Fortis na knappe zege bij Nieuwerkerk dichter bij behoud overgangsklasse Zege op De Vinken geeft korfballers van All Ready lucht in eerste klasse Zeeuwse ruiters grijpen naast winst Mannen EMM nemen zoete wraak op Desk Ploeg uit Zierikzee neemt afstand van degradatieplaatsen. Swift heeft nog één zege nodig voor sprong naar eerste klasse. Zuid-Hollander Siebe Kramer zegeviert in klasse ZZ, Z en M. Middelburgse handbalsters moeizaam langs Elshout: 16-13. Middelburgse dammers moeten ergste vrezen w PZC Maandag 11 februari 2008 3 5 door Bas Koel ZIERIKZEE - De spelers van All Rea dy lieten zaterdag zien dat ze hun verblijf in de eerste klasse graag willen verlengen. Een wedstrijd lang werd fel gekorfbald. De Vin ken werd hierdoor eenvoudig aan de kant gezet: 18-14. De Vinken, de nummer laatst in de competitie, kon de eerste helft goed mee, maar was in de tweede helft bij vlagen kansloos. De thuis ploeg combineerde gemakkelijk door de Vinkeveense verdediging en scoorde daarbij ook nog. De laatste weken ontbrak het daar nogal aan. Trainer Sjaak Joziasse: „Eindelijk vielen de ballen erin. Als dat gebeurt kan All Ready heel aardig korfballen en kunnen we meedraaien in deze competitie." All Ready kwam fel uit de start blokken en nam steeds de leiding. Toch gaf de Vinkeveense ploeg niet op en trok de stand steeds weer gelijk. Vlak voor rust drukte de Zierikzeese formatie even extra door, wat resulteerde in een rust stand van 8-6. Het gat van twee punten stelde de thuisploeg echter nog niet gerust, dus na de rust ging het gas volle dig open. All Ready speelde snel, combineerde goed en liet De Vin ken alle hoeken van het veld zien. Met nog vijf minuten te gaan en een 18-10 stand, namen de Zierik- zeeënaren gas terug en stelden ze de bezoekers in staat de eindstand nog enigszins dragelijk te maken: 18-14. Na het laatste fluitsignaal waren spelers, trainer en het publiek zichtbaar opgelucht. Trainer Jozias se: „Fantastisch hoe All Ready van daag de laatste kans gepakt heeft. Dit zijn dé wedstrijden en in de tweede helft lieten we eindelijk zien wat we werkelijk kunnen. Het geeft veel vertrouwen voor een goede afloop van deze compe titie en voor de wedstrijd tegen Tjoba volgende week." Een fel knokkend All Ready pakt de laatste kans op lijfsbehoud in de eerste klasse. De ploeg uit Zierikzee verslaat De Vinken met 18-14. door JaapJan Ritsema GOES - Met nog vier ronden te gaan haalden de Zeeuwse korfbal clubs belangrijke punten binnen of morsten die juist. Overgangs- klasser Fortis behaalde het opval lendste resultaat. De degradatiekandidaat pakte in Nieuwerkerk twee kostbare pun ten. Tjoba zag door het verlies bij Bolnes de titelkansen slinken. In de derde klasse verloor Ondo de topper bij Ventura Sport. Nieuwerkerk-Fortis 15-17: Na een statische eerste helft schroefde een vechtlustig Fortis het tempo na de 6-6-ruststand op en greep het ini tiatief Onder impulsen van Elze Blanken- burgh liepen de Souburgers uit naar 11-16. Fortis bleef rustig en stelde de winst bekwaam veilig, zag coach Aarnout Crucq: „We moeten nog steeds op onze hoede zijn, maar dit is wel een grote stap in de goede richting." Scores Fortis: Niels Bebelaar en Mark Trimpe beiden 4, Remi van de Broeke en Elze Blankenburgh beiden 3, Wander Koole 2, Chantal Caljouw 1. Bolnes-Tjoba 19-16: Coach Kees door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met