'We willen de Eén baantje knallen voor je school 'Autovrije of -luwe Stationsbrug leidt tot grote verkeersproblemen' 1 4 I Maandag 11 februari 2008 PZC Drie arrestaties na illegale wafelverkoop Politie pakt auto af van dronken bestuurder Muziekkorps treedt op in kerk Oost-Souburg Man vast na verzet tegen aanhouding Politie vindt wilde fazanten in volière Veel schade bij brand in huis Schuddebeurs Lezerssuggesties voor veiligere Stationsbrug zijn niet uitvoerbaar. Boer uit Vrouwenpolder presenteert plan voor aanleg landgoederen. aepen Veere vanaf 14 februari zijn wij weer geopend! Speciaal Openingsmenu Bekijk onze website voor de vernieuwde menukaart Markt 23-27 Veere tel. nr.: 0118-501231 Kampioenschappen om kinderen aan het zwemmen te krijgen. W VLISSINGEN - Drie jongens zijn za terdag aangehouden omdat ze wa fels aan de deur verkochten zon der vergunning. De jongens vertel den dat ze geld ophaalden voor een jongerenplek. De jongens zijn gesignaleerd op de Nieuwe Vlis- singseweg en de Schuitvaart- gracht. Eén van de jongens is al eerder aangehouden voor hetzelf de vergrijp. Ze zijn allemaal afkom stig uit Rotterdam en Schiedam. VLISSINGEN - Een 41-jarige Vlissin- ger heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn auto moeten inle veren. Na een achtervolging, die begon op de Rooseveltlaan in Vlis singen, bleek -uit een blaastest dat de man te veel gedronken had. Op het bureau weigerde hij mee te werken aan verder onderzoek. Daarop nam de politie zijn rijbe wijs in. Omdat hij dat niet bij zich had, nam de politie zijn auto in be slag. De man is al vaker veroor deeld voor dronken rijden. middelburg - Het Middelburgs muziekkorps geeft zaterdag een concert in de Historische Kerk van Oost-Souburg. Het muziekkorps heeft een afwis selend repertoire, met klassieke muziek, jazz en rock. Die variatie is tijdens het concert ook te horen. Kaarten kosten negen euro en zijn te koop bij Bruna, Primera en de Vrijbuiter in Oost-Souburg. Het concert begint om 20.00 uur. middelburg - De politie heeft vrij dagochtend twee mannen aange houden op het station in Middel burg. Dat maakte de politie zater dag bekend. Eén van de twee, een 21-jarige man uit Goes, had geen treinkaartje. Hij weigerde zich te le gitimeren en verzette zich tegen zijn aanhouding. Daarbij raakte volgens de politie een agent ge wond aan zijn hand. Zijn broer van achttien zou het werk van de politie hebben belemmerd. De 21-jarige man is vastgezet. BRUINISSE - De politie heeft vrijdag in een volière in Bruinisse 39 wil de fazanten aangetroffen. Ze wer den ontdekt na een melding. In de tuin stond een volière waarin fa zanten flink tekeergingen. De die ren zijn uit de volière gehaald. Hierbij brak één fazant zijn snavel en twee vogels wisten te ontsnap pen. De overige vogels zijn naar een vogelopvangcentrum ge bracht. Een man is aangehouden. SCHUDDEBEURS - De schade van de brand in een huis aan de Vetpot in Schuddebeurs, in de nacht van vrij dag op zaterdag, bedraagt zo'n vijf tigduizend euro. De brand ontstond hoogstwaar schijnlijk in het rookkanaal van de open haard. Die hadden de bewo ners gestookt omdat hun cv-ketel kapot is. De achterzijde van de wo ning brandde helemaal af, net als een gedeelte van twee kamers. Ver der is er in het hele huis sprake van rook- en waterschade. