Berrevoets er daar jong uit' Zeeuwse Avond zegt veel over Bru Politie stuit op 39 wilde fazanten Publiek geniet massaal van Bevelandse en Goereese optredens. SPZC Maandag 11 februari 2008 1 5 BRUINISSE - Afgelopen vrijdag om streeks 10.30 uur hebben agenten van de Zeeuwse politie in Bruinis- se 39 wilde fazanten in een volière aangetroffen. De vogels werden ontdekt toen de politie zich bij een woning aan diende in verband met een over- lastmelding. In de tuin van de woning in Brui- nisse stond een volière waarin* 39 fazanten verschrikkelijk tekeergin gen. Uit een nader onderzoek van de agenten bleek dat het wilde fazan ten waren. De dieren zijn één voor één uit de volière gehaald. Hierbij brak één fa zant zijn snavel en twee vogels wis ten uit de handen van de politie agenten te ontsnappen. De overige vogels zijn naar een vo gelopvangcentrum overgebracht. De man die de fazanten had gevan gen en opgesloten wordt deze week verhoord op het politiebu reau, zo liet de politie gisteravond weten. Hij wordt verdacht van het illegaal voorhanden hebben van wilde fau na. De politie kon nog geen nade re gegevens verstrekken over de verdachte. Primera Anthony Burger Korte Delft 7, Middelburg Tel. 0118 - 633 574 Primera Vtissingen Walstraat 189, Vlissingen Tel. 0118 - 440 037 Bep Roskam, Marie van Vugt, Ko Berrevoets, Mattie Davelaar en Bart Linders (van links naar rechts) zijn al lid van buurtvereniging Waterpoort sinds de oprichting, 25 jaar geleden. Ze werden daarom zaterdagavond in de schijnwerpers gezet. foto Dirk-Jan Gjeltema door Martijn de Koning BRUINISSE - De plaats ligt in een puntje van Zeeland, heeft niks met ver weg gelegen 'provinciale hoofdsteden' als Middelburg, Vlis singen en Terneuzen en is daar door een beetje op zichzelf Toch voelen de inwoners van Bruinisse zich best Zeeuwen, bleek zaterdag avond weer tijdens de achtste edi tie van de Zeeuwse Avond in dorpshuis De Vanger. Die tweeslachtige houding ten op zichte van de rest van de provincie kwam ook terug in het program ma. De zaal zong zowel het eigen, Bruus Volkslied (En we komen van Bru en we weten van niksals de Zeeuwse hymne. Én de organisatie had Pau Heerschap uitgenodigd, en dat ïIThelemaal geen Zeeuw. Maar goed, hij komt van Goeree, dat is vlakbij. Bovendien is de in woner van Ouddorp lid van de Zeeuwse Dialectvereniging. En dus gingen zijn verhalen en gedich ten 'gewoon' in het dialect, zoals de gewoonte is op deze avond. Bovendien: de 'taal' van Heer schap mag dan anders klinken dan wat ze in Bru gewend zijn, dat 'Bezoekers krijgen toostjes met vis: typisch Zeeland, maar vooral typisch Bru' gold ook voor de inbreng van de andere podiumgasten. Zo brach ten de Witkammetjes, vijf broers uit 's-Heerenhoek, hun cabaret show in onvervalst Zuid-Beve- lands dialect. En Johan de Dreu, verhalenverteller in Zeeuwse dracht, kwam ook van ver: hij woont in Nisse, vlakbij de Wit kam-broers. Het publiek zag de charme er wel van in en genoot. Dat was een op luchting voor de organisatie, het Bru's Oranje Comité. Ze hield de avond voor het eerst in de winter, omdat er in het na jaar nogal wat concurrentie is van evenementen in de omgeving. Het bleek een goede greep: de zaal zat met een paar honderd mensen zo goed als vol. Dat de avond gratis was, hielp daar ook bij. Sterker nog: bezoe kers krégen zelfs het een en ander. Toostjes met vis bijvoorbeeld. Ty pisch Zeeland, maar vooral ty pisch Bru. Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87, Middelburg Tel. 0118-613 680 Primera Oost - Souburg Kanaalstraat 4 tel. 0118-461 270 Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27, Zierikzee Tel. 0111 -415 063 Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1Goes Tel. 0113-214 607 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38, Terneuzen Tel. 0115 - 616 570 Carpentier Tabaksspeciaalzaak Petra en Neiiie Eenhoornplantsoen 7, Oostburg Tel. 0117-452 830 De Witkammetjes in actie tijdens de Zeeuwse Avond, foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43