Sport Huibregtse Dienstweigerende Vyaene heeft het even verbruid bij HW'24 Van Deutekom hoeft geen winkels te openen Voetballer van De Meeuwen breekt enkel na zware overtreding. Derde plaats Salomé in finale Regiocup FC Nürnberg stuurt Hans Meyer de laan uit Aanvaller ging zondag niet mee naar uitduel met 't Zand. Winst schaatsster Pasveer in Breda Brown boekt eerste seizoenszege Rabobank Vier keer goud familie Van Anrooy International Gabon dood na voetbalduel Wereldkampioene kan financiële extraatjes aan zich voorbij laten gaan. Wel titel, geen NK-ticlcet voor De Koeijer VVPZC Dinsdag 12 februari 2008 35 door Koen de Vries ZOUTELANDE - Danny Huibregtse is de komende maanden aan huis gekluisterd. De 21-jarige voetballer van De Meeuwen brak zaterdag in de wedstrijd tegen Duiveland zijn rechterenkel op twee plaatsen, 's Avonds al werd de zaak in het zie kenhuis te Goes gerepareerd. De wedstrijd in de derde klasse duurde voor de inwoner van Zou- telande amper een kwartier. Hij werd neergehaald door een speler van Duivelend terwijl hij met de rug naar hem toestond. Over de zwaarte van de overtreding zijn de meningen verdeeld. „Ik weet het niet precies", zegt Huibregtse zelf. „Ik zag het niet aankomen. Ik wist wel meteen dat het goed mis was." Een van zijn ploeggenoten stond verbaasd dat de aanvaller naar het ziekenhuis gebracht moest worden. Hij dacht dat er weinig aan de hand was. Een ander sprak van een schandali ge overtreding. De dader belde Huibregtse zondag op om zich te verontschuldigen. „Hij zei dat hij dik te laat was. De bal was al lang weg toen hij inkwam. Maar hij zei ook dat er geen opzet in het spel was", vertelt het slachtoffer. De eerste diagnose was niet al te posi tief Er werd gedacht aan afge scheurde enkelbanden, een gebro ken enkel, een gebroken scheen been en misschien ook een gebro ken kuitbeen. Huibregtse dacht aanvankelijk dat dat zou kunnen kloppen. Hij ver ging van de pijn terwijl hij op een brancard in het plaatselijke ballen hok lag. Een injectie van de dienst doende arts gaf weinig verlichting. Omdat de ambulance niet kwam, werd de voetballer in een autootje van de zoon van de leider gefrom- 'meld om naar het ziekenhuis in Danny Huibregtse, voetballer van De Meeuwen, breekt zijn en kel op twee plaatsen in de wed strijd tegen Duiveland. Hij mist de rest van het seizoen. Goes gebracht te worden. „Ik ver ging van de pijn en die werd niet minder toen we moesten wachten voor de Zeelandbrug. Die ging voor onze neus open." In Goes bleek de schade mee te val len. „Mijn enkel is op twee plaat sen gebroken. Verder is er niets ka pot. Als je eerst gehoord hebt hoe erg het zou kunnen zijn, haal je bij zo'n bericht opgelucht adem", zegt Danny Huibregtse. Voorlopig zit hij echter met de ge bakken peren. In zijn enkel zit een plaatje met schroeven om de boel bij elkaar te houden. Hij mag de eerste zes weken niet op het been steunen, waarna de revalidatie nog maanden in beslag zal nemen. Mo menteel verplaatst de spits zich op krukken en heeft hij voor de lange re trajecten een rolstoel tot zijn be schikking. Hij zal pas het nieuwe seizoen weer in actie kunnen ko men. En ook zijn werkgever zal het lange tijd zonder hem moeten doen. Huibregtse verricht staand werk in café Royal in de Langst raat te Zoutelande. „Het was een echte rampwed strijd", kijkt hij terug. Hijzelf be landde in het ziekenhuis terwijl zijn ploeg met 1-0 verloor. „En dat terwijl Duiveland na die zware overtreding op mij eigenlijk met negen man verder had gemoeten. Die charge had natuurlijk met rood bestraft moeten worden, maar die jongen kwam er zonder kaart vanaf En wat eerder ging ik alleen op de keeper af en werd ik vanachter neergehaald. Dat was ook natuurlijk rood. De scheids rechter gaf alleen een vrijetrap, ter wijl het toch echt binnen de zes tienmeter gebeurde." Trainer Wim Davidse zag zaterdag weer een speler van de