Dakar Rally verkast naar Zuid-Amerika KRAS dé ROME-specialist Pieter Bolle heeft bij Wemeldinge zijn stekje als rechterspits gevonden KRAS.NL T©PSC@RER boek online of bel 0900 - 9697 Zestiendaagse race begint op 3 januari 2009 in Buenos Aires. 1 Aanvaller is samen met collegaspits Zuijddijk goed voor 25 goals. 5-/6-daagse vlieg-/stedenreizen Italië waarom zou je verder zoeken Met excursies o.l.v. zeer deskundige reisleiders PZC Dinsdag 12 februari 2008 37 PARIJS - De Dakar Rally wordt vol gend jaar verreden in Argentinië en Chili. Dat hebben de organisato ren van de wedstrijd, die dit jaar wegens terreurdreiging niet door ging, gisteren bekendgemaakt. De race begint op 3 januari in Bue nos Aires. De Argentijnse hoofd stad is op 18 januari ook het eind punt. De woestijnrally werd dit jaar een dag voor het begin voor het eerst in de geschiedenis afge last. Dat gebeurde vanwege de di recte dreigingen door terroris tische groeperingen in Mauritanië. Na de moord op vier Franse toeris ten op kerstavond, waarschijnlijk door een aan Al Qaida gelieerde or- De lege startlocatie van de Dakar Rally in Lissabon. foto Paulo Duarte/AP ganisatie, had Frankrijk al een ne- van de rally zouden door Maurita- gatief reisadvies uitgegeven voor nië gaan. het Afrikaanse land. Acht etappes Bijzonderheden over de rally van 2009 worden vandaag in Buenos Aires bekendgemaakt. De deelne mers die dit jaar zouden rijden, krijgen voorrang. De inschrijving start op 15 mei. De deelnemende voertuigen kunnen eind novem ber, begin december worden ver scheept naar Zuid-Amerika. De overtocht duurt drie weken. Hans Stacey, winnaar van Dakar Rally in 2007 bij de trucks, ziet deelname wel zitten. „Als er com petitieve trucks meedoen, dan vind ik alle rally's mooi", reageer de Stacey, die voor het fabrieks- team van MAN rijdt. „Het blijft na tuurlijk van de gekke dat een paar idioten een evenement als Dakar kunnen saboteren en dat de orga nisatie nu moet uitwijken naar Zuid-Amerika. Maar als ik het kan inpassen en MAN kiest ervoor, dan ga ik." Chris Leyds reed zeven keer de echte Dakar Rally in een auto. Dit jaar zou hij acteur Chris Zegers als navigator hebben in zijn Bowler Nemesis: „Dakar is pure emotie en dan zeg ik dat ik het jammer vind dat hij niet door Afrika gaat. De sfeer daar is zo bijzonder. Ik ken Zuid-Amerika niet, dus valt er in dit stadium moeilijk over te oor delen. Dakar gaat over mens, ma chine en karakter en vooral dat laatste. Dat afzien met auto kan ui teraard overal, maar of er in Argen tinië of Chili ook van die zanddui nen zijn als in Mauritanië, weet ik niet. Dat hoop ik dan maar." De Dakar Rally wordt in 2009 in Zuid-Amerika gehouden. De ra ce, die normaal door Afrika voert, ging dit jaar niet door van wege terreurdreiging. 1. - Arjan Smalheer (ZSC'62) 2. - Dennie Ie Comte (Duiveland) -f- Ronald Zwager (Duiveland) "ff Niek van Sprundel (Aardenburg) 5. f Josimar Pattinama (Jong Ambon) 6. -I Mathijs Hage (Zierikzee) f Peter Dieleman (Zaamslag) ■f' Vincent Coedegebuure (Renesse) 9. 4- Marinus Baas (Arnemuiden) ■4 Rudley St. Jago (RCS) A 11.4' Sam Ysebaert (Hoek) f Wesley Goud (SKNWK) klasse goals factor 1 totaal 4B 25 25 3A 14 1,5 21 3A 14 r 1,5 21 4A 1 21 20 4 1 21 4B - 1 Sik 20 3A 12 1,5 is 2E 12 1,5 1™ 18 5B 18 1 PI .18 2E 11 1,5 I 16-5 2E 11 1,5 16,5 HB 8 2 16 4B 16 PZC I WA 16 door René van Stee WEMELDINGE - Bij de senioren was hij ooit al eens vier keer trefzeker in één wedstrijd. Dat deed Pieter Bolle met Wemeldinge 2 tegen Smerdiek 2. De rechterspits her haalde dit kunststukje zaterdag bij het eerste elftal van de Zuid-Bevel anders. DFS was het slachtoffer van die dadendrang. Door nog twee doelpunten van Wilco Zuijd dijk ging de trotse koploper in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal met liefst 1-6 onderuit. Pieter Bolle erkent dat het Wemel dinge door twee rode kaarten voor DFS (Bas Hogenstein en Leander Rouw) vrij gemakkelijk werd ge maakt. „Anderzijds moet je wel op de juiste manier op die situatie rea