tl\ I- nland Actie tegen kap van bijzondere bomen Zoontje (9) zet auto aan de kant nadat zijn vader onwel was geworden Weinig privacy patiënt bij huisarts Grote olievlek voor kust bij Scheveningen Ongeluk voorkomen door heldhaftig optreden van Lars. Bomenstichting vindt dat te veel bomen onnodig worden gekapt. Demonstratie tegen Scientology Kerk Treinen bij Rotterdam urenlang gestremd Eurobankbiljet komt meestal uit buitenland Automobilisten rijden in op politieagenten Volle wegen richting kust door mooie weer Vrouwen laten kind na winkeldiefstal achter Scheidingsbeurs in Utrecht populair 4 I Maandag 11 februari 2008 PZC OUD GASTEL - De negenjarige Lars Jongenelen uit Oud Gastel is het hele weekend overspoeld met reac ties vanwege zijn heldhaftige optre den van zaterdagmorgen. De voor zijn leeftijd flink uit de kluiten ge wassen jongen reageerde heel koel bloedig door de auto van zijn va der aan de kant te zetten toen die achter het stuur getroffen werd door een epileptische aanval. Dat gebeurde op de A58 onder Et- ten-Leur. Met een vaartje van 120 km raakte vader los Jongenelen buiten kennis, waarop zijn zoon vanaf de bijrijdersplaats het stuur overnam. Lars stuurde de auto de berm in, ontweek een paar ver keersborden en zag kans de wagen tot stilstand te brengen door tegen het schuine talud op te rijden. Een paar uur later was hij thuis in Oud Gastel alweer met buurtkinderen op straat aan het spelen. Lars en zijn vader Jos waren zater- Op de A58 bij Etten-Leur raakte Jos Jongenelen buiten kennis na een epileptische aanval. Zijn zoontje nam het stuur over en zette de auto aan de kant. dagochtend onderweg naar Et- ten-Leur waar Lars met de junio ren van SC Gastel een voetbalwed strijd tegen Internos moest spelen. „We hadden ons verslapen, de trai ner had al gebeld waar ik bleef Hij had me hard nodig, want we ston den bij de rust al met 4-0 achter. Ik zat voorin naast mijn vader, te praten over auto's, want ik hou veel van auto's. Ineens merkte ik dat we op vluchtstrook reden. Ik riep: hé pap, kijk uit, je rijdt op de vluchtstrook, maar toen was hij al buiten kennis. Ik heb toen het stuur gepakt en heb de auto ver der de berm ingestuurd. Dat hob belt wel verschrikkelijk hoor, ik moest het stuur goed vasthouden, gelukkig ging het allemaal goed, maar ik ben me wel kapot ge schrokken." Toen ze stilstonden, stopten twee andere auto's. „In de ene zaten een meneer en een me vrouw die onderweg waren naar de bevalling van hun dochter. De meneer uit de andere auto heeft 112 gebeld. De politie zei meteen dat ze het heel goed vonden wat ik gedaan had. Anders had het veel slechter af kunnen lopen." Vader Jos was toen alweer bij zijn positie ven, hij hoefde ook niet met de ambulance naar het ziekenhuis, maar zelf terug rijden durfde hij niet. DEN HAAG - Patiënten die bij hun huisarts komen, genieten onvol doende privacy. Dat constateert de Consumentenbond na een enquê te onder ruim vierhonderd huis artsbezoekers. Vooral de vertrou welijkheid van de gesprekken die patiënten aan de balie voeren, laat te wensen over. Ruim tweederde van de ondervraagden zegt dat ze de gesprekken vanuit de wachtka- HILVERSUM - De Bomenstichting is gisteren begonnen met een lande lijke actie tegen het kappen van bo men die bepalend zijn voor hun omgeving. In het Vara-programma Vroege Vo gels op Radio 1 werd gistermorgen het meldpunt Kappen! geopend, waar natuurliefhebbers bedreigde bomen kunnen doorgeven. Op tientallen plekken in Neder land worden beeldbepalende bo men en boomgroepen geveld. Vaak leidt dat tot grote plaatselijke of regionale ophef. Als voorbeeld werd in de uitzen ding aandacht besteed aan het Bijl merpark in Amsterdam-Oost. Daar worden nu zo'n 8500 volwas sen bomen geveld. In het Gelderse dorp Velp is grote ophef ontstaan over de kap van ruim zeventien hectare bos in het natuurgebied Rozendaalse Veld na bij het nationaal park Veluwe- zoom. De gemeente Rheden wil het bos kappen om er een zandver stuiving voor in de plaats te krij gen. Veel gemeenten, provincies, tuin- bezitters en andere grondeigena ren maken volgens de initiatiefne mers plannen waarbij onnodig bo men sneuvelen. „Bomenrijen met waardevolle ei ken, een houtwal met berken, een bosje elzen en wilgen of soms zelfs een heel park dreigen dan te verdwijnen. Maar ook de tuineige- naar die de prachtige beuk in z'n achtertuin wil weghalen omdat hij er 'alleen maar last van heeft'. Terwijl bijna iedereen ervan over ig Er worden onnodig te veel bo- men in ons land gekapt. Dat vindt de Bomenstichting, die