Zeelan Borselse boer begint met zagerkwekerij Wijk levert minder op Bezwaar tegen hinder Maasvlakte 2 blijft Amaliaplein in Wemeldinge is dit jaar klaar 22 I Dinsdag 12 februari 2008 PZC Open dag bij Zeeuwse computervereniging Rondomtrom treedt op in theater De Mythe Expositie van Wieteke Hendrikx in Kapelle Informatiemiddag over infarcten en beroertes Landschapsvrijwilligers gaan de Kasteelwei in Oecumenische dienst in het Zeeuwse dialect Andreas Meulenberg pioniert op kleine schaal bij Oudelande. Gemeente Tholen ziet winst Poststraat-Zuid met vier ton slinken. 'S-GRAVENPOLDER - De Zeeuwse af deling van de Hobby Computer Club (HCC) viert zaterdag haar 25-jarig jubileum met een open dag- Belangstellenden zijn welkom in het dorpshuis van 's-Gravenpol- der. Aan bod komen onder meer digitale fotografie, genealogie en het vliegsimulatiespel Flight Simu lator. De open dag begint om 10.00 uur. GOES - Leerlingen van de Roosen- daalse slagwerkschool Rondom- trom treden zondag op in het thea ter De Mythe in Goes. Het accent ligt tijdens het optreden op de djembé, een West-Afrikaanse handtrommel. Het concert in Goes is onderdeel van een theater tour naar aanleiding van het 12,5-jarig bestaan van de slagwerk- school en begint om 14.30 uur. KAPELLE - In het gemeentehuis van Kapelle is vanaf maandag een ten toonstelling te bewonderen met kunstwerken van de Middelburgse schilderes Wieteke Hendrikx. De kunstenares maakt schilderijen va riërend van realistische olieverf schilderijen tot haast abstracte acrylverfschilderijen. De expositie is te zien in de hal van het gemeen tehuis. De tentoonstelling duurt tot en met 14 maart. GOES - In verzorgingstehuis Ter Valcke in Goes is zaterdag een in formatiebijeenkomst over beroer tes en herseninfarcten. Bij het CVA-trefpunt - CVA is de medi sche term voor een beroerte - kan iedereen terecht met vragen over beroertes. Het trefpunt is een sa menwerking van CVA-patiënten- vereniging Samen Verder, de Stro ke Service Oosterschelderegio en Ter Valcke. Aanvang 14.30 uur. NISSE - Vrijwilligers van de Stich ting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) gaan zaterdag de Kasteelwei in Nisse in om er bomen te knot ten en fruitbomen te snoeien. Dat gebeurt in het kader van de jaarlijk se vrijwilligersdag. Die begint om 10.00 uur in het dorpshuis van Nis- se. Op het programma staan onder meer enkele excursies en work shops. ELLEWOUTSDIJK - In 't Kerkje van Ellesdiek is zondag een oecumeni sche bijeenkomst met als thema 'God wat bi je verandert'. De voer taal is Zeeuws en de bijeenkomst wordt begeleid door priester Bas Rentmeester. Hij heeft zich laten inspireren door het boek van Klaas Hendrik- se 'Geloven in een God die niet be staat'. De viering begint om 14.30 uur. door Harmen van der Werf OUDELANDE - Hij noemt zichzelf een pionier, Andreas Meulenberg uit Oudelande. In Borsele is hij dat zeker. Meulenberg is de eerste Bor selse landbouwer die werk maakt van aquacultuur, het kweken van zagers. De schaal is overigens nog bescheiden. Meulenberg heeft di rect naast zijn bedrijf een waterbas sin aangelegd van duizend vierkan te meter. Zijn financiële polsstok was niet langer en, stelt hij heel praktisch, 'je moet toch eerst zien of het wat wordt'. Meulenberg's bedrijf staat op een ideale plek voor aquacultuur, aan de Vijfzoodijk in de Zuidpolder, op steenworp afstand van de Wes- terschelde. Hij hoeft niet al te ver te slepen met water. Met behulp van tankwagens is het aangevoerd. „Al met al waren we daar nog een dag mee bezig." Meulenberg had liever water uit de Oosterschelde. „Dat is zuiverder, maar het gaat tot nu toe prima met Westerschelde- water. Het ziet er in elk geval hel der uit." De waterkwaliteit goed controle ren is het belangrijkste wat er is in de aquacultuur, heeft Meulenberg meegekregen van 'een kennis' die hem op het idee bracht een zager kwekerij te beginnen. Als er zagers in het bassin zitten, voert hij elke dag controles uit. „Als ik het niet te druk heb met andere dingen." Aquacultuur is Meulenberg's der de tak, naast akkerbouw - de be langrijkste - en schapenhouderij. Waarom hij met aquacultuur is be gonnen? „Je moet iets te beleven hebben. Anders wordt het zo saai. We hebben trouwens altijd een ge De landbouw moet meer doen dan alleen traditionele gewassen verbouwen. Andreas Meulenberg zet eerste stap in de aquacultuur. 