tegen AZVV Matchwinnaar Peter Doens heeft zich prima aangepast in Terneuzen Oostkapelle rukt op na overwinning Laatste fluitsignaal van uitgescholden scheidsrechter voelt als een bevrijding Trainer Zegers weigert collega Van der Hooft de hand te schudden. Voormalig speler Hoek 2 matchwinnaar in duel met Arnemuiden. Bruse Boys kan zich uitleven in thuisduel met Kapelle: 7-1. Brabander houdt hoofd koel in derby tussen Cadzand en Spui: 0-4. ZPZC Maandag 11 februari 2008 35 door Jack Begijn ZAAMSLAC - Vreugde in het ene kamp, teleurstelling in het andere. Na het 2-2-gelijkspel voelde Zaam- slag zich tekortgedaan, terwijl AZW die uitslag als een overwin ning vierde. De derby kwam pas in de tweede helft op gang. Niet met oogstrelend voetbal, maar door veel onderlinge irritaties, gele kaarten, zelfs een rode en vier doel punten. Trainer Eddy van der Hooft van AZW vond dat het gelijkspel, op basis van de tweede helft, ver diend was. „Voor rust liepen we bij balverlies te veel terug, waar door Zaamslag ruimte op het mid denveld kreeg. Na de 1-1 waren wij beter. We misten op dat moment een opgelegde kans en uit een te genaanval kwam Zaamslag weer op voorsprong. Mijn ploeg was daardoor weer op achtervolgen aangewezen." Voor rust speelden beide ploegen tam. Ze oogden onrustig en slor dig met veel veelvuldig balverlies als gevolg. Zaamslag had wel een veldoverwicht maar kwam nauwe lijks tot uitgespeelde kansen. Al leen Peter Dieleman was een han denbinder. Elke keer weer draaide hij zijn achterwerk in het duel en kwam zo enkele keren dreigend voor het doel van Niels Meesen. Met het verstrijken van de minu ten namen de irritaties in het veld toe. De strak leidende scheidsrech ter De Keyzer floot te pas en te on pas en door de talrijke blessurebe handelingen lag het spel veel stil. De tweede helft bracht meer leven in de brouwerij. Na de 1-1 kreeg de Zaamslag-AZVV Zaamslag-AZW 2-2 (0-0). 59. Peter Dieleman 1-0, 67. Hakan Cetin 1-1, 72. Coen Goossen 2-1, 80. Omer Malagic 2-2 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: G. de Keyzer (Hardinxveld). Rode kaart: Ugur Kahveci (Zaamslag). Gele kaart: Tommy Tissink, Coen Goossen, Jordy Bakker (allen Zaamslag), Danny Aarnoutse en Carlo Huij- ser (beiden AZVV). - Aantal toeschouwers: 400. ingevallen Bert Apperlo een dot van een kans om AZW op voor sprong te brengen. Uit de tegen aanval drukte Coen Goossen met een streep af en bezorgde zijn ploeg daarmee de voorsprong die het in het spoor van Terneuzense Boys zou moeten houden. Veel plezier beleefde Zaamslag niet aan de voorsprong. Een vrije trap van Danny Aarnoutse werd door Omer Malagic in het eigen doel gekopt. „De keeper riep niet, dus moest ik wel ingrijpen", ver klaarde Malagic na afloop. Ugur Kahveci, krap een minuut in het veld, kreeg na een duwbeweging tegen Hakan Cetin rood. „Dit gelijkspel is zuur", verzuchtte Tommy Tissink. „Terneuzense Boys loopt nu toch wat verder van ons weg. Volgende week wacht het duel met Bruse Boys. Dan moeten we de periodetitel pak- Omer Malagic: 'De keeper riep niet, dus moest ik wel ingrijpen' ken." Trainer Rinus Zegers toonde zich een slecht 'verliezer'. Hij wenste zijn collega Van der Hooft na afloop geen hand te geven. In de bestuurskamer verklaarde Ze gers dat de scheidsrechter bedroe vend zwak was geweest en dat de bank van AZW Kahveci een rode kaart had 'aangenaaid'. Vandaar dat hij Van der Hooft niet wenste te feliciteren met het ene punt. De oefenmeester uit Terneuzen zat er niet echt mee. Van der Hooft heeft vertrouwen in een goe de afloop. „We spelen nog tegen al le ploegen uit het rechterrijtje. Ik ben ervan overtuigd dat we het gaan redden." door Aector Dooms TERNEUZEN - Peter Doens groeide zaterdag bij Terneuzense Boys uit tot man van de wedstrijd. De mid denvelder