Schap overdenkt strategie Eis werkstraf voor misbruik dochtertje Enquête over risico's overstroming Liefkenshoek Plooien tussen gedeputeerde en schap zijn gladgestreken. Marco Adriaansen kookt het best op z'n Fries Afwezige verdachte ontkent schuld in brief aan rechtbank, Zeeuwse merklap in Frans museum PZC Dinsdag 12 februari 2008 I 27 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - „De gerezen plooien tussen gedeputeerde Hamelink en het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren zijn gladgestreken." Dit zei dijkgraaf Wybe de Graaf van het Zeeuws-Vlaamse schap gis teren in reactie op het overleg dat hij had met de portefeuillehouder. Afgesproken is dat Hamelink in al le rust verder mag onderzoeken hoe het toekomstige Zeeuwse wa- terschapsbestel het best en het goedkoopst kan worden ingericht. De Graaf: „Hamelink wil gedegen onderzoek verrichten voor een eventueel fusieproces te beginnen. Wij hebben daar diverse malen op aangedrongen, omdat we van me ning waren dat de eerste rappor tage over deze kwestie volstrekt on toereikend was. Aan dat diepgaan de onderzoek zullen wij meewer ken." Mocht Hamelinks speurtocht resul teren in het inzetten van een arti kel 3-procedure, het eigenlijke pro ces tot fusie, dan zal het Zeeuws-Vlaamse schap het be houd van duurzame werkgelegen heid in Zeeuws-Vlaanderen tot speerpunt van de onderhandelin gen maken. „Dat hebben we ons personeel toegezegd, maar eerst moet het provinciebestuur aanto nen dat één schap daadwerkelijk in het belang is van de Zeeuwse burgers", aldus De Graaf Eind deze maand spreekt het dage lijks bestuur van het schap met vertegenwoordigers van de drie ge meentebesturen in Zeeuws-Vlaan deren over een te volgen gezamen lijke strategie voor het behoud van werkgelegenheid in de regio. De raden namen de voorbije we ken steunmoties aan voor het schap. Gedeputeerde Hamelink heeft na- |TJ Dijkgraaf De Graaf: 'Komt het tot een fusie, dan willen we garantie op duurzame werkgelegenheid. Een paar jaar een balie openhou den, daar zijn we niet voor in'. drukkelijk aangegeven te hechten aan het behoud van schapsbanen in Zeeuws-Vlaanderen, maar dat gaat De Graaf niet ver genoeg. „Komt het tot een fusie dan willen we garantie op duurzame werkge legenheid. Niet als bij gemeentelij ke herindelingen even een balie- tjes voor enkele jaren in stand hou den. Daar zijn we niet voor in." De Graaf vreest overigens wel dat een eventueel fusieproces de water schapsverkiezingen in november 2008 negatief kan gaan beïnvloe den. „Mensen zullen ervan be wust gemaakt moeten worden dat een nieuwe algemene vergadering straks twee jaar lang bepalen gaat wat er te gebeuren staat. Een sterk bestuur is dan wel nodig." BURGH-HAAMSTEDE - Eendenborstfilet met een geconfijt boutje, een bitterbal van zuurkool, een compote van artisjok, pompoen en rode ui, en dat alles overgoten met een berenburgsaus afge bonden met kruidkoek. Ziedaar de bijdrage van Wim van Dalen in de jaarlijkse wedstrijd van de Vereniging van Zeeuwse Koks. Van Dalen kookte een thuiswedstrijd, want het evenement speelde zich af bij zijn werkgever, ho tel Bom in Haamstede. Daar lieten tien koks uit de provincie zien wat ze in huis hebben. Het the ma, 'Friesland', nodigde in ieder geval uit tot het bereiden van vlees in allerlei variaties. Hoe groot de trek van bezoekers gisteren ook was, proeven bleef voorbehouden aan een vak kundige jury, bestaande uit Kees Visser (Gouwe Geit), Johan Lansbergen (World of Drinks) en Martin de Gooijer (Deli XL). Het drietal zat in een apart kamertje en kreeg daar de traktaties één voor één voorgeschoteld. Het lekkers van Van Dalen was als tweede aan de beurt, hoewel de jury daar geen weet van had: die beoordeelt anoniem. Overigens moest ze opschieten, want het trio was nog bezig toen de bediening al met de volgende creatie op de proppen kwam: een prachtig opgemaakt lamsboutje (foto). Ondanks lof van de jury kwam Van Dalen niet verder dan de vijfde plaats. De winst ging naar Marco Adriaansen van restaurant Peper en Zout uit Middelburg. foto Dirk-Jan Gjeltema door Emile Calon MIDDELBURG - Een oud-inwoner van Goes vond het niet