Hamasleiding vreest liquidatie door Israël RUIM MOEZEL CRUISES VS eisen doodstraf tegen zes helpers 11/9 Hillary Clinton raakt in het nauw KRAS.IML boek online of bel 0900 - 9697 Gevangenen moeten voor militaire rechtbank verschijnen. Minister geeft leger groen licht om invasie Gaza voor te bereiden. Campagnemanager weg na nieuwe nederlagen tegen Barack Obama. Blanken in VS vormen in 2050 minderheid 'VS vragen te veel persoonsgegevens' Drie Nederlanders in Nieuw-Zeeland beroofd Schitterende 5-/8-daagse riviercruises Duitsland COMPLEET VERZORGD: inclusief busreis én ontbijt, lunch diner aan boord waarom zou je verder zoeken PZC Dinsdag 12 februari 2008 7 WASHINGTON - Het Amerikaanse ministerie van Defensie klaagt zes mannen die vastzitten in Guanta- namo Bay aan wegens betrokken heid bij de aanslagen van 11 sep tember 2001. Brigadegeneraal Tho mas Hartmann zei gisteren dat de doodstraf wordt geëist wegens moord en oorlogsmisdaden. De mannen worden berecht door mili taire tribunalen. Pentagon-woordvoerder Bryan Whitman zei gisteren dat het mi nisterie hard heeft gewerkt 'om za ken voor te bereiden en een aantal individuen aan te klagen die be trokken zijn geweest bij diverse van de afschuwelijkste terreurda den tegen de VS'. De aanslagen op 11 september 2001 kostten driedui zend mensen het leven. In het detentiecentrum op de Amerikaanse marinebasis Guanta- namo Bay wordt onder anderen Khalid Sheik Mohammed vastge houden, het veronderstelde brein achter de aanslagen. Hartmann zei dat hij een van de beklaagden is. Volgens de generaal zou hij de aan slagen aan Osama bin Laden heb ben voorgesteld, de fondsen er voor hebbben verworven en de ka pers hebben getraind. Hij zou dat hebben toegegeven, maar of die bekentenis gebruikt kan worden is de vraag omdat de Amerikaanse inlichtingendienst CIA bij zijn verhoor gebruik zou hebben gemaakt van het omstre den 'waterboarding' waarbij ver drinking wordt gesimuleerd. GAZA-STAD - Hamasleiders in de Gazastrook zijn ondergedoken uit vrees voor Israëlische liquidatiepo gingen. Dat is gisteren door Ha- masbronnen bekendgemaakt. Is raël liet in het weekeinde weten dat na een nieuwe golf van raketbe schietingen alle opties tegen Ha rnas open zijn. De Israëlische mi nister van Defensie, Ehud Barak, gaf het leger opdracht voorberei dingen te treffen voor een inval in Gaza en zei dat Israël onder bepaal de omstandigheden bereid is 'zelfs Harnas af te zetten'. Barak legde de verklaring af op een parlementszitting achter geslo ten deuren, maar het is gebruike lijk dat dergelijke verklaringen naar de media worden gelekt. Het is de eerste keer dat op minis tersniveau is gesproken van de be- WASHINGTON - Hillary Clinton heeft haar campagnemanager Patti Solis Doyle vervangen na nieuwe nederlagen tegen Barack Obama in de voorverkiezingen voor de De mocratische presidentsnominatie in de Verenigde Staten. Zij legde de leiding van haar campagne in handen van Maggie Williams, een vertrouwelinge die Clinton bij reidheid Harnas omver te werpen als de gematigde Palestijnen van Fatah-president Mahmoud Abbas daartoe niet in staat zijn. Israël heeft duidelijk gemaakt dat het niet van plan is enige overeen komst met Abbas te sluiten zolang Hamas in de Gazastrook de macht heeft. De Israëlische vicepremier Chaïm Ramon zei zondag dat de dagen van Harnas geteld zijn. Ra mon voegde hieraan toe dat het enige maanden kan duren, maar dat het Hamasregime in Gaza in principe niet veel tijd meer heeft. Hamasmedewerkers zeiden dat de partijleiding geen risico's neemt. Premier Ismail Haniyeh en andere hoge Hamasleiders zijn in geen da gen meer in het openbaar gesigna leerd. Hun mobiele telefoons zijn De top van Hamas Is ondergedo ken uit angst door Israël gedood te worden. Jeruzalem zou acties voorbereiden om het regime van Hamas in Gaza omver te werpen. haar campagne haalde nadat ze vo rige maand de caucus in Iowa had verloren. Zaterdag leed Clinton nieuwe ne derlagen tegen Obama in de staten Washington, Nebraska, Louisiana en de Amerikaanse Maagdeneilan den. Zondag verloor zij in Maine. Obama heeft in de peilingen een voorsprong in Virginia, Maryland en Washington D.C., die vandaag aan de beurt zijn. Echtgenoot Bill Clinton bezocht gisteren zwarte kerken in Ma ryland en Washington in een po- uitgeschakeld om te voorkomen dat zij worden getraceerd. De Israë lische premier Ehud Olmert kwam in het weekeinde onder druk te staan om tot een groot schalige Israëlische inval in de Ga zastrook te besluiten. Zaterdag raakten bij een beschieting op de Israëlische grensplaats Sderot twee broers