Beachers jagen op medailles Badmintonteams beginnen met zege Bondscoach Goedkoop ziet grote progressie op weg naar de Spelen. Mannen winnen op EK van Slowakije, vrouwen verslaan Turkije. Volleyballers starten seizoen in Australië Camp Nou is te huur om balletje te trappen Bayern speelt in Uefa zonder Van Bommel Ploegentijdrit niet meer in Eindhoven Dwain Chambers mag toch naar WK indoor 3 6 Woensdag 13 februari 2008 PZC Richard Schuil en Reinder Nummerdor behoren in het beachvoileybal tot de wereldtop en zijn medaillekandidaat op de Spelen. foto Alf Ove Hansen/EPA door Martijn Krullaars SCHEVENINGEN - Hij had geen zin om appels met peren te vergelij ken, maar toch glom Bert Goed koop van trots. Waar zijn collega's Avital Selinger en Peter Blangé ko mende zomer Peking links moe ten laten liggen, is Goedkoop al lang zeker van olympische kwalifi catie. Als bondscoach van de beachvol- leyballers krijgt hij het zelfs druk in de Chinese hoofdstad: Oranje behoort in 2008 tot de absolute wereldtop. De coach slijt de meeste van zijn dagen tegenwoordig in een prachti ge beachvolleybalhal in Schevenin- gen (Lido Beach), maar woont nog altijd in de Amsterdamse Pijp. En als Amsterdammers iets goed ALMERE - De Nederlandse badmin tonners zijn het EK voor landen teams begonnen met winst op Slo wakije (5-0). Oranje stond in alle vijf duels geen enkele game af. De „vrouwen wonnen hun eerste wed strijd van Turkije ook met 5-0. Dicky Palyama versloeg bij de mannen in de openingspartij Mi- v :hal Matejka met 21-12 21-14. Ver volgens won Eric Pang met 21-11 kunnen, is het mekkeren. „Goh, gaat slecht hè, met het volleybal, hoor ik dan op de Albert Cuyp. Waar heb je het over?, reageer ik dan. Het gaat juist uitstekend." Goedkoop heeft, bij de start van het beachvolleybalseizoen, gelijk: in augustus mogen maximaal vier Nederlandse koppels deelnemen in Peking en nu al zijn drie teams vrijwel zeker van hun plek. Een on gekende luxe, afgezet tegen de si tuatie van amper drie jaar geleden. Destijds stond niet één mannen- team in de top-20, nu behoren er liefst drie tot de top-24. Alleen Bra zilië (het mekka van het beachvoi leybal) en Duitsland kunnen dat Nederland nazeggen. Het is mede het succes van Goed koop, die in 2004 nog bondscoach van de zaalvolleyballers was. Maar juist toen, op de Olympische Spe len van Athene, had hij door dat zijn toekomst niet in de zaal lag. „Ik keek om me heen en zag een 21-14 van Vladimir Zavada en Ru ne Massing met 21-17 21-10 van Lu- kas Klacansky. De twee dubbelpartijen waren daarna slechts een formaliteit, maar ook belandden in Nederland se handen. Ruud Bos en Koen Rid der waren veel te sterk voor Zava da en Marian Smrek (21-8 21-18). Jurgen Wouters en Jorrit de Ruiter bepaalden tegen Matejka en Kla cansky (21-15 22-20) de eindstand op 5-0. De Nederlandse mannen spelen vanmiddag tegen Ierland. De vrouwen wonnen zelfs met de zaal die voor driekwart leeg was. Dat was voor mij de ommekeer, een enorme teleurstelling." Goedkoop dook in het zand en werd al snel gesterkt in zijn keuze. „Overal waar wij met de beachvol- leyballers komen, zitten de sta- De beachvolleyballers van Bert Goedkoop willen medailles halen in Peking. dions vol. Kijk naar het WK in Gstaad, elke dag twaalfduizend man op de tribunes. In Zwitser land! Maar ook in Den Haag zie je volle tribunes." Goedkoop staat aan het hoofd van Beach Team Holland, dat onder meer de twee hoogstgeplaatste mannenkoppels (Richard Schuil/ Reinder Nummerdor en Emiel Boersma/Bram Ronnes) herbergt. De bondscoach had graag ook de nummer één Yao Jie en NK-finalis- te Rachel van Cutsen (ziek) langs de kant gemakkelijk van Turkije. De 3-0-voorsprong bij de enkelspe len was snel bereikt. Yao fie heeft last van een kniebles sure. De van oorsprong Chinese liet zich de afgelopen twee weken in