Zeeland Kanaalzone loopt al jaren mank No?geen r gasleiding naar Tol Minder kerkdiensten mm Vrouw gewond bij ongeval in Sluis Marco V sluit eerste dag van Scheldepop af Eis celstraf tegen voortvluchtige Ieder weekend een mis in elke kerkgelegenheid is niet meer haalbaar. keuze in trouwpakken! *9 STEÜTEL PZC Dinsdag 12 februari 2008 23 door René Hoonhorst EEDE - Café-restaurant De Tol in Eede is nog niet aangesloten op het Belgische gasnet. Met plaatsing van een meterkastje aan de Bel gische zijde van de grens dacht de gemeente Sluis de oplossing te hebben gevonden. Maar Maldegem geeft vooralsnog geen groen licht voor plaatsing van zo'n kast, omdat de restaura teur geen perceel bezit op Vlaams grondgebied. „Als het eigendom van een meterkast en de grond waarop die staat niet bij de restau rateur liggen, is een aansluiting oei- lijk te regelen. We willen als ge meente ook geen precedenten scheppen." Woordvoerder Steven De Jaeger benadrukt dat Maldegem het zoe ken naar een oplossing nog niet heeft opgegeven, maar alle haken en ogen zorgvuldig tegen het licht houdt. De hoop dat de Europese Commissie de regelgeving aanpast is overigens ook nog niet vervlo gen. Commissievoorzitter Barroso stuurde nog geen antwoord op een brandbrief, maar vanuit de Tweede Kamer is ook minister Van der Hoeven al gevraagd actie te ondernemen. De Jaeger: „Als we aan het eind van de maand niets uit Brussel hebben gehoord, trekken we nog eens aan de bel." Windmolens en fabrieken bij Sluiskil; de werkgelegenheid in de industrie is de afgelopen jaren flink afgenomen. foto Camile Schelstraete SLUIS - Een 24-jarige Belgische au tomobiliste uit Maldegem is giste rochtend gewond geraakt bij een ongeval op de Heilleweg in Sluis. De vrouw verklaarde dat zij over de Heilleweg reed en dat haar een auto tegemoetkwam. Die auto bleef in het midden van de weg rij den, waardoor de Belgische moest uitwijken. Bij de stuurcorrectie kwam ze in de berm terecht en kwam tot stilstand in een naast de weg gelegen sloot. De onfortuinlij ke vrouw is met snijwonden naar het ziekenhuis in Brugge gebracht. Van de tegemoetkomende auto is tot nu toe nog niets bekend. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Katholieken in Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen kunnen over niet al te lange tijd niet meer ieder weekend eucharistievierin gen bijwonen in hun eigen geloofs gemeenschap. Dat voorspelt pas toor Miel Erpelinck van de Elisa- beth-Parochie in het Regioblad. In opdracht van het bisdom ont staan er grote parochies, waarbij Midden- en West-Zeeuws-Vlaan- deren één verband zullen gaan vor men. Dat moet tegen 2012 rond zijn. Een flinke opgave, want in Midden-Zeeuws-Vlaanderen heb ben de parochies er tien jaar over gedaan om te fuseren. In de Elisa- bethparochie werken vijf pastores en er zijn negen kerkgelegenhe den. In het westen werkt men met vier pastores met eveneens negen kerkgelegenheden. De gemiddelde leeftijd van de pastores is 55,5 jaar. Erpelinck is met zijn 68 jaar de oudste. In het westen zijn niet meer weke lijks overal kerkdiensten. In de Ka naalzone nog wel en ook nog in drie verzorgingshuizen. Een luxe die de parochie zich volgens Erpe linck niet lag meer kan blijven per mitteren. „Wij zullen dit jaar het geheel van weekendvieringen zeer serieus moeten bekijken en her structureren, alleen al om de zaak rond te krijgen en een goede pasto rale zorg te kunnen blijven garan deren." TERNEUZEN - Het nieuwe popfesti val Scheldepop op de Axelse Vlak te bij Terneuzen heeft weer een naam van een hoofdact prijsgege ven. Trance-deejay Marco V sluit de eerste dag van het festival (zater dag 12 juli) af. Met het contracteren van de dee jay heeft de organisatie het pro gramma voor het gezinsevene ment nagenoeg rond. Binnenkort maakt zij als laatste de naam van een naar eigen zeggen 'zeer grote Nederlandse rockband' bekend. Eerder al werd al bekend dat on der meer Jeckyll Hyde, Beef, In- twine, Hans Dulfer, Krezip en Nick Simon hun opwachting maken op één van de vijf podia. Onze nieuwe collectie is binnen. y4 Avis Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl MIDDELBURG - De vierde verdachte van de overval op Au Port in Phi lippine is nog steeds voortvluch tig. In de avond van 7 maart 2005 werd het restaurant met bruut ge weld overvallen, waarbij 995 euro buit werd gemaakt. Drie van de vier overvallers zijn door het gerechtshof in Den Haag veroordeeld tot celstraffen van 27 maanden. De vierde dader loopt echter nog steeds vrij rond. Vermoedelijk in België, maar het kan ook goed zijn dat hij de wijk heeft genomen naar een ander land. In ieder geval wilde het Openbaar Ministerie gis teren niet langer wachten met een proces tegen hem. In afwezigheid van zowel de ver dachte als een advocaat vroeg offi cier van justitie R. Rammeloo de Middelburgse rechtbank gisteren, de vierde man ook te veroordelen tot 27 maanden. Uitspraak op 25 fe bruari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27