eerste selec tie afhaken. „We zitten in de hoek waar de klappen vallen", gaf hij aan. „We hebben niet zo veel spit sen meer over. Danny deed het de laatste tijd juist zo goed. Hij is met voorsprong topscorer van de ploeg." Zonder Huibregtse zal De Meeuwen het moeilijk krijgen zich te handhaven in de derde klas se. Davidse: „Vorig jaar zijn we ge degradeerd, als we nu weer degra deren zou het wel erg snel gaan." EINDHOVEN - Flip Salomé uit Bres- kens is derde geworden bij de Mas ters tijdens de finale van de Regio cup Marathon. In Eindhoven moest de schaatser uit Breskens de Belg Alain Vercamst en Aart van Dalen voor laten gaan. Ed de Looze (Zierikzee) werd vierde. In de eindstand eindigden Salomé en Kees Cijsouw (Oostburg) als twee de en derde. Adriaan Provoost (Domburg) werd zevende. NURNBERG - De Duitse voetbalclub FC Nürnberg heeft afscheid geno men van trainer Hans Meyer. Dat heeft Martin Bader, manager van de club uit de Bundesliga, gisteren bevestigd. Thomas von Heesen is de beoogde opvolger, liet hij ver der weten. FC Nürnberg verkeert in degrada tiegevaar. De ploeg staat zestiende in de Bundesliga. door Karei Pleunis HULST - Voorzitter Gerard van de Voorde van HW'24 heeft het even gehad met zijn spits Jari Vyaene. „Want je laat je voetbal ploeg niet in de steek, ook als je om de één of andere reden geen basisplaats krijgt", zei hij gisteren. Maar de voorzitter wil zijn pro ductieve aanvaller niet kwijt. Verre van dat. Dus vindt hij dat er deze week maar eens goed ge praat moet worden, zodat ieder een bij HW'24 zijn plaats weer kent. Van de Voorde schrok toen Vyae ne zondag, na afloop van de tacti sche bespreking in Hulst, weiger de om in de spelersbus te stap pen. „Dit had ik niet van hem ver- BREDA - Schaatsster Annemarie Pasveer blijft prima presteren. In Breda won de C-juniore uit Arne- muiden de tweekamp over 500 en 1500 meter in respectievelijk 44,34 en 2.02,24. Niels Mesu reed bij de jongens B een nieuw pr op de 1500 meter met 2.05,73. Een nieuw persoonlijk record was er ook voor Anouk Fase (St. Annaland) op de 1000 meter tijdens de Regioselec tie NK Sprint: 1.27,20. SON SERVERA - De Australische wielrenner Graeme Brown heeft gisteren de tweede koers in de Challenge Mallorca gewonnen. De sprinter van Rabobank klopte na 162 kilometer in Son Servera de Fransman Denis Flahaut en de Belg Gert Steegmans in de massas print. Het was de eerste overwin ning voor de profploeg van Rabo bank dit seizoen. wacht. Je hoeft het niet altijd met elkaar eens te zijn, maar er hoort wel respect voor eikaars standpun ten te zijn. Beslissingen van de technische staf dien je als voetbal ler te accepteren", zegt Van de Voorde. Het 'brandje', met Vyaene als mid delpunt, ontstond vrijdag op de training. Trainer Michel Leonhart vertoefde op dat moment voor een vakantie in Egypte en hij werd waargenomen door assistent Filip van den Bossche. Die liet de selectie, verdeeld in groepjes, sprintjes trekken. Van den Bossche: „Het groepje van Vyaene stopte vijf meter voor de pion. Toen heb ik geroepen dat HVV-spits Jari Vyaene ging niet mee naar 't Zand, nadat hij ge hoord had dat hij niet in de basis zou staan. Voorzitter Gerard van de Voorde veroordeelt die actie. WAALWIJK - De familie Van An rooy uit Kapelle mocht in Waal wijk vier maal goud in ontvangst nemen na een off-road-duathlon. Lindy, Franklin en Shirin wonnen hun race bij de junioren. Moeder Mariette was de snelste bij de vrou wen D40 over 8 km lopen, 20 km op de ATB en 4 km lopen. Johan Oosterhuis (Vlissingen) ging naar huis met brons bij de jongens H16. LIBREVILLE - De Gabonese interna tional Guy Tchingoma is in het weekeinde overleden op het voet balveld. Hij viel neer na het laatste fluitsignaal van de wedstrijd tus- sen zijn club Canon 105 en Union Sportive O'Mbila en kwam niet meer overeind. Toegesnelde medi sche hulp slaagde er niet in de spe ler te