Zeeland PZC Havenbedrijf erbij in Vlissingen Bewoners zien wensen uitkomen 21 Vernielingen aan baggerboten CDA stuurt brief aan kamer 27 27 Geen bezwaren meer tegen Vlaamse havencombinatie. Kapitale kaalslag Prijzen voor drie ideeën om wijken in de stad leefbaarder te maken. Pleite Zeeuwse koks bijten zich vast in thema Friesland Dinsdag 12 februari 2008 Waterschap overdenkt strategie in mogelijk fusieproces Tip? redwalch@pzc.nl door Harmen van der Werf VLISSINGEN-OOST - Niets staat de vestiging van het nieuwe havenbe drijf Sea Invest/Zuidnatie aan de Scaldiahaven in Vlissingen-Oost meer in de weg. Havenschap Zee land Seaports is erin geslaagd be zwaren uit Nieuwdorp van tafel te krijgen. De bouw van de nieuwe terminal begint voor de zomer, verwacht directeur Hans van der Hart van het Zeeuwse havenschap. De Vlaamse havencombinatie Sea Invest/Zuidnatie wil in de Scaldia haven containers en 'projectladin gen' gaan overslaan. De eerste fase van de nieuwbouw omvat zeshon derd meter diepzeekade. De totale lengte wordt negenhonderd me ter. 'Op termijn' zal het bedrijf 600.000 standaard containers ver werken, aldus Van der Hart. Sea Invest/Zuidnatie wordt hiermee het eerste, grote nieuwe container overslagbedrijf in Vlissingen-Oost. Juist dit baarde de dorpsraad van Nieuwdorp zorgen. De bewoners organisatie zag in de komst van Sea Invest/Zuidnatie een test voor een verdere 'containerisatie' van de Vlissingse haven. De Wester- schelde Container Terminal en de Verbrugge Container Terminal zijn in aantocht. „We zijn niet te gen deze ontwikkelingen", licht se cretaris Hans van Dam van de dorpsraad Nieuwdorp toe, „maar we willen wel de zekerheid dat de overlast voor onze bewoners niet zal toenemen. En vooral waar wij W* Het eerste grote nieuwe contai- nerbedrijf kan zich vestigen in Vlissingen-Oost. Een groep kriti sche bewoners in Nieuwdorp en de dorpsraad zijn gerustgesteld. met klachten terecht kunnen. Dat is nu goed geregeld. De gemeente Borsele is het aanspreekpunt." Een groep kritische bewoners van Nieuwdorp heeft ook haar zin ge kregen. Hun bezwaren hadden niet zozeer met de komst van het nieuwe havenbedrijf te maken, als- wel met het in hun ogen 'magere' isolatieprogramma voor hun wo ningen aan de Havenweg. Extra isolatie is nodig, omdat onlangs de geluidsnorm voor Vlissingen-Oost is verhoogd. „Het is allemaal zo warrig. De één krijgt wel dakisolatie en de ander niet", sprak bewoner Louis Traas eerder. Hij laat nu weten dat het is gelukt tot een goed akkoord te ko men met Zeeland Seaports. „Dat we druk op de ketel hebben gezet, heeft geholpen." Zeeland Seaports heeft, aldus Van der Hart, 'wat redelijke aanpassin gen' in het isolatieprogramma aan gebracht. „Mensen wilden vooral zekerheid. Die hebben we gebo den." Het project - kosten 1,5 mil joen euro; 284 huizen, ook in Bors- sele - wordt niet duurder of groter. Over twee weken wordt een aan nemingsbedrijf gekozen. Het isola tieprogramma moet eind 2008 ge reed zijn. VLISSINGEN - Op de plaats waar vroeger tomaat- van Vlissingen. Makelaar Orisant heeft er 'al aar- 'buren' aan de Vrijburgstraat zijn niet blij met het jes werden geteeld, verrijzen volgend jaar zomer dig wat verkocht' en gaat ze zaterdag van 11.00 parkje tussen hun rustige straat en de Nieuwe 42 villa's. Drie tot vijf ton kosten de kapitale wo- tot 13.00 uur verder promoten in speeltuinvereni- Vlissingseweg. Ze vrezen dat het vrij wonen voor- ningen van Villapark De Vrijburgh, aan de rand ging Lammerenburg aan de