hier tegen actie gaat voeren samen met Vroege Vogels. mer kunnen zien, een kwart kan ze ook verstaan. Een derde van de wachtenden zegt mee te kunnen luisteren met telefoongesprekken van de assistente. De Consumentenbond wil naar aanleiding van de enquête gaan praten met de Landelijke Huisart sen Vereniging. Die adviseert haar leden over de inrichting van de praktijkruimtes. AMSTERDAM - Enkele tientallen mensen hebben gisteren actie gevoerd te gen de Scientology Kerk. Ze deden dat op de stoep van de religieuze bewe ging aan de Nieuwewijds Voorburgwal in Amsterdam. Ook elders in de we reld werd gisteren geprotesteerd tegen Scientology. De organisatoren ach ter de actie noemen zich Anonymous. Ze willen waarschuwen voor de geva ren van de Scientology kerk. Volgens Anonymous worden leden van de be weging financieel en lichamelijk uitgebuit en scheurt de kerk families uit elkaar. foto Robin Utrecht/ANP tuigd is dat bomen goed zijn voor de C02-compensatie en tegen de luchtverontreiniging", aldus de ini tiatiefnemers. Onlangs was de beroemde kastan jeboom in de tuin achter het Anne Frankhuis in Amsterdam volop in het nieuws. Omwonenden en bo- menliefhebbers verzetten zich met succes tegen de voorgenomen kap. De boom mag zeker de eerstko mende vijfjaar blijven staan. Sommige gemeenten voeren overi gens inmiddels actief beleid in een poging beeldbepalende bomen te behouden. Zo heeft Rheden alle bijzondere bomen in deze gemeen te op de Veluwezoom laten inven tariseren. Dat resulteerde in een lijst met honderden bomen die niet mogen worden gekapt. Het radioprogramma Vroege Vo gels gaat samen met de Bomen stichting een inventarisatie maken van bomen in Nederland die op de nominatie staan om te worden omgezaagd. SCHEVENINGEN - De Kustwacht is gisteravond begonnen met het op ruimen van een grote olievlek voor de kust van Scheveningen. Waar de olie vandaan komt, is niet bekend. De substantie drijft zo'n 30 kilometer voor de kust. De kans dat de olie op het strand be landt, is klein, aldus een woord voerder van de Kustwacht. Bij de ontdekking gisterochtend was de vlek ongeveer 9 vierkante kilometer groot. In de loop van de avond was de vlek al aanmerkelijk geslonken. In overleg met Rijkswa terstaat Noordzee werd het oliebe- strijdingsvaartuig Area ingezet. Vandaag gaat de schoonmaak ver der. 'A\Ak£M VAIB- EINÖELIJK WIMST ROTTERDAM - Door een grootschali ge seinstoring reden er gisteroch tend geen treinen van en naar Rot terdam Centraal. Oorzaak was een grote seinstoring die rond half tien ontstond, aldus een woordvoerster van Prorail. Reizigers kregen te ma ken met vertragingen van meer dan een uur. Vrijdagochtend was er ook al een grote sein- en wisselstoring bij Rot terdam Centraal. AMSTERDAM - Nog nooit zaten er in Nederlandse portemonnees zo veel eurobankbiljetten van buiten landse makelij. Slechts 26 procent is nog in Nederland gedrukt. Een laagterecord, zo blijkt uit onder zoek van de website eurobill- tracker.com. Een jaar geleden was nog 40 pro cent van de eurobriefjes in ons land van Nederlandse makelij. HEERLEN - Twee automobilisten hebben afgelopen weekeinde in Limburg ingereden op agenten. In Heerlen arresteerde de politie zaterdagnacht een negentienjarige Duitser. Die reed achteruit op een agent in, toen die de auto tot stop pen maande. De nacht daarvoor reed een nog onbekende Franse bestuurder op de A2 bij Eijsden in op agenten tij dens een controle. SCHEVENINGEN - Nederland is er gisteren massaal op uitgetrokken om te genieten van het mooie weer. De ANWB registreerde volle wegen richting kust. Voor veel strandtenthouders kwam het mooie weer en de toe loop van dagjesmensen te vroeg. De meeste zaken mogen pas op 1 maart open of beginnen met bou wen. VLIJMEN - Bij een winkeldiefstal in Vlijmen hebben zaterdag vier vrou wen een eenjarig kind achtergela ten in een winkelwagen. Ze wil den met tassen vol boodschappen zonder te betalen de winkel uit lo pen, maar werden aangehouden voor een tassencontrole. Daarop renden ze zonder buit de winkel uit. De politie kon later drie van hen arresteren toen ze terugkeer den om het kind op te halen. UTRECHT - De eerste scheidings beurs in Utrecht heeft zaterdag dui zend bezoekers getrokken. Organi sator Felix Merks is uiterst tevre den met het resultaat. Vooral de workshops over relatiecoaching, probleembehandeling en het op lossen van financiële complicaties rond de scheiding werden drukbe zocht. Ook de pers kwam in gro ten getale op het evenement af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4