HRMLiv©! President Oost-Timor gewond bij couppoging Ö10 m GIDS O m v® Tussen 1200 en 1500 agenten per jaar gewond door geweld. Terpstra: vandaag akkoord politie-cao Barkeepers schuldig aan dood comazuiper Lof euroministers voor Nederlandse begroting Het kennis- en netwerkevent OR informatie Vrouw de beste opvoeder voor jonge kinderen Theaterstuk toont donkere kant van de werkelijkheid Terrasjesweer Dinsdag 12 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 36 - los Politie is vaker doelwit door Hanneke Keultjes DEN HAAG - De politiebonden noe men het 'te gek voor woorden'. „Maar helaas zijn dit de zoveelste incidenten", zegt Gerrit van de Kamp, voorzitter van de Algeme ne Christelijke Politiebond. In het afgelopen weekeinde werd tot twee keer toe geprobeerd op agen ten in te rijden. Bij een derde inci dent raakte wel een agent gewond. Jaarlijks raken tussen de twaalf- en vijftienhonderd agenten gewond door geweld van burgers. Dat is een 'voorzichtige schatting' van po litiesocioloog Jaap Timmer. „Je zou denken dat ze begrijpen dat agenten ook alleen maar hun werk doen", aldus woordvoerder Dick Harte van de Nederlandse Po litiebond. Dat besef ontbreekt, zegt Timmer. Volgens hem is dat het gevolg van 'de jarenzeventig- houding van vrijheid, blijheid', waardoor de omgangsvormen zijn vervlakt. „Er is geen respect meer voor toga, baret of politiepet." Timmer pleit ervoor 'lastige klan ten' omzichtiger en met een gezon de dosis wantrouwen te benade ren. „Nederlandse agenten zijn De criminaliteit neemt af, maar het geweld tegen de politie neemt echter toe. Socioloog Jaap Timmer raadt agenten aan beter op hun veiligheid te letten. goedmoedig in hun bejegening van burgers." Hij weet dat agenten bij een verkeerscontrole nooit zeg gen 'zet je motor even uit en leg je handen op het stuur'. „Dat lijkt overdreven, maar is misschien wel verstandiger." Uit onderzoek blijkt dat criminaliteit al jaren afneemt. Geweld neemt echter toe, ook ge weld tegen agenten. Uit onderzoek van Timmer blijkt dat dit geweld vooral voorkomt bij aanhoudin gen en in dronken menigten. pagina 3: commentaar DEN HAAG - De politievakbonden en minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken willen van daag voor middernacht een ak koord sluiten over een nieuwe cao voor de ruim 53.000 politiemen sen. Zij hebben hun intrek geno men in een hotel in Doorn, waar zij een einde proberen te maken aan hun langslepende conflict. Dat heeft bemiddelaar Doekle Terpstra gisteren gezegd. BERLIJN - Twee Duitse barkeepers zijn gisteren door de rechtbank van Berlijn veroordeeld wegens zware mishandeling van een 16-ja- rige 'comazuiper'. Zij schonken de scholier vorig jaar 44 tequilashots, waarna de jongen overleed. De bar keepers, 21 en 18 jaar, moeten tien maanden een maatschappelijke training volgen. De zaak zwengel de een nationaal debat aan over al coholmisbruik bij jongeren. BRUSSEL - Minister Wouter Bos van Financiën heeft gisteren in Brussel lof gekregen van collega's van andere eurolanden voor zijn begrotingsbeleid. Het wegwerken van de begrotings tekorten in Nederland voldoet ge heel aan de EU-doelen voor de middellange termijn. Daarbij han teert Bos realistische economische verwachtingen en is voor 2009 zelfs aan de voorzichtige kant. WESTENSCHOUWEN - Het kan maar niet op met het mooie weer. Maandag was het op sommige plaatsen in Zeeland zo mogelijk nog warmer dan in het weekeinde. Dus drukte op de stranden en op de terrassen. Wie in de gelegenheid was, zocht de zon op en profiteerde er van. Zo ook op een van de terrassen in Westenschouwen. En te recht, want het ziet er naar uit dat we voorlopig de warmste dagen hebben gehad. Vandaag wordt het al weer wat minder en de temperatuur zal de komende dagen verder dalen, in afwachting van de echte lente. foto Dirk-Jan Gjeltema 5+6 MAART 2008 f mmm mmm Ontmoet vakgenoten volg workshops terofk Ue stands Registreer nu voor gratis toegang op: www.hrmlive.nl arbo TELEGRAAF mu\A NEDERLAND DILI - Bij een poging tot staats greep is president Jose Ramos-Hor- ta van Oost-Timor gisteren ernstig gewond geraakt. Zijn toestand is 'kritiek, maar stabiel', aldus zijn artsen. De president wordt in co ma gehouden. De aanvoerder van de rebellen, Alfredo Reinado, is doodgeschoten. Premier Xanana Gusmao heeft de noodtoestand afgekondigd in het land. President Ramos-Horta werd tij dens zijn ochtendgymnastiek het doelwit van opstandelingen die vanuit rijdende voertuigen zijn huis aan de rand van de Oost-Ti- morese hoofdstad Dili beschoten. De afvallige militairen namen ook premier Gusmao onder vuur toen hij op weg was naar zijn kantoor. Gusmao bleef ongedeerd. pagina 10 en 11: de geweren spre ken nog steeds Politie is te vriendelijk bij controles Extra hulp bij Cito-toets voor kind met dyslexie is oneerlijk eens 26% oneens 74% aantal reacties: 435 Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Agen da: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. nummer 1,40, zaterdag 2,00 HET WEER: Veel zon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1