Tributeband benadert echte Pink Floyd (O Belg twee keer gepakt West-Zeeuws-Vlaanderen is steeds populairder bij profclubs Drie uur lang muzikaal en visueel spektakel in het Scheldetheater. Nieuwvliet voortaan basis voor clubs als NAC, RKC en Beerschot Inwoner van Knokke trok zich niets aan van rijverbod. Luchtje leidt politie naar hennepkwekers Dirigent Dief van reclamebord op heterdaad betrapt Bromfietser gewond bij val in Biervliet Jt M >14 Maandag 11 februari 2008 PZC door Ronald Verstraten TERNEUZEN - „Ik merk dat er wel eens wat misverstanden zijn over het aanstaande concert van Pink Project", zegt Johnny Geeve van Music Promotion Benelux. Maar de Pink Floydavond, zondag in het Scheldetheater in Terneuzen, is géén klassieke uitvoering en dat de legendarische rockers zelf zouden komen, is natuurlijk helemaal on voorstelbaar. Maar het gaat er alle maal wel sterk op lijken. Op de dag af is het op 17 februari veertig jaar geleden dat de legenda rische band in het Patronaatsge bouw in Terneuzen stond. Bijna het eerste concert in Nederland. En in elk geval het eerste met Da vid Gilmour in plaats van Syd Bar rett in de gelederen. Om die mijl paal te vieren is volgens Geeve de 'misschien op één na beste tribute band ter wereld' ingehuurd: Pink Project. En na onder andere Rot terdam heeft die dus de Schelde- stad opgenomen in de Sleepwal king Back Again-Tour. Radioman Geeve is technicus bij Terneuzen FM, maar ook en mis schien wel vooral, muziekliefheb ber. Uitgaande van pop en rock, duikt hij graag in de muziekge schiedenis van lang voor zijn tijd. De 44-jarige oud-Axelaar, fungeert ook als technicus bij het concert van Pink Project. Net zoals hij dat deed bij de eerste concerten die de tributeband ruim dertien jaar gele den gaf in Den Plaag. „Ze zijn in tussen zo gegroeid, dat ze de sound van Pink Floyd benaderen", vindt hij. En popcritici waren dat kennelijk roerend met hem eens, na optredens afgelopen september tijdens het Haagse Rock in the Park. Oorspronkelijk opgezet op initia tief van Peter Chattelin uit Zoeter- meer, speelde de band aanvanke lijk The Wall na. Maar inmiddels zijn er verschillende thema's en tours aan de orde geweest. Chatte lin is als bassist van het veelkoppi ge Project uiteraard fan van Roger Waters, terwijl voor gitarist Ruud Verwijk dan weer David Gilmour de grote held is. Dat zorgt voor een evenwichtig repertoire. Dat loopt van Echoes tot aan huidig so- lowerk. Maar in Terneuzen gaat de band ook nummers spelen uit de oertijd, toen wijlen Syd Barrett de frontman van de groep was. Inclusief pauze duurt de show drie uur. Er valt niet alleen muzikaal te genieten, maar er is ook het nodi ge visuele spektakel. Natuurlijk ko men daar laser en video aan te pas. Maar Geeve verklapt dat een kopie van de 'flying pig' uit Ani mals door het theater gaat vliegen. Daarvan zal een volle zaal getuige zijn, hoopt Music Promotion Bene lux. En met tweederde van de kaar ten al verkocht, gaat het de kenne lijk de goede kant op. Zoals aangekondigd is Charles Be- terams, de auteur van Pink Floyd in de Polder, erbij en is er een stand vol Pink Floyd-spul. Pink Project begint om 20.00 uur. De entree kost 25 euro. door Frank van Cooten NIEUWVLIET - West-Zeeuws-Vlaan deren wordt steeds populairder bij betaald-voetbalorganisaties. Clubs als NAC, RKC, Jong Ajax en Beer schot slaan hun trainingskamp re gelmatig op in deze streek vanwe ge het mooie weer, de rust, het strand en de mooie hotels. De be langstelling voor het gebruik van gemeentelijke sportvelden is groeiende, constateert de gemeen te Sluis. Het dagelijks gemeentebestuur wil best meewerken aan het verzoek van een betaalde voetbalorganisa tie voor gebruik van een van de ge meentelijke sportvelden maar niet tegen elke prijs. De profvoetballers laten immers hun sporen na op een veld. En die velden moeten na tuurlijk wel bespeelbaar