Herinrichting van begraafplaats nabij 'Ik heb in twee weken drie 'Voor je het weet ben je zestig jaar verder' Wedstrijd voor brugpiepers in Smerdiek 32 Gerard en Elizabeth Koks uit Goes vieren diamanten bruiloft. Reimerswaal weet bijna alle nabestaanden op te sporen. Vrachtwagen promoot Ride for the Roses Computerles voor ouderen in Kapelle Vijftien suggesties naam landschapspark Lezing kleurkanaries vogelclub Krabbendijke VVD houdt politiek café in Hart van Tholen S Lezing over werk van Engelse tuinierster Vmbo-leerlingen praten in leescafé met hun favoriete schrijvers. 22 Woensdag 13 februari 2008 PZC B Gerard Koks en Elizabeth Koks-Dekker samen in de achtertuin op hun zes tigjarige huwelijksdag. foto Willem Mieras door Paulus Houthuijs GOES - Zestig jaar getrouwd zijn klinkt behoorlijk bijzonder, maar zo speciaal vinden Gerard Koks en Elizabeth Koks-Dekker het zelf ei genlijk niet. Gerard: „De tijd vliegt en voor je het weet ben je zestig jaar verder. Het zijn meer de men sen uit je omgeving die er naar op kijken." Gisteren was het zestig jaar geleden dat het Goese echt paar elkaar het jawoord gaf. Gerard is geboren op 28 april t928 in Amersfoort en is veel verhuisd tijdens zijn jeugd omdat zijn vader machinist was bij de Nederlandse Spoorwegen. Tijdens de oorlog deed zijn vader mee aan de grote spoorwegstaking van 1944 in Rot terdam. „We zijn daarna onderge doken en tijdens de hongerwinter zijn we naar Overijssel gelopen voor voedsel. Dat waren hele zwa re tijden." Na de oorlog ging Ger ard in de scheepvaart werken en verhuisde hij naar Goes. Elizabeth is op 4 mei 1930 in 's-Heer Arendskerke geboren. Ze werkte als kapster in Goes en leer de op een avond tijdens dansles in de bioscoop Gerard kennen. „Afge zien van die bioscoop was er vroe ger helemaal niets te doen hier, al leen een beetje rondlopen in de Kerkstraat en naar de meisjes kij ken en andersom", lacht Gerard. Gelukkig kon je dus ook dansles volgen en daar genoten ze beiden dan ook zeer van. „We werden daar verliefd en twee jaar later in 1948 trouwden we", glimlacht Eli zabeth. Omdat veel producten in die tijd alleen via bonnen beschik baar waren, moesten ze voor de trouwkleren extra bonnen kopen op de zwarte markt. „Als je geld had, was alles beschikbaar en we hebben er dan ook lang voor moe ten sparen" Het was dus vooral hard en veel werken in die tijd. „Ik was eigen lijk alleen zondag vrij en vakantie had ik amper", zegt Gerard. „Het was echt geen plezierboot", vult 'We zijn allebei nog gelukkig en gezond, dat is het belangrijkste' zijn vrouw aan. Gerard bestuurde kranen aan boord van vrachtsche pen en heeft zelfs nog meegewerkt aan de bouw van de Deltawerken. „Mooi dat ik daar een steentje aan heb kunnen bijdragen, maar het ging toen meer om de centen." Het echtpaar kreeg vijf kinderen en na hun zestigste gingen ze het rustiger aan doen. „Sindsdien over winteren we meestal een paar maanden in Portugal, heerlijk naar de zon", glundert Gerard. Ver der gaan ze samen vaak een eind fietsen in de buurt op hun elektri sche fietsen. „We zijn allebei nog gezond en gelukkig, dat is het be langrijkste." door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Het lijkt erop dat de herinrichting van het oude ge deelte van de algemene begraaf plaats in Krabbendijke binnenkort eindelijk kan beginnen. Er ligt een definitief ontwerp, de raad moet alleen nog even akkoord gaan met de kosten: 390.000 euro. Over uitbreiding van de begraafca- paciteit van het kerkhof wordt al sinds 2002 gesproken. De Reimers- waalse raad heeft toen al besloten dat er geen sprake mocht zijn van ruiming