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Stationsbrug in Middelburg nu autovrij maken of op de brug eenrichtingsverkeer in stellen, zijn geen oplossingen voor de verkeersproblemen op en om de brug. Dat laat de Middelburgse wethouder Frank Streng (WD, verkeer) weten in een schriftelijke reactie op een PZC-enquête. Lezers van de Walcherse editie van de PZC en bezoekers van de website van de krant is gevraagd wat zij op korte termijn de beste oplossing vinden voor de onveili ge verkeerssituatie op de Stations brug. De meeste mensen kozen voor direct autovrij maken. Ande ren zien een oplossing in het in stellen van eenrichtingsverkeer. Volgens Streng zijn deze opties meerdere malen onderzocht, maar zijn ze niet bruikbaar, omdat ze lei den tot ernstige verkeersproble men bij de Schroebrug. 'Gevolg hiervan is dat er structurele op stoppingen op het Middelburgse wegennet ontstaan; vooral in de zomer bij extra brugbedieningen.' Enkele deelnemers aan de enquête noemden het afsluiten van de Sta tionsbrug voor fietsers een mogelij ke oplossing. Die zouden dan moe ten omrijden via de Schroebrug. De gemeente vindt dat 'geen goe de optie'. 'Fietsers zijn niet gauw bereid om een omrij-afstand te ac cepteren; zeker niet wanneer ze de trein moeten halen of als de Schroebrug open staat. Gevolg is dat deze regel - naar verwachting - massaal overtreden wordt, het geen de verkeersonveiligheid nog meer laat toenemen.' Hierover is contact geweest met de politie. De De gemeente Middelburg zegt de oplossingen van PZC-lezers voor een veiligere Stationsbrug te waarderen, maar ziet er geen nieuwe bruikbare tips tussen. gemeente vindt de optie overigens ook niet passen in haar 'fietsstimu- lerend mobiliteitsbeleid'. Een andere door lezers genoemde oplossing was het plaatsen van extra voet- en/of fietspaden aan de buitenkant van de brug zodat de brug alleen door gemotoriseerd verkeer gebruikt kan worden. De gemeente zegt dat deze optie on derzocht is, maar dat dit construc tief niet mogelijk is. 'Een inge nieursbureau heeft ingeschat dat de kans reëel is dat de brug hier door ontwricht raakt. Dit heeft met de ouderdom van de brug te maken.' De gemeente zegt de aangereikte oplossingen te waarderen. 'Ook voor ons is de verkeerssituatie op en rond de Stationsbrug een zorg punt. Hetzelfde geldt voor de pro vincie als eigenaar en beheerder van deze brug.' Maar: 'Een optima le situatie ontstaat pas op het mo ment dat de Stationsbrug autovrij is. Dit moment wordt bereikt in 2010 als de N57 is aangelegd.' door Henk Postma vrouwenpolder - Sinds de negen tiende eeuw is bij Vrouwenpolder veel landschappelijk erfgoed verlo ren gegaan. Als het aan boer Nico Mesu ligt, krijgt het dorp dat alles terug. Zelfs meer dan dat. Dan ko men bezoekers vanuit Oranjezon het dorp binnen via een natuur park, waarin behalve boerenhofste den ook twee statige buitenhuizen als blikvangers fungeren. Want de hofstedecamping die hij de afgelo pen jaren langs de Koningin Em- maweg uit de grond stampte, is nog maar het begin van de jon gensdroom die daar in vervulling moet gaan. Met zijn al even gedreven echtge note Sandra werkt Mesu aan plan nen om op zijn resterende akker bouwgrond twee landgoederen te realiseren. Met op elk van die bui tenplaatsen een statige 'patriciërs woning' van het soort waarmee Walcheren tot aan de negentiende eeuw mee vol moet hebben ge staan: wat bijgebouwen en nieuwe natuur als bomen, struiken, vijvers en meanderende waterpartijen. De Mesu's baseren zich daarbij op een onderzoek dat ze lieten ver richten naar het 'historisch erf goed' van Twistvliet, de oude bui tenplaats waarnaar hun hofstede camping is vernoemd. De plannen verkeren in een 'verkennend sta dium', maar zijn al wel aan het ge meentebestuur voorgelegd. Hoewel de realisering van buiten plaatsen langs de Koningin Emma- weg naadloos spoort met de pro vinciale Regiovisie Walcheren 2000 zien burgemeester en wet houders nogal wat haken en ogen. Eén landgoed, oké. Dat zou kun nen, zeggen ze in het gemeente huis. Maar twee van die buiten plaatsen. Dat past niet binnen de regels. Mesu