wordt interactief Politie stuit op 39 wilde fazanten Auto gestolen op Lijnbaan in Goes Goesenaar (27) vernielt scooter Opening beeldentuin bij Emergis Kloetinge Kapellenaar vernielt bord van Arti Goes BRUINISSE - Afgelopen vrijdag om streeks 10.30 uur hebben agenten van de Zeeuwse politie in Bruinis- se 39 wilde fazanten in een volière aangetroffen. De vogels werden ontdekt toen de politie zich bij een woning aan diende in verband met een over- lastmelding. In de tuin van de woning in Brui- nisse stond een volière waarin 39 fazanten verschrikkelijk tekeergin gen. Uit een nader onderzoek van de agenten bleek dat het wilde fazan ten waren. De dieren zijn één voor één uit de volière gehaald. Hierbij brak één fa zant zijn snavel en twee vogels wis ten uit de handen van de politie agenten te ontsnappen. De overige vogels zijn naar een vo gelopvangcentrum overgebracht. De man die de fazanten had gevan gen en opgesloten wordt deze week verhoord op het politiebu reau, zo liet de politie gisteravond weten. Hij wordt verdacht van het illegaal voorhanden hebben van wilde fau na. De politie kon nog geen nade re gegevens verstrekken over de verdachte. Primera Anthony Burger Korte Delft 7, Middelburg Tel. 0118-633 574 Primera Vlissingen Walstraat 189, Vlissingen Tel. 0118-440 037 Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87, Middelburg Tel. 0118-613 680 Primera Oost - Souburg Kanaalstraat 4 Tel. 0118-461 270 Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27, Zierikzee Tel. 0111 -415 063 Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1Goes Tel. 0113- 214 607 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38, Terneuzen Tel. 0115-616 570 Carpentier Tabaksspeciaalzaak Petra en Nellie Eenhoomplantsoen 7, Oostburg Tel. 0117-452 830 GOES - Zes gospelkoren uit heel Zeeland traden zaterdagavond onder leiding van André Bijleveld op in theater De Mythe in Goes, tijdens de zeven de editie van Zeeuwse Gospelimpuls. Hoewel niet helemaal uitverkocht zat de zaal voor tweederde vol. De avond werd afgesloten met een gezamenlijk optreden van alle zes ko ren. Volgens de organisatie Jongeren en Gospelkoren Zeeland gaat gospel niet alleen over de relatie tussen God en mensen, maar ook over de relatie tussen mensen onderling. Wie de avond heeft ge mist, krijgt op 23 februari een herkansing. Dan treden er zes andere Zeeuwse gospelkoren op. foto Willem Mieras GOES - Een Opel Rekord is zater dag gestolen van een parkeerplek op de Lijnbaan in Goes, vlakbij het station. De eigenaar had zijn auto er rond acht uur 's ochtends neergezet. Toen hij rond kwart voor zes 's middags terugkeerde, was de auto verdwenen. De eigenaar heeft aan gifte gedaan. De Opel is groen van kleur, het kenteken is JH-17-ZB. GOES - De politie heeft gisteren een 27-jarige Goesenaar aangehou den omdat hij de scooter van een 17-jarige jongen uit de gemeente Borsele had vernield. Agenten kwamen de 17-jarige in de nacht van zaterdag op zondag tegen, terwijl hij vergeefs probeer de de gebogen voorvork van de scooter te repareren. Hij is door de politie thuisgebracht. KLOETINGE - In de tuin van Emer gis in Kloetinge begint vandaag een expositie van 21 keramiekbeel- den. De beelden zijn gemaakt door cliënten en ex-cliënten van Emer gis. Ze worden tentoongesteld op de meerpalen, waarlangs een klei ne wandeling te maken is. De ten toonstelling wordt vanmiddag om 14.00 uur in het bijzijn van de kun stenaars officieel geopend. GOES - Een 19-jarige Kapellenaar heeft in de nacht van zaterdag op zondag in de Spiegelstraat een bord van carnavalsvereniging Arti uit Goes vernield. Surveillerende agenten zagen rond vier uur in de ochtend dat de man het bord van een paal trok en op de grond gooide. De man is aange houden, naar het bureau overge bracht en kreeg een bekeuring. Kees Traas en een hele club vrijwilligers nemen het klussen voor de ver nieuwbouw van Infatuate zelf voor hun rekening. foto Willem Mieras dië. Maar ook de Slag om de Schel de was belangrijk voor het verdere verloop van de Tweede Wereldoor log." Eind 1944 was de stad Antwerpen bevrijd, maar bevoorrading van de geallieerden in het achterland kon niet op gang komen omdat de oevers van de Schelde nog bezet waren. Nieuwdorp was een belang rijk strategisch punt in de Slag om de Schelde. „Het is dus historisch gezien logisch om hier het mu seum te vestigen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31