Ecoriomië MKB: banengroei Nederland verdampt deOndernemer-ni Hoe wordt mijn computernetwerk JÊf^ geen ingewikkeld web? RjfjM Stuurgroep Ouderen Arbeid Zeeland opgeheven 'Prijsafspraken bij chocolade' Voorzitter Hermans waarschuwt voor te hoge loonkosten. Yahoo wijst avances Microsoft af Staking hindert vliegverkeer Parijs Brussel eist lager sms-tarief per 1 juli Europese vakbonden gaan actievoeren Identiteitsfraude VS kost 45 miljard dollar Shell verkoopt olievelden in Australië Alles over ICT, automatisering en méér. Gericht op succes Nokia opent fabriek in Roemenië PZC Dinsdag 12 februari 2008 13 ?F tl UZ" „Ijjg Ktg CLUJ - Personeelsleden van de Finse mobieltjesfabrikant Duitsland. De loonkosten zijn daar volgens Nokia te Nokia wonen de opening bij van het productiebedrijf in hoog. Omdat eind jaren negentig veel overheidsgeld in Jucu, op twintig kilometer van de Roemeense stad Cluj. die fabriek is geïnvesteerd, eist de Duitse deelstaat Dat gebeurde gisteren, zeven maanden nadat de bouw Noord-Rijnland-Westfalen nu 41 miljoen euro terug. No- was begonnen. De opening van de fabriek in Roemenië kia weigert dat en zegt zelf ook veel geld in de fabriek gaat samen met sluiting van de vestiging in Bochum in te hebben gestoken. foto Robert Ghement/EPA DELFT - Als de economische groei in Nederland lager uitvalt, zullen ondernemers onmiddellijk stop pen met het aannemen van nieuw personeel. Werkgevers gaan op zoek naar flexibele vormen van ar beid, doordat de loonkosten te hoog zijn en de discussie over ver soepeling van het ontslagrecht muurvast zit, waarschuwt Loek Hermans, voorzitter van MKB Ne- .derland. De banengroei zal volgens Her mans verdampen. Het midden- en kleinbedrijf is met vier miljoen werknemers de grootste werkge ver van Nederland. Hermans is op timistisch over de toekomst: de BONN - De Duitse kartelautoritei ten zijn een onderzoek begonnen naar mogelijk illegale prijsafspra ken door chocoladeproducenten. Vorige week donderdag vonden in vallen plaats bij zeven zoetwaren- bedrijven, waaronder KitKat-fabri- kant Nestlé, Milka-producent Kraft, Mars en Ritter. Dat werd gis teren bevestigd door het Duitse Bundeskartellamt. Het onderzoek werd ingesteld nadat in de afgelo pen weken meerdere chocoladefa brikanten vrijwel gelijktijdig hun prijzen verhoogden. De chocolade- prijzen zijn sinds begin dit jaar met gemiddeld 10 tot 12 procent ge stegen. Volgens de producenten komt dat door de fors hogere prij zen voor grondstoffen, zoals cacao, melk en noten. economie blijft de komende jaren nog groeien. Maar hij waarschuwt voor de ont wikkeling van de werkgelegen heid. „Ik wil niet over twee jaar het verwijt krijgen dat de MKB-be- drijven te weinig mensen aanne men. Maar de loonkosten blijven te hoog, evenals de ontslagdrem pel. Daardoor hapert de traditione le banenmotor van de Nederland se economie." Hermans presenteerde gisteren in Delft een onderzoek waaruit blijkt dat de ondernemers hoopvol zijn over hun eigen situatie, maar som ber over de nationale economie. Voorzitter Hermans van MKB presenteerde gisteren een onderzoek waaruit blijkt dat ondernemers somber zijn over de nationale economie. Hermans: „De orderportefeuilles zijn goed gevuld, ook wat betreft de export. De afgelopen jaren is flink gereorganiseerd. Zelfs als de omzet iets zou teruglopen, hebben veel bedrijven mogelijkheden hun winst vast te houden of te vergro ten." Hermans doet een oproep aan het kabinet om het binnen lands