'Valt er wat extra's te beleven'. mengd bedrijf gehad. En de land bouw moet toch verbreden, zoals ze zeggen. Daar valt die zeeaaskwe kerij ook onder." Meulenberg heeft de investering zelf gedaan. Zijn kwekerij is geen 'filiaal' van het grote zeeaasbedrijf Topsy Baits in de Wilhelminapol- der bij het Goese Sas, zoals kweke rijen aan de Katseveerweg bij Kats en de Muidenweg bij Wolphaarts- dijk. „Ik heb een mannetje dat de zagers voor mij vermarkt", vertelt Meulenberg. „Alles gaat als zeeaas voor sportvissers naar sportviswin kels, tot in België." Vraag genoeg. „Ik kan de productie gemakkelijk kwijt. Of dat zo blijft, zal de tijd le ren. Het is nu eigenlijk nog hobby- matig." Zijn bassin is leeg. Pas als het echt warmer wordt, in april, gaan er za gers in. Aan uitbreiden denkt Meu lenberg nog niet. Hij wil eerst erva ring opdoen. „Zagers kweken is heel anders dan tarwe of aardappe len verbouwen. Het vraagt veel meer aandacht." ZIERIKZEE - Wethouder Ad Verse- put is van plan om de bezwaren van Schouwen-Duiveland tegen het bestemmingsplan Tweede Maasvlakte nog eens opnieuw in te brengen. Gisteravond werden raad en publiek bijgepraat over het bestemmingsplan dat de aanleg van het industriegebied mogelijk moet maken. Paul van Eijk van Ha venbedrijf Rotterdam wekt de in druk dat er voor Schouwen-Duive land geen vuiltje aan de lucht is. „Geluidhinder? Er is geen meet baar effect op Schouwen-Duive land. Toename van het vrachtver keer over de dammenroute? De A15 wordt zo aantrekkelijk ge maakt dat vrachtwagens niet over de dammenroute gaan en de wa gens die daar wel rijden hebben een schone motor." Van Eijk weer legt alle bezwaren die de gemeen te heeft geuit. „Maar dat wordt op geen enkele manier gestaafd", zegt raadslid Henk Cooman. Het college besluit vandaag over het in te dienen bezwaarschrift. Andreas Meulenberg bij zijn derde bedrijfstak: de zeeaaskwekerij naast zijn landbouwbedrijf aan de Vijfzoodijk te gen de Westerscheldedijk bij Oudelande. foto Willem Mieras In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 WEMELDINGE - De bijna veertig wo ningen die op het Amaliaplein in Wemeldinge worden gebouwd, worden nog dit najaar opgeleverd. Vandaag staat er een feestje op het programma rondom het bouwpro ject, omdat het hoogste punt er van wordt bereikt. Het nieuwe wijkje bestaat uit ne gen starterswoningen, elf rijtjeshui zen, twaalf twee- en drie-on- der-éénkap-woningen en zes ge schakelde woningen. De starterswoningen zijn inmid dels allemaal verkocht. De ver koop van de overige woningen 'verloopt goed', aldus directeur G. van Kralingen van de Walcherse Bouwunie. door Maartje Huijben THOLEN - De gemeente Tholen haalt beduidend minder winst uit de nieuwe woonwijk Post straat-Zuid in Stavenisse. De winst prognose is van miljoen euro bij gesteld naar zeshonderdduizend. Reden? Minder behoefte aan ka vels en Castria Wonen heeft geen interesse meer in bouwgrond voor sociale woningen. „Als Castria Wonen niet wil bou wen, zoeken we toch een andere ontwikkelaar." Hans Boulogne van Algemeen Belang Tholen spreekt klare taal. Het kan er bij hem niet in dat er in Stavenisse geen behoef te is aan sociale nieuwbouwwonin gen. „Waar komt dit vandaan? In 2005 was er nog behoefte aan tien nieuwe woningen. Dat staat in de woonvisie tot 2014. Nu in één keer nul? Dat is wel een erg groot ver schil, Moet er niet een nieuw on derzoek komen?" Wethouder Heijboer meent dat die nota nog prima in orde is. Een eigen onderzoek is wat hem be treft overbodig. „De woonvisie stel len we van tijd tot tijd bij. Boven dien gaat het om tien woningen in Algemeen Belang Tholen wil een nieuw onderzoek naar woningbe hoefte op Tholen. In Stavenisse zou nauwelijks meer behoefte zijn aan nieuwe woningen. de sociale sector tot 2014." In Sta venisse is momenteel weinig be hoefte aan woningen. Circa twin tig woningen staan in de verkoop. Castria Wonen gaf onlangs aan geen interesse meer te hebben in de kavels in de nieuwe woonwijk. „De vraag die wij registreren is mi nimaal", meldde directeur Jaap Kloet van Castria. „Wij bouwen niet voor leegstand." Binnen af zienbare tijd sloopt de woning stichting ook nog vier seniorenwo ningen aan het Bos. Daar komt niets voor terug. ABT wil dat er opnieuw onder zoek wordt gedaan naar de wo-, ningbehoefte. Christenunie en Rei formatorische Fractie Tholen stö« nen Boulogne. De meerdsfl®| van de raad gaat niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46