carillondeuntje boven je hoofd De^Sn Verzorgingshuizen Oefenen brandpreventie Theater gecompenseerd voor overlast coffeeshop Zes initiatieven tegen armoede Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. keuze in trouwpakken! STEuTEL Zeeuws-Vlaamse brandweerkorpsen geven voorlichting. Auping dealer z PZC Donderdag 14 februari 2008 27 - door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Millenniumpro ject van de gemeente Terneuzen is in trek. Dat concludeert de Millen niumcommissie uit de reacties op een oproep om een bijdrage te le veren aan de wereldwijde strijd te gen armoede. Zes verschillende initiatiefnemers hebben zich tot nu toe gemeld, in schrijven kan nog tot en met mor gen. Terneuzen presenteerde zich in oktober vorig jaar als Millen niumgemeente. Dat betekent dat de gemeenteraad per jaar één euro per inwoner be schikbaar stelt (samen goed voor 55.000 euro) voor één of meerdere lokale initiatieven die bijdragen aan de doelstellingen van de Mil lenniumcampagne van de Verenig de Naties: help armoede en hon ger de wereld uit. Onder voorzitterschap van burge meester Jan Lonink worden de ini tiatieven beoordeeld. De plannen in Terneuzen moeten ook gericht zijn op afname van kindersterfte en op onderwijs voor alle kinde ren. ■Fj Aanmelden kan via. www.terneu- zen.ni/millenniumgemeente. den dat Janneke Veling, de eerste stadsbeiaardier van Terneuzen, niet opnieuw het carillon kan be spelen. Ze zou nog wel willen, ook al is ze met 88 lentes zeker geen jong bloempje meer. „Voor één keer zou ik het wel eens willen be spelen, vanwege dat prachtige ge luid. Na de verhuizing naar de Wil librordustoren hebben we de speel tafel eerst een tijdje in buurtcen trum De Triangel gezet. Daar kon ik wel uit de voeten, maar er was een groot probleem: je hoorde het carillon daar niet. Dus is er een tuinhuis in de toren gezet. Ik ben er toen mee gestopt. Door dat ge doe over geluidsoverlast ging de lol er ook snel af', vertelt ze. Zij vond het een doodzonde om het carillon bij het stadhuis weg te ha len. „Daar was een prachtige akoes tiek. Man, ik moest mijzelf altijd remmen om mij aan het maxima le halfuurtje te houden. Ik was niet te stoppen. Sinterklaasliedjes, kinderdeuntjes en bij bruiloften natuurlijk 'daar komt de bruid'... ik vond het zalig. Ik zou het caril lon echt graag nog eens willen ho ren. Héérlijk, die klokjes. Het is wel ontzettend jammer dat Jan den Toonder dit niet meer kan meemaken. Hij heeft zó ontzet tend veel voor het carillon ge daan." SAS VAN CENT - De Vlaanderenhal in Sas van Gent wordt in het week einde van zaterdag 1 en zondag 2 maart omgebouwd tot een Pasar Malam, een van oorsprong Indone sische culturele en culinaire markt. Organisator Stichting Bersame reist met de Pasar Malam tussen begin maart en midden oktober het land door. De markt vindt plaats in zeven steden, waarvan Sas van Gent de eerste in de reeks is. Er is beide dagen een diversiteit aan zang en dans, er zijn stands met oosterse en koloniale artike len (sieraden, kleding, houtsnij werk) en er zijn restaurantjes (warongs) met exotische snacks. Op zaterdag 1 maart zijn er optre dens van The Nightriders, de dans groep Hawaiian Treasure en zange res Demi Mass, afkomstig van Bali. Zondag treedt Marabunta op, met de dansgroep Bunga Melati en zan ger Mike Mendel. Openingstijden zaterdag 13.00- 23.00 uur, zondag 12.00-20.00 uur. foto Camile Schelstraete Onze nieuwe collectie is binnen door Harold de Puysseleijr HULST - De brandweerkorpsen in Zeeuws-Vlaanderen gaan samen voorlichting geven over brandvei ligheid aan het personeel van de verzorgingshuizen in de streek. De campagne is bedoeld om het veiligheidsbewustzijn en de geoe fendheid van het verzorgend per soneel te verhogen. De brandweerkorpsen hebben een gezamenlijke presentatie voor het personeel gemaakt. Die gaat in op alle preventieve voorzieningen in het gebouwen en de procedure in geval van brand. Na de presentatie wordt -tijdens een oefening- beoordeeld in hoe verre door het personeel adequaat gereageerd wordt in geval van brand. Na de bijeenkomsten en de oefeningen worden de verbeter- punten verzameld. Volgens plaatsvervangend com- andant Jan Boogaert van de ge meentelijke brandweer in Hulst is de gemeente Sluis al eerder gestart met de voorlichting aan het perso neel van de verzorgingshuizen. Dat initiatief is met het aanhaken van Terneuzen en Hulst nu regio breed opgepakt. Boogaert legt uit dat de verzor gingshuizen net als andere instel lingen een organisatie op het ge bied van de Bedrijfs Hulp Verle ning (BHV) moeten hebben. Maar de personeelsleden die een BHV-cursus hebben gevolgd, lo pen vaak tegen het probleem aan dat het ontbreekt aan oefening van de op cursus geleerde hulpver leningsvaardigheden. „Daarom willen we ook minstens twee keer per jaar een oefening gaan houden", aldus Boogaert. De tehuizen in Sluis, Hulst en ter neuzen zijn onlangs benaderd over deelname aan de actie. De Zeeuws-Vlaamse brandweer korpsen gaan personeel van de verzorgingshuizen in de drie ge meenten voorlichten over brand preventie. Jo de Visser bij het klokkenspel in de Willibrordustoren: „Gelukkig, alles hangt er nog." Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Scheldetheater in Terneuzen krijgt vanaf dit jaar tot 2011 een vergoeding van dertigdui zend euro voor de overlast die zij heeft gehad van de vestiging van coffeeshop Checkpoint recht voor zijn deur. De coffeeshop huisde lange tijd in een houten barak recht tegenover het theater, in afwachting van de iets verderop geplande nieuw bouw van de softdrugswinkel, het restaurant en het café van Check point op het Theaterplein. „Die ba rak zou er eerst maar een jaar staan, maar uiteindelijk is dat zes jaar geworden", zegt wethouder Co van Schaik. De gemeente Terneuzen wil ex ploitant Frans Lievens van het Scheldetheater nu compenseren, omdat zijn onderneming hinder ondervond van het softdrugsver kooppunt. „Het is niet gelukt om te bepalen wat nou precies de om zet- en imagoschade is. Daarom hebben we een deal gemaakt", al dus Van Schaik. Lievens hoeft overigens niet op een directe financiële tegemoetko ming te rekenen.Terneuzen neemt voor vier jaar enkele gemeentelijke belastingen voor haar rekening, die eigenlijk door de exploitant zouden moeten worden voldaan. De vergoeding komt volgende week donderdag vanaf 19.30 uur aan de orde in de commissieverga dering bestuur en middelen. Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Tapijt, Zonwering, Laminaat, Matrassen, Novilon, Bodems, Marmoleum, Bedlinnen, Gordijnen Dekbedden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31