Arnemuiden kan de Boys niet stoppen De Stormvogel komt snelheid tekort Twee doelpunten maken Peter Doens man van de wedstrijd. Vlissingse waterpoloërs lijden nederlaag tegen De Warande 2. Van Oosterom winnaar districtstitel libre Moeiteloze zege voor BC Vlissingen 2 Monsternederlaag futsallers SSV'65 Zweistra en Truppa naar finale lichte tour Edwin Coppoolse jaar langer trainer van TOP Belangrijke zege De Schelde 34 Maandag 11 februari 2008 PZC W door Aector Dooms TERNEUZEN - Peter Doens groeide zaterdag bij tweedeklasser Terneu zense Boys uit tot man van de wedstrijd. De middenvelder was met twee schitterende doelpunten tegen Arnemuiden verantwoorde lijk voor de 2-1- winst. De eerste goal was een juweeltje. De gekruiste bal van Tim Faassen werd door de linkspoot vanaf de zijkant van het veld snoeihard ach ter Arnemuiden-doelman Roy den Dunnen geschoten. De win nende treffer viel elf minuten voor tijd. De hoog opspringende Doens kopte de bal uit een hoekschop van Ali Eryürük in het dak van het doel. Het doelpunt werd uitbun dig gevierd. De matchwinnaar trok zijn shirt uit, waarvoor hij een gele kaart kreeg en rende het veld over. Na af loop keek Doens nog eens terug naar 'zijn' momenten. „De bal van Tim viel perfect voor mijn linker voet. Ik nam de bal aan en besloot te schieten. Ik heb niet gekeken of er een medespeler vrij voor het doel stond." „Bij de kopbal keek ik in de zon, maar de timing was goed. Ze ver telden me dat ik hoog boven ieder een uitkwam. Jammer dat er geen herhaling is." Doens maakte dit seizoen de over stap van Hoek 2 naar Terneuzense Boys. „Het niveau ligt hoger, maar ik heb me aangepast en een basis plaats", vertelde de bescheiden spe ler. Het was een uitstekende dag voor de ploeg van trainer Leendert Geel hoed. De ongeslagen koploper ver grootte de marge met concurrent Zaamslag (2-2 tegen AZW) tot drie punten. Daar zag het overi gens heel lang niet naar uit. Arnemuiden begon feller aan de Wl Arnemuiden begint sterk aan de wedstrijd en komt op 1 -0 voor sprong. Peter Doens redt Terneu zense Boys van de nederlaag door twee keer te scoren. Tern Boys-Arnemuiden 3. Maarten Brasser 0-1, 36. Peter Doens 1-1, 79. Peter Doens 2-1. Scheidsrechter S. van Wijk Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Jordi Goossen, Tim Faas sen, Peter Doens (allen Terneuzense 3oys), Marvin Meerman, Corjan Ma rijs, Leon van Belzen (allen Arnemui den). Aantal toeschouwers: 200. wedstrijd. De ploeg had een zege nodig om nog een goed uitzicht te houden op een periodetitel. Mar vin Meerman zette de toon met een pittige overtreding op Eryü rük en kreeg van de goed leidende S. van Wijk uit Nieuw-Lekkerland een gele kaart. In de tweede minuut moest Boys verdediger Robert Rijnberg een in zet van Patrick Siereveld van de doellijn halen. De middenvelder stond een minuut later aan de ba sis van het doelpunt van Arnemui den. Zijn voorzet werd door Maarten Brasser achter doelman Ronald Gort gekopt: 0-1. De ploeg van trai ner Henk Ottens, die zo graag van zijn oude club wilde winnen, bleef in de eerste helft de betere ploeg. Leon van Belzen, de beste speler van het veld, stuurde zijn ploegge noten maar het rendement bleef uit. De Arnemuidenaren lieten zo als wel vaker fraaie mogelijkheden liggen en werden daarvoor na een half uur afgestraft met de gelijkma ker van Doens, die de eerste de beste kans voor de thuisclub verzil verde. Arnemuiden miste zijn spits Mari- nus Baas (geschorst), die volgens Ottens van de chaos had kunnen profiteren. „Nu kregen we te wei nig." Na rust drong Terneuzense Boys de Arnemuidenaars meer en meer in de verdediging. Boys-speler Kees Duitemeijer, die ongelukkig speelde, viel geblesseerd uit. Nadat Marco Faassen met twee kopbal len (tegen de paal en naast) dicht