was met twee schitte rende doelpunten tegen Arnemui den verantwoordelijk voor de 2-1- winst. De eerste goal was een juweeltje. De gekruiste bal van Tim Faassen werd door de linkspoot vanaf de zijkant van het veld snoeihard ach ter doelman Roy den Dunnen ge schoten. De winnende treffer viel elf minuten voor tijd. De hoog op springende Doens kopte de bal uit een hoekschop van Ali Eryürük in het dak van het doel. Het doel punt werd uitbundig gevierd. De match winnaar trok zijn shirt uit, waarvoor hij een gele kaart kreeg en rende het veld over. Na af loop keek Doens nog eens terug naar 'zijn' momenten. „De bal van Tim viel perfect voor mijn linker voet. Ik nam de bal aan en besloot te schieten. Ik heb niet gekeken of er een medespeler vrij voor het doel stond. Bij de kopbal keek ik in de zon, maar de timing was goed. Ze vertelden me dat ik hoog boven iedereen uitkwam. Jammer dat er geen herhaling is." Doens maakte dit seizoen de overstap van Hoek 2 naar Terneuzense Boys. „Het niveau ligt hoger, maar ik heb me aangepast en een basis plaats", vertelde de bescheiden spe ler. Het was een uitstekende dag voor de ploeg van trainer Leendert Geel hoed. De ongeslagen koploper ver grootte de marge met concurrent Zaamslag (2-2 tegen AZW) tot drie punten. Daar zag het overi gens heel lang niet naar uit. Arnemuiden begon feller aan de wedstrijd. Marvin Meerman zette de toon met een pittige overtre ding op Eryürük en kreeg van de goed leidende S. van Wijk uit Nieuw-Lekkerland een gele kaart. In de tweede minuut moest Boys verdediger Robert Rijnberg een in zet van Patrick Siereveld van de doellijn halen. De middenvelder stond een minuut later aan de ba- W* Koploper Terneuzense Boys boekt op eigen veld een belang rijke zege op Arnemuiden (2-1). Beide goals komen op naam van de bescheiden Peter Doens. sis van het doelpunt van Arnemui den. Zijn voorzet werd door Maar ten Brasser achter doelman Ro nald Gort gekopt: 0-1. De ploeg van trainer Henk Ottens, die zo graag van zijn oude club wilde winnen, bleef in de eerste helft de betere ploeg. Leon van Belzen, de beste speler van het veld, stuurde zijn ploegge noten maar het rendement bleef uit. De Arnemuidenaren werden daarvoor na een half uur afgestraft met de gelijkmaker van Doens, die de eerste de beste kans voor de thuisclub verzilverde. Na rust drong Terneuzense Boys de Arnemuidenaars meer en meer in de verdediging. Boys-speler Kees Duitemeijer, die ongelukkig speelde, viel geblesseerd uit. Nadat Marco Faassen met twee kopbal len (tegen de paal en naast) dicht bij een doelpunt was, was de kop bal van Doens wel raak: 2-1. Terneuzense Boys-Arnemuiden 2-1 (1-1). 3. Maarten Brasser 0-1, 36. Peter Doens 1-1, 79. Peter Doens 2-1. Scheids rechter S. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Jordi Goossen, Tim Faassen, Peter Doens (allen Terneuzense Boys), Marvin Meerman, Corjan Marijs, Leon van Belzen (allen Arnemuiden). Aantal toeschouwers: 200. GOES - Oostkapelle boekte in de tweede klasse E van het zaterdag voetbal een ruime 4-0-zege op WC'68 en klom daarmee naar de vijfde plaats op de ranglijst. Kapel le moest zeven treffers incasseren tegen Bruse Boys: 7-1. Oostkapelle-WC'68 4-0: WC'68 bleek geen partij voor Oostkapelle. Arjen Pattenier was de grote man bij de thuisclub. Halverwege de eerste helft bracht hij zijn ploeg op voorsprong. Diezelfde Pattenier scoorde na de pauze ook de 2-0 en de 3-0. Frank Dekker zorgde nog voor 4-0. Bruse Boys-Kapelle 7-1: Dimitri Hooftman opende de score en met twee goals maakte Gerard Vo gel er 3-0 van. Daarna incasseerde Kevin Joosse zijn tweede gele kaart en moest van het veld. Nog voor rust zorgde Hooftman voor 4-0. Na de pauze schoot Rob Oostrom uit een vrije trap de 4-1 binnen, maar door goals van Ro bin Meertens, Mats