Sport Hoek heeft geen aanval meer Zelfs strafschop is niet besteed aan Kioetinge Bar slechte wedstrijd tegen GVW gaat met o-i verloren. Twee clubkenners krijgen leiding bij Hoek Geinoord bezorgt Zeeuwse hoofdklasser negende verlies op rij. Z PZC Maandag 11 februari 2008 31 door Frits Bakker HOEK - De speelwijze is al niet meer des Hoeks en dat zal in de ko mende weken niet veel beter zijn. Met één spits, in een ontroerend slechte wedstrijd, werden de Zeeuws-Vlamingen zaterdag op ei gen veld verslagen door GVW (o-i). En die ene spits, Ferry Alf- ons, werd ook nog uit het veld ge stuurd. De rode kaart, in de zestiende mi nuut na de rust, werd gegeven om dat de Hoekse aanvaller in een op stootje een tegenstander bij de keel pakte. De Friese arbiter J. de Vries (uit Tietjerkstradeel) deelde in de malaise van de wedstrijd. Hij trapte blind in het provocerende gedrag van GVW en trad ook te zwak op tegen de irritante reacties van Hoek. Daardoor werd er meer gepraat en geruzied in het veld dan gevoetbald. Willem Leushuis, die als gevierde trainer wel een erg mager jaar be leeft in Hoek, had zich geëergerd aan het gedrag van de scheidsrech ter en de tegenstander, maar gaf ook het eigen onvermogen van het elftal toe. De slappe start en het gebrek aan scherpte in de duels hadden een verlammende uitwerking op de rest van de wed strijd. Hoek liet zich in de startfase imponeren door de agressie bij GVW en kon pas na rust met tien tegen elf een paar keer gevaarlijk uitbreken. „We zijn afgetroefd op gogme", vond Leushuis. „En de scheidsrech ter heeft dat nog in de hand ge werkt door GVW toe te staan het tempo uit de wedstrijd te halen." Daarmee was de wedstrijd aardig getypeerd, maar er was met de thuisclub nog veel meer mis. Hoek was uitermate zwak in de combi naties, had veel te veel tijd nodig om vanaf de eigen helft een aanval lende actie te lanceren en had niet het vermogen om na de rust nog iets van een offensief op te zetten. De o-i, van de voet van Wouter van Hoof, die in de vierde minuut na rust de schutterende verdedi ging mocht omzeilen, bleef in de slotfase op het scorebord. Gideon Imagbudu schoot nog een keer over uit een hoekschop en Stijn Mahieu, de nieuwe, maar weinig indruk makende aanwinst, kopte de verkeerde kant op. Het waren zowat de enige kansen na de rust. GVW kreeg er een paar meer en verzuimde onder meer in een twee tegen één-situa tie de o-t iets comfortabeler te ma ken. Het zesde verlies, in negen wed strijden met Leushuis, baart voor al zorgen, omdat de ploeg aanval lend na het wegvallen van Bakx, Schot, Okoro en tijdelijk ook Yse- baert geen kwaliteit meer uit straalt. Ferry Alfons stond, totdat hij na de rust werd weggestuurd, bijna altijd eenzaam voorin, nau welijks gesteund door acties van |"W Hoek beleeft sombere tijden. De hoofdklasser gaat op eigen veld onderuit tegen CVVV. De ploeg moet de komende weken boven dien spits Ferry Alfons missen. opkomende mensen. De Belgen Grozdanic en Mahieu, om die re den in de winterstop gehaald, lie ten zich ondersneeuwen op het druk bevolkte middenveld. Leushuis bekende later dat het wei nig attractieve systeem vanuit de spelersgroep is gekomen. „Het is in overleg gebeurd", zei hij, „om dat we in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Lokeren en daarna tegen Sparta Nijkerk heel weinig kansen weggaven." De realiteit is ook dat Hoek zelf nog nauwelijks voor de goal ver schijnt en in deze vorm niet de po tentie heeft om dit soort wedstrij den te winnen. Karakteristieken Hoek-GVW 0-1 (0-0). 49. Wouter van Hoof 0-1Scheids rechter: J. de Vries (Tietjerkstra deel). Rode kaart: Ferry Alfons (Hoek). Gele kaart: Djamel Buy- se, Gideon Imagbudu, Kenneth Okorley (Hoek), Dennis Schaap, Wouter van Hoof (GVW). Aantal toeschouwers: 525. Hoek: Joan van Belzen; Pieter de Munnik, Björn Langeveld, Giovanni Siereveld, Maarten van Rosevelt (69. Mamadouba Gueye); Gideon Imagbudu, Dja mel Buyse (50. Bert den Ha mer), Stijn Mahieu, Alain Groz danic, Ramazan Kesikbas (69. Kenneth Okorley); Ferry Alf ons. Geinoord-Kloetinge 1-0 (1-0). 18. Peter Straver 1-0. Scheids rechter: J. Jansen (Ridderkerk). Gele kaart: Jeffrey Lammers, Peter Straver, Daniël Oosten dorp (Geinoord), Joffrey Gel dof (Kioetinge), Aantal toe schouwers: 175. Kioetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Arjan van der Smis sen, Joffrey Geldof; Jaap Esser (84. Laurens de Maat), Niels Kole (73. Robin de Pagter), Cor- né Schilperoort; Mervin Nie- mantsverdriet (59. Kyle Does burg), Daan Esser en Regilio Pi- Ferry Alfons (rechts) krijgt na een opstootje rood. foto Peter Nicolai door Frits Bakker HOEK - Het trainersduo Paul Telussa/Jan Verdegem krijgt vol gend seizoen de technische leiding over het elftal Hoek. De overeen komst met de twee oefenmeesters, die al enkele dagen in de maak