nodig om gisteren voor de Middelburgse rechtbank te verschijnen. Even min had hij een advocaat gevraagd hem te verdedigen. Hij had het te druk met zijn werk en, zo had hij in een brief aan de rechters ge schreven, hij was toch onschuldig. Officier van justitie E. Bethlehem dacht daar anders over. Volgens haar heeft de nu 34-jarige man in oktober 2006 zijn tweejarig doch tertje onzedelijk betast. Bij thuis komst, na een bezoek samen met haar drie jaar oudere broertje aan haar gescheiden vader, sprong het tweejarige meisje in de handen van de moeder en vertelde dat ze nooit meer naar papa wilde. Het waarom was die Goese moe der niet direct duidelijk. Later wel, toen het meisje haar vertelde dat haar vader haar pijn had gedaan. Toen de moeder enkele druppels bloed in het onderbroekje vond en haar vijfjarige zoontje ook nog eens vertelde wat de vader had ge- Het meisje vertelde dat ze nooit meer naar papa wilde daan, wist ze genoeg. Een bezoek aan de huisartsenpost bevestigde volgens de officier alleen maar wat de moeder toen al vreesde. Sinds dat bewuste weekeinde heeft het meisje, aldus de officier, nare dro men en plast ze weer in bed. Bethlehem vond de ontucht met het jonge meisje overtuigend be wezen en eiste een werkstraf van 240 uur. Daarnaast moet de man, wat haar betreft, een schadevergoe ding van 1250 euro betalen. Rechtbankpresident J. Hopmans vertelde dat volgens de man alles is verzonnen door zijn ex. Die zou ook de kinderen tegen hem heb ben opgestookt. Uitspraak 25 februari. GOES - Deze week ploft bij driedui zend huishoudens in Zeeland een envelop met een enquête over overstromingsrisico's op de mat. Onderzoekers van de Universiteit Twente, de Technische Universi teit Delft en het waterkennisinsti tuut Deltares willen weten hoe Zeeuwen denken over de kans op een overstroming en over de maat regelen die ertegen kunnen wor den getroffen. De enquête is een onderdeel van het Europees onderzoeksproject Floodsite. In dit project spelen overstromingsscenario's en techni sche oplossingen een belangrijke rol. Daarnaast willen de onderzoe kers de zienswijze van de Zeeuwse bevolking peilen. Hun stelling is dat allerlei overheidsinstanties daar te weinig aandacht aan beste den. Als de opvattingen van parti culieren, bedrijven en belangenor ganisaties worden meegewogen, kan dat leiden tot betere planning van maatregelen bij de aanpak van overstromingen en andere risico's. De deelnemers aan de enquête krijgen vragen voorgelegd aan de hand van een aantal thema's: erva ringen met overstroming, bewust zijn van risico's, waarde van huis en grond, beschermingmaatrege len, evacuatie, waarschuwingssys temen en de rol van overheidsin stanties. Wie geen formulier krijgt, maar toch mee wil doen aan het onder zoek, kan het ook via het internet invullen: www.schelde-enquete.nl. MIDDELBURG - De Zeeuwse merk lap 'Door ons gedaen' is dit jaar te zien bij dat andere wereldberoem de tapijt: het tapijt van Bayeux. De Zeeuwse merklap is met ruim 125 meter de langste ter wereld en geeft een beeld van het moderne Zeeland. Het tapijt van Bayeux is in 1168 gemaakt en staat op de We- relderfgoedlijst van Unesco. 'Door ons gedaen' is gemaakt door 243 Zeeuwen en was de afgelopen jaren al in Nederland en Vlaande ren te zien. De merklap wordt van 3 mei tot en met 6 juli getoond op de tentoonstelling Voyage brodé en Zélande, in de kapel bij het Musée de la Tapisserie de Bayeux in de Franse stad Bayeux. De kapel is da gelijks open tussen 09.00 en 18.30 uur. In diezelfde twee maanden ex poseren diverse Zeeuwse kunste naars in galeries in Bayeux. Op 17 mei wordt tijdens de Mu seumnacht in het Franse museum Zeeuwse volksmuziek gespeeld. Toegang tot het museum is dan gratis. ANTWERPEN - Meer dan 6,5 mil joen voertuigen reden vorig jaar door de Liefkenshoektunnel bij Antwerpen. Door de uitbreiding van de Antwerpse haven op de Linkeroever wordt het drukker in de toltunnel. De cijfers van vorig jaar zijn echter geen record: in 2004 en 2005 reden ruim zeven miljoen voertuigen door de tun nel, door de werkzaamheden aan de Antwerpse ring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41