PZC Kans op heropening bioscoop Politie Hulst bedreigd 'Behoud alle negen bibliotheken' 21 Herhaling cursus wekt wrevel ROC Terneuzen kan nog naar De Hoop-terrein ZEEUWS-VLAANDEREN 27 27 Den Dullaert in gesprek met eigenaar Koning van Engeland Hulst. Eerste paal om over een jaar te kunnen verhuizen Zeeuwse koks bijten zich vast in thema Friesland Dinsdag 12 februari 2008 Waterschap overdenkt strategie in mogelijk fusieproces Tip? redtern@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De kans bestaat dat bio scoop De Koning van Engeland de deuren weer opent. Met één zaal weliswaar én tijde lijk, tot de bouw van een nieuw vermaakscomplex in de omgeving van de Houtmarkt van start gaat. Coördinator Jan van Puyvelde van stichting Den Dullaert laat zich ei genlijk liever niet uit over het ini tiatief, omdat de contacten tussen Den Dullaert en projectontwikke laar Karei Rietbergen nog erg vers zijn. Wel bevestigt hij dat er met Rietbergen te praten valt over de mogelijkheid. De eventuele huur prijs is nog niet bekend. Den Dullaert onderzoekt wel of de tijdelijke bioscoopvoorziening die de stichting aanvankelijk in ei gen huis wilde beginnen, in het oude bioscoopcomplex zelf te reali seren is. Twee zalen in De Koning van Engeland zijn namelijk nog ge heel intact. De 150 stoelen staan er nog in, de filmcabine is volledig in gericht en er hangt een filmdoek. „We willen op zeer korte termijn de knoop doorhakken of we daar snel aan de slag kunnen. We moe ten het gebouw natuurlijk wel van binnen bekijken, want het staat in middels al geruime tijd leeg. Hope lijk komen we een heel eind met een grondige schoonmaakbeurt", aldus Van Puyvelde. Binnen nu en twee tot drie weken moet er duide lijkheid zijn, zegt hij verder. Blijkt heropening van een zaal in de oude Koning van Engeland niet haalbaar, dan voert Den Dullaert het oorspronkelijke plan voor het vertonen van films in de grote zaal van het cultureel centrum door. „Binnen een maand moet er echt een filmvoorziening zijn", belooft de coördinator van Den Dullaert. In het nieuwe vermaakscomplex dat op het terrein van de Koning van Engeland en enkele naastgele gen panden moet verrijzen, is zo wel een bioscoop- als een theater- PfV Den Dullaert is in gesprek met de eigenaar van het bioscoop complex in Hulst over de optie De Koning van Engeland tijdelijk gedeeltelijk te heropenen. voorziening gepland. Aanvankelijk was de voormalige exploitant van de gesloten Hulster bioscoop daar voor in beeld. Nu Merral Theaters echter besloten heeft zich volledig uit Zeeuws- Vlaanderen terug te trekken, is Den Dullaert in beeld als mogelijke exploitant. Dat zegt wethouder Frans de Vries. Insteek van de wethouder is wel dat de ex ploitatie niet duurder wordt dan die nu is. De Vries opteert er vanuit dat per spectief voor, de theatervoorzie ning in zijn geheel uit Den Dul laert te laten verhuizen. door Conny van Gremberghe WESTDORPE - Roland de Bock, voorzitter van de stichting Sport Promotie Zeeuws-Vlaanderen, be grijpt niet waarom verkeersrege laars bij trimlopen en wielerkoer sen elke keer als ze in actie komen bij de politie in Terneuzen langs moeten voor steeds dezelfde cur sus. „Dat kost veel vrijwilligers on nodig veel vrije tijd. Waarom wordt na een cursus niet voor een bepaalde periode toestemming ver leend om een evenement te bege leiden? Op deze wijze raken we steeds meer mensen kwijt", zegt De Bock. Hij kaartte de kwestie kortgeleden aan bij burgemeester ]an Lonink van Terneuzen, die op zijn beurt De Bock de toezegging deed de kwestie nog eens aan te kaarten bij de politie. Veel hoop op een op lossing van het probleem bood hij de zegsman van de verkeersrege laars niet. GRAAUW - Willem Verboom (in de cabine), een van de toekomstige huurders, mocht gistermid dag de eerste paal voor de fundering