Sport Korfballers van Fortis stap dichter bij behoud in overgangsklasse Aantrekkelijk spelend All Ready walst over De Vinken heen Patrijzen wint Zuid-Bevelandse derby Belangrijke punten voor CSC in degradatiestrijd BPZC Maandag 11 februari 2008 3 5 Zierikzeese korfballers grijpen laatste strohalm met beide handen. Tjoba ziet titelkansen slinken, promotie van Swift is nabij. Luctor'88 laat gelijkspel tegen Axel in slotfase glippen. Goesenaren bieden pas weerstand in slotfase van de wedstrijd. Tweede team PWC blijft tweedeklasser i Henk de Graaf van All Ready heeft balbezit in het duel tegen De Vinken. Zijn ploeggenote Desiree Voshart staat naast hem. foto Dirk-Jan Gjeltema door Bas Koel ZIERIKZEE - All Ready liet zaterdag zien dat het graag in de eerste klas se wil blijven. Er werd fel gekorf bald en de Zierikzeeënaren haal den alles uit de kast om te win nen. De Vinken werd hierdoor eenvoudig aan de kant gezet: 18-14. De uitslag verhulde het kwaliteits verschil tussen beide ploegen. De Vinken, laatste in de competitie, kon de eerste helft goed meeko men, maar was in de tweede helft bij vlagen kansloos. De thuisploeg combineerde gemakkelijk door de Vinkeveense verdediging heen en scoorde daarbij ook nog. De laatste weken ontbrak het daar aan. Vooraf was de spanning er aardig opgelegd. Op de website van De Vinken werd al geschreven dat de competitie bij een verliespartij voorbij was. Maar bij verlies zou ook All Ready in zwaar weer te recht komen. Het was niet te mer ken dat beide ploegen onder grote druk speelden. All Ready kwam fel uit de startblokken en nam steeds de leiding. Toch gaf de Vin keveense ploeg niet op en kwam steeds terug. Vlak voor rust drukte de Zierikzeese formatie even extra door, wat resulteerde in een rust stand van 8-6. Dit gat stelde de thuisploeg niet ge rust, dus na de thee ging het gas volledig open. All Ready speelde snel, combineerde goed en liet De Vinken alle hoeken van het veld zien. Het publiek beloonde de in zet met luid gejoel en ging volledig achter de ploeg staan. De Vinken probeerde vooral de schade be perkt te houden. Met nog vijf mi nuten te gaan en een 18-10 stand, namen de Zierikzeeënaren gas te rug en stelden ze de bezoekers in staat de eindstand nog enigszins dragelijk te maken: 18-14. Scores All Ready: Jan Willem Nieuwen- huijze 7, Dennis Voshart 4, Remy Quist, Henk de Graaf 3, Manon Torensma 1. Zaterdag kwamen de scores voor All Ready vooral van de mannen: 17. Manon Torensma zorgde voor het enige vrouwelijke doel punt. door Jaapjan Ritsema GOES - Met nog vier zaalrondes te gaan haalde Fortis het opvallend ste resultaat van de Zeeuwse korf balclubs. Het won in Nieuwerkerk twee kostbare punten en stelde daar mee het vege (overgangsklasse)lijf een stuk veiliger. Tjoba handhaaf de de tweede positie, maar zag door het verlies bij Bolnes de titel kansen slinken. Swift nam de hobbel ACKC en koerst gestaag door naar promotie en titel. Nieuwerkerk-Fortis 15-17: Na een statische eerste helft in Nieuwer kerk aan de IJssel schroefde een vechtlustig Fortis het tempo na de 6-6 ruststand op en greep het ini tiatief De combinaties liepen goed en vooral de scores vielen makke lijk. Onder impulsen van uitblink ster Elze Blankenburgh liepen de Souburgers uit naar 11-16. Scores Fortis: Niels Bebelaar en Mark Trimpe beiden 4, Remi van de Broeke en Elze Blankenburgh beiden 3, Wander Koole 2, Chantal Caljouw 1. Bolnes-Tj'oba 