Sport Walcheren komt in slotfase tekort tegen Roosendaal De Noormannen profiteert Davy van Geersdaele haalt heel snel zijn gram Zeeland Sport dieper in de zorgen Trainer Michel Leonhart bezorgt HW'24 als invaller nog een punt Smerdiek geeft Winst Oostkapelle na Opstootje na verlies voorsprong uit handen hattrick Van den Dries van Terneuzen Reserve heeft vijftien seconden nodig voor winnende treffer. Koplopers Zierikzee en Vlissingen winnen nipt in derde klasse. Jong Ambon loopt uit in vierde klas ondanks gelijkspel bij Divo. Pijnlijke middag voor leider DFS: zwaar verlies, twee keer rood. w PZC Maandag 11 februari 2008 33 door Ron de Waal VUSSINGEN - Hij had zich de hele eerste helft zitten verbijten op de bank, maar had zijn sportieve re vanche razendsnel te pakken. Da vy van Geersdaele scoorde nauwe lijks 15 seconden nadat hij was in gevallen en bezorgde Vlissingen za terdagavond de overwinning op Zeelandia Middelburg: ï-o. Mede door de afwezigheid van Joey van de Zweep (geschorst) dacht Van Geersdaele in de basis te starten. Na rust mocht hij wel zijn opwachting maken van trai ner Pennings. Een jagende Ray mond Wolff ontfutselde de bezoe kers meteen na de hervatting de bal en werd pas gestuit door keeper Rick Wiegmans. De re bound was voor invaller Van Geersdaele, die na de ï-o even hele maal uit zijn dak ging. Ook trainer Ruud Pennings was opgelucht. „Niet alleen een compli ment voor Davy, maar voor de he le ploeg. Ondanks de vele omzet tingen hebben we vrijwel niets weggegeven. Alleen in de eindfase waren we soms te slordig en had den we moeite om de juiste keuze VC Vlissingen verslaat Zeelandia Middelburg met 1-0. Invaller Da vy van Geersdaele is matchwin naar. Hij scoort wanneer hij am per 15 tellen in het veld staat. te maken." Collega Roy Hendrik- sen kon zijn ploeg niet al teveel verwijten. „Qua instelling zeker niet. De organisatie stond goed, en eigenlijk kwam Vlissingen er nau welijks doorheen. Helaas word je dan weer door zo'n moment de das omgedaan", doelde Hendrik- sen op de manier waarop de tegen- goal tot stand kwam. Een minuut later was het bijna weer raak, maar ditmaal stuitte Dangelo Mar den op keeper Wiegmans. Veel toeschouwers zullen deze mo menten gemist hebben, omdat het vertoonde spel tot dan toe een lan ger verblijf in de kantine rechtvaar digde. Op een kans voor Dangelo Martien en een bal op de paal van Danny ter Steege na, was er in de eerste helft weinig te beleven. In de tweede helft ging de thuis ploeg veel feller van start en werd Zeelandia Middelburg steeds ver der teruggedrongen. Een kwartier voor tijd had Vlissingen de marge nog kunnen vergroten, maar in kansrijke positie schoot Danny ter Steege over. Het bleef bij de verdiende t-o, waardoor Vlissingen zich in ieder geval weer voor één dag koploper mocht noemen van de derde klas se. Vlissingen - Zeelandia Middelburg 1-0 (0-0). 46. Davy van Geersdaele 1-0. Scheidsrechter: J.M.E.M. Verpaalen (Rucp- hen). Gele kaart: Randy de Dreu, Aschraf Elhrouz (Vlissingen), Jeffrey van de Velde, Jurriaan Peterson, Ruud Mesu, Bestoun Awrahman (Zeelandia Middelburg). Aan tal toeschouwers: 400. AMSTERDAM - De voetbalsters van Smerdiek gaven een 1-3-voor- sprong bij Wartburgia 2 uit han den. Martine de Witte zorgde met twee treffers voor een 0-2-rust- stand. Angelique Hage raakte ver volgens de paal, waarna Wartbur gia de 1-2 scoorde. Lenny Stoutjes- dijk tekende voor 1-3. Nadat een treffer van Cynthia Kramer om va ge redenen werd afgekeurd, kwam Wartburgia nog terug tot 3-3. RIDDERKERK - Marijke van den Dries was de uitblinkster bij de voetbalsters van Oostkapelle in het duel