Zeelaiw Ruim 160 Kazernes Terneuzen blijven WV dupe van storing Rijk financiert verhuizing van bij KPN en Planet reddingmaatschappij Cadzand schadeclaims windpark PZC I 21 ZEEUWS-VLAANDEREN WinWind wil in totaal hooguit 150.000 euro uitkeren. Brandweerposten in Zuiddorpe en Sluiskil worden niet gesloten. Vogels genieten pootjebadend van nieuwe natuur Sophiapolder 34 27 Woensdag 13 februari 2008 door Eugène Verstraeten terneuzen - Bij de gemeente Ter- neuzen zijn tot nu toe ruim 160 planschadeclaims ingediend naar aanleiding van de bouw van het windmolenpark in de Koegorspol- der. Burgemeester en wethouders melden dat aan de gemeenteraad in een voorstel voor een regeling over de betaling en afhandeling van schadeclaims. Als de schadeclaims van omwo nenden terecht zijn, wil Win Wind de schade vergoeden tot een totaal maximum bedrag van 150.000 euro en maximaal 100.000 euro bijdragen in de procedurekos ten voor het afhandelen van de be zwaren. Alle kosten die boven de beide bedragen komen, zijn voor rekening van de gemeente, zo luidt de bereikte overeenkomst. Daarin is ook de kostenverdeling voor de aankoop van een woning in de Koegorsstraat geregeld. De ei genaar heeft een prijs bedongen van 560.000 euro. De gemeente be taalt daarvan 356.000 euro en Win Wind spijkert 204.000 euro bij en betaalt ook de notariskosten. De gemeente draait dan weer op voor de sloop. Aanvankelijk zou de gemeente meewerken aan de plannen voor de bouw van de 22 windturbines. WinWind zou dan zorgdragen voor de grondverwerving in de ste- Naar aanleiding van de bouw van het windmolenpark in de Koe- gorspolder zijn inmiddels al 160 planschadeclaims bij de gemeen te Terneuzen ingediend. delijke randzone en die grond weer voor een zacht prijsje aan de gemeente door verkopen. De over name van WinWind door het be drijf Evelop gooide echter roet in het eten. De kwestie heeft vervolgens geleid tot heel wat discussie met Win Wind, waarbij de gemeente het be drijf heeft gewezen op haar maat schappelijke taak. Dat heeft uiteindelijk geleid tot de afspraak dat WinWind een bijdra ge geeft van 700.000 euro voor het opstellen en realiseren van een landschappelijk inrichtingsplan in de directe omgeving van het wind molenpark in de Koegorspolder. In dit kader wordt bezien in hoe verre het haalbaar en inpasbaar is om een duurzaam energieproject te realiseren. Daarbij wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de belangen van WinWind. Burgemeester en wethouders wil len weten of de gemeenteraad zich kan vinden in de overeenkom sten met WinWind. Een en ander komt woensdag 20 februari ter sprake in de commissie omgeving. Die vergadert dan om 19.30 uur in het Terneuzense stadhuis. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De brandweerkazer nes in de verschillende kernen in de gemeente Terneuzen worden niet opgedoekt. Dat blijkt uit een nieuw voorstel van burgemeester en wethouders aan de gemeente raad voor een nieuwe huisvesting van de brandweer. Aanvankelijk was er sprake van dat de kazernes in Zuiddorpe en Sluiskil zouden moeten verdwij nen. Dat stuitte op grote weer stand binnen de betrokken brand weerkorpsen. Het voorstel is nu om een nieuwe brandweerkazerne te bouwen in de Koegorspolder en een kleinere kazerne in Terneuzen noord. „Alle overige brandweerkazernes in de kernen blijven gehand haafd", aldus B en W. In Axel was sprake van een nieuwe kazerne ter vervanging van de huidige uitruk- post. Maar ook daar wordt nu niet meer over gerept. Met de bouw van een nieuwe brandweerkazerne, waarin ook de afdeling beheer en onderhoud wordt gehuisvest, is bijna veertien miljoen euro gemoeid. oostburc - De vissen die gistermorgen door de reigers aan de waterkant werden verschalkt, ke ken er waarschijnlijk anders tegenaan. Maar de nieuwe kreek in de Sophiapolder, ten zuiden van Oostburg, groeide binnen een paar jaar uit tot een waar eldorado voor vogels, amfibieën, veld- spitsmuizen en zeldzame plantjes. Aan de oost kant van de Sophiadwarsweg bestaat de nieuwe natuur nog uit een kale vlakte met een paar gro te hopen zand. In de loop van dit jaar moet ook dat maanlandschap veranderen in een lustoord voor flora en fauna. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten terneuzen - Het kantoor van de WV Zeeuws-Vlaanderen is sinds begin deze maand verhuisd naar de nieuwe locatie in de Axelse- straat in Terneuzen, maar heeft nog steeds geen internetaanslui ting. Dat is volgens de VW het ge volg van een 'opeenstapeling van fouten bij KPN'. Eerst bleek de infrastructuur niet in orde en moesten er extra kabels worden aangelegd. Vervolgens bleek de verhuizing niet te zijn doorgegeven aan internetprovider Planet en tenslotte is er sinds enke le dagen een storing in de verbin ding tussen KPN en Planet. KPN verwacht dat die storing deze week niet is opgelost. Het werk van de VW wordt hier door flink gefrustreerd. Telefo nisch is het kantoor wel bereik baar via 0115-621022 of fax 0115-621111. Alle VW-winkels zijn wel bereikbaar per e-mail. door René Hoonhorst CADZAND - Een nieuw boothuis voor de Cadzandse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) komt voor rekening van het Rijk. Dat verzekeren Gedeputeerde Sta ten de Partij voor Zeeland. Die par tij was bang dat de inzet van red dingboten bij Cadzand in gevaar zou komen als de KNRM haar nog geen tien jaar oude botenhuis moet verhuizen. Het huidige ge bouwtje van de reddingmaatschap pij moet wijken voor kustverster- king voor het project Zwakke Scha kels. De Cadzandse KNRM-woord- voerder Conny Almekinders is blij met het optimisme van het dage lijks provinciebestuur, maar hij ver wacht niet dat de benodigde ander half miljoen euro zonder slag of stoot wordt uitgekeerd. „Er zal nog behoorlijk wat overleg nodig zijn. Maar we zijn wel verheugd dat de provincie de noodzaak inziet om een nieuw boothuis neer te zetten vóór het oude is afgebroken." De Partij voor Zeeland ziet graag dat de provincie zich inspant voor compensatie van strandpaviljoen houders, die hun tent moeten ver plaatsen voor aanpassing van de kustverdediging. GS wijzen er ech ter op dat paviljoenhouders weten dat het waterschap de ontheffing kan intrekken als het algemeen be lang dat vereist. „Ze kunnen daar voor voorzieningen treffen." Tennistrainers willen hun krachten bundelen Tip? redtern@pzc.nl Zeeuwse economie dreigt dupe te worden van beschermen vogels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33