Joan van Belzen is nu pas ontdekt Griekse clubs moeten politietaken uitvoeren Voor 25-jarige keeper van Hoek staan de profclubs in de rij. Sluiter sluit loopbaan af in Rotterdam Theo Lucius minstens vier weken aan de kant Danilo di Luca maakt rentree in Laigueglia Piet Keizer bij' Ajax uit functie ontheven Kuyckx ritwinnaar in Ster van Bessèges Pim Verbeek wint met Australisch elftal Nieuwe wet op komst om voetbalgeweld te beteugelen. PZC Donderdag 7 februari 2008 45 door Frits Bakker BREDA - Voor zijn laatste duik, naar een schot in de rechter boven hoek, haalt Joan van Belzen nog eens al zijn kwaliteiten boven. De afzet is perfect, net zoals de ti ming, de sprongkracht en de sou plesse waarmee hij de bal uit zijn doel ranselt. „Klasse man", roept de trainer die hem deze gure mor gen op het trainingsveld van NAC aan een test onderwerpt. De 25-jarige keeper, afkomstig van Arnemuiden, dit jaar spelend voor Hoek, wordt een uur lang onder vuur genomen op een drassig veld. Hij slaat de ballen uit de hoek, reageert en anticipeert en maakt vooral veel indruk op de lijn. „Joan is een prachtige lijn- keeper", zegt Arno van Zwam, keeperstrainer van NAC, later in zijn eerste beoordeling. „Maar nu wil ik hem zo snel mogelijk in een wedstrijd zien, hoe hij op voorzet ten reageert en hoe hij zich ge draagt in zijn strafschopgebied." De Zeeuwse keeper is vorig jaar na twee seizoenen ASWH verkast naar Hoek en lijkt nu pas te zijn ontdekt door scouts van profclubs. De meest serieuze interesse komt van NAC uit Breda, maar ook AA Gent, Lokeren, FC Twente en RBC hebben zich gemeld, in een direc te benadering of via een zaakwaar nemer. „Het komt zo maar ineens alle maal op me af, dat is mooi om mee te maken", bekent de keeper. „Wat er van komt, zie ik wel. Ik heb altijd de ambitie gehad om profkeeper te worden, maar ik heb een mooie baan en wil er natuur lijk niet slechter van worden." Joan van Belzen, getrouwd en werkzaam als assistent belastingad viseur bij Rijkse en partners in Middelburg, is er zelf niet ver baasd over dat de grote clubs nu pas in de rij staan. „Het echte kee pen heb ik in die twee jaar bij AS WH geleerd en nu bij Hoek komt het er nog beter uit. Ik heb vertrou wen, heb ervaring in de hoofdklas Keeperstrainer Arno van Zwam onderwerpt Hoek-doelman Joan van Belzen in Breda aan een proeftraining bij NAC. foto Ron Magiels se en ik voel me lekker bij Hoek. Het gaat me vanaf de eerste wed strijden hier goed af En die belang stelling komt nog ruim op tijd, ze ker voor een keeper van mijn leef tijd." Arno van Zwam beaamt dat: „Keepers zijn op hun best als ze 28, 29 zijn, zo heb ik dat zelf ook ervaren. Toen ik bij Fortuna Sit- tard kwam was ik achttien. Ik ben zes jaar tweede keeper geweest achter Ruud Hesp en heb in 204 wedstrijden geen seconde op het veld gestaan." Joan van Belzen heeft zich vooral Joan van Belzen heeft zijn eerste proeftraining bij NAC gehad. Ook AA Gent, FC Twente, RBC en Lokeren hebben interesse in de keeper. dit jaar bij Hoek in de kijker ge keept. „Mijn eerste contact was met AA Gent, maar na die vriend schappelijke wedstrijd tegen Loke ren is het pas goed op gang geko men. Ik weet nu dat NAC, FC Twente en Gent al voor me op de tribune hebben gezeten. Zaterdag, in de thuiswedstrijd tegen GVYV, komt ook RBC kijken." Het zal de druk niet verhogen, ver zekert hij. „Ik vind het alleen maar leuk, want eerlijk gezegd had ik hier niet meer op gerekend. Dit is ook mijn eerste proeftraining, hier bij NAC. Ja, in mijn jeugd heb ik eens een training bij Eendracht Aalst gedaan. Maar dit? Ik heb de zaakwaarnemers tot nu toe afge houden, want ze willen gelijk dat ik een voorcontractje teken. En daar begin ik niet aan. Ik ga eerst kijken wat het met NAC wordt." „NAC is hard op zoek naar twee keepers voor volgend seizoen", legt Arno van Zwam uit. „We heb ben er vier onder contract. Jelle ten Rouwelaar en Johan Jansen, een jeugdkeeper, blijven. Van de andere twee, Edwin Zoetebier en Bas van Wegen, loopt het contract af" Volgens Van Zwam, eerste keepers trainer ('Christol van Campen- hout assisteert me bij de jeugd van NAC') is Joan van Belzen een se rieuze optie. „Hij is al een paar keer bekeken door Frans Bouw meester, die geadviseerd heeft om hem een paar proeftrainingen mee te laten doen." Zijn eerste indruk? „Joan is een reactiekeeper, heel fel naar de bal toe en heel gedreven. Met zijn 'reach' en zijn explosiviteit zou