Sport nederlaag Clinge kan voorsprong niet vasthouden Trainer Michel Leonhart bezorgt HVV'24 als invaller nog een punt Veel frustraties na afloop van wedstrijd tegen Dongen (o-i). RCS is na nipte zege nu alleen koploper Bedenkelijk niveau bij districtsfinale in Eede Hulster ploeg komt op bezoek bij 't Zand heel laat op gelijke hoogte. Terneuzense Boys B1 verliest van BSC B1 Van Stevendaal heerst in topklasse libre Monsternederlaag futsallers SSV'65 Voorwaarts heeft te weinig speelsters Eddy van den Bosch bezorgt Steen een punt tegen MOC'17. z PZC Maandag 11 februari 2008 33 door Aector Dooms TERNEUZEN - De i-o-overwinning van Dongen was gisteren gestolen, maar Terneuzen toonde zich een slechte verliezer. De frustraties lie pen na afloop hoog op en eindig den met opstootjes in de catacom ben, waar ook supporters van bei de clubs het nodig vonden om zich ermee te bemoeien. Wat was de aanleiding? Niels Burm van Terneuzen zou tegen stander Johnny Moerenhout een elleboogstoot hebben gegeven. De verdediger van Dongen lag op de grond en bloedde uit zijn neus. Volgens Burm zou Moerenhout vlak voor het einde tegen zijn elle boog zijn aangelopen. De hoofdrol speler wilde er verder niets over kwijt. In het Brabantse kamp werd be weerd dat een speler van Terneu zen een klap had uitgedeeld. „Zo ken ik Terneuzen niet. Het zou zo maar kunnen dat Moerenhout zijn neus heeft gebroken. De wedstrijd was al afgelopen toen ik mijn spe ler op de grond zag liggen", verze kerde Dongen-trainer Mart van Bree. Daarna ontstond er het nodi ge tumult. Terneuzen-voorzitter Anton Her mus: „We hebben ons een slechte verliezer getoond. De nederlaag hebben we aan onszelf te danken. Dit mag na afloop niet." Het inci dent gebeurde achter de rug van ar biter G. Briene. „Ik heb niks ge zien. Dus kan ik ook geen actie on dernemen." De scheidsrechter trok twaalf mi nuten extra speeltijd bij. In blessu retijd bezorgde invaller Koen Ger- rits Terneuzen een fikse kater door Dongen bij een uitval naar de i-o-winst te schieten. De rood zwarten hadden de malaise over zichzelf afgeroepen door de kan- Terneuzen krijgt legio kansen te- gen Dongen maar slaagt er niet in te scoren. De Brabanders doen dat in blessuretijd wel en stelen daarmee drie kostbare punten. sen onbenut te laten. Zo kreeg Dwight van Hulle bij vrije trappen en hoekschoppen van uitblinker Remco van Leeuwen drie kansen, maar ze waren gisteren niet aan de middenvelder besteed. Bovendien had doelman Davilo Verus prima reflexen in huis. Ook de niet fitte Jonathan Constancia, die na rust inviel, schoot van dichtbij een keer over. De Brabanders leken voor een punt naar Terneuzen te zijn geko men. Zo wisten ze het spel vaak te vertragen en bij dode spelmomen ten geen haast te maken. Voor Remco van Leeuwen was het balen. „We waren de betere ploeg en hadden op basis van een tech nisch overwicht en de kansen de wedstrijd moeten beslissen. We kunnen nog 24 punten halen", bleef de aanvoerder van Terneu zen optimistisch. Van Leeuwen had van het incident niet veel mee gekregen. „Het is tijdens de wed strijd nog gebeurd. Dongen bleef er na afloop over doorzeuren. Dat vond ik niet fair." De eerste helft was het duel, die als een topper werd beschouwd, zeer matig. Alleen Dennis de Kra ker, die later met een knieblessure uitviel, was met een schot op de paal nog het dichtst bij een treffer voor Terneuzen. Na rust was er doorlopend een overwicht voor de thuisploeg, maar Terneuzen faalde in de aftverking. Dongen had aan één kans genoeg. Nadat de gemoederen waren ge sust stapten de Brabanders met een in de bus om (mogelijk) ver der onheil te voorkomen. Maar wel drie punten rijker. Terneuzen-Dongen Terneuzen-Dongen 0-1. 