het oog op de provinciale kam pioenschappen kwamen zaterdag veel ruiters voor een laatste test naar de springwedstrijd van Stal de Kroo. Met overwinningen in de klasse ZZ, Z en M bewees Siebe Kramer dat hij voor de Zuid-Hol landse titelstrijd uitstekende troe ven in handen heeft. Kramers begon zijn zegetocht in Broerse was bondig in zijn analy se: „Het besef dat we nog steeds om het kampioenschap spelen leek te ontbreken." Hij zag een gril lig Tjoba in de eerste helft (10-4) ten onder gaan tegen middenmo ter Bolnes uit Ridderkerk. Swift-ACKC 20-13: Swift won we derom eenvoudig. Een kritische coach Ralf Gillissen: „Een regelma tige overwinning op ACKC maar niet op onszelf." Hij doelde daarbij op het terugkerende euvel van ver slapping, Tegen de middenmoter uit Alm- kerk sprong Swift vanaf de 10-3 Fortis-trainer Aarnout Crucq: 'Dit is een grote stap in de goede richting.' slordig om met de kansen. Bij winst op Korbatjo is promotie naar de eerste klasse een feit. Scores Swift: Rob Sanderse, Richard Gel dof en Ivo de Hond allen 5, Paul van den Berg 2, Anita Hoekstra, Eefje van den Berg en Angela Verduijn allen 1. RWA-TOP 11-12: Belangrijke pun ten kaapte TOP weg uit Poortu- gaal. Nadat de 4-1-achterstand was weggewerkt leek TOP bij 8-11 op de zege af te stevenen. In de slotfa se kreeg de ploeg het bij 11-11 toch de klasse M. Hij toonde zich met Viloma de beste van de ruim vijf tig combinaties. In een spannende barrage was Kramer een fractie sneller dan de Brabander Patrick Lemmen. Ingrid Jakobse gaf er blijk van dat ze op koers ligt voor de Zeeuwse titelstrijd. De amazo ne uit Meliskerke stuurde Utah naar een fraaie vierde plaats en bleef Rens Wondergem uit Gapin- ge nipt voor. Met Anouk Kort en Carolein van de Plasse in de barrage was er hoop voor een Zeeuwse overwin ning in de klasse Z. Maar Siebe Kramen stuurde Ulandia in 26.18 nog benauwd. Nelleke van Belzen bezorgde haar moegestreden ploeg alsnog de winst. Scores TOP: Nelleke van Belzen 4, Janti- ne Meulmeester 2, Jeanine Marijs, Petra de Ridder, Jordi Meulmeester, Frank Bouwsma, Peter van Belzen en Ad Beze- mer allen 1. Ventura Sport-Ondo 18-13: De topper in de derde klasse kende een doelpuntrijke eerste helft: 9-9. Na rust was de thuisploeg feller en effectiever. Coach Ritsema kreeg één vak niet aan de praat en zag daarmee het lot over zich komen. Scores Ondo: Wim Allaart en Martijn Walraven beiden 4, Sanne Platzbeecker 3, Renee Groenleer en Joris Hoogwerf bei den 1. Togo-ADO 11-17: Togo nam tot tien minuten voor rust telkens de leiding. Vanaf 5-5 nam de tegen stander uit 's-Gravendeel het initia tief over om het niet meer uit han den te geven. Thor-Stormvogels 14-18: Stormvo gels kende een bliksemstart: 0-2 na twee minuten. Onder hoog bal tempo en scherpte in de afronding gaf de ploeg de Rotterdammers geen kans zich terug te knokken. Scores Stormvogels: Linda de Witte, Francky Koole, Sander Koole en Niek Peene allen 3, Arjen Schoe en Frank Peene beiden 2, JanTheune en Loura Klei- nepier beiden 1. seconden foutloos over het par cours, tweetiende sneller dan Kort. Van de Plasse werd derde met een tijd van 29.98 seconden. Ook in de klasse ZZ bleek nie mand bij machte de zegetocht van Kramer te dwarsbomen. In de bar rage was hij ruim vijf tellen sneller dan de Brabantse Tom Martens. In de klasse L hield