hij wat mij betreft wat rustiger mo gen keepen, maar op zo'n eerste training is dat normaal. Ik zag met een dat er nog al wat spanning op zijn benen stond. Hij kwam echt om te vlammen, dat is alleen maar een goed teken." Joan van Belzen had er zelf ook een goed gevoel over. „En ik heb er zeker ookal wat van opgesto ken. Hij heeft me een paar tips ge geven, die ik meeneem naar Hoek. Zoals mijn voetenwerk aan de lin kerkant. Daar moet ik aan gaan werken." Het vervolgtraject bij NAC is dat Van Belzen voorlopig op 28 februa ri weer voor een proeftraining wordt verwacht. Van Zwam: „Daarna zal hij ook een keer een groepstraining meemaken, ver wacht ik. En als NAC hem graag wil, zal het waarschijnlijk voor vol gend seizoen zijn. Ik verwacht niet dat ze hem nu nog weghalen bij Hoek." ROTTERDAM - Tennisser Raemon Sluiter (30) beëindigt deze maand tijdens het ABN Amro-toernooi van Rotterdam zijn loopbaan. Slui ter werd in 1996 proftennisser. In 2001 was de derde ronde op Wim bledon zijn beste prestatie op een grandslamtoernooi. Hij maakte dat jaar naam door bij zijn debuut in de Davis Cup de Spanjaard Juan Carlos Ferrero te verslaan. ROTTERDAM - Theo Lucius ont breekt minimaal vier weken in de selectie van Feyenoord. De verdedi ger heeft een ingescheurde knie band. Lucius (31) kampt al langer met knieklachten en miste daardoor af gelopen weekeinde de wedstrijd te gen Ajax. De Feyenoorder mist ze ker de komende vier competitie wedstrijden van zijn club en de be kerwedstrijd tegen FC Zwolle. LAIGUEGLIA - Danilo di Luca maakt op 23 februari zijn rentree in het wielerpeloton. De Italiaanse ren ner is aangemeld voor de 45e edi tie van de Trofeo Laigueglia, die hij in 2002 al eens won. Di Luca heeft er drie maanden schorsing opzitten. De winnaar van de Giro 2007 kreeg die straf wegens zijn connecties met de omstreden Itali aanse arts Carlo Santuccione. AMSTERDAM - Piet Keizer is geen technisch adviseur meer van Ajax. De voormalige vedette van de Am- ster werd in 2006 in die functie aangesteld. Inmiddels mag Keizer zich alleen nog maar met de jeugdafdeling van Ajax bemoeien, zo kreeg hij per brief van de directie te horen. Ajax wil geen mededelingen doen over de reden waarom Keizer uit zijn functie is ontheven. LE GRAU DU ROI - De Belgische wiel renner Jan Kuyckx heeft gisteren de eerste etappe van de Ster van Bessèges gewonnen. Kuyckx maak te deel uit van een kopgroep van tien renners die na 154 kilometer in fïnishplaats Le Grau du Roi om de zege sprintte. Kuyckx klopte zijn landgenoot Gianni Meersman. De Fransman Nicolas Rousseau werd derde. MELBOURNE - Bondscoach Pim Ver beek van Australië is de kwalifica tiereeks voor het WK in 2010 (Oceanië groep 1) goed begonnen. De Socceroos wonnen gisteren hun eerste duel met 3-0 van Qatar. De eindstand werd al in de eerste 33 minuten van de wedstrijd be paald. Josh Kennedy (Karlsruhe), Tim Cahill (Everton) en Mark Bres- ciano (Palermo) maakten de doel punten. ATHENE - Voetbalclubs in Grieken land worden volledig verantwoor delijk voor de veiligheid in hun sta dions. Het stadionpersoneel mag supporters fouilleren en ze arreste ren als dat nodig is. Dat is de be langrijkste uitkomst van een nieu we wet die de Griekse regering woensdag heeft opgesteld. „We willen de politie uit de stadions houden", aldus minister Michalis Liapis. De wet, die eind deze maand wordt voorgelegd aan het parle ment, is de nieuwste maatregel in de strijd tegen supportersgeweld in Griekenland, dat al negen jaar duurt. De rivaliteit tussen de sup- portersgroepen bereikt regelmatig het kookpunt. Vorig jaar maart overleed een 25-jarige fan van Pa- nathinaikos na een gevecht met supporters van aartsrivaal Olym- piakos. De wraak volgde vorige maand, toen fans van Panathinai- kos een 24-jarige aanhanger van Olympiakos doodstaken. „De Griekse samenleving ziet elke zondag hetzelfde probleem", aldus Yiannis Ioannidis. De voormalige basketbaltrainer is nu minister van sport. „We waren gewend om al op 5-jarige leeftijd naar het sta dion te gaan, maar nu is het zelfs een risico om je vrouw mee te ne men." De afgelopen jaren zijn 21 stadions in Griekenland uitgerust met vide ocamera's en is het politietoezicht verscherpt, maar toch breken er nog regelmatig rellen uit. Door supporters zelf verantwoordelijk te maken voor de veiligheid in de stadions, denkt de overheid hier een einde aan te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75