92. Koen Gerrits 0-1. Scheidsrechter: G. Briene (In- gen). Gele kaart: Dwight van Hulle, Jonathan Constancia, Sinan Co- ban (allen Terneuzen), Johnny Moerenhout, Fabian Frishert (allen Dongen). Aantal toeschouwers: 300. GOES - RCS is na de veertiende speeldag alleen koploper in de tweede klasse van het zondagvoet bal. De Souburgse formatie won gisteren de lastige uitwedstrijd te gen Oosterhout: 1-2. RCS kwam na twintig minuten op achterstand. Dennis de Nooijer zorgde in de zeventigste minuut van dichtbij voor r-i, waarna tien minuten later Alwin van Ham de zege veiligstelde. EEDE - Het districtskampioenschap libre hoofdklasse in Eede is gewon nen door Remco van Oosterom van WRW. Invaller Johan de Pun- dert (De CaramBowl) werd twee de en Kees Huiszoon van VEG- ABV derde. Het niveau was beden kelijk. Een hoogste serie van 69 en een hoogste partij van 12.00 zijn in deze klasse geen hoogvliegers. Eén deelnemer kreeg een hele degrada tie aan de broek, vier een halve. door Peter van Kouteren TILBURG - Zaterdag lag hij nog in Egypte aan het strand, gisteren kopte hij zijn ploeg op gelijke hoogte tegen 't Zand (1-1). Trainer Michel Leonhart (41) van HW'24 kwam in de slotfase in het veld en tekende zelf voor de gelijkmaker. De trainer viel in, omdat Jari Vyae- ne na een conflict tijdens de trai ning naar de bank was verwezen maar niet kwam opdagen. Het gelijkspel was verdiend, maar de manier waarop de 1-1 tot stand kwam was volgens vriend en vij and discutabel. De inzet van Leon hart zou de doellijn niet zijn gepas seerd, beweerden de Brabanders. In de tumultueuze discussie die TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzense Boys raakten zater dag in de strijd om de eerste plaats achterop door een 3-1-nederlaag in de uitwedstrijd tegen BSC Bi. De Zeeuws-Vlamingen keken halver wege het duel al tegen een 3-0-ach- terstand aan. Verder dan een tegen treffer van Jordi Walhout kwam Terneuzense Boys na rust niet. Terneuzen Bi kwam uit tegen Beek Vooruit niet verder dan 0-0. SINT JANSTEEN - Met overmacht won Robert van Stevendaal het kampioenschap topklasse libre van de ZVB. Van Stevendaal start te in Sint Jansteen sterk, door in twee beurten Bram de Kraker te verslaan. Van Stevendaal maakte die partij uit met de hoogste serie (239) van dit kampioenschap. Zijn algemeen gemiddelde (43,47) was aan de finish ook veel hoger dan dat van de concurrentie. daarop volgde, kreeg de Brabander Pisano zijn tweede gele kaart. „Die kopbal werd absoluut vóór de lijn weggehaald", zei elftalleider Jack van Hooft van 't Zand. Assis tent-trainer Filip van de Bossche van HW'24: „Ik denk dat hij niet zat, maar dan zou het een penalty zijn geweest. De bal werd met de hand weggeslagen." Met een man minder wankelde de thuisclub in de toegevoegde tijd. „We hebben zeker nog een paar kansen gekregen", zei Van de Bos sche. Maar net als in de voorgaan de speeltijd waren die mogelijkhe den niet aan HW'24 besteed. Van de Bossche: „We hadden eigenlijk Trainer Michel Leonhart maakt als invaller de gelijkmaker voor HVV'24. De Hulstenaren laten in het uitduel met 't Zand veel mo gelijkheden onbenut. BERGEN OP ZOOM - De futsallers van SSV'65 moesten diep door het stof in de uitwedstrijd tegen koplo per FC Rif/'t Hoofd. In Bergen op Zoom verloor de ploeg met 16-4. Voor de rust kon SSV'65 nog aar dig partij bieden, maar na rust gin gen bij FC Rif alle remmen los. Van 3-1 liep de score toen heel snel op naar 16-4. Voor SSV'65 scoor den Bud Ashman, Mehmet Dolma (2x) en Menno van Tilburg. TERNEUZEN - Het basketbalduel tus sen de vrouwen van Scheldesport en Voorwaarts is zaterdag niet doorgegaan. Het duel stond ge pland in sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen, maar Voor waarts moest verstek laten gaan. De formatie uit Axel had een te kort aan speelsters. Vorige maand won Voorwaarts de Zeeuws- Vlaamse derby tegen Scheldesport nog verrassend met 56-49. met drie punten naar huis moeten gaan. 