met hekkensluiter Rijs- oord. Dankzij haar hattrick werd het 0-3. In een rommelige eerste helft werd er niet gescoord. Na de pau ze scoorde Van den Dries drie be keken doelpunten en leidde de Walcherse eersteklasser daarmee naar een eenvoudige 0-3-zege. GOES - De 1-0-overwinning van Dongen was gisteren gestolen, maar Terneuzen toonde zich een slecht verliezer. De frustraties lie pen na afloop hoog op en eindig den met opstootjes in de catacom ben. Terneuzen-voorzitter Her mus: „We hebben ons een slecht verliezer getoond. De nederlaag hebben we aan onszelf te danken. Dit mag na afloop niet." In blessu retijd maakte invaller Gerrits 0-1. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Drie van de vier bo venste ploegen op de ranglijst van de derde klasse A van het zondag voetbal wonnen hun wedstrijden nipt: VC Vlissingen was zaterdaga vond éven koploper na de 1-0-zege op Zeelandia Middelburg. Gisteren nam Zierikzee de eerste plaats weer over via een 2-1-overwinning bij Clinge. De nummer drie, Roosendaal, won met dezelfde cijfers van hek kensluiter Walcheren. Alleen Goes won overtuigend. Tegen Dosko werd het gistermiddag niet eens ge flatteerd 3-0. Roosendaal-Walcheren 2-1: De Brabanders kenden een redelijke start, maar vielen al snel terug. Toch werd het na een halfuur 1-0 toen een inzet van Kees Flipse via de Vlissingse doelman tegen het net eindigde: 1-0. Op slag van rust rondde Wouter van Belzen een uit val van Walcheren af met de gelijk maker: 1-1. In de tweede helft drong de thuisploeg aan, maar wa ren de Vlissingers soms gevaarlijk via uitvallen. Nick van Dijk bezorg de Roosendaal de overwinning met een treffer in de 78e minuut: 2-1 de eindstand. Goes-Dosko 3-0: Uit één van de vele kansen in de eerste helft voor Goes opende Padden van de Wa ter na ruim een half uur de score: 1-0. De bezoekers konden hier slechts één goede mogelijkheid tegenover zetten. Ook in de tweede helft werd Dosko onder druk gezet, maar het duurde tot een kwartier voor tijd voordat Martin Smaar- dijk de bevrijdende 2-0 binnen schoot. Tien minuten later bepaal de Padden van de Water met zijn tweede treffer de eindstand op 3-0. MOC'17-Steen 1-1 (1-0). Eric van de Wa tering 1-0, Eddy van den Bosch 1-1. Clinge-Zierikzee 1-2 (1-0) Percy Verlin den 1-0, Wesley Quist 1-1, Thomas Vos 1-2. Nog maar net in het veld heeft Davy van Geersdaele Vlissingen op 1-0 ge zet. foto Lex de Meester door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse B van het zondagvoetbal liep Jong Ambon ondanks een 3-3-gelijkspel bij Divo een punt uit op SC Gas tel. De Brabanders verloren verras send met 1-3 bij NSV. Voor Zeeland Sport gaat het er somber uitzien na de ongelukkige 1-2-nederlaag tegen Grenswach ters. Domburg ging op eigen veld met 0-4 ten onder tegen HSC'28. Zeeland Sport-Grenswachters 1-2 (0-1): Na een halfuur opende Mare Leenaerts vanaf elfmeter de score namens de bezoekers: 0-1. Kort na rust kwamen de Vlissin gers met een man minder te staan na een rode kaart voor Geert Fran- cke. Toch werd het gelijk via een treffer van Joren Lammers (1-1), waarna de thuisploeg de wedstrijd leek te controleren. In de laatste minuut zorgde Joost Roels ervoor dat Zeeland Sport met lege han den achterbleef: 1-2. Divo-Jong Ambon 3-3 (2-3): Bij de thuisploeg moesten 's morgens twee basisspelers zich afmelden met griep. Voor rust namen de Middelburgers driemaal een voor sprong, telkens via Josimar Pattina- ma en kwam Divo tweemaal langs zij, beide keren door Thiemen Ver meulen. In de tweede helft drong Jong Ambon wel aan, maar dit le verde weinig kansen op. In de slot fase bepaalde Joost de Schutter