-dijen Lachebekje met Romme Video's en foto's Kampioene wil snel in gesprek met TVM Kiplagat naar Turkije voor olympische limiet Klaas Vantornout is sneller dan Lars Boom Paulien van Deutekom blijft ploeggenote Wüst voor op WK. Voor Sven Kramer komt beste scenario uit op WK allround Tip? sport@pzc.nl Paul Telussa wordt in Hoek technische baas met Jan Verdegem foto Vincent Jannink/ANP Maandag 11 februari 2008 Paulien van Deutekom groet de fans op de tribunes in Berlijn na het behalen van de wereldtitel allround. BERLIJN - Schaatsster Paulien van Deutekom verwacht op korte ter mijn met TVM in gesprek te gaan over verlenging van haar contract. De verbintenis van de nieuwe we reldkampioen loopt na dit seizoen af Van Deutekom rijdt nu twee jaar voor de formatie van Gerard Kern- kers. De trainer gaf recentelijk al aan ze ker tot de Winterspelen van Van couver in 2010 verder te willen met de rijdster, die vorig jaar nog een soort van stageplek bij de club had. SCHOORL - Lornah Kiplagat gaat op 12 april in Istanbul een poging doen om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen in Peking. De Nederlandse atlete doet in de Turkse stad mee aan de Europa Cup op het onderdeel 10.000 me ter. Kiplagat, die drie wereldtitels ach ter haar naam heeft staan, moet de limiet van 31.22,14 nog lopen en verwacht dat in Istanbul te realise ren. In Peking wil de wegspecialiste ook op de 10.000 meter starten. HEERLEN - De Belg Klaas Vantorn out heeft gisteren de veldrit van Heerlen gewonnen. De renner uit de Fidea-formatie bleef in de slotronde alleen met Lars Boom vooruit en klopte de wereldkampioen in de sprint berg op. De Nederlander Thijs Al werd kort achter het leidende tweetal derde. Voor Vantornout was het de twee de zege in één weekeinde. Zater dag was hij ook de sterkste in de veldrit in Eelclo. door Maarten van Helvoirt BERLIJN - Binnen de TVM-schaats- ploeg staat Paulien van Deutekom bekend als het lachebekje. Menig maal dit seizoen heeft ze Ireen Wüst, toen de prestaties achterble ven bij de ambities, met haar vro lijke buien opgemonterd. Ze vormde ook geen directe be dreiging voor de drievoudig we reldkampioene, want Van Deute kom was iemand die zo nu en dan alleen tegen het podium aan- schurkte. En die plek in de luwte beviel haar ook wel. Maar dit weekend kwam er een kentering in de hiërarchie. Na dag één van het WK allround in Ber lijn was zij ineens de nummer één en dat hield ze op de slotdag nog vast ook. „Maar dat verandert heus niks. Op het ijs zijn we concurrentes, daar buiten geinen we wat af" Als bewijs toverde ze haar mobiel tje tevoorschijn. Een geschaterlach van jewelste klonk er uit het speakertje. „Dat zijn Ireen en ik. Zo gaat het er onderweg in de au to vaak aan toe en dat heb ik een keer opgenomen. Nu is het een van onze toontjes voor de wekker. Vanochtend bleken we dus allebei met deze wakker geworden te zijn. En dus zaten we allebei met een big smile aan het ontbijt." Twee jaar geleden zocht Gerard Kemkers, de succescoach van TVM, een derde vrouw voor zijn ploeg, iemand die zich in de trai ningen kon meten met Renate Groenewold en Ireen Wüst. „Ik zei: luister meid, jij past perfect in onze groep, grijp die kans en kijk waar je komt. Ik wist dat ze vol doende basis had om de kneepjes van het vak te leren. Maar een we reldtitel, nee, dat had ik niet ver wacht. En een mooie bijkomstig heid is dat Paulien op sociaal-emo tioneel vlak een enorm goeie klik heeft met die andere twee." Van Deutekom heeft bovenbenen a la Gianni Romme en met die ge spierde turbodijen kon zij zaterdag en zondag het beste uit de voeten op het werkijs in Berlijn, in de oudste overdekte schaatshal van de wereld. „Op de drie kilometer, achteraf de sleutelafstand, zag ik ie dereen voor mij op een hoop gaan. Boeien, dacht ik, en toen ben ik er toch maar aanvallend in gegaan." Zoals vooraf het plan was en dat resulteerde in de afstands overwinning (4.03,32). Wüst ging onder de zware omstan digheden (hoge luchtdruk, stroef ijs) wel stuk: 4.06,62. Na afloop van haar drie-kilometerrace huilde Met turbodijen van het kaliber Gianni Romme rijdt Paulien van Deutekom in Berlijn naar de wereldtitel in een rechtstreeks duel met Ireen Wüst. ze op het buitenterrein de teleur stelling uit bij haar vader en broer. „Ik kan heel slecht tegen mijn ver lies. Ik train me niet het schompes voor zo'n slechte race, terwijl het op dat moment de beste moet zijn." Toch toonde Wüst zich een waar dig verliezer. Op het ijs maakte ze een pirouette en stak ze haar duim omhoog naar haar breed lachende ploeggenote. En daarbuiten zei ze: „Ik was goed dit toernooi, maar Paulien was super. Ik denk dat ze dit seizoen heel mooi, in alle rust, naar mijn niveau is gegroeid." Van Deutekom dacht gisteren nog dat de wereldtitel haar niet zal ver anderen. „Ik zal dezelfde persoon blijven, hoor." Maar Sven Kramer, die andere wereldkampioen uit de TVM-ploeg, weet wel beter. Haar leven gaat nu wezenlijk verande ren. „Reken daar maar op. Paulien zal niet meer de underdog zijn die ze eigenlijk zou willen zijn. Welco me to the real world." 4*222-^4 menu Er staan weer nieuwe sportfilm- pjes op de website van de PZC. Af gelopen weekeinde kregen we beel den toegezonden van de Storte- melkrace op het Veerse Meer en van de voetbalwedstrijd van Rillan- dia tegen Apollo'69. De inzenders maken kans op het Tom Tom navigatiesysteem dat we elke maand weggeven voor het mooiste sportmoment. Wilt u daar ook naar meedingen? Zet dan uw sportfilm of -foto op www.pzc.nl. Onder de knoppen foto's en video's op de site ziet u hoe dat moet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27