't Zand heeft in de tweede helft helemaal niet meer meege daan." Van Hooft ('t Zand): „Maar als wij twee of drie keer voor rust hadden gescoord, hadden ze niks te zeggen gehad." De ploeg uit Hulst begon tam aan de wedstrijd en toonde met de voetballes in Hulst eerder dit sei zoen in het achterhoofd ontzag voor de Tilburgers. Thomas Delfi- na schoot de thuisploeg halverwe ge de eerste helft op 1-0. Toen nie mand nog een cent voor de kan sen van HW'24 gaf, sleepte de trainer een punt uit het vuur. 't Zand-HVV'24 1-1 (1-0). 25. Thomas Delfina 1-0, 88. Michel Leonhart 1-1. ScheidsrechterE. Oosterom (Eindho ven). Rode kaart (2x geel): 88. Antonio Pi sano ('t Zand). Gele kaart: Kaai, Delfina (beiden 't Zand), Jaimy de Visser (HW'24). Aantal toeschouwers: 300. Clinge-doelman Vincent Martens stopt een inzet van Zierikzee-aanvaller Thomas Vos (liggend, links). foto Camile Schelstraete door Jos van Belzen VLISSINGEN - Drie van de vier bo venste ploegen op de ranglijst in de derde klasse A van het zondag voetbal wonnen hun wedstrijden nipt. VC Vlissingen was zaterdag avond even koploper na de i-o-ze- ge op Zeelandia Middelburg. Giste ren nam Zierikzee de eerste plaats weer over dankzij een 2-1-overwin- ning bij Clinge. De nummer drie, Roosendaal, won met dezelfde cij fers van hekkensluiter Walcheren. Alleen Goes won overtuigend met 3-0 van Dosko. MOC'17-Steen 1-1: De thuisploeg startte overtuigend, maar Steen herstelde zich al snel waardoor de wedstrijd in evenwicht kwam. Toch stond het halverwege 1-0 door een treffer van Eric van de Watering. Na rust hanteerden bei de ploegen veelal de hoge bal. Steen kwam langszij door een tref fer van Eddy van de Bosch (1-1) en maakte daarna de meeste aan spraak op de winst. Mede door een goede Brabantse doelman bleef het echter bij 1-1. Clinge-Zierikzee 1-2: Zierikzee maakte eerder dit seizoen nog ge hakt van Clinge (9-0). Gisteren kostte het de koploper aanzienlijk meer zweet om drie punten te pak ken. Percey Verlinden zette Clinge voor rust met een schot van zo'n Steen pakt bij MOC'17 een punt. Clinge verliest op eigen veld van Zierikzee. 25 op voorsprong. In de tweede helft stelde Zierikzee echter orde op zaken. Na een kwartier maakte Wesley Quist gelijk en vijf minu ten later werd Thomas Vos match winnaar. Vlissingen-Zeelandia Middel burg 1-0: In de eerste helft werd er niet echt aan klantenbinding ge daan aan de Irislaan. Alleen Dange- lo Martien en Denny ter Steege wa ren voor Vlissingen dichtbij de openingstreffer. Direct na de her vatting was het wel raak, toen Ray mond Wolff op keeper Wiegmans stuitte. De rebound was voor Da vy van Geersdaele (1-0), die daar mee matchwinnaar werd. Goes-Dosko 3-0: Uit één van de vele kansen in de eerste helft voor Goes opende Padden van de Wa ter na ruim een half uur de score: 1-0. De bezoekers konden hier slechts één goede mogelijkheid te genover zetten. Ook in de tweede helft werd Dosko onder druk ge zet, maar het duurde tot een kwar tier voor tijd voordat Martin Smaardijk de bevrijdende 2-0 bin nenschoot. Tien minuten later be paalde Padden van de Water met zijn tweede treffer de eindstand op 3-0. Roosendaal-Walcheren 2-1: De Brabanders kenden een redelijke start, maar vielen al snel terug. Toch werd het na een halfuur 1-0 toen een inzet van Kees Flipse via de Vlissingse doelman tegen het net eindigde: 1-0. Op slag van rust rondde Wouter van Belzen een uit val van Walcheren af met de gelijk maker: 1-1. Nick van Dijk bezorgde Roosendaal de overwinning met een treffer in de 78e minuut: 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59