Willemse en opnieuw Vogel werd het nog 7-1. Zwaluwe-Nieuwdorp 2-3: Nieuw- dorp kwam op voorsprong via Ruud la Grand. Na een half uur zorgde Niels van der Stelt voor de gelijkmaker. Na de pauze bracht diezelfde Van der Stelt de thuisclub op voorsprong (2-1). In het laatste kwart van de wedstrijd zorgde Teun Rentmeester voor de gelijkmaker én de winnende tref fer voor Nieuwdorp. Serooskerke-Dinteloord 1-1: Serooskerke was de voetballende ploeg, kreeg veel kansen, maar paal en lat stonden een Walcherse treffer in de weg. Het gevaar van Dinteloord kwam vooral uit coun ters. Uit één daarvan zorgde Jacco de Gast voor de 0-1. Na de pauze ging Serooskerke op zoek naar de gelijkmaker. In de blessuretijd van de wedstrijd scoorde Alex de Vis ser namens de thuisclub alsnog de dikverdiende 1-1. Cadzand-aanvaller Angelo Martié (rechts) is net iets eerder bij de bal dan een verdediger van Spui. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren CADZAND - Door twee treffers in de beginfase zat Spui zaterdag in en tegen Cadzand al vroeg op ro zen. De bezoekers waren heer en meester, namen voor rust verder afstand en schonken de scheiden de trainer Eric van Britsom in zijn laatste derby uiteindelijk een 0-4- zege. Daar was niets op af te dingen, maar toch kwam het laatste fluit signaal van scheidsrechter Houdé uit Putte als een bevrijding. De ar biter, die Spui twee schoolvoor beelden van strafschoppen toeken de, had het bij een klein deel van de Cadzand-aanhang helemaal ver bruid. Dat leidde door volwassenen aan houdend tot onbeschofte verbale verwensingen aan zijn adres en op- ruierige teksten naar de spelers in het veld. Houdé bleef er kalm on der, maar toen Ronald Vanhijfte (Cadzand) hem een idioot noem de, trok hij een rode kaart. De Bra bander, die een klap van Angelo Martié (Cadzand) naar Jorg van de Mark was ontgaan, zei nog altijd veel plezier in het fluiten te heb ben. „Natuurlijk hoorde ik het pu bliek wel tekeer gaan", zei hij. „Maar daar distantieer ik me van. Ik heb wel een paar keer op advies van mijn assistent van Cadzand voor buitenspel gefloten, hoewel ik zeker wist dat hij er naast zat. Ik wilde heel even bij het publiek de druk eraf halen. Het stond toen toch al 4-0. Ik vind het vooral be langrijk hoe er na afloop wordt ge reageerd. Spelers gaven me netjes een hand en bedankten me. Er is niemand woedend naar me toege komen, ook niet uit het publiek. Is die speler die ik eruit heb gestuurd de voorzitter van de club? Dan heeft hij het verkeerde voorbeeld gegeven." Vanhijfte betuigde na afloop spijt. „Ik zei tegen een medespeler 'Laat die bal lopen'. Het was een achter bal, maar hij gaf een corner. Daar was ik in het vuur van het spel pis sig om." Cadzand-Spui ontspoor de niet, omdat in het veld uiteinde lijk het gezond verstand zegevier de. Spelers van de thuisploeg de den niet („Schop hem, schop hem") wat hen door aanhangers bij herhaling werd opgedragen. Die ongehoorzaamheid was inge geven door respect voor elkaar. Na tuurlijk waren er pittige duels en gebeurden er dingen die niet door de beugel konden. Scheidsrechter Houdé wuifde twee claims om een strafschop voor de thuisploeg weg. Cad- zand-trainer Ruud Cornells: „Ik vond hem op zich niet slecht flui ten. Wij hebben niet met onze kop gevoetbald. Spui was gewoon beter." Eric van Britsom (Spui): „Ik had gedacht dat het heel moei lijk zou worden, maar vandaag had Cadzand helemaal geen recht van spreken." Cadzand-Spui 0-4 (0-3). 13. Jelmer de Pooter 0-1,18. Arjan Kalisvaart 0-2, 37. Mark Otterloo (strafschop) 0-3, 70. Mark Otterloo (strafschop) 0-4. Scheidsrechter: R. Houdé (Putte). Rode kaart: 64. Ronald Vanhijfte (Cad zand). Gele kaart: Danny van Waes (Spui). Aan tal toeschouwers: 60.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61