Zeeland Vragen over verkeer rond Plan Morres Niets mooier dan 'n zwevend Nieuwe wijk Axel biedt grote variatie in huizen Concert fanfare in Coensdike Buurman koopt brandweerpost 26 I Donderdag 14 februari 2008 PZC Raadsleden Hulst betwijfelen effectiviteit beoogde twee rotondes. Dombo Wetswijziging geeft bespelers carillon in Terneuzen weer hoop. Plan Buitenweg heeft ruimte voor zo'n honderd woningen. door Sheila van Doorsselaer hulst - Diverse raadsleden van de gemeente Hulst hebben vragen over de verkeersafwikkeling rond om het toekomstige lifestyle-villa ge van Morres Wonen en de kop- pling met de binnenstad. De woonwinkel trekt jaarlijks 700.000 bezoekers en de hoop en verwachting is dat het er na de uit voering van Plan Morres véél meer zullen zijn. Om dit alles in goede banen te leiden, moeten de ver keersstromen richting binnenstad en het lifestyle-village worden om gebogen. Het nieuwe bestemmingsplan De Statie gaat er vanuit dat hiervoor het grote kruispunt met verkeers lichten van de N290 (N60) met de Absdaalseweg op de schop gaat. Daarvoor in A- flats komen twee rotondes; een ter hoogte van de aansluiting Absdaalseweg en één een paar honderd meter verder in noordelijke richting. Deze laatste rotonde wikkelt het verkeer af via Het herschikken van de verkeers stromen naar Morres en de bin nenstad van Hulst door middel van twee nieuwe rotondes roept vragen op. een nog aan te leggen ontsluitings- weg voor de BACK-winkelprome- nade, parallel aan de Absdaalse weg. Fractievoorzitter Ron de Kort van de PvdA vraagt zich af of twee ro tondes zo dicht bij elkaar wel een realistisch plan is. Volgens wethou der Frans de Vries is dat wel dege lijk zo. „We hebben hierover over leg gehad met de provincie en de ambtenaren zien geen probleem." Alex de Rechter van Progressief Hulst hoopt dat de gemeente door de verwachte stroom aan bezoe kers serieus kijkt naar een duurza me oplossing van het Scharnier, het verkeersknooppunt bij De Sta tie. Een verkeersprobleem van een iets andere orde is de aanvliegroute van vleermuizen over het plange bied. De gemeente heeft onder zoek laten doen naar de zogenoem de 'landingsbaan' voor vleermui zen. Hulst zal bij de bouw van (winkel)panden rekening moeten houden met de vliegbewegingen van de vleermuizen, maar dat is overkomelijk. Lastiger wordt het als blijkt dat in het plangebied kraamkamers van de beestjes zijn. Die mogen niet zomaar worden verstoord en de gemeente zal hier voor beschermende maatregelen moeten treffen. Over enkele maan den wordt begonnen met de zoek tocht naar de kraamkamers. aardenburc - De Koninklijke Mu- zieksociëteit Aardenburgsche Fan faren geeft zondag 24 februari haar jaarlijkse concert in woonzorgcen trum Coensdike. Erwin Swimberghe dirigeert de fanfare, die van 15.00 tot 16.00 uur in het zorgcentrum speelt. Ook ouderen die niet in Coensdike wo nen kunnen het optreden bijwo nen. De fanfare haalt hen op als ze niet op eigen gelegenheid kunnen komen. De muzikanten, donateurs en an dere vrijwilligers zamelden tijdens de kerstdagen geld in voor een or gel voor het verzorgingscentrum. De Aardenburgse kerken vulden het bedrag aan. Fanfareleden over handigen het totaalbedrag symbo lisch tijdens de concertmiddag. Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeur waarder L. de Braai te Terneuzen d.d. 08 februari 2008 blijkt, dat ten verzoeke van Joke Abegon, wonende te Hoofdplaat, gemeente Sluis, aan Willem Oranje, wonende te 4513 AW Hoofdplaat, gemeente Sluis, aan het adres Deltastraat 11is betekend de grosse van de beschik king door de Rechtbank Middelburg, sector civiel recht, gewezen op 26 sep tember 2007, in de zaak van requirante als verzoekster en gerequireerde als ver weerder, en bij welke beschikking (ondermeer) werd uitgesproken de echt scheiding in het tussen partijen op 20 juli 1992 te Vlaardingen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651 Het moment dat zijn vader met de rechterarm in een mitella de kamer kwam binnenwandelen, heeft gro te indruk gemaakt op de Zierikzee- se tiener. Hij heeft het er nog wel eens over. „Wat was er ook al weer ge beurd?", rakelde hij het ongelukje, - twee jaar geleden alweer - on langs aan de dis op. Met een diepe Tip? redactie@pzc.nl zucht deed pa de pijnlijke herinne ring nog maar eens uit de doeken. Want een val van het dak bij de in spectie van de schoorsteen, is toch iets waar je liever niet meer aan wordt herinnerd. „Oh ja, dat was het", reageerde zoonlief cynisch met zijn mond vol aardappelen. „Dombo! Oh nee, Dombo kan vlie gen. Sukkel!" door Raymond de Frel terneuzen - Poeh, dat was weer een klim zeg. Zo hoog hoeven de beiaardiers de Willibrordustoren in de Terneuzense binnenstad ei genlijk niet te klimmen, maar om te checken of alles nog klopt doet Terneuzenaar Jo de Visser graag wat treedjes extra. „Gelukkig, alle 25 klokken hangen er nog, er is ge lukkig niets gestolen." Nu zou het stelen van een klok nog lang zo makkelijk niet zijn, al was het alleen maar vanwege het gewicht en de smalle trap naar het klokkenspel. Maar goed, het is fijn te constateren dat alles er nog is, dat alles klaarstaat om weer te klin gelen. En ook het tuinhuisje, dat De Vis ser aan het begin van deze eeuw op de derde verdieping van de to ren plaatste, staat er nog. Hij maak te het halve huisje om de bespe lers van het carillon een rustige stek te geven, maar het heeft nooit gefunctioneerd. Eind 2001 kwam er een einde aan een langslepende procedure, die bij de Raad van Sta te werd gewonnen door omwo nenden. Het carillon, in 1999 nog verplaatst van het stadhuis naar de Willibrordustoren, mocht niet meer worden bespeeld. De korte carillonstukjes van twee minuten, die vier keer per dag te horen waren, wekten geen erger nis. Maar de concerten van drie kwartier op zaterdag- en woens dagmiddagen werkten sommigen op de zenuwen. Een carillon mag 'Ik zou het graag weer horen spelen. Héérlijk, dat geluid van die klokjes' dan misschien een mooi instru ment zijn, het kan ook vreselijk ge luid maken, oordeelden zij. De Stichting Carillon en Stichting Behoud Willibrordustoren namen het verlies, ook al wilde de inmid dels overleden voorman Jan den Toonder nog wel verder strijden. „Maar het zou vechten tegen de bierkaai zijn. De tegenstand ver pestte het ook wel voor een aantal Het halve tuinhuis op de derde verdieping van de Willinbrordustoren dient als speelruimte voor het klavier van het carrilon. door Eugène Verstraeten AXEL - In de nieuwe woonwijk Bui tenweg in Axel is een grote variatie in woningtypen voorzien. Dat blijkt uit het voorontwerp bestem mingsplan dat nu gereed is. Het ontwerpplan biedt ruimte aan 28 rijtjeshuizen, 14 halfvrijstaande woningen, 20 vrijstaande huizen, 10 patiowoningen en zo'n 30 ap partementen. Aanvankelijk zou de nieuwe wijk op de percelen van transportbe drijf Van de Wege, aardappelhan- del Mieras en interieurbedrijf VIDHO komen. Later dienden zich ook mogelijkheden aan om het gasdrukstation van Delta en het busbedrijf Cito te verplaatsen. Daardoor moest er een nieuw plan komen. Ook de resultaten van overleg met het buurtcomité De Statie over de verkeersontslui- ting van de wijk om de Buitenweg en Nieuwendijk zijn daarin meege nomen. De belangrijkste