19-16: Een grillig Tjo ba ging in de eerste helft (10-4) GOES - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal won Patrijzen met 1-3 de Zuid-Bevelandse derby tegen Kwadendamme. Robur ging met 4-1 onderuit tegen koploper Aardenburg. Luctor'88 verloor in de slotfase met 3-4 van Axel. Kwadendamme-Patrijzen 1-3: Voor rust liet een sterker Kwaden damme enkele kansen onbenut, maar ging de ploeg via een treffer van Arjan Franse toch met een ten onder tegen middenmoter Bol nes uit Ridderkerk. Bij 17-15 leek Tjoba alsnog aan te sluiten, maar Bolnes scoorde in die fase ook. Scores Tjoba: Sander Harinck 5, Niels Westmaas 4, Dirk-Jan Westmaas 3, Mar cel de Dreu 2, Jojanneke Fokke en Johan- neke Vleugel beiden 1. Swift-ACKC 20-13: Tegen de mid denmoter uit Almkerk sprong Swift vanaf de 10-3 slordig om met de kansen. Bij winst zaterdag op Korbatjo is promotie naar de eer ste klasse een feit. Toch eist coach Ralph Gillissen meer scherpte van zijn ploeg. Hij wil ongeslagen kam pioen worden. Coach Ralf Gillissen van Swift wil ongeslagen kampioen worden. Scores Swift: Rob Sanderse, Richard Gel dof en Ivo de Hond allen 5, Paul van den Berg 2, Anita Hoekstra, Eefje van den Berg en Angela Verduijn allen 1 RWA-TOP 11-12: Belangrijke pun ten kaapte TOP weg uit Poortu- gaal. Nadat de 4-1 achterstand was weggewerkt, leek TOP bij 8-11 een voudig op de zege af te stevenen, maar in de slotfase werd het bij 11-11 toch nog benauwd. Scores TOP: Nelleke van Belzen 4, Janti- i-o-voorsprong rusten. In de 70e minuut kwam een dan sterker Pa trijzen via William Sallet langszij. Hierna liepen de bezoekers via Ga briel Sapulete en Rick de Punder uit naar 1-3. Luctor'88-Axel 3-4: Het eerste halfuur leverde liefst zes doelpun ten op, keurig verdeeld over beide ploegen. Voor Luctor'88 scoorden Thijs van den Dries, Johnny Nieuwdorp en Rutger van Ros- sum. Timo de Bruin, Marco Plas- schaert en Jordy Bolleman deden dit aan de andere kant. Na rust raakte de thuisploeg twee keer het houtwerk. Kort voor tijd werd Ke- ne Meulmeester 2, Jeanine Marijs, Petra de Ridder, Jordi Meulmeester, Frank Bouwsma, Peter van Belzen, Ad Bezemer 1. Ventura Sport-Ondo 18-13: De topper in de derde klasse kende een doelpuntrijke en gelijkopgaan- de eerste helft: 9-9. Na rust was de thuisploeg feller en effectiever en delfde Ondo het onderspit. Met dit resultaat moet Ondo Ventura Sport als koploper boven zich dul den. Scores Ondo: Wim Allaart en Martijn Walraven beiden 4, Sanne Platzbeecker 3, Renee Groenleer en Joris Hoogwerf 1. Togo-ADO 11-17: Togo nam tot tien minuten voor rust telkens de leiding. Vanaf 5-5 nam de tegen stander uit 's-Gravendeel het initia tief over. Scores Togo: Corné van Rooijen 4, Aman da Boelman 3, Marscha van Belzen 2, Jo- han Wondergem en Wendy Uitterhoeve 1. Thor-Stormvogels 14-18: Stormvo gels zette de toon met een blik- semstart: 0-2 na twee minuten. Onder hoog baltempo en scherpte in de afronding kregen de Rotter dammers vervolgens geen kans om zich terug te knokken. Scores Stormvogels: Linda de Witte, Francky Koole, Sander Koole en Niek Peene 3, Arjen Schoe en Frank Peene 2, JanTheune en Loura Kleinepier 1. vin Schot matchwinnaar door de 3-4 binnen te schieten. Aardenburg-Robur 4-1 (2-1). Dennis Weijers 0-1, Niek van Sprundel 1-1 en 2-1, Martin van Vooren 3-1, Niek van Sprundel 4-1. Koewacht-Breskens 1-5 (1-2). Robin Ma- riman 1-0, Michel Meeusen 1-1, Erik de Rechter 