Liever geen Gemeentebestuur Vlissingen wil eigen ziekenhuis houden Kunstwerk Plein 1940 naar rotonde Mortiere m Klanten KOW tevreden over kinderopvang Gratis tangolessen in café Cine City Lezing micro-fluïdica en pantoffeldiertje Kruimels leiden tot botsing in Vlissingen Fietser gewond bij aanrijding Koor A58 treedt op in Zeeuwse Concertzaal Vlissingen betaalt mee aan onderzoek van Middelburg en Veere. Wethouder wil geen historische bouwstijlen in centrum Middelburg. Gemeente overlegt met Stichting Beeldende Kunst over verplaatsing. Zlm 26 I Donderdag 14 februari 2008 PZC W Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIODELBURG VLISSINGEN - Dansschool El Aman- te verzorgt vanavond en morgen avond om 20.00 uur een gratis proefles tangodansen in het café van bioscoop Cine City in Vlissin- gen. De dansschool wil een jeugd- cursus beginnen op de donderdag. MIDDELBURG - Het Natuurkundig Gezelschap houdt een lezing over micro-fluïdica: het gedrag van vloeistoffen op microscopisch ni veau. In een medisch lab ter groot te van een bankpas kan een drup pel bloed of urine worden onder zocht. Het zal blijken dat het pan toffeldiertje een inspiratiebron is voor dit onderzoek. De lezing wordt morgen om 20.00 uur ge houden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. VLISSINGEN - Een 28-jarige Vlissin- ger heeft gisteren een pijnlijke nek opgelopen bij een botsing op de Sloeweg in Vlissingen, gistermid dag rond kwart over vijf De auto mobilist achter hem, een 18-jarige plaatsgenoot, botste achterop zijn auto, naar eigen zeggen omdat hij kruimels van zijn stoel veegde en niet op de weg lette. VLISSINGEN - Een 74-jarige man uit Oost-Souburg is gisterochtend ge wond geraakt bij een aanrijding in Vlissingen. Het ongeluk gebeurde rond half negen op de Nieuwe Zuidbeekseweg. Een 29-jarige auto mobiliste uit Vlissingen die uit de richting van de Bossenburgweg kwam, verleende geen voorrang aan de man op het fietspad. De Souburger raakte gewond aan zijn hoofd en is naar het ziekenhuis ge bracht. MIDDELBURG - Koor A58 treedt morgenavond op in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. The ma van het repertoire deze avond is liefde. Rob van der Meule diri geert, Christian Blaha begeleidt op piano. Ook kamerorkest TY ver leent medewerking aan het koor lichte muziek. Het concert begint om 20.00 uur. door Dewi Gigengack VLISSINGEN - Burgemeester en wet houders van Vlissingen willen dat het ziekenhuis voor Midden-Zee land in Vlissingen komt. Wat er dan in Goes zou moeten komen, daar wil wethouder Frans Prins (volksgezondheid) niets over zeg gen. „We streven naar het behoud van ons ziekenhuis. Eventueel ver sterkt of uitgebreid." De bereikbaarheid van een zieken huis in Vlissingen vanuit de Beve- landen is volgens Prins geen pro bleem. „Er zijn twee soorten zorg. Directe zorg, die moet dichtbij zijn, en planbare zorg, die kan ver der weg. In die zin is Vlissingen ook vanuit de Bevelanden goed be reikbaar." Vlissingen gaat meebetalen aan het second opinion-onderzoek van Middelburg en Veere. Met dat onderzoek willen ze een eerdere studie van de werkgroep nieuw bouw ziekenhuis Zeeland (uit komst: ziekenhuis in Goes verbou wen, in Middelburg een nieuw klein ziekenhuis bouwen) corrige ren en aanvullen. Volgens de Wal- cherse gemeenten is niet goed ge keken naar alle mogelijkheden voor een nieuw ziekenhuis. In de second opinion wordt de mogelijkheid onderzocht van een hoofdziekenhuis in Middelburg en een kleiner hospitaal in Goes. Vlis singen betaalt echter alleen mee aan de studie als daarin de optie W* Vlissingen wil een ziekenhuis in hun stad behouden. Die optie wordt mogelijk meegenomen in een second opinion-onderzoek over de ziekenhuislocatie. 