was, werd zaterdagmorgen beklon ken. De Souburger Telussa (56) en de Belg Verdegem (38) gaan samen al le trainingen en wedstrijden vol gen. Ze werken volgens afspraak met het bestuur op basis van gelijk heid, maar Telussa krijgt de eind verantwoording. „We doen alles samen", vertelde hij zaterdag, „maar als er een eindbeslissing wordt genomen, zal ik dat doen." Met de combinatie van de twee trainers heeft de hoofdklasser geko zen voor een duo dat de club door en door kent. „We vinden het zelf een ideale combinatie vanwege de twee karakters", zei voorzitter Jo hn Smael, die benadrukte dat er geen sprake is van een stro man-model. Telussa zal overigens pas in een later stadium het diplo ma halen om een hoofdklasser te mogen trainen, Verdegem heeft die papieren op zak. „Het zijn twee trainers die bij Hoek een reputatie genieten", zei Smael, die zaterdagmorgen pas het jawoord kreeg van Verdegem. Te lussa had al eerder een akkoord. „De overweging om voor dit mo del te kiezen, is zorgvuldig ge maakt", aldus Smael. „Telussa heeft als interim geweldig gepres teerd en Verdegem heeft in Hoek ook een uitstekende naam." De twee trainers zullen in princi pe bij alle trainingen en wedstrij den aanwezig zijn. Voor Telussa, die ook Jong Ambon blijft trainen, houdt dat in dat hij vijf avonden in een week op het veld staat. Hij gaat op dinsdag zelfs twee clubs trainen: vroeg in de avond Hoek en daarna Jong Ambon. Hoek zal geen vervanger voor Te lussa aantrekken als scout. Het be stuur zoekt naar een andere con structie. Smael: „We gaan in het land en over de grens uitkijken naar mensen die ons helpen bij het scouten van spelers." door Rudy Boogert NIEUWEGEIN - Het was dé kans voor Kioetinge om eindelijk weer 's te scoren. Een minuut na de ope ningstreffer van Geinoord kreeg de noodlijdende hoofdklasser een strafschop. Corné Schilperoort zet te zich achter de bal, maar zijn in zet werd gekeerd door de doel man. Klemvast. „Een gebrek aan concentratie", bekende de schut ter. Het doelpunt van Geinoord bleef vervolgens het enige in de wed strijd. Kioetinge verloor voor de negende keer op rij en zag de con currentie (die dat eigenlijk niet meer is) uitlopen. „Het wordt een moeilijk verhaal", constateerde Schilperoort. Maar dat had de nummer laatst zaterdag volledig aan zichzelf te wijten. Zelfs de trainer van Geinoord, Bert van Sas, erkende dat ruiter lijk. „Kioetinge had recht op meer", zei hij. „Maar als je de wind mee hebt, vallen twijfelgeval len jouw kant op. Als je de wind tegen hebt, niet." Daarmee doelde Van Sas op een doelpunt van Kioe tinge in blessuretijd dat geen doel punt werd. Toen Kioetinge met man en macht jacht maakte op de gelijk maker slingerde Schilperoort nog maar 's een bal voor de pot. Inval ler Kyle Doesburg kopte in, maar de doelman redde met zijn benen. De rebound werd ingekopt door Regilio Pinas en volgens de Kloe- tinge-lezing pas achter de doellijn weggewerkt. „Een meter erach ter", zag Schilperoort, die prak tisch op de achterlijn stond. Vlak achter hem stond assis tent-scheidsrechter Blankendal, maar die vond niet dat de gelijkma ker was geboren. En door op die arbitrale beslissing te wijzen kon Kioetinge weer even de aandacht afleiden van het eigen falen. Want een echte hoofdklasser had het zwakke Geinoord na negentig mi nuten al lang en breed op achter stand moeten zetten. Alleen in de eerste twintig minu ten toonde Geinoord dat het revan che wilde nemen voor de 5-0-ne- derlaag die het in de vorige speel ronde leed tegen Spakenburg. Dat Trainer Ceinoord: 'Als je de wind mee hebt, vallen twijfelgevallen jouw kant op' kwam ook doordat Kioetinge de bal in die fase behandelde als zijn vijand. Het oogde slordig en onze ker. Maar na het tegendoelpunt was Kioetinge een uur de betere ploeg. Het doelpunt viel (weer) uit een vrije trap, een indraaiende rich ting de eerste paal. Daniël Oosten dorp schampte de bal, Peter Stra ver rondde af: 1-0. Diezelfde Stra ver vloerde een minuut later Regi lio Pinas in zijn eigen strafschopge bied. Strafschop. Na André Siere veld eerder dit seizoen miste ook Schilperoort vanaf elf meter. En Kioetinge ging door met mis sen. Pinas had er al twee op zijn naam staan, toen Schilperoort op de lat schoot, een schot van Nie- mantsverdriet gered werd en ook diens corner (één van de twaalf) ternauwernood uit het doel werd gehouden. In de tweede helft kreeg Pinas nog een kopkans en hield Jaco van der Schee Kioetinge in de race door het gif uit enkele counters te keepen. Kioetinge bleef echter op tien luizi ge competitiedoelpunten staan. „Een belachelijk laag aantal", vond Schilperoort. „Geinoord was één van de ploegen die we moesten kunnen hebben. Maar ja, dit sei zoen is geen enkele tegenstander makkelijk." Corné Schilperoort WW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57