Kater voor Terneuzen na dure Doelpuntenregen in vierde klasse Ruime zeges voor Sluiskil en Ijzendijke Mike van de Velde viert zijn rentree met twee doelpunten. Bij zes wedstrijden wordt in totaal liefst dertig keer gescoord. 11 32 Maandag 11 februari 2008 PZC Z TERNEUZEN - Van de topploegen in de vijfde klasse van het zondag voetbal wonnen Ijzendijke en Sluiskil hun duels afgetekend. Sluiskil versloeg Philippine met 4-1 en Ijzendijke won met dezelf de cijfers van Corn Boys. Sluiskil-Philippine 4-1 (2-1): Ferdi Kabal 1-0 en 2-0, Chiel de Smet 2-1, Ferdi Ka- bal 3-1, Kevin Sermijn 4-1. Qua veldspel was Philippine nau welijks de mindere van de thuis ploeg. Twee fouten in de verdedi ging zorgden voor ï-o en 3-1. De klap van de 3-1 kwam Philippine niet meer te boven. Corn Boys-IJzendijke 1-4 (1-3): Mike van de Velde 0-1 en 0-2, Thomas van Me- rode 0-3,1-3 (eigen doelpunt), Ivo van de Calseijde 1-4. Corn Boys begon goed, maar liet enkele kansen onbenut. Daarna was Ijzendijke gevaarlijker en voor al slagvaardiger. Bij Ijzendijke ver tolkte Mike van de Velde een hoofdrol. Hij was veertien maan den geblesseerd, is nu terug en gis teren scoorde hij dus twee keer te gen de ploeg uit Sas van Gent. Vogelwaarde-SDO'63 1-1 (0-1): Domini que de Koning 0-1 (strafschop), Wim De- laere 1-1 (strafschop). In de eerste helft was sprake van een evenwichtige streekderby. Na rust was de thuisploeg sterker. Bei de treffers kwamen er via een straf schop. Uitblinker was doelman Jo hnny de Bakker van SDO'63 die met een aantal uitstekende reddin gen voorkwam dat de punten in Vogelwaarde bleven. Croede-Sluis 2-1 (0-1): Byran Bentley 0-1, Sven Verploeg 1-1 en 2-1 (straf schop). Een rommelige wedstrijd van twee hardwerkende ploegen. Sluis verdiende wel iets meer. Het had in ieder geval pech dat het in de slotfase bij een 2-1-achterstand te gen de paal schoot. Oostburg-Craauw 1-0 (0-0): Peter van de Linde (strafschop) 1-0. Voor rust was sprake van een ge- lijkopgaand duel. Na de doelwisse- ling had Oostburg het beste van het spel. Twee minuten na rust scoorde Peter van de Linde uit een strafschop de enige treffer. Terhole-Hoofdplaat 0-1 (0-0): Jean-Paul van Hoeve 0-1. Terhole vocht voor wat het waard was. Hoofdplaat was meer in bal bezit, maar wist dat na rust in slechts één treffer tot uitdrukking te brengen. Schoondijke-Volharding 1-0 (0-0): Na than de Feijter 1-0. In de beginfase waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Daarna werd Schoondijke sterker, al bleef er wel dreiging van Volharding uitgaan. De thuisploeg had veel pech. Tot vier keer toe werd het houtwerk geraakt. Vijf minuten voor het ein de viel het enige doelpunt via een uitval van de thuisclub. Sluiskil en Ijzendijke boeken pro- bleemloze zeges. Sluiskil is met 4-1 te sterk voor Philippine, Ijzen dijke verslaat Corn Boys met de zelfde cijfers. door Jos van Belzen VUSSINGEN - Behalve in de wed strijd Hontenisse-RIA W. (0-1) werd er gisteren veel gescoord in de vierde klasse A. Koploper Aar denburg was met 4-1 te sterk voor Robur, terwijl naaste concurrent Breskens met 5-1 won in Koe wacht. Bij Luctor'88 tegen Axel (3-4) en Hulsterloo-Biervliet (4-3) werd zeven keer gescoord. Koewacht-Breskens 1-5: De thuis