ftWi'QWWfc ^ÜKImvï WUÓrH(s Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Kilometerheffing Akkerranden NS Energie-eiland Fiscus Deep Throat Andorra Zuid-Duitsland langlaufen en skiën 8 dagen Barcelona sfftfit .4S - Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. ^rèv, (ook groepsreizen mogelijk) yj Genoemde prijzen zijn per persoon en excl. Reserverinqskosten a 15, i^ceurmerk If TOURINGCAR "1r* overige verzorging, entreegelden en overige toeslagen. W bedrijf LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ik reageer op de lezersbrief van Ri- nus Anthonisse. Deze man twijfelt of ze in Den Haag denken dat wij automobilisten gek zijn. Ik kan een eind in zijn redenering mee gaan, enkel moet ik constateren dat we gek zijn. We laten ons bela zeren. Als je goed nadenkt over de BPM 42,3 procent van de aanschaf prijs. Je moet het maar durven vra gen van je burgers! Dan de benzi neprijs. Iedereen heeft de mond vol van het beruchte kwartje van Kok. Dit zou er dus gelijk af moe ten. Maar er gaat natuurlijk heel veel geld zitten in steggelen over ontpolderen, natuurgebieden enz. Ook dit betalen we met z'n allen. Iedereen die auto rijdt, zou zich moeten laten horen, en laat ze in Den Haag het goede vb. maar ge ven, door in zuiniger auto's te rij den. Hopelijk komt er nog is een politieke patij die zich hard maakt voor de automobilist. De emmer is vol, stoppen met melken! Johan Izeboud, Vroonstraat 6, Serooskerke De gemeente Goes steekt 400.000 euro in uitbreiding en verfraaiing van het wandelnetwerk rond Goes. Nieuwe bankjes, informatie panelen, nieuwe paden en onder houd van bestaande paden. Ook worden er meer akkerranden inge zaaid met bloemenmengsels. Deze akkerranden zijn vaak een schuil plaats en leefomgeving voor veel dieren. Ook zijn akkerranden en heggen speciaal aangelegd om de patrijzenstand weer op orde te krij gen. Een goed initiatief zou je denken. Helaas mag je op veel van die wan delpaden van het netwerk niet ko men met je hond maar worden de akkerranden wel van tijd tot tijd uitgekamd door jagers met hon den. Gewoon ordinaire drijfjach ten. Het zou de gemeente Goes sieren om de jacht in dit soort gebieden dan ook te verbieden. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Als incidentele gebruiker van de trein maak ik mij zorgen. Op de si te van de Nederlandse Spoorwe gen staan nog steeds de vertrektij den van de treinen. Men zou toch nu al kunnen weten hoe vanaf 22 maart de bussen gaan rijden om in Bergen op Zoom aan te sluiten op de Intercity naar Schiphol en Amsterdam. En of er een snelbus komt, en of er in de bus koffers mee kunnen (dus type touringcar en niet stadsbus). Het is goed als de PZC voor de lezers de vinger aan de pols houdt. Alom wordt ge propageerd, uit de auto, gebruik openbaar vervoer, dan dus gaarne goede en tijdige informatie. Jacek Minkiewicz Wielingenlaan 6, Vlissingen Er moet een energie-eiland in de Noordzee komen (5/2 PZC). Met een beetje gezond verstand weet je dat een dergelijk project econo misch niet haalbaar is. Ook niet als energie-eiland; voor getijden- energie moet je een eb- en vloed- verschil hebben van meer dan tien meter. En windturbines draaien op subsidie en niet op wind. Maar het platform wil Nederland op de kaart zetten. Wie gaat dat betalen? U raadt het al; u en ik. Hopelijk grijpt de Tweede Kamer in. In Zee land kennen we die geldverspilling al. Zoals de bouwput in Middel burg, het industrieterrein van Vlis singen, het hertenkamp en Eure- giotuinen in Sluis, waar de poli tiek niet tijdig ingreep. Zestien zwakste schakels in de kust moe ten nog worden opgeknapt. Diver se rivierdijken. Heren, uw eiland is fantasy-island', zonder enig nut of noodzaak. Stel eerst eens orde op zaken in het binnenland, voor dat u zich tot de zee wendt. Cees Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen Storing in de elektronische aangif teformulieren van de belasting, (PZC, 07-02). Op 31 januari viel er een papieren F-aangifte bij mij in de bus, die betrekking had op de overleden broer van mijn moeder zaliger. Hij had kind noch kraai; AOW en een klein pensioen en was afhankelijk van veel zorg, die mijn kleindochter hem gaf We hebben hem begeleid tot de laatste ademtocht. Wat moet ik met zijn aangifte? Dat vroeg ik aan de belas ting. De heren konden me niets vertellen, wegens onderbezetting. Ik moest dan maar naar een nota ris gaan. De chaos is inderdaad compleet. Ze kunnen wel formulie ren voor overledenen de deur uit doen, maar niet de helpende hand bieden. Normale formulieren