All Ready trakteert publiek op showtje Renesse maakt vijf Overwerk Zierikzee in Clinge Terneuzense Boys neemt verder afstand Thomas Vos maakt beslissende doelpunt voor koploper: 1-2. Duiveland enige winnaar in top van derde klasse Zierikzeese korfballers grijpen laatste strohalm met beide handen. Arjen Pattenier loodst Oostkapelle naar kop in de tweede periode. Dreischor lijdt eerste nederlaag sinds drie maanden. 34 Maandag 11 februari 2008 PZC S door Rudy Boogert CLINGE - Het kostte aanzienlijk meer zweet dan de heenwedstrijd, maar de oogst was hetzelfde: drie punten. Zierikzee won gisteren met 1-2 bij Clinge, waarvan het eer der dit seizoen gehakt maakte (9-0). De Schouwse zondag-der deklasser handhaafde zich daar door aan de kop van de ranglijst. Halverwege de wedstrijd keek Zie rikzee zelfs tegen een t-o-achter- stand aan. „Eén keer kwam Clinge voor onze goal, het was meteen een doelpunt", zag trainer Marco Groeneveld. Een schot van Percy Verlinden viel vanaf zo'n 25 meter onder de lat achter doelman Peter Brussé. „Toen waren we even de kluts kwijt", vond Groeneveld. „Maar daarna herpakten we ons. In het laatste kwartier voor rust werd er vier keer een bal van ons van de lijn gehaald." De rust brak niette min aan met een achterstand voor Zierikzee, waar Nick Kappetijn als spits was gestart. Na rust paste Zierikzee het tempo aan aan het slechte veld. Na een kwartier maakte Wesley Quist ge lijk, op aangeven van Rutger Koo- man. Vijf minuten daarna werd Thomas Vos matchwinnaar, op aangeven van Benjamin Verwest. Nadat een inzet van Vos nog van de lijn werd gehaald en het slotof- fensief van Clinge dreigend maar niet gevaarlijk werd, stak Zierikzee opnieuw een driepunter in de tas. Eén van de uitblinkers in de Zierik- zee-gelederen, was Mathijs Hage. Deze week gaat de aanvoerder op gesprek bij zondag-hoofdklasser Baronie, waar Peter Maas de nieu we hoofdtrainer is geworden. Ben jamin Verwest kreeg gisteren een gele kaart wegens praten en is daar door geschorst voor het volgende uitduel van Zierikzee bij Meto, in Hoogerheide. GOES - In de top vijf van het derde klasse van het zaterdagvoetbal kwam alleen Duiveland tot winst. Het Colijnsplaatse Boys van de Zie- rikzeese trainer Eddie Kiesenberg verloor, terwijl de rest in de top ge lijkspeelde. Voor Rillandia, volgend seizoen de club van Kiesenberg, was het ge lijkspel tegen Apollo'69 het zuurst. Pas vlak voor tijd maakte Sander Nagelkerke (opnieuw) gelijk. Colijnsplaatse Boys-Noad'67 0-1 (0-1). Arjan Moerland 0-1. Heinkenszand-Veere 1-1 (0-0). Jeroen Verdonk 1-0, Adriaan Kroeze 1-1. Krabbendijke-Oauwendaele 1-2 (0-1). Chris Kiala 0-1, Francis Langemaire (straf schop) 0-2, Martin Bal 1-2. Rillandia-Apollo'69 2-2 (1-0). Marco Minnaard 1-0, Sander Nagelkerke 1-1, Ar jan Koopmans (strafschop) 2-1, Sander Nagelkerke 2-2. VCK-WHS 1-1 (0-0). Merijn Dek 1-0, Ro bin van Dijke 1-1. door Bas Koel ZIERIKZEE - De korfballers van All Ready lieten zaterdag zien dat ze hun verblijf in de eerste klasse graag willen verlengen. Een wed strijd lang werd fel gekorfbald en haalden de Zierikzeeënaren alles uit de kast. De Vinken werd hier door eenvoudig aan de kant gezet: 18-14. De uitslag vermomde echter het verschil tussen beide ploegen. De Vinken, de nummer laatst in de competitie, kon de eerste helft goed mee, maar was in de tweede helft bij vlagen kansloos. De thuis ploeg combineerde gemakkelijk door de Vinkeveense verdediging en scoorde daarbij ook nog. De laatste weken ontbrak het daar na melijk nog aan. Trainer Sjaak Jo- ziasse: „Eindelijk vielen de ballen er in. Als dat gebeurt, kan All Rea dy heel aardig korfballen en kun nen we meedraaien in deze com petitie." Vooraf was de spanning er aardig opgelegd bij de twee ploegen. Op de website van De Vinken werd al gezegd dat de competitie bij een verliespartij afgelopen was. Maar bij verlies