van het oude - gesloten - gedeelte, hoewel daar al sinds 1951 niet meer wordt begraven. Ook werd afgezien van aanleg van een compleet nieuw kerkhof, omdat daardoor de begraafrechten fors zouden stijgen. Er moest dus een andere oplossing worden gevon den. Uiteindelijk is besloten om het oude gedeelte tachtig centime ter op te hogen, waardoor de nieu we graven bovenop de oude kun nen komen. Om 'Oost-Souburgse toestanden' te voorkomen (een jaar geleden ontstond daar een rel nadat was ge bleken dat nabestaanden door ge brekkige informatievoorziening van de gemeente Vlissingen niet op de hoogte waren van de rui ming van graven), is het Reimers- waalse college van burgemeester en wethouders zeer omzichtig te werk gegaan bij het traceren van nabestaanden. De gemeente heeft ruim de tijd ge nomen voor die zogeheten 'inven tarisatiefase' en dat heeft ertoe ge leid dat bijna alle nabestaanden W5 Het ontwerp voor de herinrich- ting van de begraafplaats in Krab bendijke is klaar. De raad moet nog wel een fiat geven voor de kosten: 390.000 euro. zijn achterhaald. Zij kregen de gele genheid om aan te geven wat hun wensen waren met betrekking tot de graven en/of monumenten. Ne gentien mensen hebben daar ge bruik van gemaakt en hun ideeën zijn meegenomen in het uiteinde lijke ontwerp. Ook met mensen die zich nog niet hebben gemeld is rekening gehou den: de graven en bedekking zijn zorgvuldig gefotografeerd en inge meten. De stenen worden be waard, zodat ze later eventueel op de exacte plaats kunnen worden te ruggezet. De gemeente belegt nog een speciale inloopavond. De herinrichting kost in totaal 450.000 euro, waarvan 60.000 eu ro al is gevoteerd voor de voorbe reiding. Aan de resterende 390.000 euro moet de raad haar fiat nog ge ven. In het bedrag zijn ook de kos ten voor de plaatsing van een ur nenmuur inbegrepen. Het onder werp wordt dinsdag 4 maart be sproken in de raadsvergadering. GOES - Een vrachtwagen voorzien van de tekst '31 augustus Ride for the Roses in Goes' rijdt sinds giste ren door Nederland. De truck ver trekt dagelijks vanaf de bloemen veiling in het Westland om rozen af te leveren in het hele land. Ride for the Roses is een voor ie dereen toegankelijk wielerspekta kel ten bate van de KWF Kanker bestrijding. Dit jaar wordt het eve nement in Zeeland gehouden. KAPELLE - Stichting Welzijn en Zorgverlening aan Ouderen geeft dinsdag een cursus over het ge bruik van computers voor oude ren in het dorpshuis van Kapelle. Ze leren onder andere e-mailen en informatie zoeken op het internet. Aanmelden is gewenst via het tele foonnummer 0113- 343474. De cur sus in het dorpshuis begint om 9.30 uur en duurt tot 11.30 uur. KRABBENDIJKE - Bij de gemeente Reimerswaal zijn vijftien sugges ties binnengekomen voor een naam voor een landschapsparkje dat momenteel wordt aangelegd op de voormalige vuilstort in Krab bendijke. Zes mensen leverden bo vendien een tekst aan voor op een plaquette bij een uitzichtspunt. Op 19 maart, boomfeestdag, wor den de winnende naam en de pla quette onthuld. KRABBENDIJKE - Keurmeester Th. van Kollunburg geeft volgende week vrijdagavond in dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke een lezing over kleurkanaries. Hij is uit genodigd door de Vogelvrienden Krabbendijke en omgeving. Ook niet-leden zijn welkom. De bijeen komst begint om kwart voor acht. In de pauze wordt een verloting gehouden. THOLEN - De WD afdeling Tholen houdt maandag een politiek café met Han ten Broeke in Tholen. Ten Broeke is de vaste woordvoer der van de WD Tweede Kamer fractie voor Europese Zaken en zit sinds 2006 in de Tweede Kamer. De avond begint om 20.00 uur in café Hart van Tholen. Meer informatie: www.hantenbroeke.nl. 