'ziekenhuis in Vlissingen' ook wordt onderzocht. Deze voorwaarde wordt volgende week besproken met Middelburg. Dat het onderzoek eind deze maand af moet zijn, is geen be zwaar volgens Prins. „We gaan er vanuit dat het nog kan." De Mid delburgse wethouder Albert de Vries zegt dat dit 'geen probleem' is. „Ik vind het een begrijpelijke wens van Vlissingen, en daar gaan we ook aan tegemoet komen." Vol gens De Vries loopt het onderzoek geen vertraging op als de optie Vlissingen wordt meegenomen. Het college van Vlissingen wil in gesprek met de ziekenhuisdirecties om invloed uit te oefenen op de lo catie van het nieuwe ziekenhuis. Wethouder Prins: „Wij beslissen uiteraard niet waar het nieuwe zie kenhuis komt. Maar we willen de verlangens van de Vlissingse bevol king kenbaar maken." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Nieuwbouw in de Middelburgse binnenstad mag best geïnspireerd zijn op histori sche gebouwen. Maar het moet geen klakkeloze kopie zijn van een oudere bouwstijl, zegt wethouder Albert de Vries. „We willen geen Anton Pieck-architectuur." De discussie is actueel. Binnenkort worden de plannen gepresenteerd voor woningbouw op de theater bouwput aan de Zuidsingel. Met de keuze voor het bouwbedrijf, WBU, koos de gemeente ook voor een modern gebouw. Architecten bureau Claus en Kaan, het bureau dat eerder het theater daar teken de, maakt het ontwerp. Een ander plan, van ontwikkelaar Proverko, had juist wel een histori sche uitstraling. En dat plan von den de mensen uit de buurt juist weer mooier, bleek tijdens een eer ste presentatie nu alweer twee jaar geleden. „Claus en Kaan maken klassieke gevels met moderne mid delen", zegt De Vries. „Hun eerste ontwerp was veel te hard. Ik be grijp dat mensen daar moeite mee hadden als ze de plaatjes van Proverko in hun hoofd hadden." De oude bouwmethoden moeten op een moderne manier worden vertaald, stelt hij. „Ik vind het mooier om met de denkbeelden van deze tijd te timmeren aan de stad, dan met denkbeelden van een hele tijd geleden. Dat hebben we in Middelburg in het verleden ook gedaan. Wanneer er grote wonden in de stad vielen, is er in Middelburg nooit gekozen om nieuwe zeventiende-eeuwse mo numenten te bouwen." De wederopbouw na het bombar dement is daar een goed voor beeld van, vindt de wethouder. Voor de verwoeste panden aan de Nieuwbouw in de binnenstad van Middelburg mag geen klakke loze kopie zijn van oude bouw stijlen, vindt wethouder Albert de Vries. Markt, de Lange Delft en de Nieu we Burg kwamen geen replica's te rug. De nieuwbouw was wel dui delijk nieuw, maar paste door de maatvoering en het ritme naad loos in de omgeving. Veel bezoe kers van de stad zien nu nog niet uit zichzelf dat een groot aantal panden in het centrum gebouwd is in de twintigste eeuw. „De binnenstad van Middelburg is zorgvuldig tot stand gekomen. Over de gebouwen van de Delftse school, die tijdens de wederop bouw zijn neergezet, is volgens mij nu iedereen positief. Het gaat erom dat de Middelburgers over dertig jaar kunnen vaststellen dat we het goed gedaan hebben. In oude stijl bouwen kan wel, maar alleen als een bestaand gebouw ge restaureerd moet worden." Het Geeregebied is volgens De Vries nog zo'n voorbeeld van waar het goed is gegaan. Stadsveste, het nieuwe wijkje naast de schouw burg aan het Molenwater, ook. „Het past in de traditie. Over de uitvoering kun je van mening ver schillen, maar het is wel een goed voorbeeld van hoe we het in Mid delburg altijd hebben aangepakt." Het Tangent, met het gebouw dat Middelburgers nog kennen als Tref- center, is een voorbeeld van hoe het niet moet: een hele wijk ver dween daar onder