Zuidbeekseweg. De bij is. foto Peter Buteijn door Dewi Gigengack MIDDELBURG - Woongoed Middel burg gaf gisteren vijfduizend euro aan drie plannen van bewoners om wijken in de stad Middelburg leefbaarder te maken. De cheques gingen naar een klimaatbosje in Dauwendaele, activiteiten in de Stromenwijk en 't Zand, en pick nicktafels aan het Nieuwerkercke- plein in 't Zand. De ideeën waren inzendingen voor een initiatief van Woongoed Middelburg om be woners een wens te laten doen voor de verbetering van de leef baarheid vart hun wijk. Rond kerst vorig jaar deed de woningcorpora tie een oproep om wensen in te sturen voor het project, genaamd 'Wensboom'. Uit de twaalf reac ties koos een jury drie winnaars. Corrie Akkermans uit de wijk Dau wendaele wil een klimaatbosje planten in de wijk. Dit staat sym bool voor de grote C02-compensa- tiebossen die in Oost-Europa en de tropen worden aangelegd. De jury vond dit een sympathiek idee en beloonde het met 2000 euro. Ook Saskia te Groen krijgt 2000 euro om activiteiten te organise ren in de Stromenwijk en 't Zand. Piet Floresse van de bewonerscom missie Nieuwerkerckeplein had het idee om picknicktafels op het plein te plaatsen, om het sociale contact tussen buurtbewoners te bevorderen. De jury vindt dit 'on gelooflijk belangrijk', en gaf het plan 1000 euro. MIDDELBURG - De CDA-fracties op Walcheren doen een dringend be roep op de Tweede Kamer om te voorkomen dat de ziekenhuiszorg op Walcheren ontmanteld wordt. Aanleiding voor de smeekbede is de actie die het CDA dit najaar via internet hield. 7200 huishoudens steunden toen de digitale petitie van de partij. Volgens het CDA is dat zestien procent van Walcherse bevolking. De fracties vinden dat er een volwaardig ziekenhuis op Walcheren moet blijven. MIDDELBURG - In het afgelopen weekeinde zijn vernielingen ge pleegd aan twee baggerboten die in de Vlissingsesingel in Middel burg lagen. Met één boot is gevaren. Van de andere boot is de motor aangezet, waardoor de koppeling kapot is ge gaan. Er zijn ook spullen gestolen: een brandblusser, een hangslot, een contactsleutel en een verband doos. Verder is er een vat olie over boord gegooid en is één van de bo ten met ontlasting besmeurd. De vernielingen hebben nauwe lijks vertraging voor het bagger- werk opgeleverd, vertelt Leo Verha gen van Waterschap Zeeuwse Ei landen. „We konden om elf uur weer aan de slag, nadat de schade gerepareerd was en de politie spo renonderzoek had gedaan." Eén van de boten lag midden op het water. De ander lag aan de kant, achter een hek. Het vat olie heeft volgens Verhagen geen scha de aangericht: rond de boten lig gen bij het baggeren altijd 'olieab- sorberende worsten'. Die houden de vervuiling tegen die eventueel bij het baggeren naar boven komt. „Dat was een geluk bij een onge luk." Wanneer de vernielingen pre cies zijn gepleegd is onduidelijk. ÜS& Tip? redactie@pzc.nl Toen twee Souburgse mevrou wen na het kerstbuffet van de ouderenbond huiswaarts wilden keren, kwamen ze erachter dat hun nieuwe rollators weg waren. Daarvoor in de plaats stonden er twee oude exemplaren. Een verslaggeefster van deze krant wilde navraag doen over die vreemde gang van zaken. Ging het hier om een onschuldi ge vergissing, of bestaat er een lu cratieve handel in gestolen rolla tors? Dat zou wel heel sneu zijn. De secretaris van de ouderen bond kon haar niet verder hel pen. 'Die verdwenen rollators? Dan moet u bij mevrouw Pleijte zijn!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23