van zijn nieuwe huis in Graauw-West boren. Andere be woners kregen symbolisch de sleutel van hun nieuwe huis. Woningcorporatie Woongoed laat nabij de Irenestraat dertien huurwoningen bou wen, waarvan er ai zeven voorlopig verhuurd zijn. De huurhuizen zijn over een jaar gereed voor be woning. De rest van Het nieuwe woonwijkje krijgt in de loop van de komende jaren verder gestalte. AM Zeeland bouwt er tien koopwoningen van het type twee-onder-een-kap. Ook Woongoed laat er vijf koophuizen bouwen. Tenslotte zijn er nog zestien vrije bouwkavels te koop, waarvan er op dit moment twee zijn verkocht. De nieuwe woonwijk staat al lang op het verlang lijstje van de inwoners van Graauw. Veel jonge ren willen wel in Graauw blijven wonen, maar er mag al jaren niet meer worden gebouwd. Vertraging die door allerlei omstandigheden op trad bij de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk heeft er inmiddels wel toe geleid dat de wacht lijst met bouwlustigen is opgedroogd. Er is sinds 2003 over de ontwikkeling van de nieuwe woon wijk gepraat. Toen stonden er op de lijst van de gemeente en de lijst van Woongoed bij elkaar 29 belangstellenden voor de zestien vrije bouwka vels die daar te koop zijn. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel HULST - Een 42-jarige man uit Hulst heeft eergisteren in zijn woonplaats de politie bedreigd. Zonder noodzaak belde hij meer dere keren het alarmnummer 112. Toen hij hierover door de telefo nist van de alarmcentrale werd aangesproken, dreigde hij met een negen-millimeterpistool naar het politiebureau in Hulst te komen. De man zei daarbij dat hij niet zou aarzelen om zijn vizier op de poli tie te richten en de trekker over te halen. Zover lieten de politie-agenten het niet komen. Zij hielden de Hul stenaar om tien over tien in zijn woonplaats aan. Een huiszoeking leerde dat de man niet vuurgevaar- lijk was. Althans, in zijn woning werd geen vuurwapen gevonden. De Oost- Zeeuws-Vlaming is overgebracht naar gevangenis Torentijd in Mid delburg. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Terneuzense col lege van burgemeester en wethou ders wil alle negen bibliotheken in de Kanaalzone behouden. Met dat antwoord hopen de be stuurders het onafhankelijk ge meenteraadslid Pim Broekhuysen gerust te stellen. Hij vreest dat door de financiële problemen bij de Bibliotheek Zeeuws-Vlaande- ren een aantal kleine leeszalen zal moeten sluiten. In Terneuzen zijn er negen vestigingen, in Hulst drie en in Sluis vier. Het bibliotheekbe- stuur heeft de drie gemeenten een visiedocument toegezonden met daarin een aantal saneringsvoor stellen. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten (allen subsidieverstrekkers) analyseren deze weken het exploi tatietekort en de voorstellen tot verbetering. Zij hebben tot maart de tijd om te reageren. Broekhuysen wilde ook inzage in de meest recente exploitatiecijfers, maar die zijn nog niet opgesteld. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het De Hoop-terrein, achter het waterschapskantoor, blijft voor het dagelijks bestuur van Terneuzen hoge ogen gooien als locatie voor een nieuw te bou wen regionaal opleidingencen trum. Het ROC Westerschelde, dat zoekt naar bouwlocaties, heeft evenwel nog geen besluit genomen over uit breiden of nieuwbouw. „Om die reden blijft het De Hoop-terrein (ook wel Kennedylaan-West ge noemd) als mogelijke locatie in beeld", schrijft het college raadslid Pim Broekhuysen. In het colle ge-antwoord wordt het onafhanke lijke raadslid ook te kennen gege ven dat verschillende collegeleden en bestuursleden van het ROC contact hebben gehad met de di rectie van De Hoop om over een eventuele verkoop van de grond te praten. Het ROC rondt binnen kort het locatieonderzoek af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25