asfalt en beton. De supermarkt, nu een Albert Heijn, is een akelig en reusachtig bouwblok. Historisch bouwen mag dan in de binnenstad taboe zijn, ver daarbui ten, in de Mortiere, verrijst een he le wijk in jarendertigstijl. „Ik ben niet zo enthousiast over die archi tectuur. Maar er is wel een goede markt voor. De mensen vinden het mooi. Maar in de binnenstad moeten we bouwen op de manier zoals we dat in Middelburg altijd gedaan hebben." „De nieuwbouw op de bouwput past in de omgeving, het refereert aan wat daar eerst was: de kazer ne. Nieuwe pleintjes sluiten aan op het stratenpatroon van de stad. Ik verwacht best dat daar discussie over komt, maar ik doe een op roep aan iedereen om zijn histo risch besef te gebruiken." door Dewi Gigengack MIDDELBURG - Het kunstwerk op Plein 1940 gaat misschien naar de rotonde op de Schroeweg. De ge meente Middelburg is in gesprek met de Stichting Beeldende Kunst Middelburg over kunst voor de ro tonde. Verkeerswethouder Frank Streng zegt dat het verplaatsen van een bestaand kunstwerk tot de mogelijkheden behoort. Het is onduidelijk hoeveel geld be schikbaar komt voor het plan. Het wordt niet betaald uit de 125.000 euro die de gemeenteraad in de cember beschikbaar stelde voor het veiliger maken van de rotonde. Streng: „Er moet geld voor een kunstwerk worden vrijgemaakt. Hoeveel, is nog niet te zeggen." De wethouder weet niet wanneer de rotonde van een kunstwerk wordt voorzien. Dit hangt ook af van wanneer het overleg met SBKM klaar is. „We willen dat er voor de zomervakantie een besluit ligt." Wethouder Frank Streng zei dit gisteren tijdens een presentatie van kunstwerken die leerlingen van Scholengemeenschap Nehalen- nia voor de rotonde ontwierpen. De bestuurder is blij dat leerlingen 'creatief meedenken over cultuur en maatschappelijke vraagstuk ken'. Maar het is niet waarschijn lijk dat één van de kunstwerken die Nehalennia-scholieren hebben bedacht voor de rotonde op de Schroeweg, daadwerkelijk wordt uitgevoerd. „Het is een prima project in het ka der van onderwijs en het vak CKV. Het sluit ook goed aan bij de dagelijkse praktijk op het gemeen Leerling Jaap de Meester (met pet) in gesprek met wethouder Frans Streng (rechts) over zijn rotondekunstwerk. foto Ruben Oreel tehuis. Van mij krijgt iedereen een tien." De wethouder vroeg ver schillende leerlingen naar het idee achter hun kunstwerk en de tot standkoming ervan. „Van welk ma rc* Het kunstwerk op Plein 1940 wordt misschien verplaatst naar de rotonde op de Schroeweg in Middelburg. De gemeente is hier over in gesprek met SBKM. teriaal is het gemaakt? En is het hufter-proof?" De kunstwerken zijn zes weken lang te bewonderen op het stads kantoor in Middelburg. Bezoekers kunnen stemmen op het werk dat zij het mooist vinden. De Partij van de Arbeid gaat een prijs uitrei ken aan de leerlingen die het kunstwerk maakten dat de meeste stemmen krijgt. MIDDELBURG - De klanten van de Kinderopvang Walcheren zijn te vreden, zo blijkt uit een onder zoek door het bedrijf Volgens directeur Edwin van Alp hen is er een punt dat wel nader onderzocht moet worden. Dat be treft de lichamelijke verzorging van de peuters en kleuters. Op de vraag 'ik ben tevreden over de li chamelijk verzorging' gaf drie pro cent een negatief antwoord en 26 procent liet weten daar gedeelte lijk mee eens te zijn. Van Alphen wil nu per locatie te weten komen wat daarmee precies bedoeld wordt. Uit het onderzoek komt ook naar voren dat de klanten meer infor matie willen. Om daaraan tegemoet te komen, plaats KOW informatieborden in alle vestigingen van de kinderop vang met daarop het dagprogram ma van de kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28