zou ook All Ready in zwaar weer terechtkomen. Er stond dus genoeg op het spel in sporthal Onderdak. Op het veld was in eerste instantie niet te merken dat beide ploegen onder druk speelden. AU Ready kwam meteen fel uit de startblok ken en nam steeds de leiding. Toch gaf de Vinkeveense ploeg niet op en trok de stand steeds weer gelijk. Vlak voor rust drukte de Zierikzeese formatie extra door, wat resulteerde in een ruststand van 8-6. Het gat van twee punten stelde de thuisploeg echter nog niet gerust. Na rust ging het gas dus volledig open. All Ready speelde snel, com bineerde goed en liet De Vinken al le hoeken van de zaal zien. Het pu bliek beloonde de inzet met luid gejoel en ging volledig achter de ploeg staan. De Vinken wist niet wat het overkwam en probeerde vooral de schade beperkt te hou den. Met nog vijf minuten te gaan en een 18-io-voorsprong, name de Zierikzeeënaren gas terug e stelden ze de bezoekers in staat c eindstand nog enigszins dragelij te maken: 18-14. Na het laatste fluitsignaal van c scheidsrechter, waren de spelei trainer en het publiek zichtbaar o] gelucht. Trainer Joziasse: „Fanta tisch hoe All Ready vandaag 5 laatste kans gepakt heeft. Dit zii dé wedstrijden en in de tweec helft lieten we eindelijk zien w we werkelijk kunnen. Het gee enorm veel vertrouwen voor ee goede afloop van deze competit en voor de wedstrijd tegen Tjol volgende week." Scores All Ready: Jan Willem Nieuwen huijze 7, Dennis Voshart 4, Remy Quist, Henk de Graaf 3, Manon Torensma 1. door Marco Puik GOES - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal profiteerde koploper Terneuzense Boys opti maal van het puntenverlies van Zaamslag. De Terneuzenaren re kenden op eigen veld met 2-1 af met Arnemuiden, terwijl Zaam slag bleef steken op een 2-2 gelijk spel tegen AZW. Oostkapelle klom naar de vijfde plaats in de stand door een 4-0-overwinning op WC'68. Ar jan Pattenier maakte de eerste doelpunten voor Oostkapelle, dat met nog één wedstrijd te spelen de leiding heeft in de tweede pe riode. Oostkapelle-WC'68 4-0 (1-0). Arjen Pat tenier 1-0, Arjen Pattenier 2-0, Arjen Pat tenier 3-0, Frank Dekker 4-0. Serooskerke-Dinteloord 1-1 (0-1). Jacco de Gast 0-1Alex de Visser 1 -1 Terneuzense Boys-Arnemuiden 2-1 (1-1). Maarten Brasser 0-1, Peter Doens 1-1, Peter Doens 2-1. Zaamslag-AZW 2-2 (0-0). Peter Diele- man 1-0, Hakan Cetin 1-1, Coen Goossen 2-1, Omer Malagic 2-2 (eigen doelpunt). Zwaluwe-Nieuwdorp 2-3 (1-1). Ruud la Grand 0-1, Niels van der Stelt 1-1, Niels van der Stelt 2-1, Teun Rentmeester 2-2, Teun Rentmeester 2-3. door jos van Belzen GOES - Renesse liep in het laatste kwartier voor rust volledig over te genstander NVS heen in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. Via onder meer twee treffers van Vin cent Goedegebuure stond het hal verwege 0-5 in het voordeel van de Schouwse ploeg. Dat werd ook de eindstand. Dreischor leed de eerste nederlaag sinds drie maanden. Op 11 novem ber was Ouwerkerk de laatste triomfator over Dreischor. Vijf on geslagen wedstrijden verder was Lewedorpse Boys gistermiddag te sterk: met 1-0. Ouwerkerk notet de een acceptabele 3-0-nederla tegen Vosmeer en blijft voorlaats met zes punten. Lewedorpse Boys-Dreischor 1- Een stevige, maar zeker geen hoe staande partij voetbal waarbij beste kansen voor de thuisplo waren. Scoren was gistermiddag echt een probleem voor Lewedorp Boys, waardoor het bleef bij treffer, van de voet van Jeffry Ja sen halverwege de eerste helft: 1 de eindstand. NVS-Renesse 0-5: Met name 1 eerste halfuur was een sterk coml nerend en gedreven voetballei Renesse heer en meester Nieuw-Vossemeer. Toch open Wilco Hoogerhuis pas in de 2 Henk de Graaf en Desirée Voshart van All Ready duelleren onder de korf in het gewonnen duel met De Vinken. foto Dirk-Jan Gjelteir

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 48