdag 1 maart van 10.00 tot 12.30 uur een zomerkleding- en speelgoedbeurs gehouden. Wie spulletjes wil verkopen kan die donderdag 28 februari van 19.00 tot 20.00 uur inleveren en vrijdag 29 februari van 16.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie over de beurs en het inleveren van kleding kunnen belangstellenden bellen met Ineke Curran, 0115-563438, e-mail: jrcurran@orange.nl. TERNEUZEN - In de Kunstuitleen in Terneuzen zijn van zaterdag 1 maart tot en met 6 april bronzen beelden en pentekeningen te zien van Ernest Joachim. De in Zeeuws-Vlaanderen woonachtige kunstenaar heeft zijn sporen ver diend als beeldhouwer en schilder. De kunstuitleen in de Bel- lamystraat is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Jaap Wiersma laat 'zijn' spullen door leerlingen nakijken in een opslagplaats van de Stichting Metaal Elektro Opleidingen Zeeland, foto Camile Schelstraete Ruil uw oude pannen nu in en ontvang tot 20,- korting op een nieuwe BK pani i§ BK pannen zijn verkrijgbaar bij uw huishoudspedaalzaak of bij: Zin in Koken! V&D IMffiiM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33