Dimitri Scl Diploma 36 I Maandag 11 februari 2008 PZC ZES VRAGEN OVER Alle seinen op groen voor dammers 's-Gravenpolder. Jongste deelnemer wint Open ZK karten in de klasse tot 75 kilogram. Wouter van der Mark (18) debuteerde zater dag voor TTC Delta Middelburg in de eerste divisie van de tafeltenniscompetitie. De stu dent speelde drie klassen boven zijn niveau. Naam: Wouter van der Mark Leeftijd: 18 jaar Woonplaats: Middelburg Sport: tafeltennis Club: TTC Delta Middelburg door Koen de Vries Vertel eens over je debuut in de eerste divisie. „Ik ben redelijk tevreden. Mijn ploeg heeft met 8-2 gewonnen en ik heb behoorlijk goed gespeeld. Ik was geen wedstrijd kansloos. Ik won één partij in vijf games en verloor en twee net in vier games." Geen last van zenuwen gehad? „Het was prettig spelen. Jos Verhulst en Wesley Wegman wonnen alles, we stonden steeds voor als ik aan de beurt was. Dan is de druk veel min der groot." Datje meteen in de eerste wedstrijd een partij wint, is waarschijnlijk een gro te opsteker. „Ik hoef niet meer tegen een eerste overwinning aan te hikken en kan de rest van de competitie lekkerder spelen." Wat is het grootste verschil tussen de hoofdklasse waarin je eigenlijk zou spe len en de eerste divisie? „Ik kwam hier op de beslissende momenten net tekort. In de hoofdklas se zou ik juist gewonnen hebben. In de twee partijen die ik verloor stond ik in de vierde game met io-8 voor. Die tegenstanders straften daarna steeds mijn fouten af. Het publiek van Vriendenschaar staat bekend als luidruchtig. Heb je er geen last van gehad? „Hoe meer publiek hoe beter. Ik hou er niet van als er niemand langs de kant zit. Supporters van de tegenstander kunnen me alleen maar inspire ren." Wat heb je vooral geleerd? „Ik moet meer gaan trainen op vastheid. Ik maak nog te veel fouten." Paul Telussa heeft het dus toch voor elkaar. Hij wordt hoofdtrainer van Hoek, terwijl hij dat vol gens de reglementen van een club hobbytrainers helemaal niet mag. Volgens de WON - de vak bond van voetbaloefenmees- ters in Nederland - dient een trainer van een hoofdklasser minimaal over het diploma Trainer Coach I te beschik ken. En dat heeft Telussa niet, hoewel hij vroeger anders be weerde. Telussa is een bijzon dere man. De Souburger maakt zich vaak niet geliefd omdat hij zich a la Louis van Gaal graag veren in de eigen hoed steekt. Daar staat tegenover dat hij vaak uitstekende resultaten behaalt. Ook bij clubs waar hij geen trainer mag zijn. Zie Terneuzen, zie ook Hoek. Bij die laatste club zijn ze zo over hem te spreken dat ze nie mand anders willen dan Paul Telussa. Dan maar met een ander sa men die wel over de papieren beschikt, is het recept. Zo omzeilen Hoek en Telussa reglementen die krom, of be ter, overbodig zijn, maar wel worden ondersteund door de KNVB. Het aanstellen van een onbevoegde trainer kan zwaar worden bestraft. Net als een kunstenaar, archi tect, zelfstandig ondernemer of journalist bewijzen voetbal trainers in de praktijk of ze hun 'vak' verstaan of niet. Gecertificeerde trainers we ten misschien alles over loop- lijnen, de psychologische waarde van het compliment of over de hoeveelheid bloed die de gemiddelde voetballer per minuut door de aderen stroomt bij een hartslag van 180, maar als hun ploegjes jaar-in-jaar-uit in degradatie nood verkeren, is er toch iets mis. Hoe vaak zijn voetbalprofesso ren als Adriaan Nieuwen- huijse en Karl Vergouwen - zij hebben het diploma Trai ner Coach I of iets aanver wants - de laatste jaren in het linkerrijtje geëindigd? Het argument van broodroof] gebruikt door een hoge oom uit het Zeeuwse amateurvoet bal, geldt hier niet. Hoewel er aan voetbaltrainers soms bela chelijk hoge bedragen wor den betaald, moeten we nog steeds over hobbyisme spre ken. Bovendien schuilt er een inconsequentie in het argu ment. Goede trainers mogen wel de baantjes afpikken van de mindere goden op een lager niveau. Wees flink en re gel dan ook dat dit niet kan. Echte goede trainers zijn niet bang dat hun plaatsen wor den ingenomen door zoge noemde beunhazen. Zij laten in de praktijk zien dat ze hun vak verstaan. Daar hebben ze helemaal geen diploma's voor nodig. En ook geen regels. Koen de Vries Arie van de Weteringh (rechts) haalde met zijn gelijkspel tegen de Belg Mare de Meulenaere het beslissende elfde punt Offer brengt damn door Koen de Vries TILBURG - Het heet het offer van Dussaut en heeft een hele lange baard. Toch is dammer Aart Walra ven de combinatie die in 1886 in Amiens het levenslicht zag nog niet vergeten. Twee stenen wegge ven volgens het recept van de Fran se doctor leverde de 65-jarige inwo ner van Zoutelande zaterdag in het toptreffen in de hoofdklasse B tussen het Tilburgse Angarde en PWG/'s-Gravenpolder een gewon nen stelling op, én zette alle sei nen voor promotie naar de ereklas se op groen. Het was een wonderlijke gebeurte nis in het zaaltje achter café 't Ge rucht in Tilburg. Na een kleine vier uur dammen was de span ning te snijden. De kansen wissel den per minuut, vooral op de bor den waar de spelers nog nauwe lijks bedenktijd hadden om aan de benodigde vijftig zetten te komen. Toen gaf de man die eigenlijk niet zou meespelen zijn ploeg op stoi- cijnse wijze het zetje waarop het al een jaar of vijf zit te wachten. Hij toverde tegen Toby Hage het of fer van Dussaut uit de hoge hoed en kon niet veel later de twee pun ten incasseren. 's-Gravenpolder was gelanceerd en greep de felbe geerde zege: 8-12. Een gelijkspel in de laatste ronde tegen Damlust is goed voor een plaats in de ereklas se. Het moet gezegd, 's-Gravenpol der had zich tot in de puntjes op het treffen voorbereid. Uit een overvloed aan gegevens destilleer de Rijk een strijdplan, dat de dag voor het cruciale treffen echter al bijgesteld moest worden. Henk Gunter meldde zich ziek, waar door veteraan Aart Walraven opge- |"f* De dammers van 's-Gravenpol- der verslaan naaste concurrent Angarde Informatica met 12-8 en zijn dicht bij promotie naar de ereklasse. Dimitri (rechts) en Quinten Schnitzler willen de Formule I in. foto Lex de Meester door Valeska Nastaly MIDDELBURG - Voor het eerst bij de senioren meedoen en meteen win nen. Dat lukte Dimitri Schnitzler gisteren bij het open Zeeuws kam pioenschap indoorkarten in Mid delburg. Met zijn 16 jaar was hij de jongste deelnemer in zijn klasse, de senioren tot 75 kilogram. „Ik heb mijn instructeurs versla gen", lachte Dimitri triomfantelijk. Hij verwees de winnaar van vorig jaar en tevens zijn leraar naar de tweede plaats. Dat is Ivo van Eg- mond, lid van het raceteam in door karting Middelbur. Dimitri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62