reanimeren. De doodsoor zaak was gisteren nog niet bekend. dat extra rustmeters waren. Waarop Jari riep dat ze beter met heel de selectie bij het tweede elf tal konden gaan trainen. Jari is daarna door blijven zeuren, blij ven etteren. Je kent dat wel: het ge drag van een ontevreden speler. Toen heb ik hem duidelijk ge maakt dat ik degene was die de opstelling voor het duel van zon dag bij 't Zand zou maken. Dat heeft hij waarschijnlijk niet ge loofd, tot zondag duidelijk werd dat hij er in Tilburg naast zou staan." Hoewel Filip van den Bossche van mening is dat de affaire snel uit de wereld moet, doet het hem goed dat het bestuur en ook hoofd trainer Michel Leonhart zich ach ter hem hebben geschaard. „Je moet als club de geloofwaardig heid van je technische staf over eind houden. Anders verlies je als assistent je autoriteit." De wereldtitel zal Paulien van Deutekom aardig wat geld opleveren. Zelf blijft ze er nuchter onder. foto Vincent Jannink/ANP DEN HAAG - Paulien van Deutekom kan lachend aanschuiven aan de onderhandelingstafel. De 27-jarige wereldkampioene allround moet haar contract bij TVM nog verlen gen en het praat een stuk gemakke lijker met een gouden medaille om je nek en een lauwerkrans naast je stoel. Van Deutekom wil echter nog niet helemaal af van haar vertrouwde rol in de luwte. „Wat zo'n wereldtitel mij ople vert? Neuh, daar heb ik geen mo ment aan gedacht." Het levert in ieder geval aandacht op. Gisteren kreeg Van Deutekom alvast een voorproefje: optredens in Holland Sport en Pauw en Wit- teman, vier televisierubrieken die haar onderweg van Berlijn naar Heerenveen wilden opvangen. Zelfs pa en ma Van Deutekom moesten twee tussenstops inlas sen voor interviews. Aandacht is te verzilveren. Dat we ten ook de marketingbureau's die gisterochtend al aan de lijn hin gen. Een wereldkampioen is altijd welkom bij openingen en product promoties. Maar zowel Sven Kra mer als Van Deutekom laat die fi nanciële extraatjes aan zich voor bijgaan. Ze concentreren zich op hun sport. Dat kunnen schaatsers zich tegenwoordig veroorloven. Van Deutekom houdt aan haar we reldtitel naar schatting een ton aan premies over. De internationale schaatsunie ISU betaalt 20.000 dol lar (bijna 14.000 euro) en de KNSB verdeelt aan het einde van het seizoen een prijzenpot van zo'n acht ton onder alle schaatsers die goed hebben gepresteerd. Van werkgever TVM krijgt ze enkele tienduizenden euro's, die als pres tatiebonus in haar contract zijn op genomen. Dat is nu nog een jaarcontract, maar deze week gaat Van Deute kom die verbintenis bij TVM-direc- teur Arjan Bos verlengen tot en met de Spelen van Vancouver in 2010. Ongetwijfeld zullen de natio nale titels, het EK-zilver en het WK-goud haar salaris flink opkrik ken. In de categorie-Wüst en -Kra mer (geschatte inkomsten inclu sief premies respectievelijk 4 en 6 ton) zal ze niet komen, maar een paar ton extra moeten haar presta ties de komende jaren toch wel op leveren. Winkelcentrumopenin gen kan Van Deutekom dus af wimpelen. HEINKENSZAND - Jasmien de Koe ijer werd kampioen dressuur bij de pony's. De amazone uit Hulst stuurde in de klasse Zi Figaro naar de titel. Ze mist echter het NK, om dat ze niet aan een score van 60 procent kwam. Ze behaalde 59,26. In de M2-categorie DE ging de titel naar Monique van 't Westeinde (Pablo). De amazone uit Nisse kwam aan 63,67 punten. Corne Gi- deonse was in de klasse Mi catego rie DE de beste. Hij stuurde Aren- zo met een score 66.00 procent naar de titel. In de klasse Mi cate gorie B ging de titel naar Christel Nieuwenhuis (TDN's Beau). In de categorie C legde Joey van Taten- hove met Peter van Welslsitite D Farm beslag op de overwinning. Beide combinaties scoorden 59 procent. In de klasse L2 categorie AB toonde Lana Ekelschot uit Ren - esse zich met Black Beauty me' 61,17 procent de beste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67