weg wordt een laan met bomen over het oude spoorwegtracé. Dwars hierop is een tweede hoofdas ge projecteerd, bestaande uit een sin gel. Bij de beide entrees van de wijk, aan de west- en oostzijde, ko men appartementencomplexen 'om voor een ruimtelijk accent te zorgen'. Aan de westzijde wordt het spoor wegtracé in combinatie met de Oudeweg met een plateauconstruc tie aangesloten op de Buitenweg. Aan de zuidzijde vormt de route langs de singel in het verlengde van de Crijnssenstraat de ontslui ting. De aansluiting met de Buiten weg wordt daartoe aangepast. Het gebied wordt een 30-kilometerzo- ne. De garages in de westhoek wor den vanaf de Buitenweg ontsloten. Deze verbinding wordt alleen voor fietsers en voetgangers aange sloten op het aangrenzende hofje. Voor een aantal woningen aan de Buitenweg komt er een achteront sluiting, waardoor parkeergelegen heid op het eigen terrein mogelijk wordt. beiaardiers. We zijn teleurgesteld gestopt en hebben geprobeerd het carillon te vergeten. Ik heb nooit gedacht dat er ooit nog een moge lijkheid zou ontstaan om het weer te bespelen", zegt Jo de Visser. De wetgeving is namelijk veran derd. Er geldt geen geluidsnorm meer voor het ten gehore brengen van onversterkte muziek, tenzij de gemeente daarvoor regels heeft op gesteld. Dat is in Terneuzen niet het geval. Het gemeentebestuur wil het carillon graag weer horen, maar wil vanwege alle beroering wel concrete speeltijden vastleg gen. De Visser: „Het zou natuurlijk hartstikke leuk zijn, want er is toch niets mooier dan een zwe vend carillondeuntje boven je hoofd? Een stad als Terneuzen mag ook best een carillon hebben, vind ik. Maar het wordt ook een lastig verhaal. Ik wil zelf nog graag spelen en zal proberen anderen en thousiast te maken. Maar niet alle beiaardiers van toen zullen vanwe ge hun leeftijd nu nog willen. Bo vendien, je moet een flinke trap op om bij de speeltafel te komen." Dat laatste is de voornaamste re- Carillon Willibrordustoren De speeltafel van het carillon stond van 1981 tot 1995 in de hal van het stadhuis en de klokkenstoel stond buiten. Het was vooral te horen op za terdag- en woensdagmiddagen. Het carillon werd ontmanteld, omdat het muziekinstrument niet in het beeld zou passen van het plan Steenen Beer. In 1999 werden de gereviseer de klokken in de Willibrordus toren gehangen. Alweer een jaar later werd het carillon door de rechter het zwijgen opgelegd. Het klokken spel zorgde volgens een aantal omwonenden voor teveel ge luidsoverlast. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - 'Buurman' de Feyter Groep BV wil de leegkomende brandweerkazerne aan de mr. F.J. Haarmanweg in Terneuzen kopen voor 845.000 euro. De gemeente heeft het gebouw straks na de bouw van een nieuwe uitrukpost in de Koegorspolder niet meer no dig. De Feyter Groep, die actief is op het gebied van verhuur van hef trucks, machinebouw, staalbouw en industrial services en construc tie, kampt in Terneuzen met ruim tegebrek. Het bedrijf heeft volgens B en W daarom overwogen om een deel van de activiteiten naar de vestigingen in Vlissingen of Gent te verhuizen. De voorkeur ligt echter bij een groei op de loca tie in Terneuzen. „Verkoop van de brandweerkazerne aan de de Fey ter Groep betekent dat deze ont wikkeling in Terneuzen kan plaats vinden en extra werkgelegenheid in Zeeuws-Vlaanderen zal genere ren", betogen B en W. „Tevens zal de verkoop aan de Feyter Groep re vitalisering van het huidige bedrij venterrein kunnen betekenen." Het bedrijf wil ook de huidige ont sluiting van het terrein verbeteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30