strijden om dressuurtitel Het Witte Paard kan niet tegen kampioen op Brons voor 't Westende op NK judo in Nijmegen Vlissinger kan uitzien naar selectie voor Europese A-toernooien. Terneuzen wint nipt, Middelburg en Goes verliezen kansloos. PZC Maandag 11 februari 2008 39 door Edward Oranje NIJMEGEN - Judoka Sam van 't Westende is zaterdag derde gewor den tijdens de Nederlandse ka- mioenschappen voor junioren in Nijmegen. Alleen Neal van de Kamer, de uit eindelijke kampioen van de klasse tot 66 kilo, wist Sam van 't West ende (Sportinstituut De Korte) een halt toe te roepen. Van 't West ende baarde opzien met de derde plaats voor zijn debuut in deze leeftijdscategorie. De zestienjarige Vlissinger mag dankzij zijn po diumplaats - en door zijn aanwe zigheid tijdens wekelijkse kern ploegtrainingen in Nieuwegein - uitzien naar selectie voor Europe se A-toernooien door de bond. De toernooien vinden dit jaar plaats in onder meer Rusland, Duits land, Frankrijk en Turkije. Van 't Westende startte afgelopen zaterdag het toernooi sterk met een ippon-zege. In de daaropvol gende partij tegen de kampioen van Noord-Holland maakte hij in de golden-score met een klein re sultaat (koka) het verschil. In de halve finale moest Van 't Westen de in de huidige nationale kam pioen Van de Kamer zijn meerde re erkennen. Hij verloor slechts met een koka. In de daaropvolgen de kleine finale eiste Van 't West ende al vroeg in de wedstrijd het brons op. Met een verrassende of ferworp liet hij zijn tegenstander vol op zijn rug vallen. Van de Ka mer rekende in de finale af met Ti- mo van 't End, die daardoor twee de werd. Boy de Punder (Judo Ryu van Schaik) uit Vlissingen, die in de zelfde gewichtsklasse was inge deeld als Van 't Westende, werd voortijdig uitgeschakeld. Hetzelfde overkwam Nikki Meel uit Goes (Ju do Goes). Clubgenoot Bas Lou- man uit Goes kwam nog het verst van de Zeeuwen. Hij zag zijn de buut beloond met de zevende plaats in de klasse tot 55 kilo. Vorig seizoen ging Jessica Nijpjes op het Zeeuws dressuurkampioenschap na een onderdeel aan de leiding maar werd ze overtroffen door haar zus Chan- tal. Dit jaar liet ze zich niet verrassen. Ze behield haar voorsprong en eiste de titel op. foto Willem Mieras door Roeland Alders GOES - De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent verloren za terdag in de landelijke schaakcom petitie met 7-3 van HSG uit Hilver sum. Van de andere Zeeuwse schaakploegen wist alleen Terneu zen winst te boeken. HWP Sas van Gent-HSG: 3-7. Na een plusremise van Thibaut Maen- hout tegen Friso Nijboer kwam HSG, de gedoodverfde kampioen van Nederland, op voorsprong door nederlagen van Hans Grofiën en Gunter Deleyn. Johan Goorm- achtigh verbeterde de positie voor Het Witte Paard door te winnen. Tom Piceu verloor kansloos, maar toch waren er nog mogelijkheden voor de Zeeuws-Vlamingen. Hel mut Cardon boog een nadelige stelling tegen Loek van Wely om in een zeer goede en kwam zelfs gewonnen te staan. Van Wely haal de hierna de partij alsnog binnen. De 13-jarige Tanguy Ringoir bleef keurig overeind tegen Jan Smeets van HSG en haalde remise. HWP Sas van Gent 2-AAS: 1,5-6,5. De reserves van Het Witte Paard leden een fikse nederlaag te gen de koploper van de tweede klasse uit Aalsmeer. Kees Nieuwe- link stond gewonnen, maar gaf zijn partij uit handen en verloor. Marc Lacrosse en Frederic Ver- duyn hadden kansen op meer, maar over het algemeen was het Aalsmeerse achttal veel te sterk. Terneuzen-Messemaker 1847: 2 4,5-3,5- Het spannende duel werd beslist in het voordeel van de Ter- neuzenaren. Met een 3-3-tussen- stand waren Quinten Ducarmon en Jordi Gernaart nog bezig na mens de Zeeuws-Vlamingen. Een 4-4-voorstel van de teamleider van Messemaker werd weggewuifd. Ducarmon zag zijn goede stelling vervolgens verzanden in remise, Gernaart verzilverde zijn partij wel en bracht Terneuzen naar winst. Charlois Europoort-Middelburg: 6,5-1,5. Het sterke Rotterdamse team was duidelijk een maatje te groot voor de Middelburgers. Inval ler Wout van Wijnen wist als eni ge te winnen voor de hoofdstede lingen. Verder dan een puntende- ling van Kees de Wolf kwamen de Middelburgers niet. Charlois Euro poort tekende eenvoudig voor de 6,5-1,5-winst. HWP Sas van Gent 3-Stukkenja- gers 2: 3,5-4,5. Alweer verloor het derde team van de Sassenaren met 4,5-3,5- Dit keer was het het Til- burgse Stukkenjagers 2 dat er met de winst vandoor ging. De Sassen aren hadden lange tijd uitzicht op meer, tot Herman van de Wynke- le zijn remiseachtige stelling ver loor en het 3,5-3,5 werd. André Galle verloor zijn mindere toreneindspel, waardoor de Til- burgse koploper goed wegkwam. Dordrecht-Souburg: 6-2. Souburg zit in de hoek waar de klappen val len. Er werd niet goed gespeeld en het sterke Dordrecht wist daar wel raad mee. Koos Zomer blunderde en Robin Bosters overzag een tijde lijk offer van zijn tegenstander. Daarna liep Souburg achter de fei ten aan en was er niets op de over winning van Dordrecht af te din gen. Goes-De Pion 2: 2,5-5,5. Een dui delijke nederlaag viel het Goese achttal ten deel. Joey Grochal werd weggespeeld en ook op de andere borden was er duidelijk voordeel voor de Roosendalers. Enkel Louis Nieuwenhuijse kon een overwinning laten noteren voor de Goesenaren. De debutant in de landelijke schaakcompetitie moet daardoor gaan vrezen voor_ degradatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75