Zeeland Ondernemers bundelen krachten PZC Filmhuis richt oog nu op sauna Lenteroeiers 13 Auto's belanden in de sloot Excuses BEVELANDEN-THOLEN 21 17 Bedrijvig Kapelle heeft na zeven jaar weer eigen vereniging. m Altijd maar dat wandelen Schuttershof wil nieuwe Middelburgse bioscoop aan de Dam. Dirigent Maandag 11 februari 2008 Verfijnde geluiden in Porgy Bess Politieman popelt om te beginnen aan fietstocht naar Peking Tip? redgoes@pzc.nl door Willem van Dam KAPELLE - Kapelle heeft: weer een ondernemersvereniging. De nieu we ondernemersclub telt inmid dels zo'n vijftig leden. Volgens voorzitter Arno Huiskamp over treft dat de verwachtingen. De ver eniging - 't Groene Hart van Kapel- le-Biezelinge - richt zich vooral op belangenbehartiging van onderne mend Kapelle. Daarnaast wil zij de onderlinge contacten verstevigen. Huiskamp noemt het huidige on dernemersklimaat in Kapelle 'pret tig'. Maar de concurrentie - met name vanuit Goes - loert, 'en wij zullen moeten proberen onze con currentiepositie op zijn minst te handhaven'. Kapelle heeft het jarenlang zonder ondernemersplatform moeten doen. Tot zo'n zeven jaar geleden kende het dorp een ondernemers vereniging, maar het aantal leden liep terug en bestuursleden waren er nauwelijks nog te vinden. Zo bloedde zij langzaam dood en in 2001 werd tot opheffing besloten. De Kapelse consument heeft daar van niet zo heel veel gemerkt, er kent Huiskamp. Achter de scher men bleek echter wel degelijk dat het in Kapelle ontbrak aan een hechte ondernemersvertegenwoor diging. Als voorbeeld noemt hij de herinrichting van het dorpscen trum. Daarbij is destijds, vindt Huiskamp, onvoldoende rekening gehouden met parkeergelegen heid. Met name rond het Kerk- De nieuwe middenstandsvereni ging in Kapelle telt inmiddels vijf tig leden; volgens voorzitter Ar no Huiskamp overtreft dat aantal de verwachtingen. plein is gebrek aan parkeerruimte. Mogelijk had een ondernemersver eniging dat kunnen voorkomen. Het winkelbestand ('Je kunt niets bedenken wat je hier niet kunt krijgen') in Kapelle is de laatste ja ren aanzienlijk uitgebreid. Ook wordt er (plan Zuidhoek) volop ge bouwd, waardoor het aantal inwo ners zal toenemen. Dat alles bij el kaar opgeteld maakt een goede be langenbehartiging voor de Kapelse ondernemers noodzakelijk, vindt Huiskamp. Daarin staat hij niet al leen. Via een enquête sprak een meerderheid van ondernemend Kapelle (vijfenzestig procent) zich uit voor (her)oprichting van een middenstandsvereniging. Vorige week werd de wedergeboorte met een borrel gevierd. „We hadden vooraf in een enthousiaste bui ge roepen: het zou mooi zijn als we de vijftig leden halen. En dat aan tal hebben we nu al." Een van de eerste activiteiten die de nieuwe ondernemersvereni ging wil ontplooien, is het opzet ten van een eigen website, waarop zij zichzelf presenteert. Daarnaast wordt de invoering van een ca deaubon overwogen, die bij de plaatselijke winkeliers kan worden besteed. GOES - Anna de Visser en zoon Nicola maken een wandeling in de tuin van Huize den Berg in Goes. „Maar ik zou zo graag eens met hem willen fiet sen", zegt ze. „Dat zou hij zo ontzettend leuk vin den en bovendien is het goed voor hem om te be wegen." Toch zit een tochtje er niet in, want daar is een duo-fiets voor nodig en die kost wel vier duizend euro. Dat is te veel voor stichting De Zuidwester, waar Huize den Berg toe behoort. „Maar veel ouders en ook het personeel van De Anemoon (een afdeling voor meervoudig gehan dicapten, red.) willen er heel graag één", weet An- MIDDELBURG - Filmtheater Schut tershof maakt het liefst een nieu we bioscoop in de voormalige sau na aan de Dam in Middelburg. Het pand staat al enige tijd te koop. Het huidige gebouw in het Schut tershofcomplex voldoet niet meer. Daar is geen foyer en de werkruim ten voor het personeel zijn te krap en verouderd. De cinema wil er bo vendien graag een zaal bij, zodat succesvolle films langer kunnen worden vertoond. De afgelopen maanden is onderzocht of het film theater bij de Zeeuwse Bibliotheek kon intrekken. Hoewel bleek dat er wel ruimte was in de biblio theek, ziet de cinema nu van deze optie af, zegt directeur Maaike Rit- sema. „We zijn met een ander plan gekomen, omdat we niet zo gecharmeerd waren van de biblio theek." De besprekingen met de bi bliotheek zijn dan ook stopgezet, Ritsema wil niet zeggen welk pand de cinema op het oog heeft. Wethouder Streng (WD) maakt daar geen geheim van: het is de sauna aan de Dam. „Wat ons be treft is de bibliotheek nog niet uit beeld", zegt hij. „Het is én én. We zijn het plan voor de sauna nu aan het beoordelen. Ik wil beide moge lijkheden aan de raad voorleggen." 's-HEER ABTSKERKE - Twee auto's zijn gistermiddag een sloot inge schoten bij een ongeluk in 's-Heer Abtskerke. Een Middelburgs gezin (vader, moeder, oma en twee kinderen) kreeg op de Grotedijk geen voor rang van een 8i-jarige Vlissinger. Beide auto's schoten een zeven me ter diepe sloot in. Alle betrokke nen wisten op eigen kracht uit hun auto te kruipen en 'wonder boven wonder', aldus de politie, raakte niemand gewond. Ambulan cepersoneel heeft de moeder nog onderzocht maar zij bleek alleen spierpijn te hebben. De kinderen die achterin de auto zaten, een meisje van acht en een jongen van vier, kregen van de politie een knuffelbeer voor de schrik. Een groot aantal abonnees van de editie Bevelanden heeft zaterdag een slecht gedrukte krant ontvangen. He laas werd de fout pas tijdens de be zorging van de krant geconstateerd. Wij bieden hiervoor onze welgemeen de excuses aan. Directie en hoofdredactie na. Ze is nu dringend op zoek naar sponsors, maar weet niet waar ze moet beginnen. „Ik ben ook niet meer de jongste, hè." Daarom bij deze: wie zorgt ervoor dat moeder en zoon - en alle an dere bewoners - af en toe eens een rondje kun nen trappen? foto Willem Mieras VEERE - De omstandigheden bij de eerste winterwedstrijd voor sloep roeiers op het Veerse Meer afgelo pen zaterdag deden niet aan de winter maar aan het voorjaar den ken. Bij de heren won De Gouden Phoenix uit Middelburg, Seahorse uit Kortgene werd tweede, Zuyder- zee uit Muiden derde. De Kaapse Pracht uit Ritthem was de winnen de boot bij de vrouwen, gevolgd door Noordhoek uit Kortgene en Paardekreek uit Kortgene. Tip? redactie@pzc.nl Jennifer zit nog maar enkele we ken op klarinetles. Onlangs had de kleine meid haar eerste publieke optreden. Het spreekt vanzelf dat deze his torische gebeurtenis door haar fa milie op film werd vastgelegd. De volgende dag bekeek Jenni fers oudere zus thuis haar ver richtingen. Ze zag haar ingespannen gezicht je, geconcentreerd turend op de bladmuziek. „Moest je niet naar de dirigent kijken?", vroeg ze. Maar daar had Jennifer kenne lijk geen enkele behoefte aan ge had. „Nee!", antwoordde ze resoluut. „Die zat alleen maar met z'n ar men te zwaaien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29