economisch klimaat te verbe teren. „De aanstaande verhoging van de btw moet worden uitgesteld. Het is onzin dat de Nederlandse econo mie wel een stootje kan hebben. Dat is net als bij een airbag in de auto: hij werkt maar één keer, daar na gaat het alsnog mis. Aan hoge energiekosten kan niemand wat doen, maar belastingmaatregelen werken onmiddellijk door in het gedrag van consumenten en bedrij ven." door Ben Jansen GOES - Zeeland is zich de afgelo pen jaren beter bewust geworden van de gevolgen van de vergrijzing voor de Zeeuwse samenleving. Daarom heeft de Stuurgroep Oude ren en Arbeid Zeeland zich opge heven. Mede door de activiteiten die de stuurgroep sinds 2003 heeft ont wikkeld, is het besef sterk gegroeid dat ontgroening en vergrijzing in Zeeland zullen leiden tot perso neelstekorten en dat werkgevers en werknemers zich daarom actief moeten opstellen. Ouderen en Ar beid Zeeland heeft projecten opge zet, onder meer in samenwerking DEN HAAG - Internetbedrijf Yahoo heeft Microsoft laten weten niet in te gaan op het overnamebod van bijna 45 miljard dollar van de soft waregigant. Volgens kenners die het overname gevecht op de voet volgen is Ya hoo in gesprek met andere par tijen om zich te wapenen tegen een vijandige overname door Mi crosoft. PARIJS - Het vliegverkeer rond de Franse hoofdstad Parijs onder vond gisteren flinke hinder van een staking van luchtverkeerslei ders. Op de luchthaven Orly kwam een op de twee vluchten te vervallen en liepen andere vluchten lange vertragingen op. Ook op het grote re Charles de Gaulle werden vluch ten vertraagd. BARCELONA - De Europese Com missie eist dat telecombedrijven ui terlijk 1 juli hun tarieven fors verla gen voor sms'en en mobiel inter netten vanuit een ander EU-land. Anders legt Brussel zelf lage tarie ven op. Europees Commissaris Reding noemt de huidige prijzen onaan vaardbaar. met de gemeente Vlissingen en binnen de zorgsector. Het meest heeft de stuurgroep naam gemaakt met het project De Grijs-Groene Motor. Dat trok lan delijk aandacht en heeft buiten Zeeland als voorbeeld gediend. Bij het besluit van de stuurgroep zich op te heffen, heeft ook een rol gespeeld dat het arbeidsmarkt beleid in Zeeland sinds kort over drie regio's is verdeeld: Ooster- schelderegio, Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. Daardoor is er geen overkoepelend orgaan meer dat dit aspect van de vergrij- zingsproblematiek voor de hele provincie kan aanpakken. BRUSSEL - De Europese vakbonden gaan samen actievoeren voor hoge re lonen en eerlijke minimumlo nen. Woensdag presenteert de in ternationale federatie van vakbon den, ETUC, plannen voor een in ternationale campagne. Volgens de ETUC zitten de salaris sen in Europa in een neerwaartse spiraal, terwijl de winsten van be drijven blijven stijgen. PLEASANTON - In de Verenigde Sta ten is vorig jaar voor 45,3 miljard dollar (ruim 31 miljard euro) aan identiteitsfraude gepleegd. Dat is een daling van 11 procent vergele ken met een jaar eerder. Het gemiddelde schadebedrag per fraudegeval kwam uit op 5574 dol lar. Dat blijkt uit een gisteren gepubli ceerde studie. SYDNEY - Shell heeft olievelden in Australië verkocht om geld te kun nen investeren in nieuwe gaspro jecten. De Brits-Nederlandse oliegigant verkocht voor 400 miljoen dollar de olievelden in het North West Shelf-project in het noordwesten van Australië aan de Australische oliemaatschappij Woodside. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13