's-HEER ABTSKERKE - De Engelse Vi ta Sackville-West (1892-1962) was veelzijdig: schrijfster, dichteres en tuinierster. In Sissinghurst, Kent, zijn haar tuinen nog altijd te be wonderen. Beeldend kunstenares Marlou Pluymaekers uit Kapelle volgt Vita al jaren. Vrijdag vanaf 20.00 uur geeft Pluymaekers in de kerk van 's-Heer Abtskerke een le zing over haar werk en leven. SINT-MAARTENSDIJK - Het evene mentencomité Smalstad houdt za terdag 23 februari voor de derde keer het inmiddels beroemde brug pieperkampioenschap. Het evenement is bedoeld voor kinderen uit de groepen acht van basisscholen in Sint-Maartensdijk, Scherpenisse, Poortvliet en Stave- nisse. Tijdens het kampioenschap moeten ze onder meer boeken kaf ten, banden verwisselen, fietsen te gen de klok en een EHBO-spel spe len. De winnaar krijgt de brugpie pertrofee. De wedstrijd begint om 14.00 uur in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Deelnemers kunnen zich om 13.30 uur melden. Timmermans Verduit GERECHTSDEURWAARDERS Goes - Befgen op Zoom - Tilburg Op 14 februari 2008, om 12.00 uur zal een huishoudelijke inboedel, waaronder div. t.v.'s; een JVC sur- roundsysteem, wasmachine en dro ger e.d., openbaar worden ver kocht, en wel ten laste van 1. W.P. Mol. (31-05-68) en 2. M. Dingemanse, (31 -3-'68). De openbare verkoop vindt plaats te GOES aan het adres Reaganlaan 25. De verkoop geschiedt bij opbod, zonder opgeld of BTW en uitslui tend tegen contante betaling. Een kwartier voor aanvang is er gelegenheid tot bezichtiging. De kans bestaat overigens dat de verkoop niet doorgaat. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: Timmermans Verduit Gerechtsdeurwaarders/incasso Vlasmarkt 6, Postbus 2139 4460 MC Goes. Tel.: 0113-246333 door David Duijnmayer GOES - Zeven kroegen rond de Gro te Markt in Goes zijn morgen een paar uur lang literair café. Onder het genot van een drankje gaan ze ven jeugdboekenschrijvers van 10.30 tot 15.00 het gesprek aan met hun lezers. Het project is een ini tiatief van de bibliotheek in Goes. „We zijn acht jaar geleden begon nen met één school", zegt organi sator Marian Koene. „Inmiddels doen twintig vmbo-klassen van vier verschillende scholen mee. Al le leerlingen hebben op school kennisgemaakt met het werk van de schrijver waarmee ze gaan pra ten. Wat ze er precies mee doen, ligt aan de docent. De een zal er misschien één keer een uur aan dacht aan besteden, een ander zal er elke week op terugkomen." De organisatie probeert aanspre kende schrijvers naar Goes te ha len, zoals genomineerden voor de Jonge Jury, een publieksprijs voor jeugdboeken. „We hebben dit jaar bijvoorbeeld Maren Stoffels, een hele jonge schrijfster die vorig jaar de prijs heeft gewonnen. Heel leuk dat zij komt, hoewel het natuurlijk nooit zeker is dat een leuke schrij ver ook een goede prater is." Dat zal volgens schrijfster Maren Stoffels (20) wel goedkomen. „Ik doe veel schoolbezoeken. In het be gin vond ik het redelijk spannend, maar echt eng heb ik het nooit ge vonden. Ik denk dat mijn lezers het vooral leuk vinden dat ik een stuk jonger ben dan de meeste schrijvers. Ze herkennen veel in mijn boeken." Als twintigjarige staat Maren Stof- 'Het is natuurlijk nooit zeker dat een leuke schrijver ook een goede prater is' fels dan ook nog niet zo ver van haar lezers af. „Mijn eerste boek schreef ik toen ik vijftien was. Mijn boeken worden naarmate ik zelf ouder word wel steeds volwas senen" Voorlopig richt ze zich fulltime op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42