zijn niet eerder beschikbaar dan 28 fe bruari. Waarom niet? Niemand geeft antwoord. De opmerking dat de klanten geduld moeten heb ben, slaat nergens op. Ik vraag hulp in de bibliotheek. Ik weet werkelijk niet wat ik met een aan gifte van een overledene aan moet. De te weinig ingehouden loonheffing voor mijn rekening ne men misschien? R. M. Wilson Kalkoensprenk 6, Vlissingen Vooral protestant-christelijken rol len over elkaar heen als het er om gaat om de door twee publieke omroepen voorgenomen uitzen ding van Deep Throat te veroorde len of zelfs te laten verbieden. Na tuurlijk mag deze film worden uit gezonden. Overigens zou ook ik het onverstanding vinden als deze film eind februari wordt uitgezon den. Maar dat is helemaal niet meer nodig. Want de gewenste dis cussie over porno, uitbuiting van mensen e.d is voordat hij getoond is al op gang gekomen. Ik geloof dan ook niet dat Deep Throat daadwerkelijk op het scherm komt. Met dank aan de christelijke moraalridders die door de discus sie vooraf de kijkcijfers hebben op geschroefd. Op een soortgelijke manier laten veel politici zich voor het karretje van Wilders spannen als het om zijn voorgenomen film over de Is lam gaat. En niemand weet ook maar iets van de inhoud. Binnen kort zal er wel een live-program ma over euthanasie worden aange- kondig J. Zomer Klein Vlaanderen, 77A Middelburg PZC Dinsdag 12 februari 2008 I 9 VOORJAARSAANBIFniMf. 8 dagen Vertrek: 4 en 25 april Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Comfort Class touringcar 10 dagen Polen EE3EJ: Vertrek: 14,25 apr., 5, 26 mei, 30 juni, 29 sept Inclusief 9 hotelovernachtingen, 9 maal ontbijt en diner (halfpension), stadswandelingen, Folkloristische avond met muziek, venroer per Comfort Class touringcar 3 - 5 dagen Londen Vertrek: 15 feb, 7, 14,21 mrt, 28 apr., 1 mei, 21,28 juli, 18, 25 aug., 5 sept., 17 okt., 14 nov„ 12,23 dec. Inclusief: 2-4 hotelovernachtingen, 2-4 maal ontbijt buffet, overtocht per boot Calais-Dover, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen EEgEü Vertrek: 18 februari Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), ven/oer per Tourist Class touringcar Vertrek: 7 mrt, 4,25 apr., 9 mei, 6 juni, 29 aug., 19 sept., 10 okt Inclusief 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner, stadsrondrit Barcelona o.l.v. Nederlandstalige gids, vervoer per Comfort Class touringcar. 8 dagen Wenen Vertrek: 7 mrt, 4 apr., 13 juli, 17 aug., 21 sept., 12 okt. Inclusief 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 2 maal diner, stadsrondrit Wenen en bezoek aan Schön- brunn o.l.v een gids (excl. entree), vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Bohemen en Praag Vertrek: 10, 31 mrt, 21, 28 apr., 2 juni, 18 aug., 8, 15, 29 sept., 13, 27 okt., 3 nov., 8 dec. Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner, 2 maal stadswandeling Praag o.l.v een gids, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Erzgebergte Dresden Vertek: 10,31 mrt, 14,28 apr., 23 juni, 7,21 juli, 11,25 aug., Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maat ontbijt en diner (halfpension), 5 maal lunchfpakket), div. dranken in hotel, stadswandeling Dresden o.l.v. gids, afscheidsdiner, vervoer per Tourist Class touringcar 4 en 5 dagen Berlijn/Polen Vertrek: 17,21 mrt, 7,21,28 apr., 1, 5,9 mei, 2 juni, 14 juli, 18 aug., 1,5,8,22,29 sept, 13,17,24,27,31 okt, 3, 14 nov., 8 dec. Inclusief 34 hotelovernachtingen, 3-4 maal ontbijt en diner, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Eifel en Ahrdal Vertrek: 17 mrt, 21 apr., 30 juni, 4, aug., 15, 22 sept., 6, 20 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt- en diner (halfpension), muziekavond in het hotel, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Thüringen Erfurt Vertrek: o.a. 17 mrt, 7, 21, 28 apr., 23 juni, 7, 21, 28 juli Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijten diner, 1 drankje tijdens diner, 4 maal avondprogramma, stads wandeling Erfurt o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar 8 dagen ÏOSCane Vertrek: 4, 25 apr., 16 mei, 6 juni, 11 juli, 8 aug., 10 okt Inclusief 2 hotelovernachtingen in Duitsland, 5 hotel overnachtingen in Montecatini, 7 maal ontbijten diner (halfpension), vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Oostende Vertrek o.a.: 14,28 apr, 14 juli, 18 aug., 1,22 sept., 6,27 okt Inclusief 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (hp), stadswandelingen Antwerpen, Oostende, Brugge en Brussel o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9