maar zeker geen mannenwerk Kazernering deelt uit Expo workshopkunst Eerste brandweer vrouw kijkt met plezier terug Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl Melatomatine Pure: 3 halen 2 betalen! -*• fa Expositie van Wieteke Hendrikx in Kapelle Brand op schip van Rijkswaterstaat CDA Walcheren stuurt Kamer ziekenhuisbrief Urker solisten en koor in kerk Sommelsdijk Vlissinger acht zichzelf niet in staat tot werken Melatomatine Forte: 1 3 halen 2 betalen! keuze in trouwpakken! Kazerneringsfonds steunt sociaalculturele activiteiten met geld. STEÜTEL S PZC Dinsdag 12 februari 2008 23 Nu 500+200 x 3 is 2100 tabletten van 38,85 VOOr 25,90! normale prijs 12,95 per stuk KAPELLE - In het gemeentehuis van Kapelle is vanaf maandag een ten toonstelling te bewonderen met kunstwerken van de Middelburgse schilderes Wieteke Hendrikx. De kunstenares maakt schilderijen variërend van realistische olieverf schilderijen tot haast abstracte acrylverfschilderijen. De expositie is te zien in de hal van het gemeentehuis. De tentoonstelling duurt tot en met 14 maart. VUSSINGEN - Op een patrouillevaar tuig van Rijkswaterstaat is gister ochtend rond negen uur brand uit gebroken. Het schip lag aan de Ko ningsweg in Vlissingen. Er is nie mand gewond geraakt. De brand woedde in de machine kamer van het schip. Waarschijn lijk is de brand ontstaan in de elek trische installatie. Er was veel rook ontwikkeling. De brandweer kon het vuur een voudig blussen. MIDDELBURG - De CDA-fracties op Walcheren doen beroep op de Tweede Kamer om te voorkomen dat de ziekenhuiszorg op Walche ren ontmanteld wordt. Aanleiding is de actie die de partij dit najaar via internet hield. 7200 Huishou dens steunden toen de digitale pe titie van het CDA. Volgens de par tij is dat zestien procent van de be volking. De fracties vinden dat er een volwaardig ziekenhuis op Wal cheren moet blijven. SOMMELSDIJK - De kaartverkoop voor een dubbeloptreden in de hervormde kerk in Sommelsdijk op zaterdag 1 maart start vandaag. De Urker solisten Lucas en Jaap Kramer treden op en presenteren de nieuwe cd van Lucas: Het is goed. Daarna is het de beurt aan het gemengd koor In Touch uit Sommelsdijk. Het concert begint om 20 uur. Kaarten zijn te reserveren via 0187 603510 of missionmusic@solcon.nl DEN HAAG - Een 46-jarige psychia trisch patiënt uit Vlissingen ziet zichzelf geestelijk niet in staat om een werkstraf te verrichten. Daar om tekende hij hoger beroep aan tegen het vonnis van 80 uur werk straf door de politierechter. De Vlissinger is veroordeeld voor mis handeling van zijn voormalige echtgenote en zijn dochter. In hoger beroep eiste de officier gisteren dezelfde straf De advo caat pleitte voor een boete. Uit spraak volgt over twee weken. Nu 180 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk Mariska Burema in de Zierikzeese kazerne: pa Remko Burema gaf haar liefde voor de brandweer mee. foto Marijke Folkertsma Drie kinderen en een fullti mejob. Voor Anja Boer- koel uit Renesse waren dat redenen genoeg om een streep te zetten onder haar werk bij de brandweer. Ze was in 1991 de eer ste vrouw die toetrad tot de brand weer Schouwen-Duiveland, na eerst in Rotterdam bij de bedrijfs brandweer te hebben gezeten. Mooi werk met moeilijke kanten, blikt Boerkoel op haar tijd bij de blusgroep Renesse terug. „Maar als je een leuke groep hebt, vang je al les op", relativeert zij de zwaarte. En leuk was het met de mannen. „Het waren scheetjes. Ik kan het ie dereen adviseren. Staan zij tot hun middel in het water, dan sta jij daar ook tot je middel in. Mee doen", raadt Boerkoel aan. Dat ze een aantal jaren geleden haar helm aan de wilgen hing, heeft niets te maken met het werk óf met het mannengehalte. Wel met drukte. Pijnlijk? „Nee, er brak weer een ander soort leven aan. En dan sluit je het voorgaande af" Onze nieuwe collectie is binnen. ZIERIKZEE - Voor eenmalige sociaal- culturele activiteiten in Zierikzee is normaliter geen subsidie be schikbaar. Het Fonds van Kazerne ring biedt uitkomst. In 2008 is een bedrag van totaal 1000 euro te ver delen. Vorig jaar werd een breed scala aan activiteiten ondersteund vanuit het fonds. De Jeugd Na tuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland kreeg 200 euro toe gewezen voor het uitgeven van een speciale editie van hun blad Dwergstern in het kader van het 50-jarig bestaan. De ouderraad van de Jan Wouter van den Doel- school kreeg 200 euro voor nieu we musicalkleding en een po dium. Kleinere bijdragen gingen naar CJV Samen Verder, Stichting Kledingbeurs, de plaatselijke com missie van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken en de Werkgroep Buxtehude Festival Zeeland. Het Fonds van Kazernering bestaat sinds 1811. Vroeger werd met het fonds de inkwartiering van militai ren betaald. Anno 2008 worden er sociaalculturele activiteiten mee ge steund. Aanvragen moeten schrif telijk worden ingediend. Goes, Lange Kerkstraat, 1 e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl SOMMELSDIJK - Lydia Lint expo seert in zorgcentrum Geldershof in Sommelsdijk de resultaten van i de creatieve workshops die zij met regelmaat geeft. Lint doet dat on der de noemer van haar eigen be drijfje 2 Be Creatieve 2. De deelnemers aan deze cursussen tekenen voor een gevarieerd aan bod aan kunstuitingen. Zo zijn er beelden van Powertex (een textiel- verharder), sieraden, beschilderd keramiek, Venetiaanse maskers en groendecoraties. De werkstukken worden geëxposeerd in de ver nieuwde vitrines bij Geldershof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37