van respectievelijk acht en negentien jaar gewond. Van de jongste moest een been worden ge amputeerd. Het incident leidde tot grote verontwaardiging in Israël. Inwoners van Sderot blokkeerden zondag de hoofdweg naar Jeruza lem en eisten maatregelen. De ei sen varieerden van bezetting van de gehele Gazastrook tot bezetting van het gebied waarvandaan raket ten worden afgevuurd tot gerichte liquidaties van Hamasleiders. Barak zei dat hij het leger op dracht had gegeven voorbereidin gen voor een invasie te treffen, maar hij benadrukte dat zo'n of fensief niet meteen plaatsvindt. ging zwarte kiezers voor zijn vrouw te winnen. Hij noemde het voor de presidentsnominatie moe ten kiezen tussen zijn vrouw en Obama een door God gegeven 'di lemma'. Als Barack Obama de Democrati sche presidentskandidaat zou zijn en de presidentsverkiezingen nu gehouden zouden worden, zou hij de veronderstelde Republikeinse kandidaat John McCain verslaan. Als Clinton het op dit moment te gen McCain zou opnemen, zou het verschil heel klein zijn. WASHINGTON - Blanken vormen in 2050 een minderheid in de Vere nigde Staten door een enorme be volkingsgroei als gevolg van immi gratie. Dat is de voorspelling van het gerenommeerde instituut Pew Research Center in Washington. Als de huidige trend zich doorzet, tellen de VS in 2050 438 miljoen inwoners, tegen 300 miljoen op dit moment. Vooral het aantal latino's zal fors toenemen. In 2050 vormen zij 29 procent van de bevolking. Samen met de Aziaten (9 pocent) en de Afro-Amerikanen (13 procent) zijn zij daarmee in de meerderheid ten opzichte van de blanke bevolking. BRUSSEL - De Verenigde Staten vra gen te veel persoonsgegevens aan reizigers uit de Europese Unie die de VS inwillen. Dat vindt Sophie in 't Veld, lid van het Europees Par lement voor D66. Zij reageert op berichten dat gewa pende agenten mee zouden mo gen op transatlantische vluchten en dat ook persoonsgegevens van mensen die over de VS vliegen worden vastgelegd. „Zo langzamer hand wordt het te gek." WELLINGTON - Drie Nederlandse toeristen zijn in hun camper door drie mannen met een vuurwapen bedreigd en beroofd op het Zuider eiland in Nieuw-Zeeland. De da ders gingen ervandoor met een kleine hoeveelheid geld, enkele lap tops en digitale camera's. In 2006 ontstond grote ophef toen een Nederlands stel onder bedrei ging van vuurwapens werd be roofd. De vrouw werd daarbij ver kracht. De daders waren de cam per van het stel binnengedrongen. Nérgens voordelige^ vanaf Wilt u deze zomer voordelig cruisen over de Rijn en de Moezel? Dat kan... met KRAS natuurlijk, uw riviercruise-specialist! Want bij ons vindt u altijd de mooiste cruises tegen de allerbeste reis/prijsverhouding! Ook dit jaar zijn onze cruises over de Rijn Moezel per MS Abel Tasman**** weer razend populair. Een 5-daagse cruise over de Rijn en de Moezel boekt u al vanaf slechts€ 239! En een 8-daagse Rijn-cruise kunt u al boeken vanaf slechts 399! En bij beide cruises zijn het busvervoer en alle maaltijden aan boord inbegrepen. Lees dus snel verder en maak uw keuze... VOL=VOL! 5 dgn RIJN MOEZEL v.a.€239 Vertrek: 16-20-24-28/4, 2-6-10/5 Dag 1: per bus naar Koblenz, inscheping. Dag 2: via een mooie route varen we naar het stadje Alken met oude vestingswerken. Dag 3: we zetten koers naar het pittoreske wijnstadje Rüdesheim. Maakt u hier zeker een wandeling door de bekende Drosselgasse. Dag 4: het volgende hoogtepunt van deze cruise is Boppard met het klooster Mariënberg. Dag 5: terug naar Koblenz, ontscheping na het ontbijt. Busreis terug naar Nederland. Prijzen zijn p.p., ziewww.kras.nl/30010 8 dgn RIJNCRUISE v.a.€399 Vertrek: vrijwel elke za. van 31/5 t/m 11/10 Dag 1per bus naar Keulen, inscheping. Dag 2: Königswinter met de Drachenfelrots. Dag 3: Koblenz met het sfeervolle'Weindorf'. Dag 4: via de Lorelei-rots naar Rüdesheim. Dag 5: op naar Mainz met de mooie Altstadt. Dag 6: naar het bekende wijnstadje Boppard. Dag 7: we varen terug naar Domstad Keulen. Hier kunt u winkelen of een museum bezoeken. Dag 8: ontscheping na het ontbijt, busreis terug naar Nederland. Prijzen zijn p.p., zie www.kras.nl/30012 RIVIERCRUISES PER MS ABEL TASMAN**** Dit comfortabele riviercruiseschip is voorzien van lounge, bar met dansvloer, restaurant, sauna en een zonnedek met (lig)stoelen. INCLUSIEF: vervoer per comfortabele bus, 4/7 overnachtingen aan boord van het MS Abel Tasman****, ontbijt, lunch en diner aan boord, prachtig vaarprogramma. Vraag ook naar onze 8 daagse Bridgecruise over de Rijn v.a. 449! Zie www.kras.nl/30037

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7