blijven voor de eigen verenigingen, meent de gemeente. Het college heeft daarom op een rij gezet hoe in het vervolg om te gaan met dergelijke verzoeken ge durende de zomer- en winterperio de. Besloten is in het vervolg zorgvul dig om te gaan met dergelijke ver zoeken en het recreatieveld in Nieuwvliet in principe aan te wij zen als plaats voor een trainings kamp. Nieuwvliet heeft immers geen amateurclub. Dit veld is overigens al bekend ter rein voor profclubs als NAC uit Breda en RKC uit Waalwijk. Die hebben al eens op dit veld ge traind. Dit veld is ook ideaal van wege de ligging dicht bij het strand en bij de hotels. Ook kun nen trainingen in alle rust worden afgewerkt. Alle voetbalverenigingen en de Dorpsraad Nieuwvliet worden schriftelijk geïnformeerd over het collegebesluit. door Frank van Cooten IJZENDIJKE - De politie heeft zater dagavond een dronken Belg twee keer gepakt. De eerste keer reed hij over de Oranjestraat in IJzendijke. De poli tie zag een auto die plotseling in de berm parkeerde. De politie vond dit niet in de haak en sprak de bestuurder aan. Al snel bleek wat het euvel was. Hij had te veel gedronken. De twintigjarige Belg uit Knokke kreeg een bekeuring voor het rijden onder invloed en nog een voor het rijden zonder rij bewijs. De agenten legde hem uit dat hij vijf uur niet mocht rijden, maar daar trok hij zich weinig van aan. Twee collega-agenten troffen de man een paar uur later immers weer aan achter het stuur van zijn auto. De auto werd weer aange houden omdat de collega's wisten dat hij een rijverbod had. Dit keer werd de Belg aangehou den en overgebracht naar het bu reau. Daar legde hij een verklaring af. Om te voorkomen dat hij voor de derde keer in de fout zou gaan, mocht hij dit keer zijn auto achter laten op het politiebureau. Een paar uur eerder was al een bestuur der aangehouden op de Nering- weg in Oostburg. Deze man had maar liefst vijf keer te veel gedron ken. Jennifer zit nog maar enkele weken op klarinetles. Onlangs had de kleine meid al haar eerste optreden voor een pu bliek. Het spreekt vanzelf dat deze histo rische gebeurtenis door haar fami lie op film werd vastgelegd. De volgende dag bekeek Jennifers oudere zus thuis haar verrichtin- Tip? redactie@pzc.nl gen. Ze zag haar ingespannen ge zichtje, geconcentreerd turend op de bladmuziek. „Moest je niet naar de dirigent kij ken?", vroeg ze. Maar daar had Jennifer kennelijk geen enkele behoefte aan gehad. „Nee!", antwoordde ze resoluut. „Die zat alleen maar met z'n ar men te zwaaien." TERHOLE - Surveillerende agenten roken gistermorgen uit een wo ning aan de Hulsterweg in Terhole een flinke henneplucht. In het huis waren bij nadere inspectie drie personen bezig met het knip pen van hennepplanten. Die zijn aangehouden. Het gaat om twee vrouwen (62 en 42 jaar uit Stekene en Sint Niklaas) en de bewoner van het pand. De politie nam enke le kilo's hennep in beslag. TERNEUZEN - Een dief van een re clamebord in Terneuzen is zater dagnacht op heterdaad betrapt. Dankzij cameratoezicht zag een alerte agent op deze camera hoe de 21-jarige Terneuzenaar een re clamebord bij een restaurant in de Korte Kerkstraat wegnam. Hij gaf het signalement door aan colle ga's. In de Noordstraat fietste de man met het bord onder zijn arm in de handen van de politie. BIERVLIET - Een zestienjarige jon gen raakte zaterdagavond rond 20.00 uur op de Sint Pietersdijk in Biervliet de controle over zijn brommer kwijt en viel. Hij krab belde op, belde bij een huis aan en vroeg of hij binnen mocht komen. Vervolgens zakte hij in elkaar. De jongen is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Inmid dels maakt hij het goed en heeft hij alleen wat beurse plekken. Johnny Geeve van Music Promotion Benelux bij het affiche van de Pink-Floyd-avond in het Scheldetheater in Terneuzen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52