zou dan vrijwel al zijn landbouwgrond kwijtraken. Dat betekent dan dat hij geen ech te boer meer is. En daarmee ver valt de grondslag voor zijn hofste- decamping. De familie Mesu wil net buiten Vrouwenpolder twee nieuwe landgoederen maken. Het ge meentebestuur gaat daar niet zonder meer mee akkoord. Tweede probleem is de bebou wing die de Mesu's graag zouden zien op het tweede landgoed, ten zuiden van de Koningin Emma- weg. Behalve een statig buitenhuis zouden daar, verspreid tussen het groen, wat bijgebouwen moeten komen, ook in historisch verant woorde stijl, maar wel met luxe ap partementen erin. En dat, conclu deren burgemeester en wethou ders, is in strijd met het bestem mingsplan. De houding van de gemeente is voor de Mesu's geen reden om bij de pakken neer te zitten. Integen deel. „Een deel van het plan kan in elk geval worden uitgevoerd", verwacht Nico Mesu. „In dit sta dium is het voor ons vooral belang rijk om te achterhalen wat alle maal kan en wat niet kan." Hij kent het klappen van de zweep. Want ook zijn hofstedecamping kon pas worden gerealiseerd nadat oorspronkelijke plannen meerdere malen waren aangepast en verder gedetailleerd. „We hebben daar mee aangetoond dat het echt onze bedoeling is de oude cultuurhisto rie te herstellen." Bij zijn hofstedecamping, die veer tig standplaatsen telt, zijn oude landschapselementen als vijvers, heggen en wandelpaadjes terugge bracht. Bij de restauratie van de boerderij en bijgebouwen zijn his torische details in ere hersteld. Me su kocht de boerderij, met bijbeho rende akkers in 2004 van de baron nen Van Pallandt, een familie van grootgrondbezitters. Zijn vader en grootvader boerden er ook. Zij be taalden daarvoor pacht aan de ba ronnen. Nu de gemeente twee landgoede ren te veel van het goede vindt, richt Mesu zich in eerste instantie op de realisering van het noorde lijk landgoed. Daarmee wordt het 'gaf opgevuld tussen zijn hofstede camping en de hofstedecamping die momenteel door zijn achter neef dicht tegen het dorp, wordt aangelegd. Daarmee zou een aan eengesloten natuurlijk gebied ont staan. Mesu wil het landgoed als project ontwikkelaar realiseren en het daarna aan een gegadigde verko pen of verhuren. „Het mooiste zou natuurlijk zijn wanneer er weer mensen als de Van Pallandts zouden gaan wonen. Dan is de cir kel rond en de cultuurhistorie weer volledig in ere hersteld." "Hora RESTAURANT www.waeoen.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Zwemmen wordt dan wel steeds populairder - voor al dankzij Pieter van den Hooge- band en Inge de Bruijn - maar dat is voor de zwembond geen reden om achterover te leunen. Door het houden van schoolzwemkam- pioenschappen hoopt de KNZB meer kinderen naar het zwembad te krijgen. Zaterdag zijn in het Vrijburgbad in Vlissingen de Middelburgse én de Vlissingse kampioenschappen ge zwommen. Elke school was uitge nodigd om teams van zes kinde ren te vormen. Die teams waren sa mengesteld uit kinderen van alle leeftijdscategorieën. Eén eis was heel belangrijk: niet meer dan de helft van de kinderen in één schoolteam mocht op wedstrijd- zwemmen zitten. Het derde team van de Burcht Rietheim uit Oost-Souburg was het beste team van Vlissingen, VSV II en VSVI werden respectie velijk tweede en derde. Dolfijnen- burch 5 was het beste team van al le Middelburgse scholen. Cypres- senhof II en Cypressenhof I wer den tweede en derde. 240 kinderen deden mee aan de kampioenschappen. De winnaars van de lokale wedstrijden mogen uitkomen in het provinciaal kam pioenschap op 19 april. Uitpuffen na de wedstrijd. In Vlissingen werden zaterdag de schoolkam- pioenschappen zwemmen gehouden. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 14