ploeg kwam na vier minuten nog wel op voorsprong via Robin Mari- man, maar bleek toch niet opge wassen tegen Breskens dat via Mi chel Meeusen en Erik de Rechter halverwege leidde met 2-1. Na de tweede treffer van Erik de Rechter (1-3) in de 69e minuut was het duel beslist. Michael Krijger en Joey van de Velde zorgden voor een 1-5-eindstand. Hulsterloo-Biervliet 4-3: Drie maal werd Hulsterloo op achter stand gezet, maar de ploeg kwam even zo vaak terug en trok uitein delijk in de slotminuut de wed strijd naar zich toe. Na de vroege openingstreffer van Ferry van Damme (0-1), maakte Joris Warns op aangeven van Niels Cornelis ge lijk (1-1). Op slag van rust nam Biervliet via Arthur Scheele op nieuw de leiding: 1-2. De tweede helft leverde drie treffers van Daan van Damme op, waardoor Hulster loo met 4-3 won. Tussendoor ken den de bezoekers via een eigen doelpunt van Niels Cornelis (2-3) echter voor de derde keer de weel de van een voorsprong. Luctor'88-Axel 3-4: Het eerste halfuur leverde maar liefst zes doel punten op, keurig verdeeld over. beide ploegen. Voor de thuisploeg scoorden Thijs van den Dries, Joh nny Nieuwdorp en Rutger van Rossum, terwijl Timo de Bruin, Marco Plasschaert en Jordy Bolle- man dit aan de andere kant de den: 3-3. Na rust eindigde een kop bal van Mark Raas tegen de lat, waarna Johnny Nieuwdorp uit de rebound opnieuw de lat raakte. Kort voor tijd werd Kevin Schot matchwinnaar voor Axel door de 3-4 binnen te schieten. Aardenburg-Robur 4-1: De heen wedstrijd was met 5-3 in het voor deel van Robur geëindigd. Toen de bezoekers via Dennis Weijers al na drie minuten een voorsprong na men, was er dus even sprake van schrik bij de koploper. Al snel maakte Niek van Sprundel echter gelijk (1-1) en hij maakte er, op aan geven van Martin van Vooren, na een half uur ook 2-1 van. Na rust rondde Van Vooren eerst een solo af met de 3-1. Daarna gaf hij de as- sist waaruit Niek van Sprundel de eindstand op 4-1 bepaalde. De zondag-vierdeklassers scoren er lustig op los. Breskens maakt vijf doelpunten koploper Aar denburg, Axel en Hulsterloo sco ren vier keer. Hontenisse-RIA W. 0-1: Twee ploegen met veel inzet, maar wei nig echte kansen, zo was het beeld voor rast. De thuisploeg kwam hierbij na een half uur goed weg toen een kopbal van Arno Verlin de op de kruising eindigde. Kort na rust speelden twee spelers die RIA W. in de winterstop zijn ko men versterken een hoofdrol: Da- ryl Rawidjan werd gevloerd, Quin- cy Tjan-Asem benutte vervolgens de toegekende strafschop: 0-1. Kwadendamme-Patrijzen 1-3: In deze Zuid-Bevelandse derby ken den beide teams een helft een overwicht. Voor rast liet een ster ker Kwadendamme enkele goede kansen onbenut, maar ging de ploeg via een treffer van Arjan Franse toch met een i-o-voor- sprong richting kleedkamers. Het duurde tot de zeventigste minuut voordat een sterker Patrijzen via William Sallet langszij kwam. Daarna liepen de bezoekers via Ga briel Sapulete en Rick de Punder uit naar 1-3. Terneuzen-aanvaller Sinan Coban draait weg van een verdediger van Dongen. Zijn inzet zal vervolgens op de paal belanden. Aanvoerder Remco van Leeu wen kijkt op de achtergrond toe. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58