1-2 en 1-3, Michael Krijger 1-4, Joey van de Velde 1-5. Hulsterloo-Biervliet 4-3 (1-2). Ferry van Damme 0-1, Joris Warns 1-1, Arthur Scheele 1-2, Daan van Damme 2-2, Niels Cornells (e.d.) 2-3, Daan van Damme 3-3 en 4-3. Hontenisse-Ria W 0-1 (0-0). Quincy Tjan-Asem 0-1 (pen.) door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De zaalhandballers van EMM zijn na de overwinning op Desk klaar voor de strijd met koploper Internos 2. GSC won met moeite van Tornado'70. Mannen EMM-DESK 19-18. Trai ner Hans Dierickx had alle reden om te glunderen na afloop van de slijtageslag. Desk was erop uit om EMM net als vorige keer (17-10) hard aan te pakken. Maar dankzij de impulsen van Tijs de Vos en Ben Alexandere wist EMM zich naar 11-8-voorsprong te worstelen. Na rust snelde EMM naar 17-13. Remco de Kok onderscheidde zich door alle zes pingels te benutten. DESK krabbelde nog wel terug r maar EMM gaf de punten niet meer weg. Dinsdag speelt EMM het inhaalduel tegen koploper In ternos 2 in Etten-Leur. Scores: Remco de Kok 6, Ben Alexandre 5, Tijs de Vos 4, Herco Ramstijn 2, Marcel lo Tax en August Bataille 1 Avanti-Meco/Delta Sport 2 28-21. De blauwhemden in de tweede klasse hadden geen superdag. Maar het besef dat er meer te ha len was kreeg snel de overhand. Delta Sport acteerde aanvallend onder de maat, er werden teveel kansen verkwanseld. „We kunnen er mee leven," zei Bert de Vos na afloop. „Avanti is per slot van reke ning toch een goeie ploeg." Scores: Bert de Vos en Erwin Schaalje 6, Karei Vinke 3, Martijn Giltay en Jaco Vleeshouwer 2, Quinten Haze en Jan Groenendijk 1. GSC-Tornado'70 2 22-19. Het gege ven dat het nu tijd is om punten te pakken tegen de degradatie strijd werd binnen de lijnen nogal GSC in de aanval tegen Tornado'70 2. De Goesenaren wonnen hun competi tieduel met 22-19. foto Willem Mieras laconiek opgevat. Driekwart van de wedstrijd stond de formatie van Jaap Quinten met de rug te gen de muur. „Gelukkig werd de strijd een kwartier voor tijd nog gekanteld. Anders zou het vervolg nog wel eens heel moeilijk kun nen worden," aldus Quinten. Vrouwen EJVfM-Elshout 16-13. Slecht gespeeld en toch gewon nen. Dat beeld bleef bij na afloop bij veel EMM-speelsters hangen. De eerste helft eindigde met 6-4 in het voordeel van EMM. In de twee de helft kwam het door laag tem po en veel balverlies tot een 13-13-gelijkspel. Renate Hendrikse en Ariska Tax stelden in de slotfa se alsnog orde op zaken:i6-i3. Scores: Petula Brasser 7, Marieke Rie- mens 4, Ariska Tax 3, Danielle Carol en Renate Hendrikse 1. GOES - De dammers van PWG 's-Gravenpolder 2 spelen ook vol gend jaar in de tweede klasse. Een 11-9-nederlaag tegen Angarde 2 gooide de deur naar de eerste klas se dicht. Na zeges van Jos de Wild en Arie den Hollander en verlies- partijen van Rianka Rentmeester en Jan de Jonge stond het lange tijd 9-9, maar toen ging het toch nog mis. Ko Louwerse moest in het eindspel capituleren. Voor de Middelburgse damclub is de situatie in de eerste klasse na de 12-8-nederlaag bij Leids Damge- nootschap penibel. Een zege in de slotronde op Ghandi is misschien niet eens genoeg voor lijfsbehoud. Zaterdag begon het goed met een zege van Peter Schunselaar, maar daarna kreeg de ploeg veel tegen slagen te verwerken. Bram Goed hart, Frans Blaas, Evert Wiskerke en Piet Allaart verloren, terwijl al leen Wim Koppejan nog won.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39