Anniek van der Linde uit 's Heer Arendskerke zich uitstekend staande in een veld van bijna uitsluitend profs. Ze stuurde Quintina Z in 33.42 fout loos rond en werd tweede achter jeugdinternational Tim Fransen uit Roosendaal. Een speelster van Olympus schiet op het doel van HVM. foto Lex de Meester door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van EMM lijken klaar voor de strijd met koploper Internos 2, morgena vond. Het zelfvertrouwen kreeg een zetje door een zege op Desk: 19-18. Bij de vrouwen zette EMM moeizaam Elshout opzij: 16-13. EMM-Desk 19-18: Trainer Hans Dierickx had aHe reden om te glun deren na afloop van de slijtageslag. Zijn ploeg nam revanche voor de 17-10 nederlaag, die in keihard duel tot stand kwam. Onder im pulsen van Tijs de Vos en Ben Alexandere wist EMM zich naar 11-8-voorsprong te worstelen. Ook na de pauze werd er door beide ploegen op het randje gespeeld. EMM kwam op 17-13. Desk krab belde nog terug maar EMM gaf de punten niet meer weg. Remco de Kok onderscheidde zich door alle zes strafworpen te benutten. Scores EMM: Remco de Kok 6, Ben Alexandere 5, Tijs de Vos 4, Herco Rams- tijn 2, Marcello Tax en August Bataille 1. EMM 2-Blauw Wit 219-14: De ze ge was niet meer dan terecht. Voor de tweede maal dit seizoen trok de derdeklasser uit Den Bosch aan het kortste eind. De vierde zege le verde EMM een plekje onderin de middenmoot op. Vrouwen EMM-Elshout 16-13: De conclusie was na afloop snel ge trokken. Slecht gespeeld en toch gewonnen. „Ze duwen en trekken aan alles wat beweegt", mopperde hoekspeelster Daniëlle Carol na af loop. De eerste helft was op een aantal fraaie momenten van Petula Bras ser na niet om aan te zien: 6-4. Na de pauze was Marieke Riemens uit blinker. Vier keer stuurde ze de dekking van Elshout het bos in: 10-5. De race leek gelopen maar door het lage tempo en het vele balverlies kwam Elshout terug tot 13-13- „Gelukkig zijn we blijven knokken", zei coach Hans Nijsen na afloop. Renate Hendrikse en Ariska Tax stelden in de slotfase or de op zaken: 16-13. Score EMM: Petula Brasser 7, Marieke Riemens 4, Ariska Tax 3, Danielle Carol en Renate Hendrikse Olympus-HVM 15-10: De winst kwam rommelig tot stand maar was wel verdiend. Om revanche te nemen op Witte Ster'75 (18-6) zal er volgende week wel uit een an der vaatje getapt moeten worden, lanneke Boogaard en Martje Huij- ben namen voor Olympus het voortouw met ieder 4 doelpunten. MIDDELBURG - Voor de Middelburg se damclub is de situatie in de eer ste klasse na de 12-8-nederlaag bij Leids Damgenootschap penibel. Een zege in de slotronde op Ghan- di is misschien niet eens genoeg voor lijfsbehoud. Zaterdag begon het goed met een zege van Peter Schunselaar, maar daarna kreeg de ploeg veel tegen slagen te verwerken. Bram Goed hart, Frans Blaas, Evert Wiskerke en Piet Allaart verloren, terwijl al leen Wim Koppejan nog won. PWG 's-Gravenpolder 2 speelt ook volgend jaar in de tweede klasse. Een 11-9-nederlaag tegen Angarde 2 gooide de deur naar de eerste klasse dicht. Na zeges van Jos de Wild en Arie den Hollander en verliespartijen van Rianka Rent meester en Jan de Jonge stond het lange tijd 9-9, maar toen ging het toch nog mis. Ko Louwerse moest in het eindspel capituleren. Henk de Graaf van All Ready aan de bal in het duel met De Vinken. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71