Singapore behandelen aan slijta ge van het kraakbeen in de knie. De badmintonteams starten met een overwinning op het EK voor landen. De mannen winnen van Slowakije (5-0), de vrouwen van Turkije (5-0). koppels Gijs Ronnes/Jochem de Gruijter en Rebekka Kadijk/Merel Mooren onder zijn hoede gehad, maar zij kozen voor hun eigen weg naar Peking. Zij missen daarmee de steun van liefst vier coaches en het comfort van Lido Beach, een professionele trainingshal. Dit jaar ligt er zand dat voor 95 procent overeenkomt met het zand dat straks in Peking in het beachstadion te vinden is. Dat lijkt een detail, maar dat is het zeker niet. Nog nooit heeft een Nederlands team een potje gewonnen op olympisch niveau. Maar nu Num merdor en Schuil vierde staan op de olympische ranglijst en al enke le toernooizeges op hun naam heb ben, ziet de bondscoach het hele maal zitten. „Die prestaties hebben ook de an dere spelers overtuigd dat we ver kunnen komen. We gaan echt voor de medailles." Ze is ook in de volgende wedstrijd niet inzetbaar. Nationaal kampioe ne Judith Meulendijks was opper machtig tegen Derya Calimbay: 21-5 21-7. Ook Patty Stolzenbach won eenvoudig met 21-10 21-8 van Oznur Caliskan. Vervolgens maak te Yik Man Wong het af tegen Ha- tice Nurgul Sen: 21-14 21-7. Het iets sterker gewaande Polen is vanavond de volgende tegenstan der van Nederland. De eerste drie ploegen van dit toer nooi plaatsen zich voor de wereld kampioenschappen voor landen teams in mei in Indonesië. SCHEVENINGEN - De koppels van Beach Team Holland beginnen op 25 maart aan het olympisch sei zoen, met een World-Tourtoer- nooi in het Australische Adelaide. In de maanden daarna volgen nog zeven andere toernooien waar punten te winnen zijn voor de olympische ranglijst. Zowel bij de mannen als vrouwen plaatsen de beste 24 koppels zich voor de Spe len. Reinder Nummerdor en Richard Schuil staan nu al zo hoog op die lijst (vierde) dat zij al praktisch ze ker zijn van Peking. Bij de vrou wen staan Rebekka Kadijk en Me rel Mooren op een redelijk comfor tabele achttiende plaats. BARCELONA - Wie altijd al een bal letje heeft willen trappen in het stadion Camp Nou, kan die droom in de zomer verwezenlij ken. Voor het lieve sommetje van 40.000 euro is het befaamde on derkomen van FC Barcelona te huur voor een potje voetbal. De Spaanse voetbalclub stelt voor dat geld ook een scheidsrechter be schikbaar en laat voor de wedstrijd de opstelling uit de luidsprekers klinken. MUNCHEN - Bayern München moet het vanavond in de Uefa Cup-wed strijd tegen Aberdeen doen zon der Mark van Bommel. De Nederlandse middenvelder heeft een knieblessure. Hoe lang Van Bommel niet kan spelen, is onbekend. Ook de Franse internationals Fran- ck Ribery (hamstring), Willy Sa- gnol (knie) en de Belg Daniel van Buyten (verkoudheid) ontbreken bij de Duitse koploper. EINDHOVEN - De Pro Tour-ploegen tijdrit in Eindhoven zal niet meer worden verreden. De gemeente Eindhoven gaat het contract met de internationale wielerunie UCI, dat nog een jaar doorliep, opzeg gen. De ploegentijdrit in het kader van de UCI-Pro Tour zou dit jaar op 22 juni worden verreden. De gemeen te Eindhoven, licentiehouder van het evenement, heeft het besluit genomen omdat de UCI aanvanke lijk gemaakte beloften niet is nage komen. LONDEN - De Britse sprinter Dwain Chambers mag begin maart toch meedoen aan het WK indoor atletiek in Valencia. De Brit se atletiekunie ging akkoord nadat Chambers had gedreigd met ge rechtelijke stappen. De 29-jarige sprinter zou de laatste twee jaar een dopingtestprogram- ma niet hebben gevolgd. Cham bers werd in 2003 betrapt op het gebruik van het spierversterkende hormoon THG. Hij bekende later het middel al meer dan een jaar te gebruiken en werd voor twee jaar geschorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62