geren. Dat hebben we dus prima gedaan. We bleven niet alleen goed combineren, maar maakten ook optimaal gebruik van de ruim te die we kregen", vertelt de twin tigjarige student bedrijfseconomie aan de Hogeschool Zeeland. De teller staat voor Bolle dit sei zoen al op dertien doelpunten. Bo vendien heeft hij minstens tien as sists op zijn naam staan. Vorig sei zoen stokte zijn productie bij vijf goals. Dat had alles te maken met Pieter Bolle is trefzeker in zijn eerste seizoen als rechterspits van Wemeldinge. Tot dusver maakte hij dit seizoen al 13 doel punten. de positie waar hij speelde. „Ik stond toen rechtshalf. Dan scoor je normaal gezien minder dan een spits. Door een blessure van Urvin van Hekelen kwam ik dit seizoen in de voorhoede terecht. Helemaal nieuw was dit niet voor mij, want in de jeugd speelde ik daar ook. Toch moet je maar afwachten hoe het dan loopt. Gelukkig ging het meteen lekker", aldus Bolle, die zijn goede prestaties dit seizoen in belangrijke mate toeschrijft aan het feit dat hij in de loop der jaren fysiek sterker is geworden en na bijna vier jaar voetballen bij de se nioren ook redelijk veel ervaring heeft opgedaan. „Ik ben gewoon iets rijper en stabieler." Bovendien loopt de samenwer king tussen Bolle en zijn collega- spits Zuijddijk, dit seizoen ook al twaalf keer trefzeker, uitermate ge smeerd. Het duo is samen goed voor 25 van de 39 Wemeldingse competitiedoelpunten. „We zijn re delijk goed op elkaar ingespeeld. We weten vaak van elkaar wat we gaan doen. En dat betaalt zich op het moment dubbel en dwars uit." Volgens Bolle voldoet Wemeldin ge tot dusver aan de vooraf uitge sproken verwachtingen. Wellicht zit er nog een periodetitel in, maar ook met de huidige vierde plek op de ranglijst zijn er kansen op na- competitievoetbal. „Alleen moe ten we van onze wisselvalligheid af De ene week verliezen we van de nummer laatst, terwijl we een week later dan weer van de koplo per winnen. Dat mag natuurlijk nooit als je een rol van betekenis wenst te spelen." vanaf www.enit.it~ Waanzinnig prijsd! ge Rome is al sinds jaar en dag dé toeristische topper van Italië. Nog altijd is de stad het cen trum van de katholieke kerken u vindt er talloze eeuwenoude cultuurschatten! 5 dgn ROME v.a. 399 Onder leiding van Nederlandssprekende reis- leiding gaan we op pad om dit indrukwekkende openluchtmuseum te ontdekken. We zien o.a. het voormalige amfitheater het Colosseum, het eens machtige Forum Romanum en het Vaticaan met zijn indrukwekkende St. Pieter en de Sixtijnse Kapel. INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Rome v.v. met transavia.com, luchthaven- en vliegbe- lasting, transfer luchthaven-hotel v.v., trans fers hotel-Rome v.v. (m.u.v. periode 30/6-1/9), Nederlandssprekende reisleiding, verblijf in Hotel Blanc et Noir of een gelijkwaardig hotel, 4 x ontbijt, het beschreven excursieprogramma. Vertrekdata: maandag van 10/3 t/m 27/10 Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrij ving/reservering, zie www.kras.nl/28032 Wilt u écht alles over Rome te weten komen? Dan is deze stedentrip o.l.v. Professor van Heck of drs. Sandra Overdijk, Romekenners bij uitstek, een absolute aanrader! 6 dgn ROME TOTAAL v.a. 499 Rome is één van de mooiste steden ter wereld. U vindt er o.a. het immense Colosseum, de beroemde Trevifontein, de Spaanse Trappen, het machtige Vaticaan... gewoonweg teveel om op te noemen! Professor van Heck of drs. Sandra Overdijk weten u werkelijk alles over de vele schatten van deze stad te vertellen! INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Rome v.v. met transavia.com, luchthaven- en vlieg- belasting, transfer luchthaven-hotel v.v., Nederlandssprekende reisleiding, verblijf in Hotel Blanc et Noir of een gelijkwaardig hotel, 5 x ontbijt, het beschreven excursieprogramma. Vertrekdata: di. of za. van 26/2 t/m 25/10 Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrij ving/reservering, zie www.kras.nl/28033

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69