bij een doelpunt was, was de kop bal van Doens wel raak: 2-1. door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel konden zaterdag geen vuist maken tegen De Warande 2 en verloren kansloos met 5-11. De Stormvogel-De Warande 2 5-11: De Vlissingers speelden een verdienstelijke eerste periode. De ploeg werkte twee keer een achter stand weg en scoorde ook de 3-3, maar die treffer viel net na het eindsignaal. Daarna werd duidelijk dat de veel jongere ploeg van De Warande 2 met snelle break-outs het De Stormvogel erg moeilijk kon maken. Mede omdat de Vlis singers niet met scherp schoten was het 2-6 halverwege. Daarmee was de wedstrijd een eind ge speeld. Na 2-7 aan het eind van de derde periode zette de thuisploeg nog één keer aan. Het werd 4-8, maar daarna gaven de bezoekers nog eens gas waardoor er een dui delijke 5-11 op het wedstrijdformu lier kwam. Scores De Stormvogel: Pim Bekkers 3, Kees Leijnse en Jeroen van de Broeke 1 maal. De Ganze-Waterproof 8-7: De Ganze-vrouwen speelden na de winst twee weken geleden op nieuw een goede wedstrijd en na men in de eerste periode een 2-1-voorsprong. Waterproof, dat sa men met De Ganze in de onderste regioenen van de derde klasse speelt, zette aan maar de doelpun ten vielen aan de andere kant: 7-3. Toen het in de laatste minuur 8-5 was, leek de wedstrijd gespeeld maar Waterproof scoorde nog twee keer. De Ganze was zichtbaar blij met het laatste fluitsignaal en de benauwde 8-7-winst. EEDE - Het districtskampioenschap libre hoofdklasse dat in Hof van Eede werd gehouden is gewonnen door Remco van Oosterom van WRW. Invaller Johan de Pundert van De CaramBowl werd tweede en Kees Huiszoon van VEGABV derde. Het niveau was matig. Eén deelnemer kreeg een hele de gradatie aan de broek, vier ande ren een halve. GOES - De basketbalsters van BC Vlissingen 2 bleken veel te sterk voor hekkensluiter Virtus. Binnen acht minuten werd de ploeg uit Werkendam op een 27-2-achter- stand gezet. Na de ruststand van 55-13 werd het 88-24. Scores BC Vlissingen: Quintana Pattina- ma 24, Romana de Ridder 24, Dorien de Witte 16, Marjolein de Dreu 16, Linda de Paauw 6 en Linda Visser 2. BERGEN OP ZOOM - De futsallers van SSV'65 moesten diep door het stof in de uitwedstrijd tegen koplo per FC Rif/'t Hoofd. In Bergen op Zoom verloor de ploeg met 16-4. Voor de rust kon SSV'65 nog aar dig partij bieden, maar na rust gin gen bij FC Rif alle remmen los. Van 3-1 liep de score toen heel snel op naar 16-4. Voor SSV'65 scoor den Bud Ashman, Mehmet Dolma (2x) en Menno van Tilburg. GOES - Dressuuramazone Thamar Zweistra heeft zich met haar paard Hexagons Truppa in de lichte tour geplaatst voor de finale van het NK Indoor, over veertien dagen in Roosendaal. Het lid van Stal Hexagon uit Scho- re reed met de ruin naar de vijfde plaats met een score van 66,13%. In de finale starten twintig combina ties. GOES - Edwin Coppoolse blijft een jaar langer trainer van korfbalclub TOP. Hij is al twee jaar actief bij de club uit Arnemuiden. Voordien was hij onder meer ac tief bij Ondo uit Sint Laurens. Coppoolse ziet nog voldoende uit dagingen bij TOP. De ploeg be schikt over talentvolle korfballers die de komende jaren moeten doorstromen naar de eerste selec tie. TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde boekten een belangrij ke zege op Rheden: 11-5. Daarmee namen de Terneuzenaren afstand van de onderste plaatsen. Rheden staat op 2 punten, Van Vliet en de Kempvis op 6, De Schelde op 9. Scores De Schelde: Kevin Hondsmerk 3, Jelco Sweegers, Niek Kampman en Cees van Houwelingen 2, Bas Wesdorp en Bas van Houwelingen allen 1. Arnemuiden-speler Bart-)an Kroes (links) in duel met Evert-Jan van Opdorp van Terneuzense Boys. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70