Doemdenken is voortaan taboe A-AT -:é Nog één week wordt alles uit de kast gehaald PZCI25 ZE F U WS -VLAANDEREN Ouderavond genotmiddelen 34 lL_ 31 Project Grenzeloze Kanaalzone moet nieuwe kansen bieden. Intratuin is hét adres voor u en uw huisdier! Prijsplukker nu 7,49 Tragelcliënten nemen feestelijk afscheid van hun zwembad. Donderdag 14 februari 2008 Kleurrijk werk van Carmen Milhous in galerie Westdorpe i J^\ IM 9 Jlggl g-',. T j. Waterschap Zeeuwse Eilanden is gedoe over fusie spuugzat Tip? redtern@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - In de Vlaamse en Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone is geen plaats meer voor doemden kers. Gisteren sloegen bestuurders, ondernemers en andere belangheb benden de handen ineen, op weg naar een nieuwe toekomst, een Grenzeloze Kanaalzone, 's Morgens was er een bijeen komst in het Scheldetheater in Ter- neuzen, 's middags werd in work shops aan boord van de salonboot Lady Madeleine gebrainstormd over de toekomstige infrastruc tuur, economie en de omgevings kwaliteit. De 150 deelnemers wa ren het er snel over eens: de Ka naalzone heeft een flinke impuls nodig. Die kan extra succesvol uit pakken door projecten en plannen grensoverschrijdend op elkaar af te stemmen. Er wordt vooral initia tief verwacht van de bedrijven; de overheid speelt daar zoveel moge lijk op in. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs constateerde dat er voor de Kanaalzone legio kansen liggen. Maar dat besef dringt, volgens haar, nog nauwelijks door tot de Zeeuws-Vlamingen zelf Het pro ject Grenzeloze Kanaalzone moet daarin verandering brengen. Ze wees op tal van ontwikkelingen, zoals de verdubbeling van de Trac- taatweg, de tunnel bij Sluiskil, de I** Er is geen plaats meer voor doemdenkers in de Kanaalzone van Cent tot Terneuzen. Het ge bied is toe aan een nieuwe im puls. Er liggen volop kansen. nieuwe zeesluis, maar ook op bij voorbeeld het Biopark en het Va- luepark. „Ons doel is te zorgen dat die initiatieven samen meer op brengen, dat we samen onze krach ten bundelen en kennis delen." Ook gouverneur André Denys van Oost-Vlaanderen hield een pep talk. Hij stelde vast dat er tot nu toe tal van pogingen zijn onderno men om rensoverschrijdend, za ken aan te pakken. „Allemaal ver dienstelijke pogingen. Het heeft de spelers dichter bij elkaar gebracht, het leverde wat leuke samenwer kingsvormen op rond toerisme en culturele activiteiten. Maar het heeft nooit geleid tot concrete doorbraken in de grote dossiers. Het moet nu anders." Denys: „We willen afspreken en van elkaar we ten waar de grenzen van het ha vengebied liggen, wat de logistieke ontwikkelingen zijn, de bio-indus- trie, de mobiliteitsafwikkeling, de natuur- en landbouwgebieden en de buffers met de lokale bewo ning." Hij noemde het uniek dat grensoverschrijdend eenzelfde stra tegie wordt ontwikkeld ten aan zien van de indeling van de haven gebieden. Kattenbakkorrels Catsan Hygiene Plus 20 liter van 10,75 Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6dBstoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissingen én Koudekerke J ^fT"^ "D A TT/"l/"C ~D V Markt5' I Middelburg U.C 1 J V l\ l\ Jv X T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu metThaise kokossoep, kabeljauwmedaillons of gevulde puntpaprika's en parfait d'amour 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118-886866 kijk ook op: www.drukke za. 16 februari 15.00-16.30 uur Gé Bijvoet piano tentoonstelling Hein Verwer Fields of flowers rijmiddelburg.nl OOSTBURC - West-Zeeuws-Vlaam- se ouders kunnen zich donderdag avond 28 februari laten informe ren over hoe zij om moeten gaan met het gebruik van genotmidde len door hun kroost. Kennisne men van feiten, alert zijn op pro bleemsignalen en leren omgaan met het verschijnsel kan veel leed voorkomen. De Stichting Welzijn heeft daarom de informatieavond belegd in het Oostburgse scholie rencentrum Time-Out, op het ter rein van het Zwin College. door Sheila van Doorsselaer CLINCE - Nog één keer worden de verstandelijk gehandicapte zwem mers in Clinge door hun 'badmees ters' in de watten gelegd en kun nen ze de hele week 'snoezelen'. Door bezuinigingen sluiten per 1 maart de deuren van het zwem bad van Stichting Tragel. De bewe gingstherapeuten halen nog één keer alles uit de kast en hebben het zwembad omgetoverd tot een echte jungle. Bewegen in het water is voor ver standelijk gehandicapten niet al leen goed, het is ook leuk. Deze week is het extra leuk, want er wordt ook koffie, cola en koek ge serveerd en de zwemmers kunnen zelfs Disneyfilms bekijken in hun eigen swim-in 'bioscoop'. Hoewel het per 1 maart pas over en uit is met zwemmen in het Tra- gelba'd, wordt de snoezelweek nu gehouden vanwege vakanties van begeleiders. Morgen zijn alle jungleattibuten en snoezelspullen weer opgeruimd en kan tot de slui tingsdag slechts nog 'gewoon' wor den gezwommen. De dorpsraad van Clinge zoekt, samen met Tra gel, een gegadigde om het zwem bad over te nemen, zodat het bad voor sluiting kan worden behoed. Tragel laat daarom de technische installatie van het bad in werking, zodat een heropening eenvoudiger is. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29