de eindstand op 3-3. Domburg-HSC'28 0-4 (0-2): Het eerste halfuur kon Domburg de fel lere en slimmer spelende bezoe kers redelijk bijbenen, maar na de openingstreffer van Barry Perk (0-1) en kort hierop de 0-2 van Remco den Brok, viel de thuis ploeg terug. Ook al omdat de bal uit een vrije trap van Rick van den Driest tegen de lat eindigde. Na rust bouwden Machielse en uit blinker Perk de voorsprong voor de ploeg uit Heerle verder uit: 0-4. door Marco Puik GOES - Koploper DFS leed in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal een forse thuisnederlaag te gen Wemeldinge: 1-6. De Noor mannen profiteerde door met 5-0 af te rekenen met Borssele. DFS-Wemeldinge 1-6: In de eer ste helft kwam Wemeldinge op voorsprong via een strafschop van Wilco Zuijddijk. Leon de Bruine bracht DFS langszij. In de beginfa se van de tweede helft moest de thuisclub met tien spelers verder na een rode kaart voor Bas Hogen- stein. Wemeldinge antwoordde met doelpunten van Wilco Zuijd dijk en Pieter Bolle. Het leed voor DFS werd groter toen ook keeper Leander Rouw met rood kon ver trekken. Met 11 tegen 9 liep We meldinge uit naar 1-6 door nog drie treffers van Pieter Bolle, die een loepzuivere hattrick scoorde. De Noormannen-Borssele 5-0: In de eerste helft kon Borssele lang gelijke tred houden, maar de bezoekers hadden pech dat Rens de Visser kort voor rust voor de 1-0 zorgde. Na de pauze was het verzet gebroken en liep de W* De Noormannen komt dichter in het spoor van koploper DFS. De ploeg uit Westkappele verslaat Borssele terwijl DFS met 1 -6 van Wemeldinge verliest. thuisclub uit naar 5-0. Peter van Alphen zorgde voor 2-0, Tom Hengst tekende voor 3-0 en nog twee treffers van Rens de Visser betekenden 5-0. Wolfaartsdijk-Nieuwland 1-0: In een gelijkopgaand duel kwam de thuisclub na 41 minuten aan de lei ding. Harm Fluijt scoorde op aan geven van Danny de Blaey. Na de pauze zocht Nieuwland de gelijk maker, maar die bleef uit. SVD-MZVC 1-3: MZVC legde de basis voor de zege in de eerste helft. Met twee treffers bracht Alexander Bom de Middelburgers op een o-2-voorsprong. Marcel van Oosten bracht in het tweede be drijf de spanning terug, maar toen Sander de Vries voor 1-3 zorgde was het duel beslist. door Peter van Kouteren TILBURG - Zaterdag lag hij nog in Egypte aan het strand, gisteren kopte hij zijn ploeg op gelijke hoogte tegen 't Zand (1-1). Trainer Michel Leonhart (41) van HW'24 kwam in de slotfase in het veld en tekende zelf voor de gelijkmaker. De trainer viel in, omdat Jari Vyae- ne na een conflict tijdens de trai ning naar de bank was verwezen maar niet kwam opdagen. Het gelijkspel was verdiend, maar de manier waarop de 1-1 tot stand kwam was volgens vriend en vij and discutabel. De inzet van Leon hart zou de doellijn niet zijn gepas seerd, beweerden de Brabanders. In de tumultueuze discussie die daarop volgde, kreeg de Brabander Pisano zijn tweede gele kaart. „Die kopbal werd absoluut vóór de lijn weggehaald", zei elftalleider Jack van Hooft van 't Zand. Assis tent-trainer Filip van de Bossche van HW'24: „Ik denk dat hij niet zat, maar dan zou het een penalty zijn geweest. De bal werd met de hand weggeslagen." Met een man minder wankelde de thuisclub in de toegevoegde tijd. „We hebben zeker nog een paar kansen gekregen", zei Van de Bos sche. Maar net als in de voorgaan de speeltijd waren die mogelijkhe den niet aan HW'24 besteed, ,,'t Zand heeft in de tweede helft niet meer meegedaan." Van Hooft ('t Zand): „Maar als wij twee of drie keer voor rust hadden gescoord, hadden ze niks te zeg gen gehad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69