Financieel steuntje in de rug voor gezinnen Tovenaresje Watson mogelijk zelf betoverd Niet Tina, maar Aretha is 'the queen' Hilton-broertje met slok op achter stuur Cruz verheugt zich op het ouder worden PZC Donderdag 14 februari 2008 21 Behalve de 'traditionele' kinderbijslag bestaat er sinds begin dit jaar ook kindertoeslag. Dit extraatje vervangt de vroegere kinderkorting. door Ap van den Berg illustratie Ruben L. Oppenheimer Ieder gezin, met een of meer kinderen jonger dan 18 jaar, heeft sinds 1 januari recht op kindertoeslag, naast de gebrui kelijke kinderbijslag. Voorwaarde is wel dat het totale gezinsinko men lager is dan 46.700 euro bruto per jaar. Verder moet het kind in belangrij ke mate door de ouders of verzor gers worden onderhouden. De toe slag kan oplopen tot maximaal 82 euro per maand. In bepaalde gevallen krijgen de ouders of opvoeders van 16- en 17-jarigen geen kinderbijslag, bij voorbeeld omdat het kind studiefi nanciering ontvangt. Dit neemt niet weg dat ze aanspraak kunnen maken op kindertoeslag, als ze aan de hiervoor genoemde voorwaar den voldoen. De nieuwe regeling voor kindertoe slag vloeit voort uit de Wet op het Kindgebonden Budget en ver vangt de kinderkorting. De kinder toeslag is een tegemoetkoming in de kosten van kinderen. Volgens een woordvoerder van mi nister André Rouvoet (Jeugd en Gezin) is de kindertoeslag recht vaardiger dan de kinderkorting. „Iedereen die er recht op heeft, kan er maximaal van profiteren." En: hoe lager het inkomen, hoe ho ger de kindertoeslag uitpakt. Vol gens ruwe schattingen van het mi nisterie komen ongeveer één mil joen gezinnen in aanmerking voor de kindertoeslag. Net als de afgeschafte kinderkor ting (die via de aangifte inkomsten belasting of voorlopige teruggaaf moest worden aangevraagd) moet de kindertoeslag via de Belasting dienst worden verkregen. Maar zelf aanvragen is meestal niet no dig. Als het goed is, hebben ouders die recht hebben op de toeslag in november of december vorig jaar al bericht ontvangen van de Belas tingdienst. Wie in januari 2008 nog geen bericht heeft gekregen over de kindertoeslag en toch denkt daar recht op te hebben, kan zelf een aanvraag indienen. Daarvoor is het formulier 'Aan vraag- en wijzigingsprogramma kindertoeslag 2008' van de Belas tingsdienst beschikbaar. De invoering van de kindertoeslag gaat gepaard met een overgangsre geling. In dit eerste jaar is het niet van belang hoeveel kinderen een gezin heeft. De Belastingdienst keert maximaal 82 euro per maand per huishouden uit. Dit geldt voor gezinnen met een gezamenlijk jaar inkomen van bruto 29.413 euro. Wie daarboven zit, krijgt te maken met een aflopend bedrag. In 2009 wordt - nog steeds afhan kelijk van het totale gezinsinko men - een bedrag per kind overge maakt. Voor alle duidelijkheid: de kinderbijslag, die ieder kwartaal door de Sociale Verzekeringsbank wordt overgemaakt, komt niet te verval len. De kindertoeslag is en blijft een aanvulling hierop. Informatie: Ministerie van Volksge- zondheid, Welzijn en Sport, www.minvws.nl of rechtstreek op www.jeugdengezin.nl. De informatie kan ook worden aangevraagd bij Postbus 51 via telefoonnummer 0800-8051. ALLEMENSEN De 17-jarige Harry Potter-actrice Emma 'Hermelien' Watson is volgens de Britse media in de ban van de 10 jaar oudere 'schan daalrocker' Johnny Borrell. De leadsinger van Razorlight, die met de jonge actrice in een nachtclub werd gezien, haalde eerder de krant met drankgela gen en drugsgebruik. Watsons ouders zouden hopen dat hun kind nu niet in handen van een 'boze tovenaar' is gevallen. Aretha Franklin (65), al jaren be kend als de koningin van de soul, is boos omdat Beyoncé Knowles bij de Grammy Awards Tina Turner aankondigde als 'the queen'. Voordat Turner op het podium verscheen, bracht Beyoncé een eerbetoon aan soul- iconen, onder wie Franklin. „Maar er is één legende die de es sentie bezit van al deze dingen: glamour, soul, passie, kracht en talent", verwees Knowles vervol gens naar Turner. „Dames en he ren, geef een staande ovatie voor de queen." Barron Hilton, de 18-jarige broer van de steenrijke hotelerfgena- mes Paris en Nicky, is in Califor- nië gearresteerd, omdat hij dron ken auto reed. Ook bleek zijn rij bewijs vals. Na een halve dag in voorarrest kwam hij na betaling van een borgsom van 14.000 eu ro op vrije voeten, meldden Amerikaanse media. De politie hield Barron aan toen hij in de vroege ochtend slingerend in zijn zwarte Mercedes op de be roemde Highway 1 door Malibu reed. Een blaastest wees uit dat de tiener een alcoholpromillage van 1,4 in zijn bloed had. In Cali- fornië is 0,8 promille het toege stane maximum. Achter het stuur kruipen met een slok op lijkt een gewoonte in de familie Hilton. Grote zus Paris zat vorig jaar 23 dagen in de gevangenis na een veroordeling wegens rij den onder invloed. De Spaanse Hollywood-ster Penélope Cruz (33) kijkt uit naar het ouder worden, zei ze deze week op het filmfestival in Ber lijn. Cruz was daar voor de pre sentatie van haar nieuwe film Elegy. Daarin speelt ze een stu dente die verslingerd raakt aan een dertig jaar oudere professor gespeeld door Ben Kingsley. Penélope Cruz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 21