3m intratuin Draaibrug gaat twee weken dicht Zeeland Vrijspraak voor Vlissinger Intratuin is hét adres voor u en uw huisdier! Werk aan spoor brengt voor Souburg extra ongemak met zich mee. Dombo WALCHEREN 125 31 Buurt boos om 'stiekeme' kap kastanje Brasseriemenu met Thaise Gé Bijvoet piano Hein Verwer I Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6destoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURC - Dit voorjaar moet Souburg het twee weken stellen zonder Draaibrug. Fietsers en voet gangers zijn gedwongen via de Sloebrug naar de overkant te gaan. Het dorpsplatform is boos. Met het grote onderhoud aan de Zeeuwse spoorlijn, van 22 maart tot 22 april, krijgt ook de overgang van Souburg een nieuwe overweg. En omdat het werk aan beide kan ten van het spoor gebeurt, moet ook de Draaibrug eraan geloven. De monumentale brug gaat twee keer een week dicht voor fietsers en voetgangers. Welke weken dat zijn, daar is ProRail nog niet uit. Zeker is dat de Souburgers er niet blij mee zijn. Toen zij er tijdens de vergadering van het dorpsplat form alvast voorzichtig voor wer den gewaarschuwd door Fred Sla ger van de gemeente Vlissingen, stonden ze gelijk op hun achterste benen. „Ze kunnen ons toch niet zomaar afsluiten van de buitenwe reld?", klonk het verontwaardigd. Maar het kan niet anders, zegt Jan Lievens als woordvoerder van Pro- Rail. „Bovendien valt het wel mee. Ik kan me de ongerustheid voor stellen, maar het is nog geen kilo meter om via de Sloebrug." Hij vindt het niet goed dat de ge meente het dorp al heeft gealar meerd, nog voordat ProRail zijn voorlichtingscampagne kon lance ren. „We gaan een website ope nen, brieven versturen aan scho ld De Draaibrug van Souburg gaat twee keer een week dicht. Het dorpsplatform van Souburg vindt dat onaanvaardbaar, de gemeen te Vlissingen stelt voorwaarden. len, advertenties plaatsen en in loopavonden organiseren." Tot die tijd doet de gemeente Vlis singen, die ProRail de vergunning voor de werkzaamheden moet ver lenen, er nog alles aan om de over last voor de Souburgers tot een mi- nijnum te beperken. „We gaan in elk geval keiharde voorwaarden stellen", belooft Slager. „We kijken wel wat er nog te regelen valt. Mis schien kunnen fietsers en voetgan ger met een kleine insteek tóch op die plek naar de overkant. Al is het maar via een vlonder. Daarover zijn we nog in overleg." Ook voorzitter Piet Steketee van het dorpsplatform van Souburg is nog niet uitgepraat over de Draai brug. Hij hoopt dat de gemeente inderdaad keiharde voorwaarden stelt. „Bijvoorbeeld door de brug tijdens de spitsuren toch open te stellen. Daar zal het dorpsplatform zich hard voor maken." Want het dorp twee weken zon der Draaibrug, dat kan volgens Ste ketee niet. „Het is daar altijd hart stikke druk. Mensen uit West die hier boodschappen komen doen, woon-werkverkeer, kinderen die naar school gaan. De Sloebrug is met de fiets wellicht te doen, maar je zult het moeten lopen..." door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank sprak gisteren een 46-ja- rige Vlissinger vrij van seksueel misbruik van zijn beide dochters. Volgens de rechtbank heeft het Openbaar Ministerie niet het over tuigende bewijs geleverd. Twee weken geleden eiste het OM nog een werkstraf van 240 uur waarvan 110 voorwaardelijk tegen de man. Hij zou de oudste, toen ze zeventien was, onzedelijk hebben betast. Dat zou hij ook vorig jaar hebben gedaan bij zijn jongere dochter van tien. Advocaat W. Aerts stelde veertien dagen geleden al dat er geen spra ke was van misbruik. Hij noemde de aanklacht van de oudste doch ter een klassiek geval van een pu berende dochter die wraak nam op haar vader. Met name omdat hij haar vrijheid beperkte nadat ze daar misbruik van had gemaakt. Daarnaast stelde de raadsman dat de gescheiden moeder ook alleen maar uit was op wraak. Nadat haar ex zijn jongste dochter had behoed voor een valpartij, door haar vast te grijpen 'bij kop en kont', wilde zij daar alleen maar een seksueel getinte betasting in zien. Tip? redactie@pzc.nl Het moment dat zijn vader met de rechterarm in een mitella de kamer kwam binnenwandelen, heeft destijds diepe indruk ge maakt op de Zierikzeese tiener. „Wat was er ook alweer ge beurd?", rakelde hij het ongeluk je - twee jaar geleden - onlangs aan de dis op. Met een diepe zucht deed pa de pijnlijke herinnering nog maar eens uit de doeken. Want een val van het dak bij de inspectie van de schoorsteen, is toch iets waar je liever niet meer aan wordt her innerd. „Oh ja, dat was het", rea geerde zoonlief cynisch met zijn mond vol aardappelen. „Dombo! Oh nee, Dombo kan vlieqen. Suk kel!" Waterschap Zeeuwse Eilanden is gedoe over fusie spuugzat Donderdag 14 februari 2008 Tip? redwalch@pzc.nl /1öT1"DT7"I7"I7"E"D V Markt51 l Middelburs U.C I J J\. V J\J\£ JA. X T0118 886 886 9 Kleurrijk werk van Carmen Milhous in galerie Westdorpe VLISSINGEN - „Dus zo gaan onze wakkere bestuur ders om met honderdjarigen." Bewoners van de Steenen Beer in Vlissingen zijn op zijn zachtst ge zegd not amused over het radicale, en voor hun gevoel stiekeme, kapwerk achter hun tuinen. Toch ging de kastanje met voorbedachten rade én een kapvergunning om, zegt Anton Riemens van de gemeente. „De boom, die overigens niet ouder is dan zestig jaar, stond in de weg voor toe komstige bouw. Bovendien nam de vitaliteit af. Hij stond dan wel in bloei, maar de stam was aan zienlijk beschadigd en in de kroon zat dood hout. Verplaatsen ging niet. Dan zou het risico op bloe dingsziekte alleen maar toenemen." foto's gemeentearchief Vlissingen en Ruben Oreel vanavond vanaf 17.30 uur kokossoep, kabeljauwmedaillons of gevulde puntpaprika's en parfait d'amour 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 za. 16 februari 15.00-16.30 uur tentoonstelling Fields of flowers kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27